اگر یک چیز وجود دارد که این زمان دیوانه وار در مورد داشتن یک کسب و کار به جهانیان آموخته است، این است که SMB ها برای ادامه حیات خود باید سازگار شوند. صاحبان مشاغلی که روزگاری به صورت حضوری ملاقات می کردند اکنون در حال تغییر تنظیمات خود برای کار در خانه هستند. جلسات بصورت آنلاین با نرخ بی سابقه ای در حال حرکت هستند. نرخ کاربران Zoom به تنهایی افزایش یافت و این شرکت 1.99 میلیون کاربر اضافه کرد. اگر شما در تلاش برای انتقال تقریباً همه جنبه های کسب و کار خود به صورت آنلاین هستید، خبر خوب این است که شرکت های نرم افزاری در فرصتی برای تسهیل شیوه های کار یکپارچه آنلاین قرار دارند. همراه ما باشید تا بتوانید برای اولین قدم، میزبانی وبینار خود را به عهده بگیرید.

مزایای میزبانی وبینار

بارزترین مزیت میزبانی یک وبینار در این مدت این است که شما همچنان می توانید بدون به خطر انداختن سلامتی خود و یا همکاران و مشتریان خود در طی همه گیری، تجارت خود را انجام دهید. اما، این تنها مزیت نیست. حتی اگر در بحران جهانی بهداشت هم نبودیم، میزبانی وبینارهای آنلاین یک عمل تجاری خوب و پرسود است. در اینجا برخی از برترین مزایای میزبانی یک وبینار ذکر شده است.

با میزبانی وبینار دامنه خود را گسترش می دهید

جلسات رو در رو روشی مؤثر برای ایجاد روابط است، اما مناسب ترین راه برای تعامل با مخاطبان شما نیست. شما یا مشتریانتان باید برای ملاقات حضوری به مسافرت بروید. مسافرت گران، وقت گیر و دردسر ساز است. ناگفته نماند، در حال حاضر سفر دشوار است. اگر میزبان وبینار هستید، می توانید به راحتی با هر تعداد از مخاطبان جهانی خود که می خواهید ارتباط برقرار کنید. تمام آنچه شما نیاز دارید یک کامپیوتر و یک برنامه نرم افزاری وبینار است.

با میزبانی وبینار در صنعت خود اقتدار برقرار می کنید

شما ممکن است سال ها تجربه در زمینه کار خود داشته باشید، اما اگر کسی نمی داند شما چه کسی هستید، بعید است که آن ها ابتدا به عنوان رهبر برتر صنعت در مورد شما فکر کنند. با میزبانی وبینارهای آموزشی می توانید به سرعت این معضل را برطرف كنید. به محض این که پیروان شما از طریق وبینار با شما ارتباط برقرار کنند و بینش های آموزنده و ارزشمند شما را بشنوند، شما و برند شما را به عنوان یک منبع معتبر برای کسب اطلاعات می بینند.

با میزبانی وبینار پس انداز می کنید

وبینارها مقرون به صرفه هستند. تمام آنچه برای انجام یک وبینار موفق نیاز دارید یک بستر یا افزونه آنلاین، لیستی از شرکت کنندگان، وب کم، اسکریپت و برخی از تمرینات است. اکثر برنامه های نرم افزاری وبینار حرفه ای شامل هر آنچه برای میزبانی یک وبینار موفق با تعداد زیادی مخاطب نیاز دارید. علاوه بر این، میزبانی یک وبینار بسیار مقرون به صرفه تر از خرید بلیط هواپیما یا هماهنگی برای یک کنفرانس یا رویداد شبکه ای حضوری است.

با میزبانی وبینار آگاهی از برند را ایجاد می کنید

هر زمان که میزبان یک وبینار هستید، صدها نفر مخاطب توجه دارید. مخاطبان نه تنها شما را می شناسند، بلکه بیش از یک ساعت تحت تأثیر نام تجاری شما قرار می گیرند. با میزبانی وبینارهای بیشتر، این امر به افزایش آگاهی از برند ادامه می دهد. پاداش اضافه شده زمانی است که مشتریان در مورد صنعت شما سؤال می کنند یا به کالای رقابتی که می فروشید علاقه مند می شوند، حدس بزنید که ابتدا به چه کسانی فکر خواهند کرد؟ شما و برندتان!

