بازاریابی فیسبوک می تواند مزایای زیادی برای تجارت شما باشد. در اینجا 10 روش وجود دارد که فیسبوک در هر مرحله از قیف فروش مزیت هایی برای بازاریابی به شما می دهد.

آیا شما شنیده اید که تبلیغات در رسانه های اجتماعی منجر به نتیجه نمی شود؟

یا اینکه تبلیغات در فیسبوک با تکامل سایر سیستم عامل های اجتماعی دیگر ارزشی ندارد؟

اگر چنین است، توصیه می کنیم دوباره فکر کنید.

آنچه در زیر آمده است فقط 10 دلیل است که شما باید فیسبوک را در ترکیب بازاریابی خود قرار دهید – تفاوت های اصلی آن در مقابل سایر سیستم عامل های رسانه های اجتماعی و مزایای آن در مقابل سایر کانال های دیجیتال را برجسته کنید.

1. رسیدن به یک مخاطب گسترده

اولین مورد از مزایای بازاریابی فیسبوک رسیدن به مخاطب گسترده است، بدون شک فیسبوک یکی از بزرگترین پایگاه های کاربران را به تبلیغ کنندگان ارائه می دهد.

طبق آمار Statista از ژوئیه سال 2020، فیسبوک بیش از 2.6 میلیارد کاربر در سراسر جهان داشت.

این آمار برای فیسبوک بیش از هر بستر رسانه اجتماعی دیگر است و دوم فقط برای کاربران گوگل می باشد.

رسیدن به یک مخاطب گسترده

مخاطبان در فیسبوک صرفاً زیاد نیستند، بلکه جمعیت زیادی را از سراسر دنیا در بر می گیرد. بنابراین مهم نیست که شغل شما به چه مخاطبی نیاز دارد، باید بتوانید مشخصات مخاطبان مورد نظر خود را در فیسبوک پیدا کنید.

فیسبوک در حالی که به سمت کاربران جوان تر حرکت می کند، 62 درصد کاربران بین 18 تا 34 سن سال دارند، همه نسل ها را به خود جذب می کند و 38 درصد از 35 نفر به 65 کاهش می یابد.

2. هماهنگی با هر دو تجارت B2C و B2B

آیا شنیده اید که تبلیغات فیسبوک فقط برای مشاغل B2C است؟

آماده شوید که از اینکه چگونه مشاغل B2B نیز می توانند کمپین های موفقی را در فیسبوک انجام می دهند، شگفت زده شوید.

تصمیم گیرندگان مشاغل 74٪ بیشتر از افراد دیگر در فیسبوک وقت می گذرانند.

فضای بازاریابی B2B رقابتی است و این بدان معناست که بازاریابان B2B هنگام اعمال نفوذ در فیسبوک باید متجاوز باشند.

اما با هدف گذاری صحیح، قالب تبلیغ، پیام رسانی و تجربه کاربری خارج از فیسبوک در سایت شما، قطعاً فرصتی برای موفقیت وجود دارد.

بازاریابی فیس بوک کمترین بازاریاب های B2B را دارد که باید در نظر بگیرید.

ما غالباً فراموش می کنیم که چگونه کسی که یک هدف B2B است، پس از ترک دفتر از کار خود متوقف نمی شود یا در ساعات استراحت بین مشغله های کاری آنلاین می شود.

آن ها همان فرد هستند. یادآوری مجدد برای آن ها در فیسبوک راهی مطمئن برای در نظر گرفتن آن هاست.

برای هدف قرار دادن کاربران جدید، فیسبوک این بخش های هدفمند را ارائه می دهد که مطابق با نیازهای B2B است:

  • نام کارفرما
  • عنوان شغل
  • صنعت اشتغال
  • صنعت سود
  • اندازه شرکت کارفرما
  • مسافران تجاری

یک تاکتیک دیگر B2B که ارزش آن را دنبال می کند، ایجاد مخاطبان ظاهری مبتنی بر لیست ایمیل موجود، بازدید کنندگان وب سایت یا پایگاه مشتری است.

