در این مقاله قصد داریم در مورد مزایای سئو برای وب سایت شما صحبت کنیم تا به اهمیت سئو در کسب و کارتان پی ببرید. اگر می خواهید کسب و کار اینترنتی پر رونقی داشته باشید این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

اگر یک بازاریاب یا صاحب مشاغل هستید، احتمالاً به شما بیش از چندین بار گفته شده است که باید برای رشد کسب و کارتان از SEO (بهینه سازی موتور جستجو) استفاده کنید. این به این دلیل است که امروز، بخش اساسی هر استراتژی، بازاریابی موفق است.

اما اگر با این تاکتیک آشنا نیستید، ممکن است متقاعد نشوید که سئو ارزش وقت یا هزینه شما را دارد و به همین دلیل است که در این مقاله، نقشی که SEO در بازاریابی ایفا می کند و پنج مزیت اساسی که به کسب و کار شما ارائه می دهد را با همدیگر مرور خواهیم کرد.

آیا دقیقا می دانید SEO در بازاریابی چیست؟

برای مبتدیان توضیح می دهیم که، SEO مخفف بهینه سازی موتور جستجو است و این روند بهبود وب سایت به روش هایی است که به شما کمک می کند در هنگام جستجو برای کلمات و عبارات خاص، به رتبه بندی نتایج جستجو بپردازید.

اگر مطمئن نیستید که چرا سئو مهم و یا مزایای سئو برای وب سایت را نمی دانید، فقط به این فکر کنید که چگونه به طور عادی اطلاعات مورد نیاز خود را در طول زندگی روزمره خود پیدا می کنید.

اگر لازم بود تلویزیون خود را عوض کنید و مطمئن نیستید که کدام مدل را بخرید، چه کاری انجام خواهید داد؟

اگر در تعطیلات بودید و برای شام نیاز به یک رستوران داشتید، آن را از کجا پیدا خواهید کرد؟؟

قطعا که اکثر مردم جهان با لپ تاپ ها و یا تلفن های همراهشان، عبارت مورد نظر را در گوگل تایپ می کنند تا به خواسته خود برسند.

شما “بهترین تلویزیون 55 اینچ”، “رستوران های نزدیک من” یا “نحوه یادگیری اسپانیایی” را جستجو کرده اید. سپس نتایج را پیمایش می کنید و روی یکی از بهترین گزینه های خود کلیک می کنید.

این نتایج بر اساس آنچه گوگل فکر می کند، بر اساس کلمات کلیدی که شما وارد کرده اید، مفیدترین اطلاعات برای شما خواهد بود.

مزایای سئو برای وب سایت شما

در بسیاری موارد، سایتهایی که می بینید در صفحه اول رتبه بندی می شوند به طور تصادفی به آنجا نمی رسند. آنها از SEO استفاده کردند تا به Google کمک کنند تا محتوای آنها را درک کند و به عنوان بهترین نتیجه به کاربر ارائه دهد.

آنها همچنین به احتمال زیاد تحقیقات گسترده ای را برای تعیین اینکه چگونه کاربرانی مانند شما جستجوهای شما را برای موضوعات خاص بیان می کنند انجام داده اند تا بتوانند صفحه خود را بهینه سازی کنند.

و اگر می خواهید مخاطب مورد نظر تان سایت شما را پیدا کند، باید همین کار را انجام دهید.

مزایای سئو برای وب سایت

بنابراین، SEO می تواند در بهبود رتبه سایت شما در نتایج موتور جستجو به شما کمک کند. این پتانسیل را دارد که تأثیر بسزایی در مهمترین اهداف شرکت شما، مانند افزایش سود و فروش شما داشته باشد.اما اگر قانع نشدید، خواندن را ادامه دهید تا چند مورد از بزرگترین مزایای بهینه سازی سایت خود را برای جستجو بیاموزید.

مزایای سئو برای وب سایت

جستجوگرها ترافیک با کیفیت را هدف قرار می دهد.

یکی از بزرگترین مزایای SEO این است که این یک استراتژی بازاریابی ورودی است. برخلاف کانال های تبلیغاتی سنتی “برون مرزی”، که شامل دستیابی به مشتریانی است که آیا آنها می خواهند از شما بشنوند یا خیر، روشهای ورودی به منظور آسان تر یافتن مخاطبان در هنگام اطلاعات می باشد.

این روش های سنتی، مانند فراخوانی سرد، ایمیل های اسپم و تبلیغات بدون وقفه، تنها با در نظر گرفتن اهداف تبلیغ کننده انجام می شود. این نه تنها برای مصرف کنندگان بسیار راحت تر است بلکه منجر به مهارت های بیشتری برای تجارت شما می شود. در حقیقت، در جدیدترین گزارش ورودی ایالت HubSpot ، 59٪ از بازاریابان گفتند که شیوه های ورودی به بالاترین کیفیت منجر به فروش آنها می شود.

از همه این ها گذشته، به نظر شما چه کسی درگیر تلاشهای بازاریابی شما خواهد بود: کسی که در هنگام رفت و آمد خود تبلیغات شما را روی بیلبورد می بیند، یا شخصی که در هنگام جستجوی آنلاین هدفش، لیستی از نکاتی را که شما منتشر کرده اید می بیند؟ جواب مشخص است. وقتی روی جذب کاربرانی که به طور فعال به دنبال اطلاعاتی در رابطه با صنعت، محصولات و خدمات شما هستند، تمرکز می کنید، در رسیدن به مخاطبان هدف خود بسیار مؤثر خواهید بود.

مزایای سئو برای سایت

به علاوه، این امکان را برای شما فراهم می کند تا مخاطبان خود را در حالی که آنها در حال تصمیم به خرید یا پیمانکاری یک سرویس هستند افزایش دهند، شانس این که پیام های بازاریابی شما به فروش و نتیجه مثبت منجر شود افزایش می یابد.

