در حال حاضر چه تعداد از کلمات کلیدی و برای چه تعداد مشتری مدیریت می کنید؟ انتظار نمی رود ده ها یا صدها هزار کلمه کلیدی را در سطح میکروسکوپی مدیریت کنید، بنابراین چیزی را از دست ندهید و این دشواری تنها تعداد مشتریانی را که در کارنامه کاری خود دارید بیشتر می کند.

با این حال، کار های زیادی وجود دارد که می توانید با تغییر استراتژی سئوی خود برای یک مشتری انجام دهید. بنابراین بسیاری از ساعت های کاری صرف وظایف مدیریت و نظارت بر کمپین های معمول می شوند. واضح است که شما با انجام استراتژی برای مشتریان خود بیشترین ارزش را ایجاد می کنید و ردیابی هر توسعه ای که بر کلمات کلیدی آن ها تأثیر بگذارد برای عملکرد کمپین بسیار مهم است.

بنابراین شما به فرایندی نیاز دارید که به شما کمک کند از منابع آژانس استفاده کرده و ضمن کنترل مداخلات استراتژیک در مورد اجرا، بیشترین کار را انجام دهید.

کلمات کلیدی خود را از نظر استراتژی تقسیم بندی کنید

شما می توانید از مرحله استراتژی به فکر یک روند مدیریت کلمات کلیدی کارآمد باشید. نحوه انتخاب کمپین های سئو نحوه تقسیم بندی کلمات کلیدی شما را نشان می دهد. درک و اقدام در مورد فرصت های جستجوگر مشتری شما بسیار بستگی به کیفیت کلمات کلیدی شما دارد. به همین دلیل فیلتر کردن سیگنال از نویز ضروری است، تمرکز بر بینش هایی که برای انتظارات مشتری ارزشمند است و از بین بردن حجم زیاد داده های بی ربط.

تحقیقات خودکار کلمات کلیدی معمولاً دارای اشکالات است، زیرا کلمات کلیدی که برای اهداف شما مهم نیستند یا باعث اتلاف وقت و بودجه شما می شوند، می توانند لیست شما را بدون فایده پر کنند. ما در مورد کلمات کلیدی مانند:

 • کلمات کلیدی با غلط املایی، که اگر در جمع بندی دقیق وارد نشوند، می توانند داده های حجم جستجوی شما را کپی کنند.
 • کلمات کلیدی بی ربط، که نمی تواند هدف کاربر را با پیشنهادات وب سایت شما پاسخ دهد.
 • کلمات کلیدی کم حجم جستجو (کمتر از 50 جستجو در هر ماه)، که حتی در بهترین رتبه بندی، ROI پایین برای کمپین ایجاد می کند.

با ردیاب رتبه SEOmonitor، فیلتر کردن از همیشه آسان تر است. بر اساس ورودی وب سایتتان، این پلتفرم می تواند تحقیقاتی را برای شما انجام دهد و به طور خودکار کلمات کلیدی را در دسته هایی قرار دهد که از دیدگاه سئو منطقی هستند (به عنوان مثال، کلمات کلیدی با موضوعات، بسیار فصلی و غیره).

نحوه کار در SEOmonitor

از ابتدا کلمات کلیدی مرتبط را انتخاب کنید

شما باید کلمات کلیدی با پتانسیل بالا را شناسایی و استفاده کنید، بنابراین از شرکت خود و منابع مشتری بیشترین استفاده را می کنید. در اینجا تقسیم بندی به عمل تبدیل نقاط قوت مشتری به روش های عملی از طریق دو راه قابل توجه تبدیل می شود:

 • دسته های وب سایت مشتری و مخاطبان هدف.
 • فرصت های شغلی / سئو
 • سفر خریدار

تقسیم بندی کلمات کلیدی بر اساس سفر مشتری (از مدل اساسی “آگاهی، علاقه، توجه”) به شما امکان می دهد ارزش هدفمند تری برای هر نوع مشتری ارائه دهید. به عنوان مثال، برای خریداران در مرحله آگاهی، شما می خواهید محتوایی ایجاد کنید که کاربران را با هدف جستجو هدف قرار دهد و هنوز هم تا حدودی اطلاعاتی باشد، و به آن ها اطلاعات ارزشمندی بدهد و همچنین مشتریان شما را به سمت برندتان هدایت می کند.

