گوگل به برترین موتور جستجو تبدیل شده است که جستجوگران تقریباً در همه موارد به آن اعتماد می کنند و اگر بخواهیم در این مورد صادق باشیم، دلیل خوبی هم دارند. کیفیت و بهینه بودن نتایجی که گوگل تولید می کند همان چیزی است که از یک موتور جستجو انتظار داریم، اما DuckDuckGo یکی از رقبای بسیار جدی گوگل است. این امر خصوصاً در مورد کاربرانی که حریم خصوصی را به عنوان یکی از مولفه های مهم برای انتخاب موتور جستجو می دانند، صادق است.

همچنین DuckDuckGo علاوه بر افزایش محافظت از حریم خصوصی نسبت به گوگل، چیز های بیشتری برای جستجوگران ارائه می دهد. در این مقاله، یک مقایسه عمیق از ویژگی های دو موتور جستجو عالی را که اکثریت دوست دارند، DuckDuckGo و گوگل پیدا خواهید کرد.

DuckDuckGo

ویژگی های جستجو

DuckDuckGo یک موتور جستجوی تاسیس شده در سال 2008 است که ادعا می کند اطلاعات شخصی کاربران خود را ذخیره نمی کند. این بدان معنی است که تمام جستجوهای انجام شده در موتور جستجو همیشه به طور ناشناس اتفاق می افتند.

سیاست حفظ حریم خصوصی ما ساده است: ما هیچ یک از اطلاعات شخصی شما را جمع آوری یا به اشتراک نمی گذاریم.

موتور جستجوی DuckDuckGo

موتور جستجوی DuckDuckGo کاربران خود را با تبلیغات شخصی دنبال نمی کند زیرا سابقه جستجوی آن ها را ذخیره نمی کند، آدرس IP آن ها را ردیابی نمی کند و اساساً هیچ داده شخصی برای فروش ندارد. این صرف نظر از اینکه کاربر در حالت جستجوی خصوصی باشد، درست است.

و با افزایش نگرانی های کاربران اینترنت درباره حریم خصوصی خود، بدیهی است که DuckDuckGo این کار را درست انجام می دهد. برای اولین بار این موتور جستجو از 100 میلیون جستجو در یک روز در ژانویه 2021 پیشی گرفت.

DuckDuckGo خیلی زود خود را از رقابت جدا کرد و اغلب از نظر حریم خصوصی که به کاربران خود ارائه می دهد، همان حریم خصوصی که موتور های جستجوی دیگر مانند گوگل از ارائه آن خودداری کرده اند، خود را متمایز می کند.

این موتور جستجو اخیراً برای حفظ حریم خصوصی کاربر حتی موضع قوی تری گرفته است، به این صورت که موتور های جستجو دیگری که جمع آوری داده های کاربر را انجام می دهند، بلاک می کند. اما فراتر از حریم خصوصی موتور جستجوی DuckDuckGo چه چیز دیگری برای ارائه دارد؟

 • صفحات فرود موتور جستجو (SERP یا رتبه) از 10 نتیجه جستجوی ارگانیک (هر دو موتور جستجو DuckDuckGo و گوگل معمولاً 10 نتیجه جستجوی ارگانیک را در صفحه مربوطه خود ارائه می دهند با این حال، گوگل نتایج ترکیبی را برای انواع جستجو از جمله هشت نتیجه آلی برای یک عنوان فیلم خاص در صفحه 1، با چندین ویژگی جستجوی ریشه دار که مانند اعضای بازیگران در SERP تعبیه شده است، از ویژگی های محبوب دیگر و همچنین جستجو های تصویر و ویدئو در سه نتیجه برتر، علاوه بر نتایج اساسی پایگاه دانش در سمت چپ SERP ارائه می دهد).
 • چند تبلیغات در بالا و پایین هر SERP، با توجه به عبارت جستجو یک یا دو نتیجه تبلیغاتی نمایش داده می شود، میزان جستجوی آن و رقابت در مورد کلمات کلیدی و موضوعات آن بستگی به مسائل مختلفی دارد.
 • یک پنل دانش از اطلاعات در سمت راست صفحه یک SERP ها، بسته به موجودیت.
ویژگی های موتور جستجو DuckDuckGo

DuckDuckGo از خزنده وب، DuckDuckBot و حداکثر 400 منبع دیگر برای گردآوری نتایج جستجوی خود استفاده می کند، از جمله موتور های جستجوی دیگر مانند Bing ،Yahoo و Yandex و سایت های تأمین منابع گسترده مانند ویکی پدیا.