نیازی به پرداخت هزینه تبلیغات هنگامی که سایت شما توسط SEO به صفحه اول گوگل می رسد، نیست!

رتبه بندی ارگانیک Google کاملاً به آنچه الگوریتم آن تعیین می کند بهترین نتیجه برای هر پرس و جو معین، پایه گذاری شده است.

این بدان معناست که وقتی صفحه ای را ایجاد کردید که شایسته آن باشد که موتور جستجو کاربران خود را به سمت آن سوق دهد، می تواند بعد از انتشار آن، ماه ها (یا حتی سالها) مخاطبان را به سمت سایت شما جلب کند.

البته تحقیق و نوشتن مطالب با کیفیت بالا نیاز به سرمایه گذاری دارد. اگر تصمیم دارید که خودتان آن را ایجاد کنید یا برای آن هزینه ای در نظر بگیرید،بهتر است تولید محتوا را به دست متخصصان تولید محتوا بر اساس استاندارد های سئو، بسپارید. قراردادی که برای تولید محتوا با شما بسته خواهد شد بر اساس زمان و تعداد مقالات، هزینه آن مشخص می شود. اما هنگامی که این هزینه را متقبل شدید، دیگر نمی خواهد هزینه تبلیغات جانبی برای وب سایتتان را بدهید، بلکه سایتتان، خودش خودش را تبلیغ می کند.

SEO بیشتر از PPC کلیک دریافت می کند.

بسته به ماهیت موضوع وب سایتتان ممکن است لازم باشد هر چند ماه یکبار صفحه را به روز کنید. همچنین اگر رقبای شما تصمیم می گیرند همان کلمه کلیدی را هدف قرار دهند، می توانید آن را اضافه کرده و بهبود بخشید، اما وقتی به آن رسیدگی کنید، نقطه ارزشمند و جایگاه شما در نتایج جستجو گوگل رایگان است.

این یک تفاوت عمده در تبلیغات PPC است که هربار کلیک کاربر و بازدید از یک صفحه، هزینه ای را شامل می شود. برای این که به شما ایده ای بدهیم که این یک مزیت چقدر مهم و بزرگ است، فقط در نظر بگیرید که متوسط ​​هزینه برای هر کلیک (CPC) در کل صنایع تبلیغاتی، 2.32 دلار است.

با استفاده از سئو، این پتانسیل را دارید که از پرداخت این مبلغ و درآمدزایی در سایت خود بدون هیچ گونه هزینه مداوم جلوگیری کنید.

SEO بیشتر از PPC کلیک دریافت می کند.

اگرچه تبلیغات PPC بالاتر از رتبه بندی های ارگانیک است، اما 71.33 درصد جستجوها با کلیک بر روی نتیجه ارگانیک در صفحه اول انجام می شوند.

گفتن این دلیل دشوار است، اگرچه منطقی ترین نتیجه این است که کاربران به الگوریتم Google اعتماد دارند. آنها می دانند تبلیغ کنندگان در چه نقاطی هزینه می کنند به همین دلیل هیچگاه سایتی را که با پرداخت هزینه به صفحات اول آمده است، نمی پذیرند، بلکه تصمیم می گیرند در عوض از صفحاتی که موتور جستجو تعیین کرده است به عنوان بهترین ها مراجعه کنند. البته این فقط حدس است.

اما صرف نظر از استدلال پشت آن، واقعیت این است که اکثر کلیک برای هر جستجوی داده شده به یک نتیجه ارگانیک و درست می روند.

SEO به روابط عمومی کمک می کند.

اگرچه ممکن است SEO و روابط عمومی مانند استراتژی های بازاریابی کاملاً جداگانه به نظر برسند، اما می توانید از آن ها در کنار هم استفاده کنید تا نتایج به دست آمده از هر کدام را به حداکثر برسانید. بیشترین ارتباط بین این دو در ایجاد پیوند است.

کسب لینک از وب سایت های معتبر یکی از مؤلفه های اصلی هر استراتژی SEO است. این بدان معناست که یکی از بزرگترین بخش های کار حرفه ای سئو، شناسایی فرصت هایی برای قرار دادن یا پوشش در وبلاگ های صنعت، انتشارات اخبار و سایر سایت های مرتبط است و با توجه به این که یک استراتژی روابط عمومی می تواند در مورد انتشار نشریات برجسته و تأثیرگذار برای گفتگو درباره شرکت شما تلاش کند، این یک فرصت بزرگ است.

SEO به روابط عمومی کمک می کند.

وقتی از تحقیقات ایجاد یک ساختار استفاده می کنید تا روشهای جدیدی برای به دست آوردن جایگاه برای برند خود در مقابل مصرف کنندگان پیدا کنید، در توزیع محتوا به مشتریان و مشتریان بالقوه بسیار مؤثر خواهید بود.

می توانید با رقابت جلو بروید.

امروزه، SEO به طور گسترده ای جزء اصلی استراتژی های بازاریابی هر شرکت و سازمانی تلقی می شود. در حقیقت، 61٪ از بازاریابان می گویند بهبود سئو و بهبود حضور آنلاین آنها اولویت اصلی است. این بدان معنی است که رقبای شما احتمالاً از قبل اقدام به، بدست آوردن رتبه های بالا در نتایج جستجو کرده اند و با داشتن یک استراتژی سئو از نوع خود، می توانید از آنها پیروی کنید و از نظر ایده آل، از آنها جلو بروید تا در صنعت خود بهترین نتایج جست وجو ها باشید.

در صورت وجود هرگونه سوال در مورد مزایای سئو برای وب سایت شما ، با متخصصین ممتاز سئو تماس بگیرید.