امروزه اهمیت سئو بیش از گذشته است، اما همه آن درباره متا تگ ها و محتوا نیست. بخش بزرگی از موفقیتی را که خواهید دید وابسته به مذاکرات اجتناب ناپذیر تجاری است. در این قسمت از ویدیو وایت بورد فرایدی، متخصص ما بریتنی مولر، ما را به سمت دسته ای از نکات زیرکانه و قابل ملاحظه ای می برد که مهارت های مذاکره پروژه سئو را در شما تقویت می کنند، حالا چه یک حرفه ای باشید یا تازه کاری که می خواهد شروع کند.

Source: Moz.com
seo negotiation

متن ویدیو

طرفداران ماز، سلام

به یکی دیگر از قسمت های وایت بورد فرایدی خوش آمدید. امروز می خواهیم که بیش از همه چیز درباره مذاکره پروژه سئو صحبت کنیم، پس بیایید از بخش سئو تجاری شروع کنیم. همانطور که همه تان می دانید، مذاکره ما تماما درمورد قدرت نفوذ است.

leverage

این چیزی است که شما باید ارائه بدهید و طرف مقابل به دنبال به دست آوردن آن و اعمال نفوذ در طول این روند است. بنابراین چیزی که می توانید به عنوان SEO به آن بپردازید و با اطمینان از آن صحبت کنید این حقیقت است که سئو بیست برابر فرصت بیشتری نسبت به ترکیب موبایل و دکستاپ پی پی سی دارد.

mobile & desktop

این واقعا یک اتفاق بزرگ است. چیزی که می توانید به نمایش بگذارید. این ها مواردی برای به خاطر سپردن هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به این لینک مراجعه کنید. خوب است که برای مواقع ضروری همراه خود داشته باشید. جدا از این، به طور واضح بررسی های خودتان را دارید. بنابراین با یک مشتری بالقوه، به دنبال انجام این معامله هستید.

از بررسی سئو بیشترین بهره را ببرید

seo audit

فرصت ها را پررنگ کنید نه خطاها را

قرار است که یک بررسی انجام بدهید و چیزی که من همیشه پیشنهاد می دهم این است که به جای توجه کردن به خطاهای انجام شده توسط مشتریان بالقوه، به فرصت ها توجه کنید. آنها را در مورد آنچه که سایتشان توانایی انجامش را دارد و می توانید به آنها کمک کنید، هیجان زده کنید. من فکر می کنم که این کار فرصت های خوبی را ایجاد می کند و شما را در مسیر درست قرار می دهد.

مزیت رقابتی آنها را توضیح دهید

فکر می کنم این مسئله در بسیاری از فضاها جالب است که می توانید بگویید “باشه ، رقبای شما اینجا هستند، و شما اینجا هستید و چرا اینگونه است” و این حرف را به آن ها اثبات کنید. این باعث می شود آن ها احساس کنند که شما درک درستی نسبت به چشم انداز دارید و می توانید به آن ها در رسیدن به هدف کمک کنید.

بر روی بُرد های کوچک و سریع تاکید کنید

من تقریباً این مسئله را اینجا قرار ندادم چون فکر می کنم پیروزی سریع نوعی اصطلاح طراحی شده است. در واقع ، شما واقعاً می خواهید نشان دهید که چه کاری را می توانید سریع انجام دهید، اما می خواهید …

زیاد قول ندهید اما بیش از حد انتظار تحویل دهید

شما نمی خواهید که در برابر مشتری تان اعتماد و اعتبار خود رابا قول دادن زیادی و عدم توانایی در تحویل پروژه از بین ببرید پس درست شروع کنید. کم قول دهید اما بیش از حد انتظار مشتری تحویل دهید.

تاکتیک های مذاکره هوشمند

negotiation tactics

تحقیقات تان را انجام دهید

همه چیز را درمورد مشتری بدانید مثلا چه معاملاتی در گذشته انجام داده است و با چه آژانس هایی کار کرده است. دانستن این اطلاعات از قبل در طول مذاکره در اجرای پروژه های سئو می تواند به شما کمک کند.

