مسابقات راهی عالی برای جلب توجه مردم است. در آن ها هیجان ایجاد می کنند، مردم احساس می کنند شانس برنده شدن چیزی را دارند و این برایشان جالب است! مسابقات همچنین به سود مشاغل است. مردم علاقه بیشتری به مارک تجاری پشت مسابقه پیدا می کنند و می خواهند درباره شرکت شما بیشتر بدانند. این امر منجر به بازدید و جذب مشتری بیشتر برای وب سایت وردپرسی شما می شود. به طور مثال، ziplin.ir یک فروشگاه اینترنتی است که محصولات آرایشی و بهداشتی ایرانی می فروشد. این فروشگاه با استفاده از مزایای مسابقه های تبلیغاتی و تخفیف های مناسبتی خود توانست درآمد خود را به طور قابل توجهی افزایش دهد.

اجرای یک مسابقه تبلیغاتی همچنین باعث ایجاد یک احساس مثبت از تجارت شما می شود. این امر باعث آگاهی بیشتر از برند می شود. کاملاً واضح است که ایجاد یک مسابقه می تواند در صورت انجام صحیح به شما خدمات خوبی ارائه دهد. به همین دلیل است که ما به شما نشان می دهیم چگونه می توانید یک مسابقه آنلاین ایجاد کنید که منجر به بازدید بیشتر از وب سایت شما شود.

مرحله 1: برای مسابقه تبلیغاتی وبسایت خود اهداف تعیین کنید

تعیین اهداف برای مسابقه خود اولین قدم مهم است. با اهدافی که تعیین کرده اید تمرکز شما بیشتر خواهد بود و شما می توانید نتایج به دست آمده را برای کسب و کار خود پیگیری و اندازه گیری کنید. در اینجا برخی از گزینه ها وجود دارد که می توانید هنگام تنظیم اهداف خود در نظر بگیرید:

 • لیست مخاطبان خود را با ایجاد یک فهرست تبلیغاتی که مخاطبان شما برای دریافت جزئیات مسابقه یا شرکت در آن باید عضو شوند، افزایش دهید.
 • بازدید سایت را افزایش دهید و افراد را به تعامل با وب سایت خود سوق دهید.
 • با جلب نظر بیشتر و به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی، آگاهی از برند را ایجاد کنید.
 • با افزایش شانس تبدیل بازدید کننده به مشتری، محصولات بیشتری بفروشید.

سایر اهداف محبوب مسابقه تبلیغاتی شامل تقویت رسانه های اجتماعی شما در دنبال کردن یا جمع آوری محتوای تولید شده توسط کاربر برای اثبات اجتماعی است. 1 یا 2 هدف اصلی برای مسابقه خود انتخاب کنید و آن ها را در مراحل برنامه ریزی به خاطر بسپارید.

مرحله 2: یک جایزه عالی برای برنده انتخاب کنید

بهترین شانس شما برای جذب بیشترین تعداد شرکت کننده در مسابقه تبلیغاتی دادن یک جایزه جذاب است. بنابراین، جایزه خود را عاقلانه انتخاب کنید. شما می توانید یک جایزه نقدی بدهید، اما برای ایجاد آگهی های واجد شرایط، باید یکی را انتخاب کنید که مربوط به کسب و کار شما و مخاطبی باشد که هدف قرار داده اید. اگر کاربران علاقه مند به جایزه ای هستند که مربوط به تجارت شما باشد، آن ها نیز به تجارت شما علاقه مند خواهند شد.

به عنوان مثال، در اینجا هدایایی از Viking Books ارائه شده است. آن ها به جای دادن جایزه نقدی، مجموعه ای از کتاب ها را به برنده ارائه می دهند. خوانندگان این نوع جایزه ها را دوست دارند و احتمالاً در آینده از این فروشگاه خرید می كنند.

