اگر در مورد بازاریابی ارگانیک شک دارید، از توییتر بپرسید. سئو و توئیتر در کنار یکدیگر تکامل یافته اند و شما می توانید سئوکار های بسیار زیادی را در توییتر بیابید. شاید این واقعیت که توییت ها زمانی توسط گوگل ایندکس شده اند، توییتر را به شبکه اجتماعی مورد علاقه سئوکار ها تبدیل کرده است. به هر حال من به توییتر مراجعه کردم و درباره بهترین ابزار تحقیق کلمه کلیدی رایگان در آن جستجو کردم. در ادامه آن ها را مطالعه خواهید کرد.

در اینجا بهترین ابزار های کلمه کلیدی رایگان برای کمپین های SEO شما آمده است:

  • Keyword Surfer: یک افزونه کروم رایگان برای تحقیقات کلمات کلیدی
  • Ubersuggest: یک ابزار پیشنهادی کلمه کلیدی رایگان
  • Moz: دارای ویژگی تجزیه و تحلیل دامنه رایگان
  • KWFinder: تحقیقات کلمات کلیدی به صورت رایگان با زمان محدود
  • SEMrush: جستجوی دامنه رایگان با جزئیات کلمه کلیدی
  • Google Keyword Planner
  • Answerrthepublic: یک ابزار جستجوی موضوعی رایگان
  • Alsoasked.com: یکی دیگر از ابزار های جستجوی موضوعی رایگان
  • SpyFu: تحقیق کلمات کلیدی به صورت رایگان و محدود

در یک ابزار کلمه کلیدی رایگان رایگان به دنبال چه چیزی باشید؟

در پیدا کردن کلمه کلیدی، مراحلی را طی می کنید تا بفهمید مخاطبین شما در جستجوی چه کلمات کلیدی هستند و چگونه از آن ها استفاده می کنند. ابزار های کلمات کلیدی برای کشف، دسته بندی و ایجاد لیست کلمات کلیدی مفید خواهند بود. بیایید برخی از مواردی را که در یک ابزار عالی برای تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی جستجو می کنیم، بررسی کنیم.

1. اکتشاف

تحقیق در مورد کلمات کلیدی شما را ملزم به عقب نشینی و فکر می کند. همه چیز به داده ها مربوط نمی شود، بلکه به تخیل نیز مربوط می شود. برخی از ابزار ها با افزودن چند لایه داده و سوالاتی که ممکن است در نظر نگرفته باشید، به شما کمک می کند تا دیدگاه خود را گسترش دهید.

2. معیار های اندازه گیری

در تحقیقات کلمات کلیدی، شما باید نه تنها کلمات کلیدی مناسب را کشف کنید، بلکه تعداد آن ها، ترافیکی که در آن رانده می شوند، رتبه بندی آن ها چقدر دشوار است و هزینه کمپین های تبلیغاتی برای آن ها نیز ظاهر می شود. این ابزار های رایگان کلمه کلیدی گاهی محدودیت هایی را اعمال می کنند و این داده ها را برای نسخه های پولی ذخیره می کنند.

3. دشواری کلمه کلیدی

میزان دشواری رتبه بندی برای یک کلمه کلیدی بستگی به CPC (هزینه هر کلیک) در جستجوی پولی و تعدادی از عوامل سئو، مانند تعداد سایت هایی که رتبه بندی می شوند، قدرت پروفایل بک لینک ها و قدرت دامنه ها دارد. ابزار هایی که نشان دهنده دشواری رتبه بندی در سئو است، ارزش افزوده ای را ارائه می دهند، زیرا به شما امکان می دهد کلمات راحت تری را برای رتبه بندی انتخاب کنید.

4. تنوع و جغرافیا

برای یک ابزار ارائه بهترین کلمات کلیدی زبان انگلیسی در بازار ایالات متحده از طریق گوگل و بینگ بسیار آسان تر از ارائه این کلمات کلیدی در بازار های مختلف و با زبان های متفاوت از منابع خارج از جستجوی سنتی است. برخی از ابزار ها به منابعی مانند آمازون، یوتیوب و موتور های جستجوی بین المللی مانند Yandex و بایدو متصل می شوند.


بهترین ابزار برای سرچ فعال: Keyword Surfer

Keyword Surfer یک extension رایگان برای کروم است که هنگام استفاده از گوگل، معیار های اندازه گیری برای کلیدواژه مورد نظر شما را به عنوان همپوشانی(overlay) به مرورگر شما می کشاند. شما می توانید آن را در مواقع مورد نیاز روشن کرده و سپس خاموش کنید. این یک ابزار مفید برای مرحله کشف کلمات کلیدی شما است، دقیقا زمانی که سعی می کنید بفهمید کجا و چگونه تلاش های خود را متمرکز کنید.

