Google از نظر کسب و کار در طی این سال ها پیچیده تر شده است. در اینجا 5 مورد از مشکلات گوگل مای بیزینس برای کسب و کار و نحوه رفع آن ها وجود دارد که آن ها بررسی خواهیم کرد.

Google برای کسب و کار (GMB) قبلاً بسیار ساده بود. لیست های GMB که شامل نام تجاری، آدرس، شماره تلفن و URL وب سایت هستند. طی سال های گذشته گوگل پروفایل های GMB را بسیار مقاوم تر کرده است، که بسیار هیجان انگیز است.

مشاغل اکنون می توانند یک حساب Google برای کسب و کار ایجاد کنند که واقعاً آنچه را که تجارتشان ارائه می دهد نشان می دهد و به آن ها این امکان را می دهد که بالاتر از رقبای خود که از GMB به عنوان یک استراتژی بازاریابی و سئو محلی موثر هستند غافل نشوند.

ایجاد حساب گوگل مای بیزینس

این ویژگی ها و پیشرفت ها استفاده از Google My Business را برای کاربران بسیار پیچیده تر کرده است. وقتی مشکلات رایج در گوگل مای بیزینس مربوط به مشخصات اتفاق می افتد، اصلاحات می توانند پیچیده تر، ظریف تر و اغلب منجر به سردرگمی شوند.

Google راهنمایی هایی را برای اینکه چه زمانی و چگونه مشاغل می توانند مشاغل خود را در «Google برای کسب و کار» نشان دهند ارائه داده است. اما حتی این دستورالعمل ها نیز می توانند گیج کننده باشند.

افراد معمولا این دستورالعمل ها را انجام می دهند که می تواند موجب قرار گرفتن در لیست اسپم یا فریب شود.‎ همچنین می تواند لیست های تجاری را به حالت تعلیق درآورد و باعث ایجاد سایر مسائل در طول دوره مدیریت GMB شود.

بیشتر بخوانید: Google my business چیست و استفاده از آن چه مزایایی دارد؟

مشکلات رایج گوگل مای بیزینس

1- لیستی از رقبای اسپم و جعلی در نتایج جستجو وجود دارد – برای آن چه کاری می توان انجام داد؟‎

یکی از مشکلات گوگل مای بیزینس این است که لیستی از رقبای اسپم و جعلی در نتایج جستجو وجود دارد. برای متخصصان سئو، کلمه “هرزنامه” مفهوم منفی دارد و تفاوتی ندارد هرزنامه GMB باشد، یا یک لیست کاملاً جعلی از کسب و کار و یا یک اسم تجاری پر از کلمه کلیدی باشد، این نوع قانون شکن ها می توانند به بسیاری از افراد آسیب برسانند، چه برای جستجوگران و چه برای سایر مشاغل محلی. اما روش هایی برای مبارزه با هرزنامه GMB وجود دارد:

گاهی اوقات پیشنهاد ویرایش داده می شود. به عنوان مثال، اگر مشاغلی را مشاهده می کنید که کلمه کلیدی نام تجاری آن ها زیاد استفاده شده است، می توانید بر روی پیشنهاد لینک ویرایش کلیک کرده و کسب و کار را ویرایش کنید تا از کلمات کلیدی اضافی جلوگیری کنید.

ویرایش اطلاعات کسب و کار

هنگامی که ویرایش های پیشنهادی را در نام، آدرس، ساعت ها یا بخش دیگری از لیست GMB انجام دهید، Google (پیشنهادات) شما را بررسی می کند.

گاهی اوقات تغییری که ایجاد می کنید تقریباً بلافاصله اعمال می شود، اما گاهی ممکن است مدتی طول بکشد و متأسفانه، ممکن است حتی گاهی اوقات تغییرات پیشنهادی توسط Google اصلاً اعمال نشوند.

خطای اعمال نشدن تغییرات کسب و کار

اگر تغییراتی که شما پیشنهاد می کنید انجام نشده باشد یا اگر شغلی قوانین را نقض کند، باید فرم جبران خسارت پر شود. مثال های آشکار قانون شکنی عبارتند از: نمایش آدرس خانه در پروفایل GMB شان، اگر یک شرکت لید جنریشن یا تجارت آنلاین هستند.‎

فرم جبران خسارت فرم “شکایات” بسیار رسمی تر است و به شما در مورد اینکه تخلفات چیست و چه مشاغلی تحت تأثیر قرار می گیرد اطلاعات می دهد و هم چنین به اطلاعات بیشتری از شما نیاز دارد. هنگامی که فرم جبران خسارت را پر می کنید، حتی می توانید پرونده ها و تصاویری را بارگذاری کنید که به تهیه دلیل از نقض تجارت کمک می کند مانند:

 • عکس های صفحه
 • عکس های گزارش های بازپرس خصوصی
 • پرونده های صوتی
فرم جبران خسارت گوگل مای بیزینس

پس از ارسال فرم جبران، باید ایمیلی دریافت کنید تا به شما اطلاع دهد که فرم توسط Google دریافت شده است. هر فرم جبران، شماره منحصر به فرد خود را خواهد داشت. بهتر است شماره پرونده را برای سوابق خود ثبت کنید و اینکه چه مشاغلی را گزارش کرده اید که به آن شماره پرونده پیوست شده است.

دریافت ایمیل فرم جبران

معمولاً حدود دو هفته طول می کشد تا Google براساس فرم / هرزنامه اصلاحیه عمل کند.

2. چرا لیست گوگل مای بیزینس به حالت تعلیق درآمده است؟

یکی دیگر از مشکلات گوگل مای بیزینس حالت به تعلیق درآمدن است. هیچ چیز نگران کننده تر از دیدن این هشدار در پنل کاربری GMB شما نیست:

اخطار به حالت تعلیق در آمدن
رفع حالت تعلیق

دلایل زیادی برای به حالت تعلیق درآوردن لیست های Google برای کسب و کار وجود دارد و بیشتر آن ها قانونی هستند.

بنابراین حتی اگر فکر می کنید قوانین را زیر پا نمی گذارید، به احتمال زیاد شرایط خدمات Google My Business TOS را نقض کردید یا حساب GMB شما به حالت تعلیق در نمی آید.

اکنون، وقفه ها اتفاق می افتد. مانند این که در یک جلسه بیش از حد تغییرات در لیست خود ایجاد کنید، که ممکن است باعث تعلیق شود. اما اگر وقت بگذارید و با دقت به لیست خود و قوانین / دستورالعمل ها نگاه کنید، احتمالاً می توانید تشخیص دهید که چه قانونی را نقض کردید.

یک نمونه را ببینید.

در اینجا مالک یک شرکت تجارتی ترسیده است. انجمن راهنمای Google درباره تعلیق و کسب و کارش پست ارسال کرده است:

پست انجمن راهنمای Google درباره تعلیق و کسب و کار

توجه کنید که چگونه این صاحب مشاغل می گوید تعلیق “بدون دلیل” است و لیست او “بدون دلیل به حالت تعلیق درآمده است”. مطلب را به طور کامل بخوانید اگر کمی دقت کنید، به طور واضح می بینید که چرا لیست به حالت تعلیق درآمده است.

وقتی از صاحب شغل سوال شد، اظهار داشت که در اصل آدرس تجارت خود را به عنوان آدرس خانه خود ذکر کرده است. طبق دستورالعمل های Google، شما نمی توانید آدرس های مسکونی را در پروفایل های Google برای کسب و کار نمایش دهید.

ذکر آدرس تجارت به عنوان آدرس خانه خود

مالک سپس اظهار کرد که آدرس لیست GMB را به آدرس دفتر “ماهواره ای” آن ها تغییر داده است که اتفاقاً یک دفتر مجازی Regus است. در بیشتر موارد، طبق دستورالعمل های GMB این کار ممنوع است. توجه داشته باشید که اگر دفتر مجازی / دفتر اشتراکی به عنوان آدرس دارید، باید گواهی اثبات شده در Google را نشان دهید:

 • شما یک دفتر اجرایی اختصاصی اجاره می کنید.
 • کارمندان شما در ساعات کاری اعلام شده در دفتر کار می کنند.
 • شما عکس هایی از علامت گذاری دائمی با نام تجاری خود دارید.
 • شما عکس ها یا فیلم هایی از ورودی دفتر خود دارید که نشانگرها و غیره را نشان می دهد.

من کشف کردم که صاحب این مشاغل فقط با جستجوی آدرس فیزیکی در Google از آدرس دفتر مجازی استفاده می کنند:

جستجوی آدرس فیزیکی در Google از آدرس دفتر مجازی

بنابراین همانطور که از این یک مثال مشاهده می کنید، حتی اگر صاحب مشاغل فکر نمی کرد که دستورالعمل های GMB را نقض می کند، این کار را کرده است.