هدایایی از Viking Books

این ایده های جالب جایزه را ببینید:

 • یک گواهی هدیه برای محصول یا خدمات شما.
 • برای مدتی دسترسی رایگان به محصول / خدمات شما.
 • محصولی با مارک تجاری که دارای رنگ و نشان شرکت شما است.

هنگامی که یک جایزه عالی در ذهن دارید، می توانید شروع به ایجاد مسابقه خود کنید.

مرحله 3: مسابقه تبلیغاتی جدید ایجاد کنید

به جای اینکه فقط به افراد بگویید برای ورود به مسابقه از طریق پست الکترونیکی ایمیل یا نظر خود را ارسال کنند، از یک ابزار مسابقه یا پلاگین وردپرس استفاده کنید. استفاده از یک افزونه giveaway وردپرس رقابت شما را ساده تر و مدیریت آن را آسان تر می کند.

یکی از بهترین افزونه ها برای ایجاد مسابقات RafflePress است.

پلاگین RafflePress

RafflePress مدیریت ورودی های خود را از یک مکان بسیار آسان می کند و دارای ویژگی های قدرتمندی است که به شما کمک می کند تا به اهداف اصلی خود برسید. پس از دانلود و فعال سازی RafflePress، اکنون RafflePress را در داشبورد وردپرس خود پیدا خواهید کرد.

کار با RafflePress

برای شروع، روی مورد منوی RafflePress بروید. از منوی شناور، روی افزودن جدید کلیک کنید. با این کار به مکانی می روید که می توانید مسابقه تبلیغاتی را ایجاد کنید.

ایجاد مسابقه تبلیغاتی در RafflePress

بعد از کلیک روی افزودن جدید، به صفحه الگوها می رسید. در قسمت Giveaway Name به مسابقه خود یک نام دهید و الگویی را انتخاب کنید.

انتخاب نام و الگو برای مسابقه

الگوهای زیادی وجود دارد که می توانید از جمله Giveaway Classic، لیست ایمیل خود را رشد دهید و کانال YouTube خود را رشد دهید که می تواند به شما در رسیدن به اهداف خاصتان کمک کند.

الگوی Classic Giveaway به شما امکان می دهد هر نوع مسابقه تبلیغاتی ای را که می خواهید ایجاد کنید، بنابراین ما از آن برای این آموزش استفاده خواهیم کرد. بر روی الگو بروید و بر روی استفاده از این الگو کلیک کنید.

تعیین الگوی مسابقه

با کلیک بر روی استفاده از این الگو به تب Setup می روید. با نوشتن در جزئیات جایزه خود شروع کنید. در قسمت جزئیات Giveaway Prize بر روی نماد مداد کلیک کنید. با این کار می توانید نام جایزه را ویرایش کنید.

تعیین نام جایزه مسابقه

پس از انتخاب نام جایزه، شرح کوتاهی از جایزه مسابقه بنویسید و برای ایجاد علاقه بیشتر، تصویری از جایزه را آپلود کنید. از اینجا می توانید تاریخ و زمان شروع و پایان نمایش خود را نیز تعیین کنید.

ایجاد توضیحات برای جایزه

وقتی از مطالب و جزئیات جایزه خود راضی هستید، روی ویرایش انجام شد کلیک کنید.

اکنون که محتوای شما آماده شد، می توانید روش های ورود به مسابقه تبلیغاتی را انتخاب کنید. این یک مرحله مهم است زیرا تعیین خواهد کرد که کاربران در مسابقه شما چگونه شرکت خواهند کرد. همچنین تأثیر مستقیمی در دستیابی به اهداف خود برای مسابقه اهدای اثر دارد. انتخاب عملکرد مناسب باعث افزایش مشترکان، ایجاد دنبال کنندگان بیشتر یا ایجاد بازدید کننده می شود.

