اعتبار هر نام تجاری کاملاً حول خدمات مشتری ایجاد می شود. امروزه انتظارات مشتری در حال رشد است و عادات خرید به سرعت در حال تغییر است. در دنیای دیجیتال با گزینه های نامحدود، کسب و کار شما برای جلو ماندن از رقابت به ورودی زیادی نیاز دارد. هر بار که مشتری های شما از سایت شما بازدید می کنند، سوالات و درخواست هایی اغلب به وجود می آیند. یک مصرف کننده می خواهد این مشکلات در اسرع وقت حل شود. هرچه سریعتر بتوانید به درخواست بازدید کننده سایت رسیدگی کنید، مشتریان بیشتری را می توانید حفظ کنید. استفاده از چت آنلاین یکی از روشهای بسیار موثر در فروش سایت و همچنین پایبند کردن مشتریان می باشد. در این مقاله، در مورد مزایای عمده چت آنلاین در وب سایت بحث خواهیم کرد و برخی از ابزارهای چت آنلاین را به شما معرفی خواهیم کرد.

مروری کوتاه بر فناوری چت آنلاین

قابلیت چت آنلاین یک راه حل خدمات آنلاین به مشتریان است که به مشاغل کمک می کند بازدیدکنندگان وب سایت خود را با استفاده از چت آنلاین، نرم افزار دسکتاپ و سایر قابلیت های تجزیه و تحلیل وب سایت درگیر کنند. به عبارت دیگر، برندها از چت آنلاین برای تعامل با مشتریان خود و حل مشکلاتشان در لحظه استفاده می کنند.

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) نیز می تواند ابزار بسیار مهم تلقی شود. این نرم افزار از دو عنصر اصلی تشکیل شده است: ویجت گپ زدن در سایت و برنامه agent.

ابزارک گپ زدن در وب سایت، برای وفادار نگهداشتن مشتری و رسیدگی به سوالات و مشکلات کاربر بسیار مورد اهمیت است که معمولا در پایین سمت راست یا چپ صفحه وب قرار می گیرد.

در مقابل، برنامه agent به شما امکان می دهد درخواست های ارتباطی را از بازدید کنندگان دریافت کنید و به آن ها پاسخ مناسب دهید. به این ترتیب، جریان بی وقفه داده ها از طریق نرم افزار CRM کمک می کند تا از چند طریق کسب و کار مشتری را بهبود ببخشند و عملکرد را افزایش دهند.

7 مزیت استفاده از چت آنلاین در وب سایت

مزایای چت آنلاین بسیار زیاد و پر کاربرد می باشد، در این بخش به 7 مورد از پراهمیترین آن ها در تجارت آنلاین می پردازیم.

1.چت آنلاین فروش را افزایش می دهد.

چت آنلاین فروش را افزایش می دهد

توانایی پاسخگویی سریع به سوالات مشتری شما و ایجاد اعتماد به نفس، در بسیاری از موارد، این موضوع می تواند به فروش محصول یا خدمات شما کمک کند.

چت آنلاین به شما کمک می کند به مشتری خود مانند یک دستیار خرید کمک کنید و این موضوع نقش بسیار مهمی در فروش محصولات شما دارد.

انجمن بازاریابی آمریکا کشف کرد که به طور متوسط شرکت های B2B با گفتگوی آنلاین در وب سایت از 20٪ افزایش در تبدیلات برخوردار هستند. همچنین، مشتریانی که از ویژگی گپ استفاده می کنند سه برابر بیشتر احتمال دارد که خریدی را انجام دهند.

2.رضایت و وفاداری مشتری را افزایش می دهد.

افزایش رضایت و وفاداری مشتری

به طور خلاصه، اگر می خواهید بازدیدکنندگان شما از وب سایت و تجارت شما رضایت بیشتری داشته باشند، چت آنلاین را در نظر بگیرید.

هنگامی که معیار خدمات مشتری eDigital از 2000 مصرف کننده نظرسنجی کرد، آن ها دریافتند که اکثر مشتریان چت آنلایت را به ایمیل یا پشتیبانی تلفنی ترجیح می دهند.

اوراكل همچنین در مطالعه تحقیقاتی در مورد مصرف كننده آموخته است كه 90٪ از مصرف كنندگان دكمه Live Chat را به عنوان اطمینان خاطر در صورت نیاز به هرگونه كاری مشاهده می كنند.

به همین ترتیب، پشتیبانی از گفتگوی آنلاین مزیت قابل توجهی را برای جلب وفاداری مشتری خود و راضی نگه داشتن او فراهم می کند. هرچه سریعتر بتوانید مشکلات کاربران را حل کنید، رضایت مشتری و وفاداری نسبت به برند بالاتر است.

3.هزینه های پشتیبانی را کاهش می دهد.

کاهش هزینه های پشتیبانی توسط چت آنلاین

پشتیبانی از مشتری می تواند هزینه بر باشد. این امر هم برای مشاغل و هم برای مشتری صادق است. با این حال، چت آنلاین می تواند به طور قابل توجهی به این هزینه ها یارانه بدهد. معمولاً هزینه اجرای یک مرکز تماس بیشتر از اجرای راه حل چت آنلاین است.