شرایط خود را در اولویت قرار دهید

اکثر مواقع، مردم وقتی وارد مذاکره و صحبت می شوند تنها به من، من، من فکر می کنند، در حالی که نیاز است به این فکر کنید که ” خب، من قرار است چه از دست بدهم؟ از چه می توانم دست بکشم تا به نقطه ای برسم که هر دو درموردش راضی باشیم؟” خیلی مهم است که در زمان مذاکره به این فکر کنید.

لرزیدن

این یکی از تاکتیک های قدیمی و جالب در هر نوع مذاکره، حتی در مذاکره پروژه سئو است. در جایی که طرف دیگر ضربه ای میزند و شما می لرزید. دقیقا شبیه لرزیدن است و شما می گویید ” اوه، این تنها کاری است که می توانی انجام بدهی؟” خیلی احمقانه است. ممکن است علیه شما استفاده شود، در این مورد شما فقط می توانید بگویید “لرزش خوبی بود”اما به شما کمک می کند تا به نتایج بهتری برسید.

بنابراین این مورد را بپذیرید. منتظر نظرات شما این زیر هستم.

از کلمات “عادلانه” و “راحت” استفاده کنید

 کلمات “عادلانه” و “راحت” در مذاکره های مربوط به پروژه های سئو خوب جواب می دهند. این کلمات غیر قابل بحث هستند. شما نمی توانید با عدالت بحث کنید. ” من می خواهم کاری را انجام دهم که برای هر دویمان راحت تر است. می خواهم هر دو به شرایطی برسیم که عادلانه هستند.”

شما می خواهید با استفاده از این اصطلاحات در طرف مقابل راحتی ایجاد کنید همچنین فاصله ای که بین تان هست را بردارید و در یک موقعیت برد-برد قرار بگیرید.

هرگز تصمیم گیرنده اصلی نباشید

زیاد دیده ام که وقتی مردم کسب و کاری را راه می اندازند بلافاصله بر روی بیزینس کارت و ایمیل هایشان خود را مدیر عامل معرفی می کنند.

آن ها اینگونه هستند. شما مجبور نیستید اینطوری باشید و در این حالت قدرت نفوذ خود را از دست می دهید. وقتی که به مدت شش سال بود که آژانس خودم را راه اندازی کرده بودم، از اینکه مدیر عامل نباشم لذت می بردم. دوست داشتم که هیات مدیره ای داشته باشم و در حین مذاکره با آن ها مشورت کنم و تنها تصمیم گیرنده نباشم. حتی اگر فکر میکنید تنها تصمیم گیرنده هستید، می دانم افرادی هستند که به شما و تجارت تان توجه می کنند و شما می توانید با آن ها به عنوان مشاور کسب و کار تماس بگیرید و در زمان مذاکره از آن ها بهره ببرید. می توانید از آن ها درباره مذاکره استفاده کنید تا درمورد چیزی که فکر می کنید به شما کمک کنند.

نکته هایی برای مذاکره کنندگان تازه کار

noobs

برای تازه کاران؛ بیشتر شما ها ممکن است شبیه این باشید ” من نمی توانم به تنهایی انجام دهم. من هیچوقت نمی توانم چنین چیزهایی رو انجام دهم” من اهل مینه سوتای شمالی هستم. در رابطه با هر نوع بحث مالی در معاملات تجاری در طول زندگی ام فوق العاده بی دست و پا بودم. اگر من توانستم انجام بدهم، قول میدهم همه کسانی که این ویدیو رو تماشا می کنند بتوانند انجام دهند.

موضع قدرت

شوخی نمی کنم، قول میدهم. بعضی از نکاتی که من یادگرفته ام، زمانی که آژانس خودم را داشتم، داشتن موضع قدرت قبل از مذاکره بود. یک سخنرانی TED در رابطه با این موضوع ست که از لینک زیر می توانید ببینید. من این کار را قبل از بیشتر تمام سخنرانی های بزرگم انجام میدهم. از مارک رمزی ممنونم ، کسی که این مورد را 3 سال قبل در SMX پیشرفته به من گفت.

