گوگل وجود یک مشکل داخلی در ایندکس سازی را تأیید می کند که باعث ارسال شدن اعلان های خطای ریدایرکت از سرچ کنسول می شود. اخیراً گوگل سرچ کنسول ایمیل های متعددی به صاحبان وب سایت های ثبت شده ارسال کرده است که به آن ها در مورد خطا های ریدایرکت اخطار داده شده است. با این حال، چند روز پیش حساب رسمی توییتر جستجوی مرکزی گوگل، به جامعه بازاریابی جستجو اطلاع رسانی کرد که ایمیل‌ ها ممکن است به دلیل یک خطای ایندکس کردن داخلی ارسال شده باشند و آن ها در حال بررسی این موضوع هستند.

جامعه جستجو ایمیل های GSC را دریافت می کند

جامعه جستجو متوجه خطا های زیادی برای چیزی شد که معمولاً یک مسئله نسبتاً نادر است. غیر طبیعی است که چنین چیزی در گوگل اتفاق بیفتد.

“من شاهد افزایش بزرگی در تعداد خطا های ریدایرکت در سراسر وب سایت ها بودم. این خطاهای ریدایرکت هنگام تجزیه و تحلیل بدون اشکال به نظر می رسند… همچنین، این واقعه با خطای آمار کرال برای “اتصال به سرور” در سراسر آن سایت هایی که تحت تأثیر قرار گرفته اند، مصادف است. فکر می‌کنم Googlebot بیش از حد به خودش فشار آورده است! “

گلن گیب در توییتر

خطای ریدایرکت

دلایل خطای ریدایرکت در گوگل

خطای ریدایرکت چیزی است که بسیاری از صاحبان وب سایت ها ممکن است اغلب در گوگل سرچ کنسول خود مشاهده نکنند. این یک مشکل فنی سئو مربوط به ریدایرکت های 302 و 301 است. به طور کلی، اگر یک ناشر در حال ایجاد تغییرات گسترده در وب سایت خود باشد یا به روز رسانی افزونه به درستی انجام نشود، خطای ریدایرکت چیزی نیست که به طور ناگهانی و به خودی خود ظاهر شود. صفحه توسعه‌ دهنده گوگل چهار نمونه از خطا های ریدایرکت را که گوگل سرچ کنسول در مورد آن ها گزارش می‌ کند، فهرست کرده است:

خطا های ریدایرکت

  • زنجیره ریدایرکت هایی که خیلی طولانی بود: وقتی یک URL به URL دیگری هدایت می شود که آن هم به URL دیگری هدایت می شود و غیره. این اغلب برای وب‌ سایت‌ های قدیمی‌ تر اتفاق می‌ افتد که فناوری‌ های انتشار قدیمی‌ تر را با URL های اختصاصی به فناوری‌ های انتشار وب جدید تر با URL های استاندارد تر به‌ روز رسانی می‌ کنند.
  • حلقه ریدایرکت: این مشکل زمانی رخ می دهد که یک URL به URL دیگری هدایت می شود که آن نیز به URL اول هدایت می شود و اساساً یک حلقه بی نهایت تشکیل می دهد.
  • ریدایرکت URL ای که از حداکثر طول URL بیشتر است: این یکی دیگر از مشکلات فنی سئویی که از سمت کروم رخ می دهد، این است که در آن حداکثر طول URL حدود 2 مگابایت است. این توصیه حداکثر طول URL به دلایل امنیتی و عملکردی است و ممکن است این قانون رعایت نشود و موجب رخ دادن برخی مشکلات شود.
  • یک URL بد یا خالی در زنجیره ریدایرکت: این خود توضیحی مفصل دارد!

گوگل سرچ کنسول مشکل را حل می کند

یکی از حساب‌ های رسمی توییتر گوگل اشاره کرد که یک مشکل داخلی وجود دارد و در توییتی اطمینان داد که این مشکل در حال بررسی است.

“یک مشکل داخلی باعث افزایش خطا های ریدایرکت در طول ایندکس کردن و اعلان های ایمیل مرتبط می شود. این به دلیل مشکلات وب سایت نیست، بلکه به دلیل یک مشکل داخلی گوگل است. امیدواریم این مشکل به سرعت برطرف شود.

یک مشکل داخلی باعث افزایش خطاهای تغییر مسیر در طول نمایه سازی و اعلان های ایمیل مرتبط می شود. این به دلیل مشکلات وب سایت نیست، بلکه به دلیل یک مشکل داخلی گوگل است. امیدواریم این مشکل به سرعت برطرف شود.”

مرکز جستجوی گوگل

چه چیزی باعث این موضوع شد؟

گوگل نگفته است که چه چیزی باعث این مشکل شده است، تنها چیزی که می دانیم این است که به گفته گوگل این فقط این یک مشکل داخلی است. بسیاری از افراد جامعه جستجو عقیده دارند که به نظر می رسد گوگل ایندکس کردن صفحات وب را کاهش داده است و این باعث شد افراد زیادی از گوگل بخواهند تا این شکل را هر چه سریع تر برطرف کنند.

منبع: SEJ