اهداف

از فهرست سمت راست روی Actions کلیک کنید. خواهید دید که اقدامات براساس سه هدف مسابقه دسته بندی می شوند:

 • مشترکان بیشتری دریافت کنید
 • تعامل اجتماعی بیشتری کسب کنید
 • بازدید بیشتری داشته باشید
از فهرست سمت راست روی Actions کلیک کنید

هر یک از این گروه های اقدام دارای یک منوی کشویی با عملکردهای بیشتر هستند. اعمالی را که می خواهید به بخش پیشنهادی اضافه کنید انتخاب کنید.

همچنین می توانید مقدار هر عملکرد را ویرایش کنید. شما می توانید با یک اقدام به کاربر چندین بار وارد مسابقه کنید. به عنوان مثال، اگر لیدهای بیشتری را ترجیح می دهید، مقدار “3” را به گزینه ایمیل اختصاص دهید. وقتی کاربران با یک آدرس ایمیل وارد می شوند، سه ورودی دریافت می کنند. اگر از پروفایل رسانه های اجتماعی خود برای مشارکت استفاده کنند، ممکن است فقط یک بار ثبت نام کنند.

این شرکت کنندگان را مجبور می کند قدم هایی را بردارند که به شما در دستیابی به اهداف مسابقه کمک می کند.

تعیین مجاز بودن تعداد دفعات شرکت در مسابقه برای هر کاربر

همچنین می توانید گزینه های ورود را دوباره مرتب کنید تا مطمئن شوید مهمترین گزینه در بالای صفحه قرار دارد. این کار با ویژگی کشیدن و رها کردن RafflePress آسان است. اکنون وقت آن است که طراحی مسابقه خود را خوب نشان دهید.

طراحی

بر روی Design کلیک کنید تا طراحی و مارک تجاری مسابقه تبلیغاتی خود را آغاز کنید.

طراحی مسابقه

شما می توانید از بین دو طرح برای مسابقه خود انتخاب کنید. شما می توانید تصویر نمایشگر را در بالای یا زیر هدر داشته باشید. هنگامی که طرح خود را انتخاب کردید، به انتخاب قلم ها و رنگ ها بپردازید. شما می توانید رنگ و فونت های مارک خود را به فهرست داده ها اضافه کنید تا در سایت یا صفحه رسانه های اجتماعی مناسب به نظر برسد.

هنگامی که از ظاهر مسابقه تبلیغاتی خود راضی شدید، روی ذخیره کلیک کنید.

درست در زیر تب Design، زبانه تنظیمات قرار دارد که می توانید تنظیمات مسابقه را پیکربندی کنید. تنظیمات مختلفی وجود دارد که می توانید استفاده کنید: عمومی، قوانین Giveaway، تأیید ایمیل، پیگیری موفقیت، هدایت موفقیت و ورود به سیستم اجتماعی.

در حال حاضر، بیایید با Giveaway Rules کار کنیم. رافل پرس با تنظیم خودکار ایجاد قوانین مربوط به قسمت مسابقه تبلیغاتی را برای شما آسان می کند. پس از دریافت قوانین Giveaway، روی Generate Rules کلیک کنید.

این یک فرم را ارائه می دهد که می توانید با جزئیاتی مانند نام حامی، ایمیل، آدرس و سایر جزئیات پر کنید. اینجا جایی است که شما افراد را در مورد حداقل سن برای شرکت و محل های واجد شرایط آگاه می کنید.

ایجاد قوانین مسابقه

انتشار

سرانجام، مسابقه تبلیغاتی خود را منتشر کنید. این کار را با کلیک کردن روی برگه انتشار در بالا، انجام دهید.

شما سه گزینه انتشار دارید:

 • بلوک وردپرس RafflePress: نتیجه را در صفحه یا پست وردپرس قرار دهید. این نیز با ویرایشگر بلوک جدید WordPress کار می کند.
 • کد کوتاه وردپرس: نتیجه را در یک ابزارک نوار کناری در هر صفحه قرار دهید.
 • Giveaway Landing Page: فقط برای مسابقه اهدای صفحه خود یک صفحه فرود ایجاد کنید.
منتشر کردن مسابقه

فقط با چند کلیک، مسابقه شما شروع می شود! اکنون شما باید آن را تبلیغ کنید.

