کامنت های یوتیوب امکان گفتگو بین برند شما و دنبال کنندگان شما را فراهم می کند، اما مدیریت آن ها می تواند به سرعت به یک شغل تمام وقت تبدیل شود. در سال گذشته با قرنطینه های کرونا ما بسیار بیشتر از YouTube استفاده کردیم زیرا هر محتوایی که مورد نیاز ما بود در هر زمینه ای را شامل میشد. بیایید کمی جزئی تر به این پلتفرم بپردازیم.

برندها می توانند از محبوبیت این پلتفرم بهره ببرند، نه تنها با ایجاد ویدیو های مفید یا سرگرم کننده، بلکه با مدیریت بخش نظرات YouTube خود نیز می توانند این کار را انجام دهند. مردم می خواهند احساس کنند دیده شده و شنیده می شوند. به همین دلیل است که تعامل با مخاطبان برای اهمیت دادن دیگران به برند شما کلیدی است.

این مزیت تعامل، موجب بهبود موقعیت شما طبق الگوریتم سئو YouTube می شود. برای اینکه مطمئن شوید ویدیو هایتان به دیگران توصیه می‌شوند و در نتایج جستجو نشان داده می‌شوند، باید در لایک کردن، پاسخ دادن و مدیریت کامنت های یوتیوب مسلط بمانید.

نحوه فعال کردن کامنت در یوتیوب

زمیانیکه شما اولین ویدیوی خود را پست کردید، آماده انجام برخی اقدامات هستید. ابتدا باید بررسی کنید که بخش کامنت ها یا نظرات YouTube شما فعال هستند. این مراحل را دنبال کنید:

 1. وارد YouTube Studio شوید

برای ورود به داشبورد کانال YouTube خود از studio.youtube.com دیدن کنید.

 1. به تنظیمات بروید

در سمت چپ، به پایین صفحه نگاه کنید و روی نماد چرخ دنده برای تنظیمات کلیک کنید.

 1. Community را انتخاب کنید

از اینجا می توانید تنظیمات پیش فرض را در تب Defaults تغییر دهید. به‌طور پیش‌فرض، این بخش تنظیم شده است که نظرات بالقوه نامناسب را برای بازبینی نگه دارد. می‌توانید تنظیمات را همانطور که هست نگه دارید یا آن را به:

 • اجازه دادن به همه نظرات
 • همه نظرات را برای بررسی نگه دارید
 • یا نظرات را غیرفعال کنید
فعال و مدیریت کردن کامنت های یوتیوب

نحوه مدیریت کامنت ها در یوتیوب

هنگام مدیریت، باید خود را به عنوان یک میزبان در یک دورهمی اجتماعی تصور کنید. مانند هر میزبان خوب، مسئولیت شما ایجاد یک محیط سرگرم کننده و جذاب است. این بدان معنی است که شما ممکن است بخواهید:

 • نظرات نامناسب روی ویدیو های خود را حذف کنید
 • برخی از کاربران را از نظر دادن در مورد ویدیو های شما در آینده بلاک کنید
 • با پرسیدن سوال، مباحثه را تشویق کنید.
 • به نظرات و سوالات مربوط به ویدیو های خود پاسخ دهید.

گاهی اوقات ممکن است در برخی از نظرات خود یک تگ کامنت برجسته را مشاهده کنید. اگر نمی دانید که یک نظر برجسته در یوتیوب به چه معناست، اساساً به طور خودکار توسط خود پلتفرم ایجاد می‌شود و هدف آن جلب توجه شما به کامنت است. پس از اینکه نظر برجسته شده را دیدید یا برای آن اقدامی انجام دادید، ناپدید می شود.

اگر در یوتیوب و دیگر پلتفرم‌ های رسانه‌های اجتماعی فعال هستید، ممکن است بخواهید از یک ابزار مدیریت رسانه‌های اجتماعی برای مدیریت کامنت ها در سراسر صفحه استفاده کنید. شما می توانید ابزار های مختلفی را در این زمینه بیابید. همچنین بسیار لازم است که برای کسب درآمد و ایجاد تعامل بیشتر در یوتیوب خود، نحوه کامنت مارکتینگ را برای کانال یوتیوب خود بیاموزید.