اگر لیست شما به حالت تعلیق درآید، چه کاری انجام می دهید؟

اگر پروفایل GMB شما به حالت تعلیق درآمد، وحشت نکنید. اولین کاری که باید انجام دهید این است که با دقت دستورالعمل های Google برای کسب و کار را بخوانید تا سعی کنید مشخص کنید که لیست شما چه قوانینی را نقض کرده است و مشخص کنید آیا کسب و کار شما حتی واجد شرایط نمایه GMB است یا خیر.

برخی از مشاغل به هیچ وجه واجد شرایط حساب GMB نیستند. هنگامی که مشکلات احتمالی را شناسایی کردید و در واقع کسب و کار شما واجد شرایط لیست GMB قرار گرفت، باید هر مشکلی را در لیست خود برطرف کنید و سپس یک درخواست بازگرداندن مجدد را پر کنید.

توجه: بیش از یک درخواست احیای مجدد را پر نکنید.

پشتیبانی Google برای “مای بیزینس” برای بررسی اطلاعات ارسالی شما به زمان نیاز دارد. هنگام ارسال درخواست، اطمینان حاصل کنید که توضیح داده اید که مشکلات لیست را برطرف کرده اید و اثبات مشاغل قانونی خود را با بارگذاری عکس های زیر ارائه می دهید:

 • علائم تجاری دائمی شما، چه در بیرون و چه در داخل ساختمان.
 • عکسی از وسیله نقلیه تجاری شما در صورت داشتن منطقه خدمات تجاری (SAB).
 • تصویری از یک نسخه از پروانه کسب و کار شما.
 • ثبت نام شما در وزیر امور خارجه یا سایر نهادهای حاکم بر مشاغل و غیره.

هنگامی که پشتیبانی Google برای کسب و کار شما در مورد تعلیق شما به شما پاسخ داد، شما از طریق آن ایمیل هایی که فرستاده می شوند، با پشتیبانی GMB گفتگو کنید تا اینکه مشکل حل شود.

اساساً، شما باید به Google ثابت کنید که شما یک تجارت واقعی و قانونی هستید که واجد شرایط لیست GMB است. به یاد داشته باشید، شما یک پروفایل GMB ندارید. شما باید به Google نشان دهید که واجد شرایط داشتن پروفایل Google برای کسب و کار هستید.

3- وقتی کارمند سابق درباره منزل شما نظر منفی می نویسد، چه کاری انجام می دهید؟

از مشکلات گوگل مای بیزینس می توان به این اشاره کرد که ممکن است کارمند سابق درباره محل کار شما نظر منفی بنویسد. هیچ کس دوست ندارد نظرات بدی دریافت کند. از همه بدتر اینکه وقتی کارمند سابق درباره شرکت شما نظر بد می نویسد. این دستورالعمل تعارض منافع خط مشی محتوای کاربر Google را نقض می کند.

نظر منفی کارمند سابق درباره منزل

اگر از کارمند سابق نظر منفی دریافت کردید، می توانید با ورود به پنل کاربری GMB خود، با کلیک بر روی بررسی و سه نقطه در سمت راست، این بررسی را پرچم گذاری کنید. گزینه پرچم گذاری نامناسب را دریافت خواهید کرد.

پرچم گذاری برای رفع نظر منفی

اگر بررسی حذف نشد، می توانید با پشتیبانی گوگل مای بیزینس تماس بگیرید. شما به عنوان یک صاحب مشاغل باید ثابت کنید که این فرد قبلاً برای شما کار می کرده است. با این حال، Google نمی تواند هیچ گونه اطلاعات شخصی را از شما بپذیرد.

مانند اسناد HR ، سوابق سابقه کار و غیره. شما باید بتوانید مدرک اجتماعی عمومی که شخص قبلاً برای شما کار می کرد را به Google ارائه دهید.

وقتی با پشتیبانی GMB تماس گرفتید، لینکی به GMB ارسال و نام بازرسان را در اختیار آن ها قرار دهید. توضیح دهید که آن ها قبلاً برای شما کار می کردند و تصاویر اثبات عمومی این موضوع را به آن ها ارائه دهید. شما می توانید از یک تصویر پروفایل اکانت لینکدین استفاده کنید که نشان می دهد آن ها در شرکت شما کار می کنند یا یک پست در رسانه های اجتماعی که در آن ها اشتغال یا اخراج خود را ذکر کرده اند.