وبینارها در تحقیقات بازار به شما کمک می کنند

به احتمال زیاد، شما در حال حاضر یک ایده اساسی در مورد اینکه چه کسی مخاطب شما است، دارید. حتی ممکن است چند نمایه مشتری نوشته باشید. هنگامی که شروع به تعامل آنلاین با مخاطبان خود می کنید، به انبوهی از داده های کیفی دقیق دسترسی خواهید داشت. به عبارت دیگر، شما چیزهایی از جمله سوالاتی را که مخاطب هدف شما می پرسد یاد می گیرید. شما یاد می گیرید که مشتریان شما چه چیزی را دوست دارند و چه چیزی را دوست ندارند. شما می فهمید که نکات درد آن ها چیست و احساس آن ها نسبت به این رقابت چیست.

اساساً، وبینارها به شما این امکان را می دهند تا سوالات خود را بپرسید و اطلاعات ارزشمندی را مستقیماً از مشتریان خود جمع کنید و حدس ها را کاملاً از معادله خارج کنید. می توانید از این دانش برای تنظیم دقیق محتوای خود، مقاوم سازی مجدد هر یک از محصولات موجود خود و تعامل با مخاطبان خود به روش های معنی دارتری استفاده کنید.

وبینارها فروش را افزایش می دهند

وبینارها یک روش عالی برای آموزش مخاطبان و ایجاد اعتبار شما هستند. آن ها همچنین یک روش عالی برای افزایش فروش شما از طریق ارائه محصولات هستند. قالب بسیاری از وبینارها شامل تبلیغات رایگان آموزشی و به دنبال آن ارائه یک فروش سریع است. این روش به ویژه در ایجاد یک رابطه و گرفتن سرنخ های بیشتر موثر است. آمارهای اخیر حتی نشان می دهد که یک وبینار منفرد می تواند منجر به بیش از 1000 هدایت شود و وبینارهای ارتباطی دارای نرخ تبدیل بیش از 67٪ هستند.

10 مرحله برای میزبانی کردن یک وبینار

میزبانی وبینار

اکنون که با برخی از مزایای مهم میزبانی یک وبینار آشنا شدید، بیایید در مورد هر آنچه برای اجرای یک وبینار موفق نیاز دارید صحبت کنیم. در اینجا مراحلی وجود دارد که باید هنگام برنامه ریزی یک وبینار دنبال کنید.

مخاطبان خود را بشناسید

قبل از تعیین تاریخ، انتخاب موضوعی یا تصمیم گیری درباره سخنران خود، شناخت بیشتر مخاطبان هدف خود ضروری است. از خودت بپرس:

 • مشخصات مشتری ایده آل من چیست؟
 • مخاطبان من چه سؤلاتی دارند؟
 • نقاط درد مخاطب من چیست؟
 • چگونه می توانم مخاطب خود را به بهترین وجه آموزش دهم؟
 • علاقه مخاطبان چیست؟

هرچه اطلاعات بیشتری در مورد مخاطبان هدف خود و خواسته های آنها کسب کنید، وبینار شما بهتر خواهد بود. قبل از انتخاب موضوع، کمی تحقیق در مورد بازار یا حداقل تهیه مشخصات مشتری را در نظر بگیرید.

موضوع خود را انتخاب کنید

وقتی اطلاعات بیشتری در مورد مخاطبان خود کسب کردید، وقت آن است که یک موضوع را انتخاب کنید. به چند روش می توانید انتخاب موضوع را انجام دهید. در اینجا مواردی وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

 • بیشتر به یکی از محبوب ترین پست های وبلاگ خود بروید.
 • بررسی کنید که چه اطلاعاتی در صنعت شما از دست رفته است و این موضوع را پوشش دهید.
 • برای یافتن سؤالات پرطرفدار مرتبط با تجارت خود ، در Google جستجو کنید.
 • به سؤالات مخاطب پاسخ دهید و راه حل ارائه دهید.
 • در مورد یکی از راه حل های تجاری خود آموزش رایگان ارائه دهید.
 • به مخاطبان خود بیاموزید که چگونه کاری را انجام دهند که قبلاً نمی دانستند چگونه انجام دهند.
 • به سؤالات متداول خود نگاه کنید و بیشترین سؤالی که پرسیده شده است را به عنوان موضوع خود انتخاب کنید.
 • از مخاطبان خود در شبکه های اجتماعی نظرسنجی کنید.
 • هنگام انتخاب موضوع، اطمینان حاصل کنید که به تجزیه و تحلیل وبلاگ، داده های مشتری خود نگاه می کنید و به موضوعی می پردازید که مورد پسند مخاطبان شما واقع شود.

