اگر درگیر SEO، بازاریابی محتوا یا هر نوع بازاریابی وب هستید، احتمالاً جمله “محتوای همیشه سبز” را شنیده اید و به شما گفته شده است که سایت شما باید آن را داشته باشد. بنابراین بازاریابی همیشه سبز چیست و چرا مقالات همیشه سبز برای سئو خوب هستند؟

توضیح:

محتوای همیشه سبز، محتوای SEO است که به طور مداوم مرتبط است و برای خوانندگان “تازه” باقی می ماند.

چرا همیشه سبز خوانده می شود؟

اصطلاح “همیشه سبز” حتی برای گوش غیر بازاریابی نیز آشنا به نظر می رسد زیرا درختان همیشه سبز (معمولاً انواع کاج یا صنوبر) اغلب برای تزئین خانه ها در کریسمس استفاده می شود. درخت همیشه سبز نمادی از زندگی همیشگی است زیرا آن ها بیش از ریزش، برگ های خود را در طول فصول حفظ می کنند. مانند درختان، محتوای همیشه سبز پایدار و ماندگار در نظر گرفته می شود.

شاید فکر می کنید، “هی، یک لحظه صبر کن. تمام محتوای آنلاین پایدار است. مقالات سئو شده و پست های وبلاگ هرگز ناپدید نمی شوند. ” وقتی صحبت از “همیشه سبز” بودن یک قطعه محتوا می شود، منظور ما این است که محتوای همیشه سبز محتوایی است که از مدت ها قبل از انتشارش همچنان به اهمیت خود ادامه می دهد، بنابراین با گذشت زمان بازدید بیشتر می شود.

آمار بازدید محتوای همیشه سبز

برای فهمیدن محتوای “همیشه سبز”، بهتر است اول ببینیم چه محتواهایی شامل این دسته نمی شود:

 • مقالات خبری
 • آمارها یا گزارش های عددی که احتمالاً تغییر می کنند و از رده خارج می شوند
 • قطعات مربوط به تعطیلات یا فصلی خاص
 • مقالات متمرکز بر روند فعلی یا مد فرهنگ پاپ هستند
 • آخرین روند لباس و مد

محتوای وب همیشه سبز (عملا) فاقد تاریخ انقضا است و به طور ایده آل در طولانی مدت ارزش خود را حفظ می کند. به عنوان مثال، هر آنچه در مورد انتخابات ریاست جمهوری امسال نوشته شده است، محتوای همیشه سبز نیست زیرا شش ماه دیگر منسوخ می شود و بسیاری از کلمات کلیدی مرتبط با آن موضوع در قبرستان Google به پایان می رسند، هرگز دیگر جستجو نمی شوند.

قالب های رایج همیشه سبز

در زیر چندین قالب رایج همیشه سبز وجود دارد که ممکن است در تولید محتوای ماندگار در نظر بگیرید.

 • لیست ها
 • نکات برتر
 • مقالات آموزشی “چگونه”
 • مدخلهای دایره المعارف
 • بررسی محصولات
 • فیلم ها

نوشتن در این قالب ها به طور خودکار قطعه شما را همیشه سبز نمی کند، اما این ساختارها به خوبی با نوشتن همیشه سبز کار می کنند. فیلم ها به ویژه در مواقعی که شما نیاز به نشان دادن چگونگی انجام کار دارید، مانند نحوه یخ زدگی کیک یا نحوه تمیز کردن وان، بسیار موثر هستند. اگر ساخت فیلم ممکن نیست، استفاده از یک سری تصاویر (عکس یا تصویر، نمودار و غیره) ایده آل است.

ایده برای مقاله های همیشه سبز

بعضی از موضوعات هرگز پیر نمی شوند! در اینجا برخی ایده برای مقاله همیشه سبز وجود دارد:

 • عشق و عاشقی
 • غذا
 • امور مالی / پس انداز پول
 • فرزندپروری
 • کاهش وزن
 • مشاغل و کسب و کار
 • مراقبت از حیوان خانگی

البته، مهم این است که به موضوعات همیشه سبز مرتبط با تجارت خود بپردازید. اگر لوازم اداری می فروشید، عناوین همیشه سبز مرتبط می توانند شامل “چگونگی مرتب نگه داشتن میز کار” یا “انواع مختلف قلم و زمان استفاده از آن ها” باشند. اگر می خواهید برای تجارت محوطه سازی خود سرنخ تولید کنید، پستی در مورد انواع گیاهان که در آب و هوای شما بهترین عملکرد را دارند به عنوان یک مقاله همیشه سبز کار می کند.