DuckDuckGo همچنین اطلاعاتی را از سایت Yelp که دارای بررسی های کاربران است شامل بررسی ها، آدرس ها، شماره تلفن ها و ساعات کاری آن پنل نیز می گیرد. دستورالعمل های محل کسب و کار به طور انحصاری توسط Apple Maps ارائه می شود، این تغییر نسبت به قبل از سال 2019 است که DuckDuckGo به طور پیش فرض از Bing Map استفاده می کند.

همچنین به کاربران این امکان را داد که بین ارائه دهندگان نقشه در میان Google Maps ، HERE Maps یا OpenStreetMap به عنوان منبع جابجا شوند. موتور جستجو DuckDuckGo تعدادی دیگر از ویژگی های ساده قابلیت استفاده و / یا اصلاحات ترجیحی را ارائه می دهد که به ساده سازی روند کلی کاربر کمک می کند، بسیاری از آن ها را ابتدا گوگل پیاده سازی کرد اما نه همه آن ها را.

به عنوان مثال هنگامی که یک کاربر به پایین SERP رسید، می تواند برای دیدن نتایج بیشتر و فعال کردن یک پیمایش بی پایان که SERP بعدی را مستقیماً در زیر صفحه فعلی بدون باز کردن صفحه جدید باز می کند، انتخاب کند.

این یک تفاوت ساده است اما باعث می شود تجربه کاربری کمی بهتر باشد و صفحات سریع تر بارگیری می شوند. در صورت لزوم در تنظیمات موتور جستجو این گزینه می تواند خاموش شود. صفحات دسته بندی شده یکی از ویژگی های مورد ما در بستر DuckDuckGo است که مجموعه های دسته بندی شده را با توضیحات مختصر و تصاویری ارائه می دهد که به روش تمیز و فریبنده ای برای بسیاری از موضوعات و دسته ها ارائه می شود.

مانند گوگل (اگرچه به این گستردگی نیست)، موتور جستجو DuckDuckGo پاسخ های فوری را ارائه می دهد که از بیش از 100 منبع در سراسر وب گرفته شده است. گزینه های عمودی جستجو نیز وجود دارد از جمله:

 • نتایج وب
 • نتایج تصویری
 • نتایج ویدئویی
 • نتایج خبری
 • نتایج نقشه ای
 • نتایج فروشگاهی

البته بسته به اینکه کاربر با کدام نوع جستجو می کند، DuckDuckGo به صورت پویا vertical جستجوی متناسب با عبارت کاربر را ایجاد می کند. مثلا هنگامی که کسی به دنبال یک غذا یا بشقاب مورد علاقه خودش است، DuckDuckGo نتیجه عمودی “دستور العمل ها” را برای او ایجاد می کند.

نتیج جستجوی عمودی DuckDuckGo

موتور جستجو DuckDuckGo همچنین دارای اپراتور های جستجوی مشابه گوگل است که شامل برند تجاری آن Bangs است. این ها دستورات ساده جستجوی سایت هستند که موتور جستجو از آن ها با عنوان “!bang syntax” نیز یاد می کند که جستجوی یک وب سایت را بسیار آسان می کند (نه این که قبلاً هرگز انجام نشده باشد).

به عنوان مثال اگر کسی بخواهد نتایج جستجوی DuckDuckGo خود را با موتور جستجو گوگل مقایسه کند، تنها کاری که کاربر باید انجام دهد این است که Google bang را به درخواست خود اضافه کند. و درست همانطور که گوگل روزانه ویژگی ها و جلوه های منحصر به فرد جستجو را ارائه می دهد، DuckDuckGo نیز موارد جالب و مفیدی دارد.

این موتور جستجو می تواند به شما در یافتن رمز ورود ایمن، تغییر یک عبارت جستجو از حروف کوچک به بزرگ (یا بالعکس)، شناسایی تعداد کاراکتر های جستجو و حتی قافیه سازی کمک کند. علاوه بر ویژگی های قابل استفاده بودن، بزرگ ترین نقاط مثبت DuckDuckGo از این موارد ناشی می شود:

 • استاندارد های بالای برند تجاری برای حفظ حریم خصوصی.
 • با وجود بخش کوچکی از سهم بازار جستجو، موتور جستجوی کارآمد و محترمی است (که بسیار کمتر از Ask ،Yandex ،Baidu ،Google ،Bing و Yahoo است).