مرحله 4: برای مسابقه خود تبلیغات کنید

مخاطبان شما در مورد مسابقه شما اطلاعاتی نخواهند داشت مگر اینکه آن را اعلام کنید. بنابراین، در اینجا چند روش آسان برای تبلیغ محتوای شما آورده شده است:

آن را به لیست ایمیل خود ارسال کنید

با گفتن این موضوع به مشترکان، مسابقه تبلیغاتی خود را تبلیغ کنید. ایمیل بفرستید و آن ها را در مورد فرصت برنده شدن جایزه مطلع کنید. فراموش نکنید که برای تشویق آن ها برای اشتراک ایمیل شما با افراد دیگر، پیوندهای قابل اشتراک برای رسانه های اجتماعی را به ایمیل اضافه کنید.

آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

رسانه های اجتماعی یکی از بهترین مکان ها برای تبلیغات مسابقه شما است. وقتی افراد مسابقه شما را دوست دارند، به اشتراک می گذارند یا درباره آن نظر می دهند، افراد دیگر نیز آن را می بینند. این می تواند هدیه شما را به صورت ویروسی پخش کند.

با اینفلوئنسرها کار کنید

اینفلوئنسرها اغلب طرفداران زیاد و اختصاصی در شبکه های اجتماعی دارند. فالور های آن ها به آن ها اعتماد می کنند و به آنچه آن ها می گویند توجه خواهند کرد. در نظر بگیرید که با اینفلوئنسرهای مربوطه ارتباط برقرار کنید و از آن ها بخواهید که مسابقه شما را به نمایش بگذارند.

مرحله 5: یک برنده برای مسابقه تبلیغاتی خود انتخاب کنید و آن را اعلام کنید

وقتی مسابقه تمام شد، می خواهید یک برنده انتخاب کنید و آن را اعلام کنید. برای انتخاب یک برنده مسابقه در RafflePress، به منوی RafflePress به Giveaways بروید.

به منوی RafflePress به Giveaways بروید

پیوند Needs Winners را مشاهده خواهید کرد. پس از کلیک بر روی آن گزینه انتخاب برنده خود را پیدا خواهید کرد. با کلیک روی گزینه Select Winners Now می توانید این کار را عادلانه انجام دهید و RafflePress به طور تصادفی یک برنده ایجاد می کند. آدرس ایمیل آن ها را پیدا خواهید کرد و می توانید به آن ها اطلاع دهید که برنده شده اند.

مطمئن شوید که برنده را در صفحات شبکه های اجتماعی خود اعلام کرده اید. و به یاد داشته باشید که برای تشکر از شرکت آن ها برای شرکت کنندگان خود یک ایمیل پیگیری ارسال کنید. در ضمن می توانید از طریق ایمیل مارکتینگ آن ها را متقاعد کنید که مشتری شوند.

برای مسابقه تبلیغاتی بعدی خود، می توانید چیزهای مختلفی را امتحان کنید تا آن را تغییر دهید و بهترین گزینه ها را برای شما و مخاطبان خود آزمایش کنید.

با برگزاری مسابقه تبلیغاتی ترافیکی بازدید از سایت خود را افزایش دهید

مسابقات تبلیغاتی توجه مردم را به خود جلب می کند. چه کسی شانس به دست آوردن چیزی عالی را دوست ندارد؟ با استفاده از یک مسابقه می توانید بازدید از وب سایت خود را بهبود ببخشید، رسانه های اجتماعی خود را دنبال کنید، تبدیل ها را افزایش دهید و موارد دیگر. هر از چندگاهی از مسابقات هدایا استفاده کنید و رشد کسب و کار خود را مشاهده کنید.