آیا می خواهید بدانید کدام صفحه در وب سایت شما مهم ترین است؟ پیدا کردن صفحات فرود برتر و پست های وبلاگ می تواند به شما کمک کند تا بفهمید ترافیک شما از کجا می آید و مخاطبان شما به دنبال چه چیزی هستند، بنابراین می دانید تلاش های خود را کجا متمرکز کنید.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه مهم ترین صفحه سایت وردپرس خود را پیدا کنید.

چرا مهم ترین صفحه سایت خود را پیدا کنید؟

هنگامی که یک وبلاگ وردپرس را اجرا می کنید، به مرور زمان با محتوای بیشتر و بیشتری مواجه می شوید. با این حال، صفحاتی وجود خواهند داشت که اهمیت بیشتری نسبت به سایرین دارند. این صفحات علاوه بر دریافت ترافیک زیاد، دارای تعامل بالایی نیز هستند. با بهینه سازی مهم ترین صفحات خود، می توانید ترافیک بیشتری دریافت کنید و سپس بازدیدکنندگان وبلاگ را به کاربران خود، تبدیل کنید.

همچنین می توانید صفحات مشابهی را برای جذب بازدیدکنندگان بیشتر و افزایش تعامل و تبدیل کاربران ایجاد کنید. همانطور که گفته شد، بسیاری از مدیران محتوا و صاحبان مشاغل نمی دانند کدام صفحات برای موفقیت وب سایت آن ها ضروری است.

مهم ترین صفحات را در داشبورد وردپرس خود ببینید

ساده ترین راه برای کشف مهم ترین صفحه سایت خود، استفاده از MonsterInsights است. این بهترین افزونه گوگل آنالیتیکس برای وردپرس است و بیش از 3 میلیون متخصص به آن اعتماد دارند تا کسب و کار خود را با اطمینان توسعه دهند.

MonsterInsights استفاده از Google Analytics را برای افشای بینش در مورد بازدیدکنندگان خود بسیار آسان می کند. این به شما کمک می کند مهم ترین صفحات خود را در داشبورد وردپرس خود بدون نیاز به ویرایش کد یا ایجاد گزارش، مشاهده کنید.

افزونه وردپرس MonsterInsights، برای پیدا کردن مهم ترین صفحه سایت
افزونه MonsterInsights

برای این آموزش، ما از نسخه MonsterInsights Lite استفاده خواهیم کرد. استفاده از آن 100٪ رایگان است و به شما کمک می کند مهم ترین صفحه سایت خود را در داشبورد وردپرس خود مشاهده کنید.
همچنین یک نسخه MonsterInsights Pro وجود دارد که شامل ادغام‌ های ممتاز و ویژگی‌ های پیشرفته مانند ردیابی ووکامرس، ابعاد سفارشی، صادرات PDF، خلاصه‌ های ایمیل و موارد دیگر است.

ابتدا باید افزونه MonsterInsights را در وب سایت خود نصب و فعال کنید. پس از فعال سازی، از پنل مدیریت وردپرس خود به Insights منتقل خواهید شد. در مرحله بعد، بر روی دکمه “Launch the Wizard” کلیک کنید و راهنما را دنبال کنید تا حساب Google Analytics خود را با سایت وردپرس خود متصل کنید.

نصب افزونه MonsterInsights، برای پیدا کردن مهم ترین صفحه سایت
نصب افزونه MonsterInsights

هنگامی که Google Analytics را در وردپرس راه اندازی کردید، اکنون می توانید با رفتن به Insights » Reports از پنل مدیریت وردپرس، مهم ترین صفحات سایت خود را مشاهده کنید.

در مرحله بعد، به برگه نمای کلی بروید و سپس به گزارش «Top Posts/Pages» بروید. در گزارش، مهم ترین صفحه و پست های وب سایت خود را خواهید دید.

گزارش «Top Posts/Pages»، برای پیدا کردن مهم ترین صفحه سایت

این به شما یک نمای کلی و سریع، از اینکه کدام صفحات در وب سایت شما عملکرد خوبی دارند و ترافیک وب سایت را جذب می کنند، به شما می دهد.

اکنون، اگر به نسخه MonsterInsights Pro ارتقا دهید، می توانید گزارش های داشبورد بیشتری را باز کنید. این گزارش ها بینش بیشتری در مورد نحوه تعامل افراد با مهم ترین صفحه یا صفحات سایت شما، ارائه می دهند.

برای مثال، اگر می‌ خواهید نگاه دقیق‌ تری به صفحه فرود با عملکرد برتر خود داشته باشید، کافی است به برگه «Publishers» در بالا بروید و سپس گزارش «Top Landing Pages» را ببینید.