مدیریت و جذب کامنت ها در یوتیوب

چگونه به کامنت ها در یوتیوب پاسخ دهیم؟

اگر یک کاربر YouTube تلاش می کند تا با برند شما ارتباط برقرار کند، او را منتظر نگذارید! برای پاسخ به کامنت های خود، به صفحه استودیوی YouTube خود برگردید و نظرات را در منوی سمت چپ انتخاب کنید. در اینجا می توانید نظراتی که سایر کاربران در کانال شما گذاشته اند را مشاهده کنید.

بر اساس تنظیمات کامنت یوتیوب خود، نظرات عمومی را در برگه Published یا نظرات منتشر نشده را در برگه Hold for Review برای مدیریت بهتر مشاهده خواهید کرد. اگر می خواهید به نظرات در بخش دوم پاسخ دهید، ابتدا باید مهر تایید خود را بزنید.

توجه داشته باشید که کامنت هایی که نگه داشته یا در حال بررسی هستند فقط می توانند به مدت 60 روز منتظر تایید باشند. پس از آن، آن ها حذف خواهند شد. شما چند گزینه برای نحوه پاسخ دادن دارید:

از ویژگی پاسخ هوشمند استفاده کنید

اگر عجله دارید و فکر می‌کنید که پاسخ‌ های تولید شده یوتیوب می‌توانند منظور را بهتر از شما بیان کنند، فقط روی یکی از معدود گزینه‌ های ارائه شده، مانند «متشکرم!» کلیک کنید. کوتاه، شیرین، و هدفمند.

جواب دادن به کامنت توسط خودتان

برای تایپ پیغام اصلی خود، روی Reply کلیک کنید.

نشان دادن ری اکشن به کامنت ها

همچنین می‌توانید انگشت‌های like، dislike یا نماد قلب را برای تعامل و تأیید نظر دهندگان نشان دهید. همچنین می‌توانید از صفحه یوتیوب یک ویدیو دیدن کنید و دکمه Reply را بزنید تا مستقیماً از آنجا پاسخ دهید.

پاسخ دادن به کامنت های یوتیوب

نحوه ریپورت کردن کامنت های یوتیوب

در بخش استودیو یوتیوب، روی سه نقطه درست در کنار گزینه‌های لایک، dislike و قلب کلیک کنید. از آنجا، این گزینه را خواهید داشت که روی پرچم قرمز کلیک کنید و یک نظر را ریپورت کنید. اگر این کار را انجام می دهید، مطمئن شوید که پست در نقض آشکار دستورالعمل های YouTube است، در غیر این صورت، پلتفرم بعید است اقدامی انجام دهد. این ویژگی برای استفاده در صورت مشاهده تهدید، آزار و اذیت، هرزنامه یا نظرات فیشینگ، یا محتوایی است که برای پلتفرم کاملاً نامناسب به نظر می رسد.

ریپورت کردن کامنت های یوتیوب

نحوه حذف کامنت ها در یوتیوب

یوتیوب حذف و مدیریت کامنت ها را برای کاربرانش آسان می کند. فقط با احتیاط از این بخش استفاده کنید. مخاطبان شما وقتی نظرات حذف می شوند متوجه خواهند شد. برخی از برند ها می توانند به دلیل غیر فعال کردن شکایات یا گفتگو های مخاطبان شهرت بدی کسب کنند.

اگر نظراتی را برای مرور نگه داشته اید، روی آیکون سطل زباله در زیر کامنت کلیک کنید تا آن ها را حذف کنید. اگر کامنت قبلا منتشر شده است، روی آیکون سه نقطه زیر نظر کلیک کنید، سپس حذف از لیست را انتخاب کنید.

نحوه غیرفعال کردن نظرات در یوتیوب

نحوه غیرفعال کردن نظرات در یوتیوب

مانند حذف کامنت ها، غیرفعال کردن نظرات معمولاً کار خوبی نیست. نظرات به این دلیل وجود دارند که شما می خواهید مخاطبان با شما و با برند شما ارتباط برقرار کنند. اگر احساس می کنید غیر فعال کردن آن ها ضروری است، می توانید نظرات را به صورت زیر غیر فعال کنید:

 1. وارد YouTube Studio شوید
 2. تنظیمات (آیکون چرخ دنده) را در سمت چپ انتخاب کنید
 3. Community را انتخاب کنید
 4. تب Defaults را باز کنید
 5. در قسمت نظرات روی ویدیو های جدید خود، غیرفعال کردن نظرات را انتخاب کنید
 6. فراموش نکنید که Save را بزنید

منبع: blog.hootsuite.com