وردپرس نامی است که قطعاً نیازی به معرفی در دنیای توسعه وب ندارد. پس از سال ها کمک به نویسندگان وبلاگ در میزبانی وب سایت ها، اکنون این پلتفرم به قدرت بیش از 35٪ از کل سایت ها در اینترنت رسیده است. یکی از اجزا وردپرس که از آن بیشتر هیجان زده ایم، WordPress REST API است. معرفی REST API به همین دلیل است که اکنون می توانیم با استفاده از React سایت هایی را با وردپرس توسعه دهیم. از آنجایی که مت مولنویگ “Calypso” را اعلام کرد( رابط کاربری متکی به React)، استقبال گسترده تری از React در انجمن وردپرس صورت گرفته است. در این مقاله، ما به دقت بررسی خواهیم کرد مزیت استفاده از React برای پروژه وردپرس چیست و چگونه بر توسعه وردپرس تأثیر می گذارد. با این حال، خلاصه تاریخچه توسعه React و WordPress را باهم بررسی می کنیم.

تاریخچه توسعه react در وردپرس

مزیت استفاده از React برای پروژه وردپرس

وردپرس بسیار متکی به زبان برنامه نویسی PHP است. با این حال جدا از دو زبان اعلامی مورد استفاده (HTML و CSS ،JavaScript) همچنین نقش مهمی در توسعه سایت وردپرس دارد. اگرچه توسعه دهندگان برای استفاده از وردپرس همیشه نیازی به یادگیری JavaScript ندارند، اما بیشتر و بیشتر به بخشی از وردپرس تبدیل می شود.

بیشتر بدانیم…

علاوه بر این، تعدادی از کتابخانه ها و چارچوب های JavaScript نیز در هنگام توسعه تم ها و افزونه ها مفید هستند. یکی از مشهورترین کتابخانه های جاوا اسکریپت که امروزه در وردپرس استفاده می شود React است.

React برای اولین بار در نوامبر 2015 و هنگام اعلام رابط Calypso معرفی شد. با اعتماد بهReact ، Calypso یک رابط بسیار قدرتمند و بصری برای مدیریت محتوای تمام سایت های تحت پشتیبانی وردپرس و Jetpack است. از آن زمان، حمایت گسترده ای برای افزایش استفاده از JavaScript و React در توسعه وردپرس وجود دارد.

از آن زمان جامعه وردپرس به دنبال گنجاندن React (و به طور کلی JavaScript) در محصولات خود است. همچنین، اکوسیستم وردپرس تغییرات زیادی را تجربه کرده است به طوری که بسیاری از مردم می پرسند، “آیا وردپرس از PHP دور می شود؟”

دلایل کاملاً متفاوتی وجود دارد که چارچوب React به عنوان یکی از موارد مورد علاقه در جامعه تبدیل شده است. در این بخش 5 مزیت استفاده از React برای پروژه وردپرس که طراحی وب را برای شما لذت بخش می کند، بررسی می کنیم.

1. یادگیری React آسان و کد گذاری با آن ساده است

یکی از اولین نگرانی هایی که توسعه دهندگان هنگام امتحان زبان جدید دارند، مربوط به سهولت استفاده از آن است. برای کاربرانی که قبلاً با HTML و CSS آشنایی دارند، یادگیری React دردسر چندانی نخواهد داشت. (JavaScript XML (JSX با ایجاد یک روش کاربردی برای مخلوط کردن دانش HTML و JavaScript این امکان را فراهم می کند.

React با اجازه دادن به کاربر در کنار هم قرار دادن ویژگی ها، سبک و نشانه گذاری در یک مکان، مدولار بودن زیادی را ارائه می دهد. این یک مزیت بزرگ است که حتی پس از تسلط بر چارچوب نیز از آن لذت خواهید برد. در طولانی مدت، این کار را بسیار راحت می دانید و پروژه شما را بسیار سریعتر و آسان تر می کند.