4. چگونه می توانم مالکیت Google My Business را بازگردانم؟

یکی دیگر از مشکلات گوگل مای بیزینس نحوه بازگرداندن مالکیت آن است. برای صاحبان مشاغل عادی است که اطلاعات ورود به سیستم GMB خود را فراموش کنند و همچنین ممکن است شخص دیگری غیر از صاحب مشاغل ادعای لیست GMB مشاغل را داشته باشد. بنابراین اگر شخص دیگری ادعا کرده باشد چگونه می توانید مالکیت لیست کسب و کار خود را بازپس بگیرید؟

توجه: اگر لیست های GMB دیگری دارید، باید با استفاده از اطلاعات ورود به سیستم GMB وارد سیستم شوید.

بازگردانی مالکیت گوگل مای بیزینس

پس از ورود به سیستم، تمام خصوصیات GMB را که مدیریت می کنید مشاهده خواهید کرد.👆🏻

اگر می خواهید مکان دیگری اضافه کنید، روی افزودن مکان کلیک کنید:👇🏻

اضافه کردن مکان در بازگردانی مالکیت گوگل مای بیزینس

اگر از قبل لیست های Google برای مای بیزینس حساب خود ایجاد نکردید، شروع به تایپ کردن مشاغل متعلق به خود کنید، یا باید حقوق مدیر را برای آن بگیرید.

با یافتن لیست ممکن است چند گزینه به شما داده شود.👇🏻

یافتن مشاغل متعلق به خود

اگر لیست قبلاً توسط شخص دیگری ایجاد شده باشد، یک ایمیل جزئی خواهید دید که برای ادعای لیست استفاده شده است.

اگر فراموش کرده باشید که از چه ایمیلی برای مالکیت حساب GMB کسب و کار خود استفاده کرده اید، امیدوارم که به یاد بیاورید سپس می توانید با استفاده از آن آدرس ایمیل وارد GMB شوید تا مدیریت لیست Google برای مای بیزینس را شروع کنید.

استفاده از از آدرس ایمیل برای وارد شدن به گوگل مای بیزینس

اگر ایمیل برای شما آشنا به نظر نمی رسد، به این معنی است که شخص دیگری از لیست شرکت شما استفاده می کند. این می تواند کارمند سابق، آژانس بازاریابی دیجیتال که توسط شما استخدام شده باشد، یا حتی یک غریبه تصادفی باشد.

نکته اصلی این است که شما می خواهید مالکیت لیست خود را بدست آورید تا لیست شرکت شما در اختیار مالکیت مناسب و درست باشد. وقتی روی درخواست دسترسی کلیک کنید، از شما خواسته می شود به برخی از سوالات مربوط به اینکه چه کسی هستید و رابطه شما با تجارت چیست و نوع دسترسی تان، مدیریت یا مالکیت پاسخ دهید:

فرم درخواست مالکیت

اگر شما صاحب مشاغل هستید، روی Owner کلیک کنید و اگر یک آژانس بازاریابی هستید که وظیفه کمک به بهینه سازی و مدیریت لیست GMB شرکت را بر عهده دارید، مدیریت را انتخاب کنید. پس از کلیک بر روی دکمه ارسال، نامه الکترونیکی برای شخصی که در حال حاضر مالکیت لیست GMB را برعهده دارد ارسال می شود.

آن شخص هفت روز فرصت دارد تا به درخواست مالکیت یا مدیریت پاسخ دهد. درمورد این درخواست ایمیلی دریافت خواهید کرد. حتماً آن ایمیل را ذخیره کنید. اگر مالک پاسخی ندهد، سپس می توانید وارد شوید و لیست را در دست بگیرید. اگر درخواست مالکیت تأیید شود، ایمیلی به شما اطلاع می دهد و می توانید لیست را در پنل کاربری GMB خود مدیریت کنید.

اگر درخواست شما رد شود، باید به شما این امکان را بدهد که درخواست تجدید نظر کنید یا اجازه دهید ارتباط خود را با لیست کسب و کار تأیید کنید. ایمیل اصلی را که هنگام درخواست دسترسی به لیست GMB دریافت کرده اید باز کرده و روی View Request کلیک کنید یا ایمیل رد را باز کرده و تأیید را کلیک کنید. در هر یک از این ایمیل ها باید به شما اجازه داده شود روند اثبات مالکیت خود را در لیست شروع کنید.

در برخی موارد، ممکن است از شما خواسته شود “برای مدیریت این مکان تأیید کنید”. اگر آژانس بازاریابی دیجیتال هستید و این گزینه را می بینید، قبل از کلیک روی یکی از این گزینه ها (تأیید از طریق تلفن یا ایمیل) با صاحب مشاغل تماس بگیرید.