شما قبلاً مشتری را بر اساس تحقیقات گسترده قبلی و ورودی اصلی وی در مخاطبان هدف می دانید تا بتوانید مهندسی معکوس خود را بر اساس کوئری جستجوی هدف شروع کنید. با خرده فروشی و تجارت الکترونیکی، این کاملاً ساده است، شما فقط می توانید تقاطع گروه محصولات را پیدا کنید و هدف را جستجو کنید و سریع فرصت را پیدا کنید:

 • “کسب و کار معمول چیست؟” یک تاکتیک بازاریابی محتوا را برای وبلاگ مشتری مد یا تلاش های روابط عمومی دیجیتال شما ایجاد می کند.
 • “بهترین لباس های زمستانی” می تواند به شما در بهینه سازی لندینگ پیج خاص برای علاقه کاربر کمک کند.
 • “لباس زمستانی بلند در مقابل کوتاه ” تمایل به انتخاب گزینه مناسب برای کاربر را برجسته می کند، که می توانید آن را در وبلاگ یا صفحات محصول مشتری خود قرار دهید.
 • “خرید لباس زمستانی سیاه H&M” بدون شک شاخصی برای بررسی است، بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که تمام صفحات مربوطه را در محل خود داشته باشید.

فرصت های جستجوگر ها

همچنین شناسایی کلمات کلیدی ای که می توانید به راحتی رتبه بالایی در آن ها داشته باشید اما هنوز از آن ها استفاده نمی کنید، مهم است. کلمات کلیدی ای که سختی سئوی کم با حجم جستجوی بالا یا داده های تبدیل بالا دارند، سرمایه خوبی برای منابع شما خواهد بود به عنوان مثال، وب سایت شما در 20 لباس برتر “لباس های زمستانه” قرار دارد اما در عنوان “زمستانه” ندارد. این یک برد سریع و یک کار ساده برای شما است.

این ها احتمالاً کلمات کلیدی ای هستند که باید ابتدا توجه خود را به آن ها معطوف کنید یا می توانید روند جستجوی سالانه را مشاهده کرده و کلمات کلیدی در حال رشد را شناسایی کنید: کلمات کلیدی ای که روند صعودی مشخصی را نشان می دهند و در آینده نزدیک به کمپین سئوی شما مرتبط خواهند بود. به عنوان مثال، استفاده از کوئری های جستجو “در نزدیکی من” در تابستان و پاییز 2021 و… تشخیص یک کلمه کلیدی مرتبط در فضای جستجو که هیچ یک از رقبای شما آن را بررسی نمی کنند، کاملاً مزیت رقابتی است:

بررسی کلمات کلیدی متفاوت

در ردیاب رتبه SEOmonitor می توانید آنچه را گروه های هوشمند می نامیم تنظیم کنید. این ها گروه های کلیدی پویایی هستند که به طور خودکار براساس معیار های شرطی ای که تعیین می کنید، از جمله لندینگ پیج، تبدیل ها، نرخ تبدیل، فرصت، دشواری و درآمد، به روز می شوند.

کار با فیلتر های کلمات کلیدی در SEOmonitor

داشتن یک گروه کلیدی کلیدی مناسب در یک نگاه، مدیریت یک کمپین چند وجهی را با هدف قرار دادن بخش های مختلف و شناسایی نحوه عملکرد کار ها، آسان تر از همیشه می کند.

به صورت روزمره کلمات کلیدی خود را بهینه کنید

واقعیت این است که شما فقط تعداد محدودی ساعت در یک روز را دارید که باید براساس مشتریان خود اولویت بندی کنید. بنابراین، برای کارآمد بودن با زمان، باید روزمره خود را هنگام ورود به مرحله مدیریت کمپین، به احتمال زیاد بخش عمده جریان کار خود، بهینه کنید.

بینش های مهم را بررسی کنید

اولین کاری که برای ایجاد یک روند کارآمد مدیریت کلمات کلیدی به آن نیاز دارید، ایجاد شاخص های اصلی عملکرد و سیستمی برای کنترل آسان پیشرفت کمپین سئو به سمت اهداف سئو است:

وضعیت هدف سئو

آیا می توانید به سرعت پاسخ دهید که عملکرد کلی یک کمپین خاص چگونه پیشرفت می کند؟ اگر از ابتدا هدفی را تعیین کنید و عملکرد آژانس خود را در مسیر آن پیگیری کنید، تصویری واضح از مکانی که در آن قرار دارید دریافت خواهید کرد. این، به نوبه خود، باعث افزایش کارآیی شما در مدیریت آن کمپین می شود: آیا در مسیر خود هستید، یا این که در معرض خطر است؟

داشبورد آژانس که نمای کاملی از هر کمپین شما در سراسر نمونه کار ها را ارائه می دهد، ممکن است در اینجا مفید واقع شود. بر اساس داده های کمپین خود، می توانید یک داشبورد عملیاتی تنظیم کنید تا داده های مهم را در یک نگاه به شما ارائه دهد:

 • نمایشی کلی کمپین و روند آن در دسک تاپ و موبایل.
 • ردیابی وضعیت هدف مشتری.
 • سلامت تجارت مشتری براساس داده های جلسات و تبدیل ها.
سفارشی سازی داشبورد

پس به یاد داشته باشید که داشتن هدف سئو و حرکت کحردن در مسیر آن، باعث می شود مدیریت کلمات کلیدی قوی تری داشته باشید.