در حالی که منحصر به فرد برای فیسبوک و سیستم عامل های دیگر در حال حاضر نیز ارائه می دهند ، تبلیغ کنندگان دیده می شود که عملکرد خوبی در فیسبوک.

استراتژی تبلیغاتی در فیسبوک Hawke Media با این مرحله آغاز شد و بازده 4 برابر هزینه تبلیغات را برای آن ها به ارمغان آورد.

3. هدف گذاری کامل قیف با فرم اشتغال متعدد

از بین همه سیستم عامل های دیجیتال، فیسبوک شاید تنها بستری باشد که در هر مرحله از سفر کاربران، آن ها را با موفقیت جذب می کند و از مزایای بازاریابی فیسبوک است.

فرمت های تبلیغاتی فیسبوک، گزینه های هدفمندی هستند که قابلیت اندازه گیری با هر استراتژی بازاریابی را دارند.

مفید است که بدانید آیا یک کاربر در مراحل فوقانی قیف، به طور تصادفی در حال بررسی است و فقط در حال تحقیقات است، یا یک ذهنیت برای معامله دارد.

هدف گذاری کامل قیف با فرم اشتغال متعدد

برای مرحله آگاهی، استوری های حمایت شده توسط فیسبوک، تبلیغات ویدیویی و تبلیغات carousel راه های خوبی برای پی بردن به علاقه افراد بدون ارتباط مستقیم است.

اگر کاربران واقعاً در چارچوب ذهن نباشند که حتی پیام شما را نیز در نظر بگیرند، با آن درگیر نخواهند شد. اما اگر اینگونه باشند، این شانس شما برای شگفت زدگی و خوشحال کردن آن ها در مقابل چیزی است که به صورت بصری به یاد ماندنی است و خدمات یا کالای شما را به روشی ارزشمند نمایش می دهد.

هدف این است که چیزی را نشان دهیم که کاربر را هیجان زده کرده و به آن ها انگیزه دهد تا در صورت بهتر بودن زمان برای آن ها تحقیق بیشتری انجام دهند.

اگر هدف شما استفاده از کاربران قیف میانی است (یعنی در مرحله در نظر گرفتن)، فیسبوک شش راه حل مختلف برای این کار دارد.

توجه داشته باشید آن ها اجازه می دهند تا نه تنها کاربران را در فیسبوک جذب کنیم، بلکه کار های خارج از فیسبوک را نیز انجام می دهیم که باعث تعامل کاربران با محتوای سایت شما می شود.

اگر هدایت کاربران به منظور فعال کردن مشاغل شما هدف اصلی شما باشد، آنگاه فیسبوک می تواند یک منبع مطمئن از ترافیک کاملاً واجد شرایط باشد.

بازاریابان محور معامله از گزینه های کمپین تبدیل بهره مند می شوند.

مطمئن شوید که از دکمه های سفارشی فیسبوک برای افزایش تبلیغات خود استفاده می کنید.

بسته به صنعت و اهداف شما، فیسبوک دارای چندین دکمه متناسب است تا بتواند در تبلیغات با یک تماس خاص برای اقدام به شما کمک کند تا تبلیغ شما را به هدف خاص خود اختصاص دهد (به عنوان مثال رزرو اتاق هتل، خرید کردن).

4. شفافیت مخاطبان

در حالی که برخی از شبکه های برنامه نویسی قابلیت های هدفگذاری مخاطبان مشابه را ارائه می دهند، دسترسی مخاطبان فیسبوک بسیار شفاف است.

با توجه به انتخاب هدفمند مخاطبان، مشاغل شما کنترل و شفافیت بالایی نسبت به مخاطبانی که شما هدفشان را دارید.

  • فن ها: دنبال کنندگان فیسبوک شما.
  • دوستان – فن ها: کاربرانی که از دوستان دنبال کنندگان شما هستند.
  • رفتارها یا علاقه ها : کاربرانی که معیار های انتخابی شما را بر اساس معیار های خود ارائه دهند.
  • بازاریابی : کاربرانی که قبلاً از سایت شما بازدید کرده اند.