گزارش صفحه فرود در وردپرس
گزارش صفحه فرود

این ها صفحات برتری هستند که کاربران در هنگام بازدید از وب سایت شما، ابتدا روی آن ها قرار می گیرند. می توانید تعداد کل بازدید ها، میانگین مدت زمان و نرخ پرش را برای هر صفحه مشاهده کنید.
شما می توانید مهم ترین صفحه سایت خود را از گزارش شناسایی کنید و ببینید کدام موضوعات بیشترین بازدید کننده را به خود جلب می کنند. سپس با استفاده از این اطلاعات می توانید ایده های محتوای مشابهی برای وب سایت خود داشته باشید.

به طور مشابه، می توانید بهترین صفحات خود را با صفحات دیگری که عملکرد خوبی ندارند مقایسه کنید و سپس آن ها را برای افزایش تعامل و تبدیل، بهینه کنید.

مهم ترین صفحه خود را در Google Analytics مشاهده کنید

در حالی که MonsterInsights، یافتن مهم ترین صفحه در وب سایت شما و مشاهده داده های داخل داشبورد وردپرس را بسیار آسان می کند، شما همچنین می توانید از گوگل Analytics برای مشاهده صفحات برتر خود استفاده کنید.

برای آشنایی بیشتر، می توانید از آموزش گوگل آنالیتیکس، در وب سایت ممتاز سئو کمک بگیرید.

پس از نصب Google Analytics در سایت خود، باید وارد حساب Google Analytics خود شوید. پس از آن، به سادگی از منوی سمت چپ خود به “Behavior » Site Content » All Pages” بروید.

پیدا کردن مهم ترین صفحه سایت با کمک  Google Analytics
Google Analytics

در این گزارش، می توانید صفحات برتر خود و تعداد کل بازدید از صفحه برای هر صفحه را مشاهده کنید. به عنوان مثال، گزارش بالا نشان می دهد که صفحه اصلی بیشترین بازدید را دارد، که نشان می دهد صفحه مهمی برای سایت شما است.

اما همچنین نشان می دهد که صفحه basket و برخی از صفحات پوشاک نیز بسیار محبوب هستند و باید مورد توجه ویژه قرار گیرند.

پس از یافتن صفحات برتر خود چه باید کرد؟

گام بعدی پس از یافتن مهم ترین صفحه یا صفحات در سایت وردپرسی خود، بهینه سازی آن ها برای دریافت ترافیک بیشتر و تبدیل آن ترافیک به کاربران و مشتریان است.

رتبه بندی SEO را در صفحات برتر خود بهبود بخشید

بهینه سازی موتور های جستجو (SEO) روشی هوشمندانه برای جذب بازدید کنندگان بیشتر به مهم ترین صفحه یا صفحات سایت شما است، زیرا به شما کمک می کند در طول زمان ترافیک خود را افزایش دهید.

شما باید رتبه بندی کلمات کلیدی را برای صفحات برتر وب سایت خود بررسی کنید. آن ها احتمالاً در صفحه اول رتبه بندی می شوند، اما می توانید آن ها را بیشتر بهینه کنید تا موقعیت خود را برای رتبه 1 در گوگل بهبود بخشید.

تبدیل بازدید کنندگان به مشترکین ایمیل

آیا می دانستید که به طور متوسط بیش از 75 درصد از بازدید کنندگان صفحه اصلی شما هرگز به وب سایت شما باز نمی گردند؟
به همین دلیل است که ساخت یک خبرنامه ایمیل، بسیار مهم است. این امکان را به شما می دهد تا پس از خروج بازدید کنندگان از وب سایت، با آن ها ارتباط برقرار کنید.

بهترین مکان برای تبدیل بازدید کنندگان به مشترک، صفحات بالای وب سایت شما است. شما باید از OptinMonster استفاده کنید که پلاگین شماره 1 وردپرس برای تبدیل بازدیدکنندگان درگیر و رها شده به مشترکین ایمیل است.

قیف فروش خود را بهینه کنید

آیا محصول یا خدماتی را در صفحات برتر خود می فروشید؟
در این صورت، می توانید فروش خود را با بهینه سازی آن صفحات برای ارائه تجربه کاربری بهتر، کاهش حواس پرتی و ترغیب کاربران به سمت تکمیل خرید، افزایش دهید.

به عنوان مثال، می توانید نوار های اعلامیه شناور را در صفحات بالا اضافه کنید تا کاربران را وادار کنید به لیست ایمیل شما بپیوندند، سایر پست های محبوب خود را بررسی کنند، محصول شما را ببینند و موارد دیگر.

سخن آخر

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا یاد بگیرید چگونه مهم ترین صفحه سایت وردپرس خود را پیدا کنید.

منبع: wpbeginner