روند مشاهده

تغییرات رتبه قابل درک و اعتماد است. معیار های سطح گروه نیستند و بررسی دستی مشاهده هر کلمه کلیدی دیوانه کننده است. بنابراین شما به یک معیار قابلیت مشاهده و سازگار و قابل اعتماد نیاز دارید. این معیار به عنوان یک سهم برداشت محاسبه شده و متناسب با حجم جستجو، به تیم شما کمک می کند تا درک کند که عملکرد هر گروه هدف از طریق دسک تاپ و موبایل چگونه است.

هنوز هم، شما باید توضیح دهید که چه چیزی تغییر کرده است. و این کار را بدون استفاده ازعملکرد های غیر سئو مانند اضافه کردن یا حذف کلمات کلیدی از کمپین خود و غیره، انجام دهید. به همین دلیل ردیاب رتبه SEOmonitor بر اساس عملکرد به طور خودکار دلایل سطح کلمات کلیدی را در پشت تغییر در یک گروه توضیح می دهد، در حالی که الگوریتم از درج اقدامات اداری شما جلوگیری می کند.

روند مشاهده

با این حال، تمام این اتوماسیون فقط می تواند کار ها را راحت کند، نه اینکه کار را به تنهایی کامل کند. شما هنوز هم باید به داده ها نگاه کنید و از شهود و تجربه خود برای شناسایی یک علت استفاده کنید. پس به خاطر داشته باشید یکی از مواردی که باید برای مدیریت بهتر کلمات کلیدی انجام دهید، روند مشاهده درست است.

مشکلات و هشدار های مربوط به مدیریت کلمات کلیدی

سئو یک میدان جنگ است که به طور مداوم در حال تغییر است و اگر می خواهید رتبه بندی رقابتی خود را حفظ کنید، باید در لحظه خود را با تغییرات سازگار کنید. با این وجود، بدون وجود اتوماسیون، مجبورید این موارد را به صورت دستی و در فواصل منظم بررسی کنید و وقت خود را صرف کار های خسته کننده می کنید بدون اینکه تضمین کنید در صورت وقوع تغییر قابل توجهی خواهید داشت.

با استفاده از ابزار هایی مانند SEOmonitor، می توانید هشدار های ایمیل را برای زمان تغییر دهید تنظیم کنید یا اطلاعات مهم را در نمای کلی کمپین در داشبورد خود بررسی کنید. به عنوان مثال می توانید به این صورت آن ها را دسته بندی کنید:

 • مشکلات – لندینگ پیج برای یک کلمه کلیدی هدف.
 • پیروزی ها – کلمات کلیدی برای دستیابی به بهترین رتبه، هدف سئو بیش از حد به دست آمده و …
 • ضرر ها – میزان مشاهده در گروه کلمات کلیدی خاص یا در کل کمپین جستجوگر ها کاهش می یابد.
 • فرصت ها – کلمات کلیدی جدیدی که باعث ایجاد کلیک می شوند اما باید در کمپین شما ردیابی شوند.
 • روند رقابت – رقبای بیش از حد یا برعکس، میزان دید یک رقبا کم و زیاد می شوند، و …
 • روند بازار – روند سالانه برای همه کلمات کلیدی، روند فصلی و …

فارغ از سیستمی که برای استفاده انتخاب می کنید، فراموش نکنید که آن ها را ساده کنید، با کمک این مورد می توانید در زمان درست از وضعیت مطلع شوید و مدیریت بهتری بر کلمات کلیدی و سئوی خود داشته باشید.

بلاک تایم برای گزارش گیری و خودکار سازی روند

برای تسریع روند گزارش گیری ماهانه خود، در کل مدیریت کمپین خود عملیات خودکارسازی روند را جدی بگیرید، نه فقط زمانی که به مهلت واقعی گزارش نزدیک می شوید. اگر این کار را انجام دهید، با بینشی که برای رسیدن به مدیریت بهتر کلیدواژه ها در نظر گرفته اید و روی کاغذ آوردن تغییرات مهم و تنظیم سریع تر داده ها، زمان لازم برای ساخت گزارش های بهتر را به دست می آورید و بهتر توضیح می دهید که چه اتفاقی برای مشتری شما افتاده است. بیایید نگاهی به هر یک از آن ها بیندازیم:

از قدرت حاشیه نویسی استفاده کنید

در اینجا منظور از حاشیه نویسی تولید محتوای زرد نیست. همانطور که تاکنون دیده ایم، طبقه بندی کلمات کلیدی ضروری است، زیرا معیار های سطح گروهی را به شما ارائه می دهند:

 • گزارش دهید که کدام دسته ها تغییر رتبه داده اند.
 • مجموعه کلمات کلیدی که برای آن ها محتوا می سازید را کنترل کنید.
 • کلمات کلیدی ای را بررسی کنید که مشتریان شما به دنبال بهینه سازی آن ها هستند.

