برای پیشبُرد کمپین ها و بازاریابی دیجیتال، شما به منابع اطلاعاتی معتبر و پر کاربرد نیاز دارید. خوشبختانه برخی منبع داده آماری، وجود دارند که شما می توانید از آن ها بصورت رایگان و دائمی، استفاده کنید. در ادامه، این منابع را به شما ممعرفی خواهیم کرد.

Google Dataset Search، منبع داده آماری رایگان.

این منبع داده آماری رایگان، به شما امکان می دهد مجموعه داده های موجود را که مطابق استاندارد schema.org علامت گذاری شده اند، جستجو کنید.

2- Google Trends

با استفاده از گوگل ترندز ، می توانید کلمات کلیدی را جستجو کرده و انواع اطلاعات مربوط به آن ها را مشاهده کنید.
می توانید گزینه هایی از جمله کشور (یا سراسر جهان) را که می خواهید ببینید انتخاب کنید، آن را به دسته بندی محدود کنید یا جستجوی خود را در تمام وب، تصاویر، اخبار، خرید ها یا YouTube، محدود کنید. همچنین می توانید جستجوی خود را با موضوع دیگری مقایسه کنید.

3- U.S. Census Bureau

 U.S. Census Bureau، منبع داده آماری رایگان.

این سایت به شما امکان می دهد اطلاعات مربوط به جمعیت، اقتصاد و جغرافیا را دریافت کنید. می توانید بر اساس موضوع، جستجو کنید. اگر برای افزایش کیفیت محتوای خود به آمار نیاز دارید، این یک منبع داده آماری رایگان، عالی است.

4- The Official Portal for European Data

The Official Portal for European Data، منبع داده آماری رایگان.

داده های موجود در این پورتال رسمی داده های اروپایی، شامل جغرافیا، امور مالی، آمار، نتایج انتخابات، اقدامات حقوقی و اطلاعات مربوط به جنایت، حمل و نقل، بهداشت، محیط زیست و تحقیقات علمی است.

5- Data.gov U.S

Data.gov U.S، منبع داده آماری رایگان.

این منبع داده آماری رایگان، که از پایگاه داده های باز دولت ایالات متحده است، اجازه دسترسی به اطلاعات مربوط به موضوعات مختلف ارائه شده توسط دولت های فدرال، ایالتی، محلی و قبیله ای را می دهد.

6- Data.gov U.K

Data.gov U.K، منبع داده آماری رایگان.

مشابه Data.gov ایالات متحده، این سایت امکان دسترسی به داده های انگلستان در موضوعات مختلف را فراهم می کند. داده ها توسط دولت مرکزی، مقامات محلی و نهاد های عمومی، ارائه می شود.

7- Health Data

این منبع داده آماری رایگان، شامل موضوعات قابل جستجو شامل مواردی مانند سلامت عمومی (به ویژه برای داده‌ های COVID خوب)، دستگاه‌های پزشکی، بهداشت محیط، سوء مصرف مواد، سلامت روان و موارد دیگر است.

8- The World Factbook

این منبع داده آماری رایگان، گنجینه ای از اطلاعات است که حاوی اطلاعاتی در مورد 267 موجودیت جهانی است که هر هفته با اطلاعات مربوط به جهان بروز می شود.
می توانید کشوری را برای مشاهده انتخاب کنید و سپس روی هر موضوعی که دوست دارید (مثلاً اقتصاد یا حمل و نقل) کلیک کنید. وب سایت نیز قابل جستجو است.

9- Altmetric

Altmetric برخی از برنامه های پولی را ارائه می دهد، اما آن ها مجموعه ای مفید از 100 مقاله برتر ذکر شده در 20 رشته دارند که در یک سال منتشر شده اند. 2020 جدیدترین است، اما مجموعه هایی وجود دارد که به سال 2013 باز می گردند. آن ها همچنین چند ابزار رایگان ارائه می دهند.

10- Open Corporates

بزرگترین منبع پایگاه داده باز رایگان شرکت ها در جهان، “Open Corporates” به شما امکان دسترسی به اطلاعات نزدیک به 200 میلیون شرکت را می دهد.

11- National Center for Environmental Information

National Center for Environmental Information، منبع داده آماری رایگان.

این منبع داده آماری رایگان، داده های ژئوفیزیکی، جوی و اقیانوسی را پوشش می دهد. آن ها در حال حاضر بزرگترین ارائه دهنده اطلاعات آب و هوا در جهان هستند. آن ها همچنین پیوند هایی را به ابزار های قدیمی ارائه می دهند که ممکن است در حال حاضر در وب سایت موجود نباشند، اما در جای دیگری قرار دارند.

12- Data Sets SubReddit

برای دسترسی به این منبع داده آماری، شما باید ثبت نام کنید، اما رایگان است. در اینجا، می‌توانید مجموعه‌ های داده را جستجو کنید و افرادی را پیدا کنید که اطلاعاتی را ارائه می‌دهند و آن را درخواست می‌کنند.

13- Kaggle Data Sets

Kaggle، در حال حاضر بیش از 100000 مجموعه داده دارد. شما می توانید همه نوع داده هایی را در اینجا بیابید.

14- Earth Data by NASA

Earth Data by NASA، منبع داده آماری رایگان.

داده ها و سیستم اطلاعاتی سیستم رصد زمین، حاوی داده های رصد زمین ناسا است که شامل حقایقی مانند دمای سطح زمین در یک منطقه خاص و شار کربن است.

15- Pew Internet

اگر به دنبال داده های جامعه شناختی هستید، Pew Research منبع خوبی است. مقالات جالبی نیز وجود دارد که می توانید با جستجو در اطراف، آن ها را بیابید. اگرچه برای مشاهده و دانلود مجموعه داده های این منبع داده آماری، باید ثبت نام کنید، اما رایگان است.

16- Centers for Disease Control and Prevention

این سایت با پوشش موضوعات بهداشتی فهرست شده در تصویر زیر، به شما امکان دسترسی به حجم باورنکردنی از داده ها را می دهد که قابل مرور و جستجو هستند.

17- Bureau of Labor Statistics

در این منبع داده آماری رایگان، می‌توانید داده‌ هایی درباره فعالیت بازار کار، شرایط کار و تغییرات قیمت در اقتصاد، پیدا کنید.

18- FiveThirtyEight

این منبع داده آماری رایگان، اطلاعاتی در مورد سیاست، ورزش، علم و سلامت، اقتصاد و فرهنگ ارائه می دهد.

19- Group Lens

Grouplens.org، منبع داده آماری رایگان.

این منبع داده آماری رایگان، چندین مجموعه داده در دسترس دارد (در تصویر زیر فهرست شده است) که برای پروژه های خاص مفید هستند. برخی از مجموعه داده ها بیش از یک دهه قدمت دارند. در اینجا می توانید اطلاعات زیادی در مورد کتاب ها و فیلم ها، کسب کنید.

Group Lens، منبع داده آماری رایگان.
Grouplens.org

20- GitHub’s BuzzFeed News

این منبع داده آماری رایگان، داده هایی را از Buzzfeed به شما می دهد. اگر اطلاعاتی در مورد چرخه انتخابات یا اخبار جعلی می‌خواهید، این یکی برای شماست.

منبع: searchenginejournal