به مالک هشدار دهید که Google با شماره PIN تماس گرفته یا از طریق ایمیل به آن ها ارسال خواهد شد. آن ها باید این شماره را یادداشت کنند و آن را به شما بدهند تا بتوانید به حساب دسترسی پیدا کنید.

ارسال ایمیل

اگر کارمند یا آژانس بازاریابی دیجیتال هستید که در بازاریابی دیجیتال خود به تجارت کمک می کنید و درخواست دسترسی مدیر را دارید، توجه کنید که اگر می خواهید به لیست GMB – Business Area Business SAB دسترسی پیدا کنید، مشاغلی که در حساب GMB لیست آدرس فیزیکی ندارد، روند کار کمی متفاوت است. شما نام، اطلاعات و نام تجاری خود را وارد می کنید و اساساً لیست تجاری GMB خود را دوباره تأیید می کنید.

در حدود 7 تا 14 روز کارت پستال با پین از طریق پست دریافت خواهید کرد. وارد پنل کاربری GMB خود شوید و پین را وارد کنید و لیست را تأیید کنید. از آنجا که اکنون دو لیست تجاری با همان نام وجود دارد، Google باید لیست را به عنوان “درگیری مالک” یا “لیست تکراری” پرچم گذاری کند.

در داخل پنل کاربری شما باید یک دکمه وجود داشته باشد که روی آن درخواست Request Access باشد. هنگامی که بر روی درخواست دسترسی کلیک می کنید، سپس یک ایمیل برای شخصی که در ابتدا ادعا مالکیت در لیست کرده است ارسال می شود و شما مراحل درخواست مالکیت را ادامه می دهید.

به محض درخواست دسترسی، شخص فعلی که لیست را تأیید کرده است هفت روز فرصت دارد تا با قبول یا عدم دسترسی شما به درخواست شما پاسخ دهد. (می توانید با ورود به پنل کاربری Google برای مای بیزینس یا کلیک کردن روی لینک در ایمیل مالکیتی که از Google دریافت کرده اید، وضعیت درخواست را بررسی کنید.)

اگر مالک فعلی درخواست شما را تأیید کند، یک ایمیل دریافت خواهید کرد و می توانید مدیریت حساب را شروع کنید. اگر درخواست شما رد شود، ایمیلی دریافت خواهید کرد که به شما اطلاع می دهد:

پیغام رد درخواست مالکیت

اگر تکذیب کرد، نگران نباشید! می توانید یک ویرایش در پروفایل پیشنهاد دهید و می توانید رد درخواست تجدید نظر کنید. ایمیل اصلی را که هنگام درخواست دسترسی دریافت کرده اید باز کنید و روی View Request کلیک کنید یا در ایمیل رد کردن Okay را کلیک کنید.

یکی از این دو ایمیل باید به شما امکان دهد مراحل بعدی را برای اثبات ارتباط خود با لیست کسب و کار شروع کنید. اگر پاسخی دریافت نکردید، ممکن است بتوانید به پنل کاربری Google برای مای بیزینس وارد شوید و مشخصات خود را وارد کنید. وارد سیستم شوید و دکمه ادعا یا تأیید را در پنل کاربری خود جستجو کنید.

5- اگر پست Google برای کسب و کار من رد شد چه کنم؟

یکی از مشکلات گوگل مای بیزینس این است که هر چند وقت یک بار، پست Google برای آن رد می شود. اگر پست شما رد شود، اخطار قرمز “رد شده” را مشاهده خواهید کرد.

اخطار قرمز رد شده

معمولاً پست ها به دلیل محتوا یا به دلیل استفاده از عکس / تصویر یا اگر کسب و کار شما در یک قسمت “حساس” قرار دارد، رد می شوند. بعضی اوقات کلمات درون پست باعث رد پست می شوند. این کلمه ممکن است خوب به نظر برسد، اما ممکن است در لیست کلمات “توهین آمیز” Google باشد.

اگر پست شما رد شد، سعی کنید متن را وارد کنید و نسخه عمومی تری از متن را وارد کنید و هیچ کلمه یا تصویر حساس را وارد نکنید. همچنین، درج شماره تلفن یا URL وب سایت در متن یک پست قبلاً قابل قبول بود. Google اکنون بسیاری از پست ها را با شماره تلفن یا URL رد می کند. بنابراین اگر پست شما رد شد، سعی کنید از آن عناصر استفاده نکنید.

منبع: Search Engine Journal