مشکلی که در ایجاد ایده های خوب همیشه سبز وجود دارد این است که غالباً احساس می شود که بهترین موضوعات قبلاً پوشش داده شده است، شاید حتی بیش از حد. در این حالت، مهم این است که یک دیدگاه منحصر به فرد به یک موضوع محبوب اضافه کنید، یا به عمق بیشتری بپردازید و جزئیات بیشتری را ارائه دهید. به دنبال کلمات کلیدی دنباله دار باشید که دارای حجم هستند اما رقابت فوق العاده بالایی ندارند. اگر بازار خاصی دارید، ممکن است دریابید که محتوای کمتری در وب درباره موضوع شما وجود دارد و باعث می شود که محتوای همیشه سبز با ارزش تر شود.

محتوای با کیفیت چیست؟

مثال ها

در اینجا چند نمونه خاص از مقالاتی وجود دارد که به عنوان مقاله های همیشه سبز در نظر گرفته می شوند.

 • چگونه یک خانه سگ بسازیم – آموزش های واضح و ساده با عکس های جذاب قطعات عالی و همیشه سبز را ایجاد می کنند.
 • 10 راه برای پخت پیتزا – آیا می توانید آینده ای را تصور کنید که مردم پیتزا دوست نداشته باشند؟ مطمئن نیستم
 • نکات برتر برای تسکین گریه نوزادان – همیشه والدین تازه متولد شده ای هستند و کسانی که نوزادانشان شب و روز جیغ می کشند، احتمالاً بسیار مایل به مشاوره هستند. “بهترین نکات” سریع ارزش آن را برای سال ها حفظ می کند و والدین جدید می توانند این لیست را با همسالان وحشت زده خود به اشتراک بگذارند.

اینها قطعه هایی هستند که به عنوان محتوای همیشه سبز در نظر گرفته می شوند زیرا موضوعات در آینده قابل پیش بینی همچنان مرتبط خواهند بود.

سایت های همیشه سبز

 • about.com
 • wikipedia.com
 • answers.com
 • imdb.com
 • ehow.com

این سایت ها مقالات عظیم همیشه سبز را در موضوعات متنوعی منتشر می کنند. به عنوان مثال ویکی پدیا تقریباً در نیمی از جستجوهای گوگل در صفحه اول قرار دارد! با این حال، برخی از این سایت های همیشه سبز در نهایت مقالات بی کیفیت تولید می کنند. خوب است که به این سایت ها مراجعه کنید نه تنها نمونه های خوبی از همیشه سبز را ببینید، بلکه همچنین در مورد کمبود برخی از این سایت ها و مواردی که می توانید برای بهبود آن ها بنویسید بررسی کنید.

SEO همیشه سبز: ترکیب محتوای پایدار با کلمات کلیدی محبوب

محتوای همیشه سبز قسمت ارزشمندی از یک استراتژی بازاریابی محتوای خوب برای وب است، اما در صورت ترکیب با تکنیک جستجوگرها، از قدرت بیشتری نیز برخوردار می شود. در نظر بگیرید که قطعات همیشه سبز خود را بر اساس کلمات کلیدی موردنظر خود قرار دهید. حتی اگر ماندگارترین قطعه همیشه سبز هم نباشد اگر افراد به دنبال آن موضوع نباشند یا اگر مربوط به تجارت شما نباشد، ارزش زیادی ندارد، بنابراین تحقیق در مورد کلید واژه خود را انجام دهید.

