یکی از قابلیت های جدیدی که به اینستاگرام افزوده شده است، قابلیت ارسال نظرسنجی در استوری های اینستاگرام است. ما در این مقاله قصد داریم به موضوع نحوه ارسال نظرسنجی در استوری اینستاگرام بپردازیم؛ با ممتاز سئو همراه باشید.

مقدمه

قابلیت استوری چندی پیش به اینستاگرام افزوده شده و کاربران زیادی از این ویژگی استقبال کردند. همواره اینستاگرام در حال بروزرسانی و آپدیت های جدید است و دائما امکانات جدیدی به استوری افزوده می شود، اعم از افکت ها و فیلتر های جدید تصاویر، سوالات، ارسال نظرسنجی و … . ما در این مطلب قصد داریم نحوه ارسال نظرسنجی در استوری اینستاگرام را به شما آموزش دهیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد “نحوه دانلود و ذخیره ی استوری های اینستاگرام” می توانید بر روی این موضوع کلیک کنید.

ارسال نظرسنجی در استوری اینستاگرام کار ساده ای است و پیچیدگی چندانی ندارد. شما به راحتی می توانید از پس این کار بربیایید.

مراحل انجام این کار به صورت خلاصه وار این گونه است:

در ابتدا با انتخاب یک عکس یا گرفتن یک ویدئو آغاز می شود و سپس می توانید یک نظر سنجی دو گزینه ای را برای آن قرار دهید. نظر سنجی شما حاوی دو گزینه است و کاربرانی که از شما بازدید می کنند با کلیک بر روی گزینه های شما می توانند نظر خود را به شما اعلائم کنند.

آموزش ارسال نظرسنجی در استوری اینستاگرام (Poll)

زمان مورد نیاز: 2 دقیقه.

ایجاد نظرسنجی در اینستاگرام

 1. دانلود و بروزرسانی آخرین نسخه اینستاگرام

  بهتر است در صورت آپدیت نبودن اینستاگرام تان، آخرین نسخه این اپلیکیشن را از فروشگاه گوگل پلی بروزرسانی کنید؛ زیرا ممکن است در نسخه های قدیمی شما این قابلیت وجود نداشته باشد و در صورت در دسترس نبودن شما نمی توانید نظر سنجی در استوری بگذارید.
   ارسال نظرسنجی در استوری

 2. مرحله دوم

  وارد منوی استوری اینستاگرام شوید.

 3. انتخاب عکس یا ویدئو مورد نظر برای نظرسنجی

  حال در این مرحله عکس یا ویدیوی مورد نظرتان را برای ارسال به عنوان استوری انتخاب کنید و در صورت نداشتن ویدئو آن را ضبط کنید.

 4. مطابق تصویر علامت زیر را انتخاب کنید

  از بالای صفحه علامت اول از سمت چپ که شبیه شکلک صورت است را انتخاب کنید تا صفحه جدیدی برای شما باز شود.

  ارسال نظرسنجی در استوری

 5. انتخاب عنصر مورد نظر

  از منوی باز شده گزینه Poll را انتخاب کنید.
  ارسال نظرسنجی در استوری

 6. وارد کردن سوال مدنظرتان

  در این بخش باید سوال مدنظرتان را یادداشت کنید و دو پاسخ برای آن نیز انتخاب کنید. الزامی وجود ندارد که پاسخ های شما فقط بله یا خیر باشد. پاسخ هایتان می توانند شخصی سازی شوند. فقط فراموش نکنید که هر پاسخ حداکثر می‌ تواند تا 22 کاراکتر باشد.

  ارسال نظرسنجی در استوری

 7. مرحله آخر انتخاب گزینه Your Story

  با انتخاب این گزینه نظرسنجی شما در استوری ثبت می شود.

  ارسال نظرسنجی در استوری

بعد از ارسال نظرسنجی در استوری اینستاگرام شما به محض دریافت هر نظر از فالورهایتان نوتیفیکیشن دریافت خواهید کرد.

ضمنا شما می توانید با مراجعه به بخش استوری های خود و کشیدن انگشتتان از پایین صفحه به سمت بالا، جزئیات دقیق نظرسنجی و نظرات افراد و همچنین تعداد افرادی که از نظرسنجی شما بازدید کرده اند را مشاهده کنید.

نکته: بخش نظر سنجی اینستاگرام در حال حاضر تنها دارای 2 گزینه می باشد.

ارسال نظرسنجی در استوری

آموزش قرار دادن نظرسنجی احساسات اینستاگرام

یکی از جدید ترین قابلیت هایی که به اینستاگرام افزوده شده است، نظرسنجی احساسات است. برای استفاده از این نظرسنجی شما باید اینستاگرام خود را مطابق روش اول به آخرین نسخه موجود بروزرسانی کرده باشید. در صورتی که بروزرسانی انجام نشده باشد امکان دارد که این قبالیت برای شما نمایش داده نشود. برای قرار دادن نظرسنجی احساسات اینستاگرام مراحل زیر را طی کنید:

 1. ابتدا وارد بخش استوری اینستاگرام تان شوید.
 2. بعد از انتخاب تصویر مورد نظرتان، به مرحله 4 روش قبلی مراجعه کنید و گزینه شکلک را انتخاب کنید.
 3. از صفحه ای که برای شما باز می شود گزینه زیر را انتخاب کنید.
 4. در این مرحله الزامی نیست که سوالی مطرح کنید شما می توانید به طور دلخواه عمل کنید. یک جمله متناسب با احساس خود بنویسید و از لیست مورد نظر شکلک متناسب را انتخاب کنید، بهتر است هر کدام مرتبط تر است انتخاب کنید و سپس گزینه Done را انتخاب کنید.
ارسال نظرسنجی در استوری

تنها تفاوت نظرسنجی احساسات با نظرسنجی استوری اینستاگرام در این است که در نظرسنجی معمولی کاربران فقط می توانستند یک نظر بدهند و یا سوال شما را تائید کنند و یا تکذیب، اما در اسلایدر ایموجی افراد می توانند میزان احساسی که به استوری شما دارند را بیان کنند.

جمع‌ بندی نهایی

همانطور که ملاحظه نمودید ما در این مقاله به نحوه ارسال نظرسنجی در استوری اینستاگرام پرداختیم. امیدواریم که از این مقاله به اندازه کافی لذت برده باشید و برای شما مفید واقع شود.