به عنوان مثال، برای اجرای یک برنامه گفتگوی آنلاین مانند LiveChat، می توانید برای هر کاربر ماهانه 16 دلار پرداخت کنید. حتی با گزینه های رایگان مانند tawk.to نیز بهتر می شود. با این حال، در حالی که یک راه حل رایگان دلهره آور است، فقط طرح حق بیمه امکان دسترسی به ویژگی هایی مانند سابقه چت، عوامل خودکار و موارد دیگر را فراهم می کند.

در همین راستا، شما معمولاً برای کار کردن مرکز تماس به تعداد پرسنل بیشتری نسبت به استفاده از گپ مستقیم نیاز خواهید داشت. یک تحقیق بین المللی Telus گزارش داده است که عوامل پشتیبانی آنلاین می توانند به طور همزمان شش گفتگو را انجام دهند که با گزینه های پشتیبانی تلفنی عملاً غیرممکن است.

4.شما می توانید به راحتی لیدرهای بیشتری تولید کنید.

متأسفانه بسیاری از بازدیدکنندگان هنگام بازدید از سایت خریدی انجام نمی دهند. مهم نیست چقدر عامل گفتگو قانع کننده باشد، بعضی از مصرف کنندگان همیشه شک می کنند یا دلایلی برای خرید ندارند. با این حال، چت آنلاین می تواند به شما کمک کند تا از هر کاربری که با آن صحبت می کنید موفق به ثبت سفارش شوید.

همیشه توصیه می شود که هر بار بازدید کننده ای به چت آنلاین دسترسی پیدا می کند، اطلاعات کاربر، ترجیحاً آدرس ایمیل، را درخواست کنید. با این حال، حتی زمانی که قادر به جمع آوری اطلاعات کاربر نیستید، آمار نشان می دهد که 63٪ از مصرف کنندگان با پشتیبانی از گفتگوی آنلاین به وب سایت بازگشتند.

5.چت آنلاین تجربه کاربری سایت شما را بهبود می بخشد.

سوالات کاربر در سایت های فاقد چت آنلاین معمولاً منجر به باز شدن برگه جدیدی می شود یا باید زنگ بزنند. این موضوع می تواند بر تجربه کاربری تأثیر منفی بگذارد.

با این حال، با گفتگوی آنلاین ، تقریباً تمام منابع مورد نیاز آن ها برای یک تصمیم خرید آگاهانه، قابل دسترسی است. این امر باعث می شود سفارشات نیمه تمام کمتر شوند و مدت زمان طولانی تری برای بازدید از سایت وقت گذاشته شود.

تحقیقات فارستر می گوید 57٪ از مشتریان به دلیل سوالات بی پاسخ، خرید خود را رها می کنند. اگرچه یافتن ابزارک گپ در صفحات اصلی و صفحات محصول امری عادی است، اما قرار دادن آن در صفحات خطای شما نیز اقدامی هوشمندانه است. یک آژانس گفتگوی آنلاین می تواند به راحتی بازدیدکنندگان را پس از تجربه خطای 404 در مسیر درست قرار دهد.

6. نکته ای مهم برای جمع آوری اطلاعات

یک ارائه دهنده پشتیبانی چت آنلاین با کیفیت، تمام چت های بین شما و مشتریانتان را ثبت می کند. جدا از این، فروشندگانی مانند Olark نیز ادغام کامل با Google Analytics را ارائه می دهند. از مهم ترین مطالبی که باید در این بخش بدانید آموزش ابزار گوگل آنالیتیکس است.

داده هایی که در اینجا تولید می کنید می تواند بسیار ارزشمند باشد. به عنوان مثال، می توانید نحوه انجام درخواست گپ در سایت خود را ارزیابی کنید، نکات مهم درد کاربران خود را کشف کنید و حتی گزارش های سفارشی خود را ایجاد کنید.

از این طریق می توانید خدمات مشتری و استراتژی های بازاریابی خود را بهبود بخشید تا فروش و تبدیل بیشتری داشته باشید.

7.برای بدست آوردن مزیت رقابتی می توانید از چت آنلاین استفاده کنید.

سرانجام، افزودن چت آنلاین به سایت شما می تواند مزیت مورد نیاز شما نسبت به رقابت شما باشد. شاید تعجب کنید اگر بدانید که اکثر مشاغل هنوز از مزایای چت آنلاین استفاده نمی کنند.

مطالعه انجام شده توسط SuperOffice نشان داد که تنها 9٪ وب سایت ها از مزایای چت آنلاین برای پشتیبانی بی درنگ از مشتریان خود استفاده می کنند. با داشتن این دانش، ممکن است بخواهید از پشتیبانی گفتگوی آنلاین استفاده کنید تا خود را از رقبا در صنعت متمایز کنید.

نتیجه

مشخص است که خدمات سطح بالای مشتری در هر مشاغل چقدر مهم است. امروزه تقریباً با رقابت شدید در هر صنعت، از دست دادن مشتری احتمالی کار زیادی نمی کند. گفتگوی آنلاین می تواند شانس شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

از مزایای چت آنلاین افزایش مشتری است. وب سایت شما همچنین می تواند از ارائه پشتیبانی بیشتر بهره مند شود. تجربه کاربری کلی سایت شما (UX) بهبود خواهد یافت، مشتریان شما احتمالاً رضایت بیشتری خواهند داشت و به طور کلی هزینه کمتری را برای پشتیبانی هزینه می کنید.