در این صورت شما در حال حاضر معیار های کلیدی برای ارزیابی در طول فرآیند های روزانه یا هفتگی خود دارید. شما می توانید از این فرآیند استفاده کنید تا شامل صرفه جویی سریع و حاشیه نویسی در مورد تغییرات بازدید، رتبه های کسب شده و … باشد.

پس از اخذ بینشی که فکر می کنید مرتبط است، می توانید یافته ها را به صورت دستی حاشیه نویسی کنید، یادداشت هایی را در مورد اینکه چرا فکر می کنید چیزی افزایش یا کاهش یافته است اضافه کنید. سپس، در صورتی که مرتباً اتفاقی بیفتد، می توانید هنگام نوشتن گزارش ماهانه، یادداشت های خود را مرور کرده و بر این اساس گزارش خود را بهتر تنظیم کنید.

SEOmonitor در این فرایند با حاشیه نویسی خودکار در مورد تغییرات خارجی مانند به روزرسانی الگوریتم گوگل به شما کمک می کند، با این روش می توانید تعیین کنید که آیا الگوریتم دلیل روند رو به پایین کمپین است یا نه. به علاوه، شما می دانید که چگونه در موارد مربوط به عملکرد بیشتر تمرکز کنید تا با مشتری خود ارتباط برقرار کنید.

گزارش ماهانه خود را در جایی که قابلیت محاسبه دارد، خودکار کنید

همانطور که قبلاً به آن اشاره کردیم، جمع آوری داده ها در هنگام باز کردن 3-4 ابزار، صفحات گسترده، ایجاد عکس صفحه و … دردسر ساز است.

برای کار راحت تر و بهتر، جدا از صرفه جویی در اطلاعات مهم که می بینید، می توانید با استفاده از یکپارچه سازی ابزار، از داده ها استفاده کنید. هنگامی که تصمیم گرفتید ورودی هایی مانند وضعیت هدف سئو، روند مشاهده گروه، تغییرات رتبه بندی کلیدی، وضعیت رقبا و … را وارد کنید، می توانید در مورد خودکار کردن روند استخراج داده ها نیز فکر کنید. با API ،Google Data Studio یا حتی Google Sheets نیز می توانید این کار را شروع کنید.

سپس، باید یک الگوی آژانس تعریف کنید تا روند کار در سازمان ساده شود و ارتباطات شما واضح باشد. شما قبلاً انتظارات خود را با هر مشتری تعیین کرده اید، می دانید KPI های مورد نیاز برای گزارش چیست و سایر کار های ضروری شامل چه مواردی می شود.

بخش مدیر گزارشگر SEOmonitor دارای یک ادغام Google Slides با یک رابط کاربری ساده است، به طور خودکار می توانید نمودار ها و فلوچارت ها را از داده های اصلی کمپین دریافت کنید، حتی به طوری که سیستم گزارش هر ماه برای شما نمایش دهد. سپس، شما فقط بینش مورد نظر خود را انتخاب می کنید، الگوی خود را بارگذاری می کنید (یا یکی را انتخاب می کنید) و قسمت استوری بورد را ویرایش می کنید.

این کار جمع آوری اطلاعات را ساده می کند و با تولید سریع تر گزارش ها و پیگیری بازخورد مشتری از شما را بهتر می کند زیرا هر گزارش دارای ویژگی های تجزیه و تحلیل تعاملی است.

گزارش گیری آسان

کمپین های خود را با کارآیی بیشتر مدیریت کنید

هدف نهایی این است که از همان ابتدا یک فرایند کارآمد اجرا شود، جایی برای ایجاد استراتژی ها و تفکر خلاق، عواملی که باعث رضایت و حفظ مشتری می شوند.

ایجاد یک سیستم کارآمد توسط موارد زیر امکان پذیر است:

 • بهینه سازی برنامه روزانه
 • انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای تمرکز بر روی پروژه
 • کلمه کلیدی خود را از نظر استراتژی تقسیم بندی کنید
 • بلاک تایم گزارش
 • استفاده از روند خودکار برای جمع آوری اطلاعات و نظارت بینش ارائه شده

برای صرفه جویی در وقت و منابع با مدیریت کارآمد کمپین و کلیدواژه ها، از SEO Tracker Rankmoner و سیستم مدیریت گزارش استفاده کنید. هر آنچه را که در کمپین های مشتری اتفاق می افتد بدون اینکه هر روز با زحمت تمام عوامل را پشت سر بگذارید، پیگیری کنید. امیدواریم مطالب این پست در زمینه مدیریت بهتر کلمات کلیدی برای شما مفید بوده باشد.