Google Analytics در حال دریافت به روزرسانی قابل توجهی با 4 ویژگی جدید است که برای بهبود تصمیمات بازاریابی و دریافت سود بهتر طراحی شده است. 4 ویژگی اصلی موجود در گوگل آنالیتیکس”جدید” عبارتند از:

  • بینش دقیق تری که از یادگیری ماشینی برای شناسایی ترند ها استفاده می کند.
  • ادغام عمیق تر با Google Ads
  • اندازه گیری داده مشتری محور
  • کنترل هایی با جزئیات بیشتر

در اطلاعیه ای، گوگل به تحقیقاتی استناد می کند که نشان می دهد بازاریابان در حال حاضر در مشاهده گزارش کامل از مشتریان و کسب اطلاعات مفید از اطلاعات آنها ضعف دارند. به روزرسانی Google در Analytics طوری آدرس دهی می کند که با ارائه داده های مورد نیاز بازاریابان برای بهبود ROI (بازگشت سرمایه) و برنامه ریزی های طولانی مدت:

“برای کمک به شما درگرفتن ROI بهتر در طولانی مدت از بازاریابی خود، ما Google Analytics جدید و هوشمندتری را ایجاد می کنیم که مبتنی بر ویژگی App + Web است که سال گذشته به عنوان بتا معرفی کردیم.

این آپدیت در عمق خود یادگیری ماشینی دارد تا بصورت خودکار بینش های مفیدی را ایجاد کند و به شما درک کاملی از مشتریان خود در سراسر دستگاه ها و سیستم عامل ها می دهد.”

در ادامه اطلاعات بیشتری در مورد هر یک از ویژگی های جدید موجود در Google Analytics آورده شده است.

بینش دقیق تر

Google Analytics اکنون قادر است بازاریابان را از روند ترند های مهم آگاه کند. این کار با استفاده از مدل های یادگیری ماشین موجود Google امکان پذیر است. به عنوان نمونه، Google Analytics می تواند از داده های وب سایت برای شناسایی محصولات در حال افزایش تقاضا به دلیل نیازهای جدید مشتری استفاده کند. این قابلیت ها می توانند با پیش بینی اقدامات احتمالی مشتریان در آینده، به پیشگویی و همچنین واکنش پذیری کمک کنند.

“به عنوان مثال، احتمال ریزش را محاسبه می کند تا بتوانید در زمانی که بودجه های بازاریابی تحت فشار هستند، به طور موثرتری در حفظ مشتری سرمایه گذاری کنید.”

Google Analytics

معیارهای جدید پیش بینی با گذشت زمان بیشتر می شوند، مانند برآورد درآمد بالقوه بازاریاب ها از یک گروه مشخص از مشتریان. بازاریابان می توانند مخاطبان سفارشی ایجاد کنند تا به گروه های مشتری با ارزش بالاتر برسند.

ادغام Google Ads عمیق تر

مثال فوق در ایجاد مخاطبان سفارشی بر اساس داده های Google Analytics به دلیل یکپارچگی عمیق تر با Google Ads امکان پذیر است. با ادغام های جدید در محصولات بازاریابی Google، استفاده از آنچه برای یادگیری و بهبود ROI در بازاریابی خود یاد می گیرید آسان است. به عنوان مثال، یکپارچگی عمیق تر با Google Ads به شما امکان می دهد مخاطبانی را ایجاد کنید که بتوانند با تجربه های مفیدتر و مرتبط تر، هر کجا که بخواهند با بیزینس شما درگیر شوند و به مشتریان شما تبدیل شوند.

Google Analytics اکنون تعاملات موجود در وب و برنامه ها را اندازه گیری می کند، به این معنی که می تواند گزارش هایی را درباره بازدیدها مانند بازدیدهای YouTube در داخل برنامه و وب گزارش دهد.

Google Analytics

اکنون بازاریابان با مشاهده قابلیت تبدیل از بازدیدهای ویدیوی YouTube ،Google و کانال های غیرقابل پرداخت Google، جستجوی Google، رسانه های اجتماعی و ایمیل، دید کلی تری نسبت به نتایج خود دارند.

داده مشتری محور

Google Analytics از اندازه گیری مقایسه ای توسط دستگاه یا سیستم عامل، به اندازه گیری مشتری محوری تبدیل شده است. باز هم، این تغییر برای این منظور طراحی شده است که بازاریابان دید کاملی از نحوه تعامل مشتریان با یک تجارت کسب کنند.

اندازه گیری مشتری محور Google Analytics از چندین فضای هویتی استفاده می کند، از جمله شناسه های کاربر ارائه شده توسط بازاریاب و سیگنال های منحصر به فرد Google از کاربران، شخصی سازی تبلیغات را انتخاب می کنند. اکنون بازاریابان می توانند ببینند که آیا مشتریان ابتدا یک کسب و کار را از طریق آگهی در وب کشف کرده اند یا نه و بعداً یک خرید را در برنامه کسب و کار انجام داده اند.

در دراز مدت، بازاریابان می توانند درک بهتری از کل چرخه عمر مشتری، از جذب تا تبدیل و نگهداری داشته باشند.

“براساس بازخورد شما، ما گزارشات را ساده و دوباره سازماندهی کردیم، بنابراین شما می توانید بصورت بصری براساس بخشی از پرسونای مشتری که به آن علاقه دارید، پیدا کنید.

به عنوان مثال، شما می توانید ببینید که چه کانال هایی مشتری جدیدی را در گزارش جذب کاربر هدایت می کنند، سپس با استفاده از گزارش های مربوط به تعامل و نگهداری، اقداماتی را که این مشتریان انجام می دهند و همچنین اینکه آیا آنها به هم چسبیده اند، پس از تبدیل، درک می کنند. “

رویکرد جدید به کنترلهای داده

Google Analytics اکنون کنترل های دانه دانه و جزئی بیشتری را ارائه می دهد که بازاریاب ها می توانند برای مدیریت نحوه جمع آوری و نگهداری داده ها از آنها استفاده کنند. همچنین می توان از این کنترل ها برای تعیین نحوه استفاده از داده ها برای تبلیغات استفاده کرد. بازاریابان می توانند انتخاب کنند که چه زمانی از داده های مشتری برای بهینه سازی تبلیغات استفاده کنند و چه زمانی استفاده از داده را فقط به اندازه گیری محدود کنند.

Google یادداشت می کند که این گزینه ها می توانند به بازاریابان کمک کنند تا با کوکی ها یا شناسه های محدود، خود را با آینده بالقوه سازگار کنند.

“این از یک روش انعطاف پذیر برای اندازه گیری استفاده می کند و در آینده شامل مدل سازی برای پر کردن شکاف هایی است که ممکن است داده ها ناقص باشد.

این بدان معناست که شما می توانید به Google Analytics اعتماد کنید تا به شما کمک کند تا نتایج بازاریابی خود را بسنجید و اکنون نیازهای مشتری را برطرف کنید و در آینده بازیابی کنید و با عدم اطمینان مواجه نشوید. “

نحوه استفاده از این ویژگی های جدید

آنچه Google آن را “جدید” می نامد اکنون تجربه پیش فرض برای خواص جدید است. این شرکت دیگر در نسخه قدیمی GA سرمایه گذاری نخواهد کرد. برای آگاهی از بهبودهای GA در آینده، Google توصیه می کند که یک ویژگی جدید “Google Analytics 4” (قبلاً یک ویژگی App + Web نامیده می شود) در کنار ویژگی های موجود شما ایجاد کند.