موتور جستجو DuckDuckGo دهمین موتور جستجوی محبوب در جهان است. در پایان سال 2020، DuckDuckGo نزدیک به 24 میلیارد جستجو داشته است، 57 درصد افزایش نسبت به سال 2019، که به 15 میلیارد جستجو رسیده بود.

مزایای استفاده از DuckDuckGo

مزایای استفاده از موتور جستجو DuckDuckGo و گوگل
 • حریم خصوصی: اساس DuckDuckGo است و این موتور جستجو تمایل خود را برای ردیابی هیچ اطلاعاتی از کاربران یا جستجوی آن ها تبلیغ نمی کند و خود را به ارائه خصوصی ترین موتور جستجو در بازار مفتخر می داند.
 • استفاده آسان: رابط کاربری تمیز و تجربه کاربری ساده آن، استفاده از این پلتفرم را تا حدی منحصر به فرد کرده است. به نظر می رسد که قابلیت استفاده اصلی ترین تمرکز این موتور جستجو باشد. همچنین در حالی که از مفهوم اساسی و لی اوت موتور های جستجو دیگر پیروی می کنید، از نظر زیبایی نیز خوشایند است.
 • در حال محبوب شدن: هرچه تعداد کاربران بیشتر باشد، سود بیشتر، منابع بیشتر و در نتیجه موتور جستجو بهتر است.

معایب استفاده از DuckDuckGo

 • به خوبی گوگل نیست: این موتور جستجوی در حال پیشرفت است اما گوگل همچنان استاندارد طلایی برتر را داراست. DuckDuckGo به سادگی منابع موتور های جستجوی بزرگ و قدیمی را ندارد. اما هر ساله بیشتر می شود از جمله سرمایه گذاری 10 میلیون دلاری در پایان سال 2018 که تقریباً 75 میلیون دلار ارزش گذاری شده بود.
 • سهم بازار کوچک جستجو: موتور جستجو DuckDuckGo فقط 22.2٪ از کل سهم بازار جستجو در سال 2017 را در اختیار داشت که کمتر از Ask ،Yandex ،Baidu Google ،Bing و Yahoo است. این بدان معناست که فضای رشد زیادی وجود دارد، اما برای دستیابی به سهم قابل توجه بازار باید سال ها محبوبیت خود را حفظ کند.
 • همیشه در حال رقابت: ویژگی ها، ایده ها و عملکرد های موتور جستجو DuckDuckGo در بیشتر موارد گوگل را تحت الشعاع قرار می دهد، از جمله انجام خلاف آنچه گوگل از نظر حفظ حریم خصوصی انجام می دهد.

Google

برتری های موتور جستجو گوگل نسبت به DuckDuckGo

ویژگی های جستجو

گوگل قوی ترین و گسترده ترین موتور جستجو است که بیش از یک الگوریتم دارد، با مجموعه ای از ابزار ها و پایگاه های داده برای همراهی و پشتیبانی از ماموریت آن برای ارائه سریع ترین و راحت ترین پاسخ های معتبر مجهز شده است.

Google Maps یک دارایی قدرتمند برای موتور جستجو گوگل است. این مجموعه دارای اطلاعات قابل توجه زیادی برای مشاغل در سراسر جهان است از نام، آدرس و شماره تلفن گرفته تا عکس ها، فیلم ها، review ها و سایر موارد مرتبط با بیزینس ها.

مانند DuckDuckGo، موتور جستجو گوگل، جستجوی عمودی را برای کمک به جستجو های ساده اما با گزینه های بیشتر ارائه می دهد. علاوه بر نتایج سنتی وب و نتایج Maps فوق الذکر، نتایج عمودی نیز برای این موارد وجود دارد:

 • اخبار
 • ویدئو ها
 • تصاویر
 • فروشگاه ها
 • کتاب ها
 • پرواز ها
 • بخش های مالی

از تنظیمات و ابزار های جستجوی بیشتر می توان برای اصلاح جستجو ها استفاده کرد (در زیر نشان داده شده است).

