امروزه عملیات بازاریابی شامل چالش های زیادی است. بیاموزید که چگونه با یک مرکز تولید محتوا به طور جدی می توان با آن ها مقابله کرد و به شرکت خود ارزش افزوده داد.

در بسیاری از سازمان ها، بازاریابی محتوا همزمان و در همه جا وجود دارد. تقسیم شده در بسیاری از جریان های کاری، تیم های بازاریابی تعداد زیادی فایل و مولفه مختلف را در قالب ها و مکان های مختلف ذخیره کرده اند، به طور بالقوه طی سال های طولانی.

همه را در جایی دارید – اما کجا؟ چگونه می توان یک نمای کلی از دارایی های خود داشت، بدون اینکه مدیریت، افزودن و اشتراک آن ها را داشته باشید؟ پاسخ: داشتن مرکز محتوا است.

مرکز محتوا به عنوان پایگاه اصلی برای تمام محتوای شما و همچنین بستری که به ساده سازی و سرعت بخشیدن هر قسمت از کار یک بازاریاب کمک می کند – همه در یک راه حل است. این یک دید واضح و ویژگی های بصری و مشترک است که پیچیدگی را پایین و ارزش افزوده را بالا نگه می دارد.

این به شما کمک می کند تا بهتر با چالش های امروز بازاریابی مقابله کنید و در نهایت تعامل همه کانال ها را به حداکثر برسانید، همان چیزی است که بازاریابی محتوا است.

Omnichannel به معنای ارسال پیامی است که در نقاط ارتباطی مشتری سازگار باشد و استفاده از امکانات بالقوه هر کانال با رسانه و محتوای ایده آل است.

زیر و بم های یک مرکز محتوای

مدیریت دارایی دیجیتال (DAM)

داشتن حجم عظیمی از محتوا یا دارایی های دیجیتالی برای تلاش های بازاریابی سازمان شما ممکن است یک نکته غرور آفرین باشد – تا زمانی که نیازی به دسترسی به آن ها نداشته باشید. ممکن است عکس هایی روی لپ تاپ، کارهای هنری بسته بندی شده روی فلش USB، طرح بندی روی هارد دیسک خارجی و فیلم هایی در فضای ابری داشته باشید.

شما می دانید که همه اینها در جایی وجود دارد، اما در نهایت وقت و منابع خود را از دست می دهید و در تلاش برای پیدا کردن و بهم ریختن همه این موارد، کپی برداری می کنید. اینجاست که مدیریت دارایی دیجیتال (DAM) برای صرفه جویی در کار وارد عمل می شود.

قلب یک پلتفرم DAM ذخیره سازی محتوا است، در مکانی که کاربران می توانند به تمام محتوای خود دسترسی پیدا کرده و آن را مدیریت کنند و آن را با دیگران به اشتراک بگذارند. این به عنوان تنها منبع برای دارایی های بازاریابی شرکت شما و توزیع آن ها عمل می کند.

یک DAM درست انجام شده، فراتر از ذخیره سازی اساسی است. باید کاملاً مجهز باشد تا سناریوهای دقیق مدیریت دارایی دیجیتال، از جمله فراداده پیچیده، امنیت و مدیریت حقوق دیجیتال را مدیریت کند.

فراتر از اینکه صرفاً به عنوان یک ارزش افزوده در تلاش های بازاریابی یک شرکت باشد، یک DAM قوی کالایی ضروری برای مارک های امروزی است، از شرکت های نوپا گرفته تا شرکت های قدیمی تر.

بستر بازاریابی محتوا (CMP)

آیا تمام مطالب مورد نیاز خود را دارید تا از تلاش های بازاریابی خود پشتیبانی کنید؟ خلا محتوا کجاست – براساس مخاطب، منطقه، کانال یا کمپین؟ چه نوع محتوایی برای ایجاد نیاز دارید؟ یک بستر بازاریابی محتوا به شما کمک می کند تا به این سوالات پاسخ دهید و برنامه ریزی و اجرای استراتژی محتوای خود را آسان کنید. با استفاده از این ابزار، می توانید به راحتی برنامه ریزی کنید که چه محتوایی باید ایجاد شود، منابع را اختصاص دهید، سپس با همکاری، بررسی و تأیید این مطالب برای انتشار در کانال های مختلف خود اقدام کنید.

مرکز محتوا

مدیریت محتوای محصول (PCM)

همانطور که از نام آن مشخص است، مدیریت محتوای محصول (PCM) سیستمی است که اطلاعات مربوط به محصولات را در سازمان های محصول گرا و سنگین SKU ذخیره می کند. سیستم های PCM بر روی اطلاعات محصول مشتری متمرکز هستند، مانند توضیحات تجاری، مزایا، محتوای ترجمه شده و رسانه ها.

مدیریت منابع بازاریابی (MRM)

سیستم عامل های MRM نقش منحصر به فردی دارند: آن ها از برنامه ریزی استراتژیک گرفته تا مدیریت پروژه و اندازه گیری تأثیر، عملیات بازاریابی را پشتیبانی و اندازه گیری می کنند.

MRM راه حل هایی است که از قابلیت تقویم بازاریابی، بازبینی خلاقانه، مدیریت تأیید، داشبورد عملکرد و موارد دیگر دارای دامنه گسترده ای از قابلیت ها هستند پشتیبانی می کنند. وقتی از تمام پتانسیل خود استفاده می کنند، به همان اندازه جامع و چشمگیر هستند.

همانطور که بررسی کردیم، یک مرکز محتوا روش های سنتی DAM ، CMP ، PCM و MRM و همچنین سایر قابلیت ها را ترکیب و جایگزین می کند. این به عنوان یک پایگاه برای همه دارایی های دیجیتال شما و همچنین برای همکاری و ابزارهای خلاقانه مدیریت پروژه عمل می کند. اگرچه ذخیره کردن تمام این مطالب و در دسترس قرار دادن آن ها یک چیز است، اما ایجاد انسجام خلاقانه چیز دیگری است.

پشتیبانی و ساده سازی برخی از فرایندهای اساسی برای جمع آوری دارایی ها و غنی سازی یا ایجاد محتوای جدید به همان اندازه مهم است.

بخش های بازاریابی برای سازماندهی تحت فشار فزاینده ای قرار دارند. CMO ها می خواهند بینشی در مورد عملکرد خود داشته باشند، که این امر ساختار و گردش کار را ضروری می کند.

کار تیمی برای ارائه بهتر

مدیران پروژه عادت دارند که با ساختار کار کنند. تیم های خلاق؟ گاهی اوقات نه خیلی زیاد. چگونه می توانید فرآیندهای خلاقانه و بازاریابی را ادغام کرده و در یک محیط به سرعت در حال تغییر با چندین ذینفع در مهلت های مقرر، همکاری را تقویت کنید؟

یک مرکز محتوا ابزاری را ارائه می دهد که هم از مدیران پروژه و هم از تیم خلاق پشتیبانی می کند، مانند داشبورد، تقویم ها، لیست کارها و موارد دیگر. این ابزارها به مدیران پروژه بصیرت می بخشند و ضمن حفظ نقاط عطف و KPI به آن ها کمک می کنند تا ساختار را به روند خلاقیت اضافه کنند. ویژگی هایی که به تیم ها امکان بارگذاری، پیش نمایش و اظهارنظر درباره دارایی ها را می دهند همچنین همکاری بین تیم های داخلی و خارجی را تسهیل می کند.

منبع: sitecore