برای داشتن یک سایت که در رتبه های بالای گوگل قرار داشته باشد یکی از مهمترین بحث ها سئو و بهینه سازی وب سایت است. ابزار های زیادی نیز برای این کار در نظر گرفته شده اند. برخی از این ابزار در زمینه انتخاب کلمه کلیدی هستند.

دسته بندی ابزار های سئو عبارتند از:

  • جستجوی کلمه کلیدی
  • بازاریابی محتوا
  • گرفتن رتبه
  • ساخت لینک
  • سئو technical

ما در این مقاله به بررسی ابزار های رایگان که مربوط به جستجوی کلمه کلیدی هستند می پردازیم، زیرا انتخاب کلمه کلیدی مناسب بسیار مهم است.تمام ابزار های موجود در این گروه به شما کمک می کند تا بتوانید کلمات کلیدی بیشتری پیدا کنید. بیشتر این ابزارها روش های مختلفی برای پیشنهاد کلمه کلیدی دارند که شاید در مواردی لازم باشد تا همه آن ها بررسی شود.

Ubersuggest

این ابزار ویژگی های مختلف بسیاری برای جستجوی کلمه کلیدی دارد. اول از همه به شما نشان داده می شود که این کلمه در 12 ماه گذشته چند بار جستجو شده است. همچنین می توان به گونه ای تنظیم کرد که در هر فصل میزان جستجو را مشاهده کرد.

Ubersuggest
Ubersuggest

علاوه بر این ها، این ابزار کلمه کلیدی را از چند منبع مختلف مانند Google Suggest و پایگاه داده خود بدست می آورد. سپس همه این کلمات کلیدی را برای مقایسه در رقابت قرار می دهد و بر اساس سوالات، مقایسه ها و پیشنهادات دیگر در نهایت کلمه کلیدی پیشنهاد می دهد.

از ویژگی های بارز این ابزار این است که نه تنها یک ارزیابی مقایسه ای و رقابتی برای کلمه کلیدی نشان می دهد؛ بلکه تعیین می کند وب سایت هایی با رتبه بندی متوسط چه تعداد لینک دارند. در نتیجه شما تعداد لینک های لازم برای هر کلمه کلیدی، با هدف داشتن رتبه خوب را می توانید بفهمید.

Answer The Public

این ابزار از اهرم های پیشنهادی گوگل است که تمام سوالات افراد مربوط به هر صنعت یا کلمه کلیدی مربوط به آن را پیدا می کند. شما فقط کافی است تا یک کلمه کلیدی را تایپ کنید و لیستی از سؤالاتی که افراد در جستجوی آن کلمه کلیدی استفاده می کنند، به شما می دهد.

Answer The Public
Answer The Public

مشابه Ubersuggest، کلمات کلیدی رقابتی و پیسنهادی را نیز به شما نشان می دهد. آنچه این ابزار را از ابزار های دیگر تمایز می دهد نشان دادن داده ها در تصاویر بسیار زیبا است.

KeywordTool.Io

SEO فقط در موتور جستجوی Google وجود ندارد. در سایت هایی مانند آمازون، یوتیوب، بینگ و تعداد سایتهای دیگر نیز این موضوع اهمیت دارد و رعایت آن باعث کسب رتبه بالاتری می شود.

KeywordTool.io از همان مفهوم Google Suggest استفاده می کند، اما برای تعداد کمی از سایت هایی مانند Amazon ،Play Store و YouTube استفاده می شود.

KeywordTool.Io
KeywordTool.Io

اگر SEO را در سایت های غیر از Google انجام می دهید، باید KeywordTool.io را بررسی کنید.

FAQfox

FAQfox
FAQfox

FAQfox ابزاری است که سوالاتی را در اختیار شما قرار می دهد. سوالاتی که در هر سایت خاصی مورد استفاده قرار گرفته اند که امکان استفاده از آن ها برای شما نیز فراهم می شود.

به عنوان مثال، می توانید کلمه ‘گربه’ و quora.com را به عنوان URL تایپ کنید و این سؤالاتی را که افراد در مورد Quora درخواست می کنند، به شما نشان می دهد. شما می توانید این کار را برای Reddit یا هر سایت دیگری که می خواهید کلمه کلیدی قراردهید، انجام دهید.

Google Keyword Planner

مطمئنا موتور جستجوی بزرگ گوگل نیز ابزار تحقیق کلمات کلیدی خود را دارد. Google Keyword Planner به شما داده ها و همچنین CPC را ارائه می دهد که بدین ترتیب برآوردهای تعداد کلیک را می توانید مشاهده نمایید.

Google Keyword Planner
Google Keyword Planner

همچنین بسیاری از ابزارهای کلیدی دیگر نیز داده های CPC را دارند، اما احتمال بسیار زیادی وجود دارد که آنها آن را از Google Keyword Planner بدست آورده باشند.

هنگامی که از Keyword Planner استفاده می کنید، به دنبال مواردی با CPC بالا یا تعداد کلیک بالا باشید، زیرا برای رتبه بندی از این معیار بسیار استفاده می شود.

Google Trends

این ابزار روند جستجوی یک کلمه را در طی زمان نشان می دهد و در واقع آن چه در حال حاضر بسیار کاربردی است را می توان فهمید. علاوه بر آن، به شما می گوید هر عبارت با مرور زمان حجم جستجوی کمتری یا بیشتری پیدا می کند.

Google Trends
Google Trends

همچنین می توانید داده ها را بر اساس یک کشور خاص فیلتر کنید یا می توانید داده ها را از منظر جهانی بررسی کنید. برای آشنایی بیشتر با این ابزار می توانید به مقاله گوگل ترندز و کاربرد های آن مراجعه کنید.

Soovle

Soovle در مفهوم و کارکرد شبیه Google Suggest (خودکار) است، اما بسیاری از سایتهای پرطرفدار در سراسر وب را در نظر می گیرد.

Soovle
Soovle

Soovle تمام کلمات کلیدی محبوب را درGoogle ،YouTube ،Amazon ،Wikipedia ،Bing ،Yahoo و Answers.com را نشان می دهد.