تنظیمات جستجو موتور های DuckDuckGo و گوگل

ایندکس جستجوی گوگل شامل صد ها میلیارد صفحه وب است و اندازه آن بیش از 100000000 گیگابایت است.

گوگل

این بزرگ ترین ایندکس یک موتور جستجو است. همچنین یکی از اصلی ترین دلایلی است که گوگل در زمینه جستجو برتر است. لازم به ذکر است که این فقط بزرگ ترین ایندکس جستجو نیست بلکه باهوش ترین نیز است.

گوگل دائماً در حال به روزرسانی الگوریتم ها و سیگنال های رتبه بندی خود از جمله افزودن هوش مصنوعی از طریق RankBrain است. این مکانیسم یادگیری ماشین دلیل دیگری است که گوگل ارائه می دهد، در حالی که هیچ رقیبی در مقایسه با او به این جایگاه نزدیک نیست.

این موتور جستجو بهترین خزنده ها، بهترین ایندکس و بهترین الگوریتم ها را دارد. به عنوان مثال برای یافتن فیلمی درباره شخص یا مکان خاصی بدون دانستن نام فیلم، سال تولد یا سایر اطلاعات به ظاهر حیاتی، گوگل همان نتیجه ای را که انتظار دارید به شما بر می گرداند.

نمایش جستجو دلخواه در موتور های گوگل و DuckDuckGo

موجودیت های معروف دیگری که به گوگل تعلق دارند، به جایگاه قدرت او کمک می کنند، مانند YouTube ، Gmail ،Play ،AdSense و … . همچنین دارای یکی از بهترین مجموعه های ابزار سودمندی که شامل برگه ها، اسناد، اسلاید ها، تقویم و موارد دیگر است.

ابزار های رایگان گوگل برای مدیران وب و بازاریابان، از جمله Google Analytics و Search Console را فراموش نکنیم. چه چیزی گوگل را به غول واقعی صنعت تبدیل می کند؟ ترکیبی از:

 • شبکه گسترده آن از ابزار ها و خواص متعلق به حروف الفبا است.
 • توانایی بی نظیر آن در درک موجودات دنیای واقعی و رابطه آن ها با یکدیگر.
 • تعهد همیشگی آن برای بهبود تجربه جستجوی گوگل در کوتاه مدت و بلند مدت.
 • رهبری بی نظیر آن در دنیای جستجو و همه چیز در وب سایت ها.

البته هیچ یک از این ها این واقعیت را تغییر نمی دهد که گوگل همیشه در حال استخراج اطلاعات از کاربران خود و استفاده از آن ها در جاهایی که می تواند برای سود شرکت و / یا افرادی که برای داده های استخراج شده کاربران به شرکت مبلغ های بالایی می پردازند، باشد.

همانطور که شرکت های بیشتری با ایده حریم خصوصی کاربر سازگار می شوند، یا در حال سازگار شدن هستند، گوگل به دلیل ویژگی هایی که با جمع آوری و ذخیره سازی می تواند در اختیار داشته باشد، در حال پیدا کردن راه هایی برای استفاده از داده های کاربران برای سیاست های خاموش خود در زمینه حفظ حریم خصوصی به عنوان ابزاری برای جذب کاربران است.

این یک راز نیست که گوگل این کار را انجام می دهد، بنابراین از نظر اخلاقی اشتباه نیست. مسئله اینجاست که اکثر کاربران دقیقاً نمی دانند دقیقاً چه داده هایی مورد استفاده قرار می گیرند، برای چه مواردی استفاده می شوند یا چرا اصلاً استفاده نمی شوند.

این امر به گوگل این امکان را داده است تا به لطف تبلیغات هدفمندی که در سیستم عامل خود و از طریق شرکای زیادی به فروش رسانده است به یکی از ثروتمند ترین شرکت های جهان تبدیل شود.

این واقعیت را تغییر نمی دهد که در حال حاضر بهترین موتور جستجوی موجود است و این تا حدی به دلیل توانایی موتور جستجو در جمع آوری و ذخیره داده ها برای بهبود بیشتر خود است. سپس با شخصی سازی محیط جستجو، آن را متناسب با هر کاربر تنظیم کنید.

DuckDuckGo نتایج مختلف جستجو را به هر کاربر ارائه می دهد، زیرا این جستجو های منحصر به فرد را برای هر کاربر بر اساس سابقه جستجو، علایق و سابقه وب آن ها انجام نمی دهد. دقیقاً به همین دلیل است که گوگل به یکی از موفق ترین شرکت ها تبدیل شده است: کیفیت بستر جستجوی خود.

