طرفدار جستجوی گوگل جان مولر می گوید گاهی اوقات سئو راه حل بهبود رتبه سایت نیست. جان مولر از گوگل به یک مالک سایت ناامید می گوید گاهی اوقات هیچ راه حل سئویی وجود ندارد که باعث شود سایت در نتایج جستجو رتبه بهتری داشته باشد. این در ردیت در پاسخ به سؤالی با عنوان: “اگر من یک سرویس متخصص سئو استخدام کنم، آیا آن ها می توانند وب سایت من را بشناسند و به من در بهبود آن کمک کنند؟”

صاحب سایت جزئیات بیشتری را در این بخش ارائه می دهد و می گوید بیش از شش سال است که همه بازدید های وب سایت خود را از دست داده اند. مالک سایت می نویسد: “من فقط وبلاگ می نویسم، هیچ برنامه نویسی یا کار دیگری انجام نمی دهم، لینک سازی هم نمی کنم.”

با دیدن اینکه چگونه هیچ یک از تکنیک های بهینه سازی موتور جستجو را به کار نمی گیرند، از خود می پرسند آیا یک متخصص سئو می تواند به بازگرداندن بازدید آن ها کمک کند. مولر در پاسخ که مالک سایت می گوید، سئو در همه موارد کمک نمی کند.

منظور از این که سئو کار نمی کند چیست؟

با توجه به اینکه وب سایت مورد نظر شش سال پیش بازدید خود را از دست داد و هنوز هم بهبود نیافته است، مولر می گوید سئو ممکن است کمکی نکند. این به دلیل مجازات های گوگل یا مشکلات فنی نیست، زیرا با سئو می توان آن ها را برطرف کرد.

مولر پیشنهاد می کند استراتژی این وب سایت اکنون منسوخ شده است:

“یکی از مواردی که باید به خاطر بسپارید این است که ممکن است هیچ راه حل سئویی وجود نداشته باشد. 6 سال زمان طولانی ای است و گوگل همه چیز در محور وب تغییر داده و بیشتر موارد آن کاملاً پیشرفت کرده است.

گاهی اوقات این یک مسئله فنی نیست، گاهی اوقات چیزی نیست که شما فقط با “خرید یک لینک” حل کنید، گاهی اوقات فقط استراتژی سایت منسوخ شده است.”

جان مولر

استراتژی یک وب سایت به هر دلیلی ممکن است قدیمی شود، بسیاری از این موارد خارج از کنترل سایت است. همانطور که مولر می گوید، زندگی در طی شش سال به طور قابل توجهی تکامل می یابد. این مدت زمانی کافی است برای این که برخی موضوعات از بین بروند و اطلاعات منسوخ شوند.

اگر وب سایتی محتوایی را منتشر کند که مردم دیگر به آن اهمیت ندهند، کمک کردن به سر پا شدن آن دیگر هیچ سود و فایده ای ندارد. همین امر برای وب سایت هایی که محصولات قدیمی را می فروشند نیز صدق می کند، زیرا مولر مثالی از وب سایت فروش نوار های VHS ذکر کرده است.

یک سایت می تواند بهترین روش های جستجوگر ها را دنبال کند، اما مهم نیست که کسی به دنبال آن باشد.

“شما می توانید یک وب سایت خارق العاده داشته باشید، آن را بسیار سریع بسازید،” از قدرت و اعتبار بالایی برخوردار باشید “(اگرچه می خواهید آن را تعریف کنید)، اما اگر کاست های VHS می فروشید، اوقات بدی خواهید داشت. وقتی کالای فیزیکی در آن درگیر باشد، این واضح تر است، اما اگر محتوا محصول شما باشد، به همان اندازه نیز کاربرد دارد. “

غیر معمول است که فردی مانند مولر افراد را از گرفتن کمک در رابطه با سئو منصرف کند، این باعث می شود نظر مولر در مورد ردیت قابل توجه باشد. این یک زاویه مهم است که باید در بعضی مواقع مورد توجه قرار گیرد. اگر سایتی علیرغم تلاش شما مرتباً بازدید خود را از دست می دهد، آیا مسئله سئو است یا جهان در حال پیشرفت است؟

امیدواریم این پست به شما کمک لازم را کرده باشد و جواب خود را گرفته باشید. اگر نیاز به یک کمک اساسی در زمینه چیدن استراتژی جدید برای وب سایت خود دارید، توصیه می کنیم نگاهی به خدمات و پلن های ممتاز سئو بیندازید!

منبع: searchenginejournal