2. اجزای کد React قابل استفاده مجدد هستند

قابلیت استفاده مجدد از کد یکی از ویژگی هایی است که React را بسیار محبوب کرده است. پشت هر برنامه React اجزایی وجود دارد. این عناصر به گونه ای طراحی شده اند که می توانند در طول یک پروژه مورد استفاده مجدد قرار گیرند.

اجزای react نیز جدا هستند. به عبارت دیگر، اگر در یک عضو خاص تغییر ایجاد کنید، سایر موارد تحت تأثیر قرار نمی گیرند. این امر برنامه نویسی را برای توسعه دهندگان وردپرس بسیار آسان و دقیق می کند. در پایان، پروژه از تأخیرهای بی مورد خلاص شده و کمتر در معرض خطا های پیچیده قرار می گیرید.

3. ذخیره سازی و ارائه داده ها کاملاً از هم جدا شده اند

ایده مولفه ها همچنین امکان جداسازی کامل ذخیره اطلاعات و ارائه آن را فراهم می کند. در اصل، اجزا اساساً برای ذخیره کوتاه مدت استفاده می شوند. React جایگزینی بهبود یافته برای لایه های سنتی ارائه می دهد. اجزای react مفهوم متمایزی از “state” دارند که کاملاً با ارائه داده ها متفاوت است.

برای گرفتن بهترین نتیجه از React آن را با Redux استفاده کنید. به طور پیش فرض، تمام داده هایی که می توانید در هنگام ارائه از دست بدهید، در حالت React قرار می گیرند.

با این حال هنگامی که با Redux ترکیب می شوید، می توانید به راحتی مقدار مورد نیاز را در فروشگاه Redux قرار دهید که ذخیره سازی و ارائه بهینه را فراهم می کند. همه این ها توسط WordPress REST API امکان پذیر شده است.

4. زمان رندر React سریع است

قبلاً برخی از ویژگی های React را ذکر کردیم که به طور چشمگیری پروژه وردپرس شما را تسریع می کند. با این حال، اصلی ترین روش React برای سرعت بخشیدن به پروژه شما از بین بردن نیاز به ارائه مجدد است. در صورت تغییر وضعیت یک جز، Redux فقط باید مجدداً اجزای لازم را در صفحه ارائه دهد.

به عبارت دیگر مهم نیست که شما به چه ترتیب اجزا را وارد کرده اید، همه به طور یکسان اداره می شوند. این کتابخانه از تفکیک ذخیره سازی و ارائه، این سود را به ارث می برد. به همین دلیل گفته می شود که React rendering “تغییرناپذیر” است.

5. React Development دارای یک جامعه عالی است

جامعه توسعه دهنده عامل بسیار مهمی است که باید هنگام انتخاب روشی برای پروژه خود مراقب آن باشید. React به لطف رشد سریع خود ، جامعه بزرگی از توسعه دهندگان، مصرف کنندگان و کارشناسان در سراسر جهان را به خود جلب کرده است. با توجه به گستره توسعه دهندگان با استفاده از چارچوب، این تعجب آور نیست.

در هسته آن React ایجاد شد و توسط فیس بوک پشتیبانی می شود. این از نظر توسعه و پایگاه تخصصی با امتیازات زیادی همراه است. شرکت های بزرگی مانند Airbnb ،Dropbox ،Alipay ،Netflix و Reddit نیز از React برای ساخت بسیاری از برنامه های خود استفاده می کنند.

نتیجه

React، بدون شک ابزاری مهم برای توسعه مدرن وردپرس است. پذیرش روزافزون آن توسط تعدادی از توسعه دهندگان و شرکت ها ثابت می کند که چارچوب مذکور برای کل جامعه مفید است.

  • واکنش یادگیری و نوشتن آسان است.
  • اجزای کد قابل استفاده مجدد هستند.
  • داده ها و ارائه ها کاملاً از هم جدا شده اند.
  • زمان ارائه React سریع است.
  • انجمن React با WordPress برابر است.