ابزار کلمه کلیدی رایگان Keyword Surfer
افزونه Keyword Surfer Chrome هنگام جستجو اطلاعات را همپوشانی می کند و به شما امکان می دهد تمام معیار های کلیدواژه مفید و اطلاعات ترند مورد نیاز برای ارزیابی یک کلمه کلیدی را مشاهده کنید.

بهترین ابزار برای دسترسی رایگان: Ubersuggest

Ubersuggest به عنوان یک scraper ساده در Google Suggest شروع به جمع آوری داده ها از کلمات کلیدی پیشنهادی در نوار جستجو برای پیشنهادات کلمات کلیدی می کند. این ابزار به یک ابزار سئو کامل تبدیل شده است و رایگان است و معیار های کلمات کلیدی از جمله نمرات سختی کلمات کلیدی را ارائه می دهد.

ابزار کلمه کلیدی رایگان Ubersuggest
Ubersuggest کلمات کلیدی را از Google Suggest که بر اساس علاقه و معیار های اضافی مانند ترند ها، حجم جستجو، CPC تخمین زده شده و سختی کلمات کلیدی ارائه شده است، ارائه می دهد.

بهترین ابزار برای جستجوی دامنه: Moz.com

Moz Pro یک مجموعه کامل ابزار SEO است که خزیدن سایت، ردیاب کلمات کلیدی، تجزیه و تحلیل لینک ها و جستجوی دامنه را ارائه می دهد. این یک ابزار پولی است، اما دسترسی رایگان به جستجوی دامنه را که در آن شما از رقبا، کلمات کلیدی برتر و حتی سوالات متداول مربوط به یک سایت مطلع می شوید، ارائه می دهد. مکانی عالی برای جستجوی سریع دامنه است.

ابزار کلمه کلیدی رایگان Moz
ویژگی جستجوی دامنه رایگان از Moz یک نمای اولیه عالی از ویژگی های SEO دامنه و کلمات کلیدی اصلی را ارائه می دهد.

بهترین ابزار برای ایجاد لیست: KWFinder

ابزار KWFinder به دلیل سهولت استفاده از آن برای ایجاد لیست کلمه کلیدی های برجسته است. نسخه رایگان آن تعداد محدودی جستجوی کلمات کلیدی را در روز به شما می دهد و صفحات نتایج آن تمام معیار های مربوط به کلمات کلیدی را در اختیار شما قرار می دهد.

ابزار کلمه کلیدی رایگان KWFinder
ابزار KWFinder یک جستجوی کلمات کلیدی آسان برای استفاده را ارائه می دهد که تمام معیار های مورد نیاز برای ارزیابی یک کلمه کلیدی را ارائه می دهد.

بهترین ابزار برای جستجوی پولی: SEMrush

SEMrush یک ابزار پولی است که مجموعه کاملی از فاکتور های سئو و ویژگی های جستجوی پولی را ارائه می دهد. این یک ویژگی جستجوی دامنه رایگان را ارائه می دهد که به شما دسترسی فوری به نمای کامل فعالیت دامنه ها در جستجوی ارگانیک و پولی می دهد. این ابزار استراتژی های جستجوی پولی را در یک نگاه به شما نشان می دهد.

ابزار کلمه کلیدی SEMrush
در این جستجوی دامنه amazon.com، روند جستجوی ارگانیک و پولی مشخص است و SEMrush بصورت بینشی استراتژیک را در یک نگاه ارائه می دهد.

بهترین ابزار برای سنجش اعتبار: Google Keyword Planner

Google Keyword Planner منبع بسیاری از ابزار های رایگان است. در Google Ads رایگان است که دسترسی به تحقیقات و معیار های کلمات کلیدی را فراهم می کند. شما می توانید از آن هم به عنوان ابزار جستجوی دامنه و هم به عنوان تولید کننده لیست از کلمات کلیدی مهم استفاده کنید. معیار های تقریبی برای حجم جستجو و CPC را ارائه می دهد. این برنامه برای ایجاد کمپین های جستجوی پولی در نظر گرفته شده است، اما هر کسی که حساب Google دارد می تواند به این ابزار دسترسی داشته باشد و از آن استفاده کند.

ابزار کلمه کلیدی رایگان  Google Keyword Planner
با استفاده از ابزار رایگان Google Keyword Planner می توانید تحقیقات کلمات کلیدی خود را زیاد انجام دهید. تنها چیزی که نیاز دارید یک حساب Google است.

بهترین ابزار برای کشف آسان: AnswerThePublic

AnswerThePublic یک ابزار عالی است. شما چه به دنبال کلمات کلیدی باشید یا صرفاً برای کسب تجربه به آن مراجعه کرده باشید، صفحه اصلی آن ارزش این جستجو را دارد. این ابزار هنگامی که یک کلمه کلیدی را وارد می کنید، جستجو های مربوط به جستجو را تجزیه و تحلیل می کند و آن ها را در نمودار های ارتباطی نشان می دهد. این به شما امکان می دهد روابط معنایی را درک کرده و دسته بندی کلمات کلیدی و سوالات مرتبط را که محتوای شما باید به آن ها پاسخ دهد، تعریف کنید.

ابزار کلمه کلیدی رایگان AnswerThePublic
AnswerThePublic یک ابزار عالی برای تحقیقات کلمات کلیدی است زیرا به شما کمک می کند تا سوالات خود را مطرح کرده و موضوعات و کلمات کلیدی را دسته بندی کنید.

بهترین ابزار برای شناسایی سوالات متداول: AlsoAsked.com

AlsoAsked.com باید از AnswerThePublic الهام گرفته شده باشد. این ابزار مفهوم سوالات را یک گام جلوتر می برد، پرس و جو های اضافی را جستجو می کند و سوالات بیشتری پیدا می کند. این ابزار به خودی خود دارای طبقه بندی است که تعدادی سوال را ارائه می دهد که می تواند استراتژی محتوای شما را هدایت کند.

ابزار کلمه کلیدی رایگان AlsoAsked.com
ابزار AlsoAsked.com هنگام استعلام برای “بازاریابی آمازون”، چندین سوال را ارائه می دهد که در مفاهیم مختلف مانند “نوع بازاریابی که آمازون برای خود انجام می دهد”، “آنچه برای بازاریابی شرکت خود در آمازون باید انجام دهید” و موارد دیگر طبقه بندی شده است.

بهترین ابزار برای کلمه کلیدی رقابتی: SpyFu

SpyFu در ابتدا یک ابزار تحقیق کلیدواژه رقابتی برای جستجوی پولی و ارگانیک بود و به یک پلتفرم تبدیل شد که طیف وسیعی از ویژگی ها را شامل می شود، از جمله داده های جستجو و تجزیه و تحلیل لینک ها و ردیابی رتبه.

ابزار کلمه کلیدی رایگان SpyFu
SpyFu رقبای شما را شناسایی کرده و بخش های همپوشانی کلمات کلیدی را بررسی می کند که در آن می توانید نقاط قوت و ضعف خود را پیدا کرده و البته فرصت ها و اولویت های جستجوی ارگانیک و پولی خود را مشخص کنید.

سوالات متداول

واضح است که ابزار های فوق العاده نباید رایگان باشند، به ویژه هنگامی که به اندازه ابزار هایی که در بالا ذکر شد ارزش دارند. اگر تحقیقات کلمات کلیدی شما یک کار یکباره است، از مزایای آن دریغ نکنید و به یاد داشته باشید که در ازای خدمات رایگان، نظرات و رتبه بندی های خوبی ارائه دهید.

ابزار تحقیق کلمات کلیدی چیست؟

Keyword Research Tool یک ابزار یا برنامه نرم افزاری است که به شما کمک می کند در مورد یک کلمه کلیدی خاص از موتور های جستجو بینش بگیرید. این ابزار به متخصصان SEO کمک می کند تا کلمات یا عباراتی را که افراد برای یافتن اطلاعات در موتور های جستجو استفاده می کنند، شناسایی کنند. این ابزار ها همچنین اطلاعات کامل سئو مانند حجم جستجوی کلمات کلیدی، رقابت، CPC، صفحات با رتبه بالا و غیره را برای یک کلمه کلیدی ارائه می دهند.

چگونه از ابزار تحقیق کلمات کلیدی استفاده کنیم؟

مرحله اول: هر مرورگری را باز کنید و از وب سایت ابزار تحقیق کلمات کلیدی ذکر شده در بالا دیدن کنید. مرحله دوم: اکنون در صورت درخواست با استفاده از اطلاعات خود، ثبت نام کنید. مرحله سوم: اکنون کلیدواژه ای را که می خواهید تجزیه و تحلیل کنید در نوار جستجو وارد کنید و دکمه “Search” را فشار دهید. مرحله چهارم: اطلاعات مربوط به کلمه کلیدی مانند حجم جستجو، دشواری SEO، مشکلات پرداختی، CPC و غیره را به شما نشان می دهد. مرحله پنجم: همچنین می توانید اطلاعات دیگری در مورد یک کلمه کلیدی مانند دستگاه ها، ترند های جستجو، SERP ها و غیره را دریافت کنید.

بهترین ابزار های تحقیق کلمه کلیدی کدامند؟

Ubersuggest
Answer the Public
InstaKeywords
Google Trends
Keyword Tool Dominator

منابع: fool.com و guru99.com