مزایای استفاده از گوگل

مزیت های استفاده از گوگل
 • بهترین است: گوگل فعالیت هایی را برای سایر شرکت ها، از جمله موتور های جستجو انجام داده و ادامه خواهد داد. این یک برند سوپراستار است که از ابتدای تاسیس خود نه تنها در زمینه جستجو گسترده است، بلکه آن را هر زمان که می تواند و قبل از همه رقبا به ارتفاعات جدیدی سوق می دهد.
 • بی نظیر است: گوگل دارای بزرگ ترین ایندکس جستجو، هوشمند ترین الگوریتم موتور جستجو و بزرگ ترین نمونه کار ها از ابزار های رایگان است که همه در موتور جستجوی خود جای می گیرند.
 • قدرت برتر جستجو است: بله در واقع ترکیبی از همان دو نکته فوق است. اما این چیزی است که واقعاً مهم است. گوگل بهترین بوده و هست. از زمان راه اندازی آن در سال 1998 زندگی هر فردی را تغییر داده است.

معایب استفاده از گوگل

 • احساس شکسته شدن حریم کاربران را دارد: گوگل همچنین دارای بزرگ ترین شبکه تبلیغاتی است. این به لطف داده های جمع آوری شده از کاربران و رفتار آن ها است. از نظر ارگانیک گوگل شخصی سازی را به عنوان یک مزیت برای کاربر تلقی می کند، اما همه این ها از طریق جمع آوری داده ها حاصل می شود.
 • تغییر بیش از حد تجربه کاربری و ایده های دیگر: گوگل همیشه در حال آزمایش ویژگی ها و تغییرات بزرگ و کوچک است تا سعی کند بهترین ها را ارائه کند. گاهی اوقات گوگل همه چیز را تغییر می دهد و پس از آن به نظر نمی رسد که این یک تغییر به سمت بهتر شدن باشد. اما این گوگل است و گاهی اوقات تغییرات باعث می شود که مدیران وب، بازاریاب ها و جستجوگران بسیار عصبانی شوند.
 • همیشه درست نیست: گرچه تقریباً در هر کاری تأثیرگذار است، اما ویژگی کامل Google Featured Snippet به طور کامل توسط گوگل به بسیاری از پاسخ های اشتباه یا گمراه کننده بیشتر منجر شد. در روند تلاش برای ارائه بهترین پاسخ سریع (و اغلب به صورت خودکار) برای سوالات ساده، گوگل گاهی اوقات اطلاعات نادرستی را نشان می دهد. در نتیجه کامپیوتر هنوز نمی تواند همیشه از انسان ها بالاتر باشد (یا پیشی بگیرد!).

از کدام موتور جستجو باید استفاده کرد؟

تفاوت های موتور های جستجو DuckDuckGo و گوگل

پاسخ صحیح اینجا است: آنچه برای شما بهتر است. همه چیز در مورد اولویت شما است. احتمالاً هر دو موتور جستجو می توانند پاسخی را که به دنبال آن هستید و به روشی کارآمد از نظر زمان به شما تحویل دهند.

هر کسی که علاقه مند به حریم خصوصی باشد، احتمالاً به DuckDuckGo تمایل دارد و آن را ترجیح می دهد نه فقط به خاطر سیاست های محرمانه ای قوی که دارد، بلکه از آنجا که موتور جستجوی بالا تر از حد متوسطی است و سعی دارد برای مردم مناسب باشد و در رسیدن به آن کار قدرتمندی انجام می دهد.

اما این واقعیت را تغییر نمی دهد که جستجو های کمتری در DuckDuckGo ظاهر می شوند. بنابراین اینطور نیست که به سمت حرکت کنید تا چیزی را پیدا کنید که در DuckDuckGo پیدا نمی کنید. تفاوت عمده در نحوه ارائه اطلاعات به کاربر و میزان جمع آوری و ذخیره اطلاعات برای ارائه آن ها است.

از آنجا که از قبل می دانیم اگر نمی توانید چیزی را در گوگل پیدا کنید، احتمالاً نمی توانید آن را در DuckDuckGo نیز پیدا کنید.

منبع: searchenginejournal.com