با این حال در فیسبوک شما قادر خواهید بود ببینید که چه بخش هایی به بهترین وجه کار شما را انجام داده است تا فرضیه هایی با این فرصت برای ادامه آزمایش و راهبردهای تصفیه ایجاد کند.

5. هدفگذاری روانشناختی

قابلیت های هدف گذاری فیسبوک فراتر از آمار جمعیتی است و از مزایای بازاریابی فیسبوک به شمار می آید.

به طور فزاینده جمعیت به تنهایی پیش بینی کننده ضعفی از سبک زندگی شخصی یا نیاز های خرید آن ها است.

قابلیت های هدف گذاری فیسبوک امکان هدف قرار دادن طیف گسترده ای از ویژگی های سبک زندگی مانند علاقه، رویدادهای زندگی، رفتار ها یا سرگرمی را می دهد.

هدفگذاری روانشناختی

این امر به شما اجازه می دهد تا نه تنها با دقت بهتر هدف گیری کنید بلکه استراتژی دیجیتالی را با تاکتیک های آفلاین هماهنگ کنید و اطمینان حاصل کنید که معیار های رفتاری یکسانی در کل ترکیب کانال بازاریابی شما استفاده می شود.

6. هدف گذاری رقبا

چند راه حل به شما امکان می دهد مخاطبان رقبای خود را دنبال کنید. در فیسبوک شما نمی توانید طرفداران برند های دیگر را هدف قرار دهید.

با این حال شما هنوز هم می توانید کاربرانی که برند های مورد نظر را به عنوان مورد علاقه های خود برگزیده اند، هدف بگیرید.

این مبتنی بر داده های خود گزارش شده است و ممکن است جریان نداشته باشد، زیرا این به آخرین باری مرتبط است که کاربر تنظیمات خود را به روز کرده است.

با این وجود به ویژه اگر در مقیاس مورد استفاده قرار گیرد، این می تواند یک استراتژی مؤثر برای دنبال کردن کاربران با مهارت باشد.

با ایجاد مخاطب سفارشی از کاربران با علاقه به برند های مشهور 20+، می توانید خیلی سریع بدون پرداخت هزینه برای این پروفایل های مخاطبان، به هزاران کاربر دسترسی پیدا کنید که ممکن است در کانال های دیگر لازم باشد.

7. انواع قالب های تبلیغاتی

انواع قالب های تبلیغاتی از دیگر مزایای بازاریابی فیسبوک می باشد. فیسبوک سیستم های رسانه های اجتماعی را در طیف وسیعی از گزینه های تبلیغاتی که در دسترس قرار می دهد، پیشرو می کند.

برای هر مرحله از قیف بازاریابی هدف، گزینه های مختلفی وجود دارد که تبلیغات تصویری و ویدیویی متداول ترین آن هاست.

شایان ذکر است تقریباً در تمام قالب های تبلیغاتی بعضی از عناصر متن و عناصر بصری را در اختیار شما قرار می دهد و فرصتی اساسی برای توصیف و نمایش دادن مشاغل شما فراهم می کند.

ارسال نامه های حمایت شده یکی از قالب های تبلیغاتی است که ارزش ذکر آن را دارد، به ویژه اگر کسب و کار شما به دیگران اجازه می دهد تا فید خود را ارسال کنند.

تقویت یک پست ایجاد شده توسط کاربر در فید شما، باعث تعامل بیشتر با سایر کاربران خواهد شد.

محتوای تولید شده توسط کاربر غالباً از اهداف تبلیغی بهتر عمل می کند، زیرا دومی به راحتی به عنوان پیام های ایجاد شده شناسایی می شوند.

در مقابل محتوای تولید شده توسط کاربر ارگانیک است و مردم در صورت مشاهده آن، کمتر در معرض دفاعی قرار می گیرند.

8. ترافیک را مستقیماً به سایت خود هدایت کنید

همانطور که قبلاً پیشنهاد شد بسیاری از گزینه های تبلیغاتی در فیسبوک اجازه می دهند تا مراجعه به سایت مشاغل شما ترافیک ارجاع را انجام دهند.

درست است که بیشتر کاربران با هدف ماندن در آنجا برای جستجوی مطالب آن فیسبوک را باز می کنند.