تحقیق درمورد کلیدواژه

حتماً از تکنیک های اساسی SEO مانند بهینه سازی کلمات کلیدی در صفحه (اما نه پر کردن کلید واژه ها!) ، استفاده از متن alt تصاویر خود و همچنین دکمه های اشتراک اجتماعی استفاده کنید. هرچه مقاله همیشه سبز شما جستجوی دوستانه تری داشته باشد، بیشتر دیده می شود، به اشتراک گذاشته می شود و بهم پیوند می خورد و باعث ایجاد ترافیک برای ماه ها یا حتی سال های آینده می شود.

نکاتی برای نوشتن محتوای همیشه سبز

برای مخاطبان متخصص ننویسید – گاهی اوقات ممکن است تمایل داشته باشید که یک قطعه را بنویسید که تخصص خود را در مورد یک موضوع خاص نشان دهد، اما این می تواند یک اشتباه بزرگ باشد. کارشناسان کمتر در جستجوی کمک هستند – مخاطبان شما در درجه اول مبتدی هستند و شما می خواهید محتوایی را تهیه کنید که هدف آن ها باشد.

از زبان بیش از حد فنی پرهیز کنید – از آنجا که بیشتر مطالب شما برای مبتدیان است، زبان پیچیده و فنی می تواند آن ها را بترساند، پس با متن ساده تری همراه باشید.

موضوع خود را کوتاه کنید – اگر درباره موضوعی بسیار گسترده بنویسید، قطعه شما بسیار طولانی خواهد شد و احتمالاً علاقه خوانندگان مبتدی را از دست خواهد داد. عناوین گسترده دارای کلمات کلیدی کوتاه تر، یا اصطلاحات عنوان هستند و رقابت بیشتری دارند نوشتن قطعه گسترده تر نیز برای نویسنده دشوارتر است.

پیوند دادن پست ها با هم – اگر راهنمای کاملی در مورد موضوعی مانند “راهنمای مراقبت از دوچرخه” دارید، آن مبحث گسترده را به قطعات کوتاه و خاصی مانند “چگونه ترمزهای دوچرخه خود را روغن بزنید” و “چگونه تایر دوچرخه را تغییر دهید”و سپس آن مقالات را به هم لینک دهید. این برای سئو بسیار خوب است و به خوانندگان اجازه می دهد تا نیاز خاصی را حل کنند و در عین حال آن ها را به مقالات مرتبط مرتبط راهنمایی کنند.

استفاده مجدد از بهترین محتوای خود – هنگامی که یک قطعه عالی از محتوای همیشه سبز ایجاد می کنید، به دنبال راه هایی برای “چرخش” یا استفاده مجدد از آن در قالب های دیگر باشید. در اینجا چند ایده عالی برای استفاده مجدد از محتوا آورده شده است.

فقط به نوشتن همیشه سبز اکتفا نکنید

محتوای وب همیشه سبز بسیار ارزشمند است، اما این بدان معنا نیست که تمام محتوای SEO شما باید همیشه سبز باشد – قطعات موضعی به موقع نیز ارزش خود را دارند.

بالاتر گفتیم که چگونه هر بخشی که در مورد انتخابات ریاست جمهوری 1388 بحث می کند، به عنوان نوشتن همیشه سبز واجد شرایط نیست زیرا منسوخ شده است. مزیت نوشتن درباره ریاست جمهوری 1388، علی رغم اینکه همیشه سبز نیست، اما در زمان خودش بسیار مورد جستجو و بحث قرار گرفته است. مطلبی در مورد چیزی به موقع مانند انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 می تواند تا چند ماه آینده بازدید زیادی را به سایت شما منتقل کند، اما پس از آن عملاً بی ارزش خواهد بود. همین مورد در مورد مقاله ای که از آمارهای اخیر استفاده می کند و بسیار تحقیق شده است، صدق می کند. قطعاتی از این دست هنوز بسیار ارزشمند و مهم هستند، اما برای همیشه وجود نخواهد داشت.

ارزش همیشه سبز این است که این امکان را دارد که سایت شما را برای ماه ها، یا حتی سال ها در آینده در صورت واقعی بودن محتوای وب همیشه به بازدید خود برساند. بهترین استراتژی بازاریابی محتوا به ترکیبی از مقالات موضوعی و پست های ماندگار همیشه سبز متکی است.

منبع: wordstream