زمان و تاریخ برگزاری وبینار خود را تعیین کنید

این مرحله ساده اما حیاتی است. تاریخ و زمانی را انتخاب کنید که برای مخاطبان شما مناسب باشد. این شامل در نظر گرفتن برنامه ها و مناطق زمانی است. هیچ کس نمی خواهد ساعت 4 صبح بیدار شود تا یک وبینار بگیرد.

تیم وبینار خود را انتخاب کنید

اگر یک نمایش یک نفره هستید، می توانید با موفقیت میزبان وبینار خود باشید. فقط کمی برنامه ریزی بیشتر و یک بستر عالی وبینار نیاز است. اگر تیم بزرگتری دارید، واگذاری نقش های خاص هوشمندانه است. اختصاص افراد مختلف برای سازماندهی وبینار، ایجاد محتوا، تبلیغ و ارائه آن را در نظر بگیرید.

قالب وبینار خود را تعیین کنید

به این فکر کنید که وقتی به یک کنفرانس حضوری می روید چند گزینه مختلف برای ارائه دارید. می توانید صحبت کنید که یک نفر صحبت می کند. می توانید مصاحبه تماشا کنید. می توانید به یک جلسه پرسش و پاسخ بروید و می توانید در یک پنل شرکت کنید. بعضی اوقات ترکیبی از انواع مختلف قالب را مشاهده خواهید کرد. هنگام برگزاری وبینار، گزینه های دقیق یکسانی دارید. بهترین قالب برای وبینار شما به موضوع، تیم، مخاطبان و شبکه شما بستگی دارد.

بلندگوها را برای وبینار خود استخدام کنید

هنگامی که در مورد یک موضوع، زمان، تاریخ و قالب تصمیم گرفتید، زمان استخدام سخنرانان فرا رسیده است. یا می توانید وبینار را خودتان اجرا کنید، یا می توانید عضوها یا یک متخصص را برای ارائه به دنبال داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که هنگام دعوت از شخصی برای ارائه در وبینار، تمام جزئیات را از قبل در اختیار او قرار دهید.

طراحی و مارک تجاری بصری وبینار خود را در نظر بگیرید

به یاد داشته باشید که شناخت برند چگونه یکی از برترین مزایای میزبانی وبینار است؟ درست است به شرطی که برخی از موارد اولیه و ضروریات طراحی بصری را دنبال کنید.

انجام دهید:

 • برای ارائه خود یک طرح منسجم ایجاد کنید
 • با مارک خود سازگار باشید
 • آرم خود را وارد کنید
 • محتوا را با لحن بصری برند خود هماهنگ کنید

انجام ندهید:

 • از رنگ ها یا فونت هایی استفاده نکنید که با بوک مارک یا وب سایت شما مطابقت ندارند
 • فراموش نکنید که پاسخ های قابل کلیک برای وب سایت خود را وارد کنید
 • آرم خود را در صفحه های اصلی و اسلایدهای اصلی کنار بگذارید
 • وبینارها فقط فرصتی برای تعامل با مخاطبان شما نیستند. آن ها همچنین از فرصت های عالی بازاریابی و مارک تجاری هستند.

برای وبینار خود دستور کار ایجاد کنید

آیا می دانید استیو جابز صدها ساعت را به تمرین سخنرانی های اصلی یک ساعته خود می گذراند؟ هر یک از سخنرانی های اصلی وی مطابق با یک دستور کار و متن دقیق تنظیم شده بود. صاحبان وب سایت های کوچک مخاطبان عظیمی را به عنوان سخنرانی اصلی اپل نخواهند داشت. با این حال، هنوز هم می توانید یک درس ارزشمند از استیو جابز بیاموزید که به شما در انجام ارائه های بهتر کمک کند.

وقت خود را برای نوشتن یک دستور کار، نوشتن یک اسکریپت و تمرین تا کامل شدن اختصاص دهید. ممکن است لازم نباشد 100 ساعت برای تمرین یک سخنرانی یک ساعته وقت بگذارید، اما داشتن یک دستور کار و انجام چند جلسه تمرینی مفید است.

