اگر می خواهید محتوای شما در Google رتبه بندی شود ، لازم است از وجود آن محتوا اطلاع داشته باشد. این بدان معنی است که شما (یا سایت دیگری) باید به این محتوا لینک دهید. Google این لینک ها را دنبال می کند و هر پست یا صفحه ای را که از طریق پیوند به آن پیدا می کند ذخیره می کند. بنابراین، خواهید فهمید، مهم است که لینک های متنی را به تمام مطالب خود اضافه کنید. به نظر ساده می رسد، اما اگر محتوای زیادی ایجاد و منتشر می کنید، ممکن است ساختار لینک شما در اولویت نباشد و برخی از مقاله های شما پیوندی نداشته باشند. در اینجا، ما همه چیز را در مورد این محتوای به اصطلاح یتیم توضیح خواهیم داد: چیست؟ چرا برای سئو مهم است و چگونه آن را با پلاگین Yoast SEO اصلاح کنیم!

محتوای یتیم چیست؟

محتوای یتیم، محتوایی است که از پست ها یا صفحات دیگر در همان وب سایت لینکی دریافت نمی کند. در نتیجه، یافتن این محتوا هم برای گوگل و هم برای بازدیدکنندگان دشوار است. پست ها و صفحات برای قرار گرفتن در ساختار سایت و یافتن آن ها، به پیوندهای داخلی به آن ها نیاز دارند. توجه داشته باشید که “لینک ها” در این حالت به معنای: لینک های متنی است. اگر محتوایی از صفحه اصلی، نقشه سایت یا صفحات دسته و برچسب لینک داده شود، اما فاقد پیوند نوشتاری باشد، همچنان محتوای یتیم محسوب می شود. دلیل این امر این است که لینک های متنی زمینه را در اختیار کاربران و موتورهای جستجو قرار می دهد و بنابراین ارزش بیشتری می بخشد.

محتوای با کیفیت چیست و چه نکاتی دارد؟

چرا محتوای یتیم بر SEO شما تأثیر می گذارد؟

برای رتبه بندی محتوا، گوگل باید در مورد آن اطلاعاتی کسب کند. موتورهای جستجو پیوندها را دنبال می کنند و تمام محتوای صفحات را در فهرست خود ذخیره می کنند. مطالب یتیم دارای لینک های داخلی معنی دار اندکی از صفحات یا پست های دیگر به آن است. از نظر Google این نوع مطالب از اهمیت کمتری برخوردار هستند. بنابراین، اگر مقاله ای برای شما مهم است، باید این موضوع را برای گوگل (و بازدید کنندگان خود) روشن کنید. لینک به آن مقاله خاص از سایر مطالب (مشابه).

این نوع محتوا چگونه ایجاد می شود؟

اگر یک پست وبلاگ جدید نوشتید، آن را منتشر کنید و سپس را فراموشش کنید، احتمالاً دیگر در پست ها و صفحات جدید خود به آن لینک نخواهید داد. آیا این چیز بدی است؟ خوب، این به پست وبلاگ بستگی دارد. اگر می خواهید مردم و Google این پست را پیدا کنند قطعاً چیز بدی است زیرا مهم است. در این صورت: اطمینان حاصل کنید که Google و مخاطبان شما می توانند آن پست وبلاگ یتیم را پیدا کنند. پیوند دادن به آن از طریق مقالاتی که در موتورهای جستجو ترافیک زیادی ایجاد می کنند، به Google و مخاطبان شما کمک می کند تا به پست وبلاگ تان برسند.

چگونه می توانم از بررسی محتوای یتیم استفاده کنم؟

می توانید فیلتر محتوای یتیم را در نمای کلی پست خود پیدا کنید. اگر Yoast SEO Premium را نصب کرده باشید، نمای کلی پست شما به این شکل خواهد بود:

محتوای یتیم

با کلیک بر روی فیلتر محتوای یتیم، نمای کلی از همه پست ها بدون پیوند متنی به آن ها ارائه می شود.

پیمایش در مقاله های یتیم، ما را از این واقعیت که مقالات اخیر غالباً یتیم هستند آگاه ساخت. ما فقط نمی خواهیم لینک هایی به این مقالات در پست های وبلاگ قدیمی خود اضافه کنیم. هنوز ، برای مقالاتی که برای استراتژی SEO یا مارک تجاری ما مهم هستند، باید اطمینان حاصل کنیم لینک ها را در پست هایی اضافه می کنیم که بازدید زیادی ایجاد می کنند. این به Google و مخاطبان ما کمک می کند تا آن پست های مهم را پیدا کنند.

آیا همیشه باید مطالب یتیم را اصلاح کنید؟

برای بعضی از مقاله ها، اصلاح وضعیت محتوای یتیم چندان مهم نیست. برخی از پست های وبلاگ فقط برای مدت کوتاهی مهم هستند. برای مثال پست هایی که بیانگر یک رویداد یا خبر هستند، قطعا بعد از گذشت زمان ارزش خود را از دست می دهند، پس احتمال دارد یا آن ها را پاک کنید یا بگذارید همانگونه که هستند بمانند.

نتیجه گیری

همانطور که گفتیم، اگر پست های زیادی می نویسید، ایجاد ناخواسته محتوای یتیم آسان است. خوشبختانه، می توانید از ویژگی های محتوای یتیم Yoast SEO Premium استفاده کنید. به راحتی می توانید پست ها و صفحات یتیم را شناسایی کنید و پیوندهایی به مطالب مهم اضافه کنید، بنابراین هم Google و هم کاربران می توانند آن را پیدا کنند!