با این حال اگر افزودنی شما قانع کننده باشد و هدف گذاری بسیار مرتبط باشد، این تبلیغ به اندازه کافی جذاب خواهد بود که کاربر بتواند فیسبوک را ترک کند و به سایت شما برسد.

9. عملکرد قابل اندازه گیری

یکی دیگر از مزایای بازاریابی فیسبوک عملکر قابل اندازه گیری می باشد. اگرچه ممکن است واضح باشد اما تأکید می شود که فیسبوک اجازه می دهد تا در مورد مجموعه گسترده ای از معیار ها گزارش دهی کند. بسته به قالب آگهی بسیاری از معیار ها در دسترس هستند.

این موارد شامل اقداماتی است که کاربران می توانند قبل از ترک فیسبوک (به عنوان مثال رسیدن به مشاغل تبلیغاتی) به رویداد های خارج از فیسبوک (به عنوان مثال تبدیل، درآمد) انجام دهند.

تنها شرط نصب پیکسل فیسبوک در سایت شماست.

در حالی که می توان با استفاده از ردیابی تجزیه و تحلیل ها با گزارش معیار های اصلی تبدیل به فیسبوک اعتماد کرد و بهینه سازی کمپین ها را پیوند داد.

بدون آن فیسبوک نمی تواند پروفایل های کاربرانی را که به بهترین وجه در حال تبدیل شدن هستند، تغییر دهد و به ارائه تبلیغات به همان طیف کاربران در طول کل مبارزات انتخاباتی ادامه دهد.

10. مخاطب موجود خود را درگیر خود کنید

یکی از مزایای مهم تبلیغات فیسبوک این است که باعث رشد و پیشرفت طرفداران و دنبال کننده های فیسبوک شما می شود.

در حالی که راهنمایی و رانندگی ترافیک سایت، مشارکت سایت و تبدیل ها مهم است، همچنین مهم است که مرتباً مخاطبان فیسبوک خود را درگیر و حفظ کنید.

به پروفایل فیسبوک خود به عنوان وب سایت دوم تجارت خود فکر کنید، یکی دیگر از برنامه های دیجیتالی تجارت شما.

مانند زمان سایت شما و هرگونه حضور آفلاین، با گذشت زمان برخی از کاربران به طور طبیعی کمتر علاقه مند به تعامل با شما خواهند شد.

برای حفظ آن ها باید به آن ها موارد جدیدی ارائه شود.

اگر بودجه اجازه دهد می توانید به طور دوره ای کمپین هایی را انجام دهید که منحصراً برای پیروان موجود هدف گذاری شوند.

صرفاً دنبال کننده بودن تضمین نمی کند که همه به روزرسانی ها را مشاهده کنید.

یک کمپین حمایت مالی که دنبال کنندگان را هدف قرار می دهد، دستیابی به همه دنبال کنندگان را تضمین نمی کند.

با این حال این امکان را برای شما فراهم می کند که خیلی نزدیکتر شوند و انگیزه کاربران را به سمت انجام داوطلبانه چک کردن پروفایل شما بیاندازد.

اینها 10 مزیت اصلی تفاوت فیسبوک در مقابل سایر سیستم عامل های رسانه های اجتماعی و سایر کانال های دیجیتال است.

مانند سایر آن ها پلتفرم تبلیغاتی فیسبوک ابزار های مدیریت بودجه کاربر پسند را ارائه می دهد که در زمان واقعی نظارت بر نتایج واقعی بدون در نظر گرفتن اندازه و در دسترس بودن برای هر مشاغلی قابل دسترسی است و می تواند نتایج قابل اندازه گیری از جمله درآمد را هدایت کند.

در آخر اینکه با حفظ حضور در فیسبوک یک مزیت غیرمستقیم نیز برای کمک به حضور جستجوی ارگانیک شما وجود دارد.

تبلیغات فیسبوک می تواند به شما در افزایش سیگنال های اجتماعی (مثلاً اشتراک گذاری، لایک و کامنت) کمک کند که می تواند به طور غیر مستقیم بر رتبه بندی سئو شما تأثیر بگذارد.