محصولات یا خدمات خود را ارائه دهید

وبینارها یک روش عالی برای تبلیغ محصولات و خدمات شما هستند. به طور طبیعی ، شما نمی خواهید با یک سطح فروش رهبری کنید، اما ایده خوبی است که محصولات و خدمات خود را در پایان یک وبینار به عنوان یک افزودنی ارائه دهید. حتی ممکن است برای شرکت در وبینار تخفیف برای مدت محدود یا کد کوپن ویژه به مخاطبان خود ارائه دهید. این انگیزه بیشتری برای شرکت کنندگان برای ادامه تعامل با نام تجاری شما فراهم می کند.

یک نرم افزار یا ابزار وبینار را انتخاب کنید

قبل از شروع برنامه ریزی برای برنامه خود، می خواهید یک نرم افزار وبینار را که دارای یک افزونه وردپرس است، انتخاب کنید، اما بعد از اینکه ایده ای را که می خواهید به انجام برسانید. آنچه در آخر انتخاب می کنید به نیازها، تنظیمات و یا اینکه ادغام های صحیحی دارد یا نه بستگی دارد. در اینجا برخی از ویژگی ها وجود دارد که می توانید در یک ابزار خوب جستجو کنید:

 • وبینارهای نامحدود
 • حداقل برای 2 مجری اجازه می دهد
 • حداقل برای 500 شرکت کننده اجازه می دهد
 • سر وقت معقول
 • چت زنده
 • قابلیت ضبط
 • برنامه ریزی انعطاف پذیر
 • صفحه ساز
 • ادغام ایمیل
 • ادغام وردپرس
 • ویژگی های جالب ارائه مانند صفحه نقاشی، فیلم ها و موارد دیگر
 • امکان شارژ برای وبینارها

این ده مرحله ای است که باید هنگام یادگیری نحوه میزبانی یک وبینار برای اولین بار دنبال کنید. حال بیایید نگاهی سریع به برخی از بهترین افزونه های وردپرس برای وبینارها بیندازیم.

افزونه های وبینار وردپرس

وردپرس به یک دلیل برترین سیستم مدیریت محتوا است. وردپرس افزونه هایی را ارائه می دهد که به شما کمک می کند تقریباً هر کاری که فکر می کنید انجام یک وب سایت از جمله میزبانی وبینارها را انجام دهید. در اینجا برخی از افزونه های برتر برای بررسی اینکه آیا وب سایت شما در وردپرس اجرا می شود وجود دارد:

 • GoToWebinar – این یک پلت فرم قابل اعتماد و آسان برای استفاده است.
 • WebinarJam – این یکی از محبوب ترین سیستم عامل ها است و به شما امکان میزبانی وبینارهای بزرگ را می دهد.
 • Webinars OnAir – این ابزار برای هدف گیری مجدد و ردیابی فعالیت وب کاربران شما بسیار عالی است.
 • Google Hangouts – حتی می توانید یک وبینار با Google Hangouts برگزار کنید. اگرچه، ممکن است برخی از ویژگی های حرفه ای یک ابزار وبینار را از دست دهید.
 • Zoom– احتمالاً قبلاً از زوم برای یک جلسه آنلاین استفاده کرده اید، اما خوشحال خواهید شد اگر بدانید که آن ها همچنین دارای عملکرد عالی وبینار هستند.

همه این ابزارها دارای افزونه های وردپرس هستند که اجرای وبینار را در سایت وردپرسی شما آسان می کند.

میزبانی وبینار

آماده میزبانی اولین وبینار خود هستید؟

میزبانی یک وبینار یکی از بهترین راه ها برای برقراری ارتباط با مشتریان است، به ویژه هنگامی که ملاقات حضوری دشوار است. میزبانی یک وبینار نه تنها به شما کمک می کند تا با مخاطبان خود ملاقات کنید، بلکه برای شناخت برند، بازگشت بازدید به وب سایت و فروش نیز عالی است.

اگر در مرحله راه اندازی وب سایت وردپرس هستید، همگام سازی با یک شرکت میزبان مناسب را فراموش نکنید. ممتاز سرور میزبانی وردپرس، میزبانی مشترک و سایر گزینه های مناسب برای کسب و کار شما را ارائه می دهد. امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد.