آیا می خواهید بدانید که چگونه هشتگ ها را از پست ها و استوری های اینستاگرام خود مخفی کنید؟ طبق قوانین اینستاگرام، شما مجاز به استفاده از حداکثر 30 هشتگ در یک پست عادی و 10 هشتگ در یک داستان یا استوری هستید. با این حال، این بدان معنا نیست که از حداکثر هشتگ ها استفاده کنید!
استفاده زیاد از هشتگ ها باعث می شود پست شما نامرتب شود که این جلوه خوبی ندارد. خوشبختانه روش هایی وجود دارد که می توانید از هشتگ ها به طور مخفیانه استفاده کنید و آن ها را از استوری ها و پست های اینستاگرامی خود پنهان کنید. در این مطلب نحوه مخفی کردن هشتگ ها از استوری ها و پست های اینستاگرام را به شما آموزش می دهیم.

روش های مخفی کردن هشتگ ها از پست ها و استوری های اینستاگرام

مخفی کردن هشتگ ها از پست های اینستاگرام

همانطور که می دانید، پست های اینستاگرام دائمی هستند و تا زمانی که آن ها را حذف نکنید، همیشه در پروفایل شما باقی می مانند. حالا اگر می خواهید از 15 تا 20 هشتگ که تعداد ایده آل است استفاده کنید، باعث شلختگی پست و پرت شدن توجه خواننده می شود.

دو روش برای مخفی کردن هشتگ ها از پست ها وجود دارد، اما باید توجه داشته باشید که در نسخه دسکتاپ اینستاگرام قابل مشاهده خواهند بود.

1. از فاصله (Space) در کپشن استفاده کنید

این روش زمانی کاربرد دارد که پست شما در فید اصلی شخصی نمایش داده شود یا وقتی شخصی از پروفایل شما بازدید می کند.

برای مخفی کردن هشتگ از پست اینستاگرام از فاصله (Space) در کپشن استفاده کنید

عنوان را بنویسید و ارسال کنید. حالا علائم نگارشی، مثلاً یک نقطه یا ویرگول را 4 یا 5 بار یا بیشتر پشت سر هم اضافه کنید و هشتگ ها را در پایین بنویسید. با این کار هشتگ ها از کپشن پست های اینستاگرام جدا می شوند. از آن جا که اینستاگرام فقط چند خط اول را در پیش نمایش نشان می دهد، هشتگ ها را فقط می توان با کلیک روی دکمه more (بیشتر) مشاهده کرد.

2. هشتگ ها را در کامنت ها اضافه کنید

روش دیگر استفاده از هشتگ در قسمت کامنت ها است. طبق معمول کپشن را زیر تصویر و بدون استفاده از هشتگ ها بنویسید و سپس پست را ارسال کنید. پس از آن، روی قسمت نظرات کلیک کنید و هشتگ های مورد نظر را به عنوان نظر یا کامنت بنویسید.

اضافه کردن هشتگ ها در کامنت ها

مخفی کردن هشتگ ها از استوری اینستاگرام

1. رنگ هشتگ را تغییر دهید

اگر پس زمینه استوری شما تک رنگ باشد یا تصویر شما سایه های روشن نداشته باشد، این روش بهترین انتخاب است. ابتدا یک تصویر زمینه ثابت یا یک عکس با رنگ های تخت و ساده باز کنید. هشتگ مورد نظر خود را تایپ کنید. همچنین می توانید روی هشتگ های پیشنهادی در پایین صفحه کلیک کنید.

مخفی کردن هشتگ ها از استوری اینستاگرام با تغییر رنگ هشتگ

مرحله بعدی انتخاب همه متن ها و زدن دایره رنگی در بالای صفحه است. برای تغییر رنگ، روی ابزار انتخاب رنگ در پایین سمت چپ ضربه بزنید. حالا نشان گر را روی رنگی که می خواهید هشتگ در آن ترکیب شود بکشید.

2. هشتگ ها را پشت عناصر دیگر مخفی کنید

ابتدا هشتگ ها را اضافه کنید (مانند کاری که در مرحله اول انجام دادیم) و آن ها را در پشت عناصر دیگر مانند گیف ها، لوکیشن ها، استیکرها یا حتی متن های دیگر پنهان کنید. در این جا نحوه انجام آن آورده شده است.

مخفی کردن هشتگ های استوری اینستاگرام پشت عناصر دیگر

ابتدا یک هشتگ اضافه کنید و روی گزینه استیکر ضربه بزنید. سپس می توانید استیکر را انتخاب کنید، گیف را جستجو کنید یا عناصر دیگری اضافه کنید. اکنون یکی از عناصر را به دلخواه روی هشتگ بکشید و رها کنید، تا هشتگ پشت آن مخفی شود.

3. هشتگ ها را تا حد امکان کوچک کنید

این سریع ترین راه حل برای انجام این کار است. اگر یک یا دو هشتگ دارید می توانید به راحتی آن ها را کوچک کنید تا توجه زیادی جلب نکنند. تنها مشکل این است که ممکن است در برخی از تصاویر به عنوان یک علامت کوچک ظاهر شود.

مخفی کردن هشتگ های استوری اینستاگرام با کوچک کردن آن ها

برای اینکه یک یا چند هشتگ را تا حد امکان کوچک کنید، کافی است با دو انگشت اندازه آن ها را تغییر دهید (انگشتان را به هم نزدیک کنید) و اندازه آن ها را آن قدر کوچک کنید که دیگر قابل مشاهده نباشند. اگر هشتگ ها را به قسمتی از فیلم یا تصویر که همرنگ آن است جا به جا کنید کاملاً پنهان می شود.

4- هشتگ ها را با کشیدن به کنار مخفی کنید

اگر هیچ کدام از روش های بالا عملی نبود، کاربردی ترین راه این است که هشتگ را از قاب اصلی خارج کرده و آن را از حاشیه پنهان کنید. هشتگ را نگه دارید و به سمت بیرون تصویر بکشید تا پنهان شود.

مخفی کردن هشتگ های اینستاگرام با خارج کردن آن از کادر تصویر

ممکن است انجام این کار برایتان سخت باشد، برای راحت تر شدن این کار می توانید انگشتانتان را به هم نزدیک کنید و اندازه هشتگ را بزرگ کنید تا راحت تر بتوانید آن را از کادر تصویر خارج کنید.

سخن آخر

نکات گفته شده در این مطلب راه های ساده ای برای مخفی کردن هشتگ ها، برای حفظ ظاهر مرتب استوری یا پست های اینستاگرام شما است. با توجه به نوع تصویر خود می توانید هر یک از روش های فوق را انتخاب کنید.

منبع: virlan