جلو بروید و موضع قدرت خودتان رو حفظ کنید. احساس خوبی داشته باشید. اعتماد به نفس داشته باشید. خود را تقویت کنید.

راه را راه بروید

خوب بهتر از کامل است. بسیاری از ما کمال گرا هستیم و فقط باید کاررا خوب اجرا کنیم. تلاش برای کامل بودن ، ما را می کشد.

سندروم خود ویرانگری

بسیاری از سخنران هایی که من در کنفرانس های متفاوت دیده ام با این مورد درگیر هستند. به طور کلی امری عادی است اما بهتر است بدانیم که احمقانه هم هست. بنابراین سعی کنید آن صدای مسخره را از سرتان بیرون کنید و شروع به داشتن احساس خوب درباره چیزهایی که می توانید انجام دهید بکنید.

از هر جا که می توانید الهام بگیرید

bran tracey

شدیدا به شما پیشنهاد می کنم که پادکست های مذاکره برایان تریسی را گوش کنید ویدیوهایش را تماشا کنید. فوق العاده هستند. او تمام مدت درباره قدرت نفوذ صحبت می کند و دو مثال عالی دارد که من عاشق شان هستم. یکی از آن ها “بازرگانان یشم” است.

این بازرگانان یشم که تکه های یشم را بیرون می کشند واکنش مردم را در هنگام بیرون آوردن تکه به تکه تماشا می کردند.

آن ها می دانستند که کدام تیکه مردم را بیشتر شگفت زده میکند بنابراین همان تکه بالاترین قیمت را داشت. این فوق العاده بود. از آنجایی ک زمان محدود است تریسی مثال دیگری دارد از مردمی که در چین معامله انجام می دادند. وقتی که در چین فرود می آمدند چینی ها پس از خوش آمد گویی به آنها می گفتند ” ممکن است بلیط برگشت تان را ببینم ؟ فقط می خواهم بدانم چه زمانی چین را ترک می کنید.

آن ها تا اخرین لحظه معامله نمی کردند. هرچه بیشتر درمورد این تکنیک های قدرت نفوذ بدانید؛ می توانید بیشتر نسبت به آن ها آگاه باشید مخصوصا زمانی که علیه خودتان استفاده شوند یا اینکه خودتان چیزی مثل آن را به کار ببرید. اینها فوق العاده جالب هستند.

زمان بگذارید و از کسب وکارشان مطلع شوید

take time

وصل شدن به سرمنشا

در نهایت، زمان بگذارید و درباره کسب و کار مشتریان تان اطلاعات جمع کنید. این نشان دهنده این است که برای شما مهم هستند و قادر خواهید بود اولویت خود را در مورد آنچه که می توانید انجام دهید بر اساس جایی که بیشترین درآمد را از محصولات یا خدماتی که ارائه می دهند قرار دهید. این به شما کمک می کند تا خود را به منشا چیزهایی که می توانید انجام دهید گره بزنید.

ترتیب محصولات / خدماتی را که بیشترین درآمد را برای آنها ایجاد می کنند را بدانید

یکی از مثال های واقعی، شرکت قبلی من بود. ما با جراحان پوست همکاری می کردیم و سخت کار می کردیم تا نحوه تصمیم گیری مردم را در روش های انتخابی درک کنیم.به دو نتیجه رسیدیم:

قبل و بعد از عکس و قیمت بود. بنابراین می دانستیم که می توانیم برای آن دو همه چیز را بهینه سازی کنیم و در فضای آنها بسیار خوب عمل کنیم. بنابراین نشان دادن توجه و با راه اضافی تر رفتن ، همه این چیزها را به هم متصل می کنید ، واقعاً امیدوارم که مفید بوده باشد . مشتاقانه منتظر بازخورد هایتان هستم. می دانم که این وایت بورد فرایدی کمی متفاوت بود ، اما فکر کردم موضوع جالبی برای گفتن هست.