یکی از اصلی ترین دلایلی که باید از بازاریابی رسانه های اجتماعی استفاده کنید افزایش ترافیک وب سایت شماست، ما در این مقاله نحوه استفاده از بازاریابی رسانه های اجتماعی برای تقویت ترافیک وب سایت را به شما خواهیم گفت.

در صورت استفاده صحیح از رسانه های اجتماعی می تواند به منبع بزرگی از ترافیک تبدیل شود که می تواند به شما در ایجاد یک تجارت آنلاین یا وبلاگ موفق کمک کند.

سعی کنید همیشه راه های اقعی را که موجب کسب ترافیک بیشتر می شود، بیان کنید.

زیرا در این صورت کاربر متوجه می شود که روش های پیشنهادی شما نتایجی واقعی دارند و صرفا اسطوره نیستند.

البته برای رسیدن به نقطه‌ای که بتوانید موفقیت خود را با بازاریابی رسانه‌های اجتماعی به نمایش بگذارید، شما باید در یک دوره زمانی به طور مداوم و سخت، همراه با استفاده از رویکرد و ابزار صحیح کار کنید.

بازاریابی رسانه های اجتماعی برای تقویت ترافیک وب سایت
افزودن پیوند نه تنها برای اهداف SEO مفید است بلکه برای به دست آوردن ترافیک بیشتر نیز مفید است

15 راه بازاریابی رسانه های اجتماعی برای افزایش ترافیک وبسایت

هنگام اجرای یک کمپین رسانه های اجتماعی با هدف هدایت ترافیک بیشتر به وب سایت خود، می توانید از روش های زیر برای اثربخشی بیشتر استفاده کنید.

1. آدرس وب سایت خود را به پروفایل رسانه های اجتماعی خود اضافه کنید

اطمینان حاصل کنید که در تمام پروفایل های رسانه های اجتماعی پیوندی به وب سایت خود دارید.

ممکن است واضح به نظر برسد اما مواردی وجود دارد که نادیده گرفته می شود. افزودن پیوند نه تنها برای اهداف SEO مفید است بلکه برای به دست آوردن ترافیک بیشتر نیز مفید است.

2. از #hashtag ها به طور مؤثر استفاده کنید

هشتگ ها می توانند برای پست های رسانه های اجتماعی شما بازدید بیشتری ایجاد کنند. نگاهی به برخی از بهترین شیوه های استفاده از هشتگ ها بیندازید و مطمئن شوید که از آن ها به درستی استفاده می کنید.

3. از تبلیغات رسانه های اجتماعی استفاده کنید

بازاریابی رسانه های اجتماعی برای تقویت ترافیک وب سایت
با تنظیم درست دکمه های رسانه های اجتماعی در وب سایت یا وبلاگ خود اشتراک گذاری مطالب را آسان کنید

روزانه تعداد صفحات و کاربران رسانه های اجتماعی رو به افزایش است و اگرچه این خوب است زیرا تعداد کاربران بالقوه تری وجود دارند که پست های شما را مشاهده می کنند.

یک کاربر فعال رسانه های اجتماعی احتمالاً ده ها صفحه و صدها نفر را دنبال می کند اما جدول زمانی فقط تعداد محدودی از پست ها را نشان می دهد.

4. به اشتراک گذاشتن مطالب خود برای کاربران را آسان کنید

هنگامی که بازدید کنندگان چیزی را در وب سایت شما پیدا می کنند که واقعاً دوست دارند بخواند، و ممکن است بخواهند آن را با دوستان یا پیروان رسانه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارند.

بنابراین باید با تنظیم درست دکمه های رسانه های اجتماعی در وب سایت یا وبلاگ خود، انجام این کار را بسیار آسان کنید.

یک اشتباه معمولی که بسیاری از افراد انجام می دهند اضافه کردن دکمه های رسانه های اجتماعی است اما صحت اشتراک محتوای آن را بررسی نمی کنند.

هنگامی که شما برای به اشتراک گذاشتن یک پست کلیک می کنید، عنوان، توضیحات و تصویر باید به خوبی قالب بندی شده باشد، در غیر این صورت کاربران وقت ندارند قبل از کلیک بر روی دکمه اشتراک گذاری، مواردی را برای رفع مشکلات اختصاص دهند.

5. از تصاویر در پست های خود استفاده کنید

بازاریابی رسانه های اجتماعی برای تقویت ترافیک وب سایت
اطمینان حاصل کنید که از جلوه های بصری در مطالب خود استفاده می کنید

تصاویر، فیلم ها و سایر موارد بصری (اینفوگرافیک و…) بیشتر به اشتراک گذاشته می شوند. برای شما این به معنی دو چیز است:

اولین چیزی که شما باید اطمینان حاصل کنید این است که تصاویر را درون محتوای خود داشته باشید و دوم هنگام انجام ارسال در صفحات رسانه های اجتماعی، پست شما شامل تصاویر نیز می شود.

همه شبکه ها (از جمله توییتر) به شما امکان می دهد تا تصاویر را در به روزرسانی های خود اضافه کنید، بنابراین اطمینان حاصل کنید که از این مزیت استفاده می کنید.

6. پیوندهایی را به پیام های رسانه اجتماعی خود اضافه کنید

علاوه بر افزودن پیوند به پروفایل های رسانه های اجتماعی، باید لینک هایی را نیز به پیام های رسانه های اجتماعی خود اضافه کنید.

7. مرتباً پست ارسال کنید

شما با به روزرسانی منظم، در معرض دید و ترافیک بیشتری قرار خواهید گرفت.

طبق آمار ، تعداد توصیه شده پست در روز در هر شبکه اجتماعی عبارتند از:

  • Twitter: سه پست
  • Facebook: دو پست
  • Google+: سه پست
  • Instagram: دو پست

8. بیش از حد محصولات یا شرکت خود را تبلیغ نکنید

بازاریابی رسانه های اجتماعی برای تقویت ترافیک وب سایت
اولین هدف شما این است که دنبال کنندگان خود را حفظ کنید

هنگام ارسال در صفحات کسب و کار خود، همیشه درباره محصول یا خدمات خود پست نگذارید.

دنبال کنندگان شما ممکن است از خواندن مزایای شرکت شما به طور مداوم بی حوصله شوند، درعوض سعی کنند پست های خود را برای آن ها جالب و مفید جلوه دهید.

اولین هدف شما این است که دنبال کنندگان خود را حفظ کنید.

اگر به عنوان مثال قصد دارید در هر هفته 5 پست ارسال کنید، سعی کنید 4 پست مفید و جالب اما هنوز هم مربوط به محصولات خود انجام دهید و فقط یک بار در مورد پیشنهادات یا مزایای خود پست کنید.

9. یک وبلاگ ایجاد کنید و محتوای همیشه سبز منتشر کنید

با خواندن نکات فوق می توان به راحتی نتیجه گرفت که موفقیت رسانه های اجتماعی به محتوا بستگی دارد. برای اینکه بتوانید 2 بار در روز در فیس بوک پست ارسال کنید، باید محتوای خوبی داشته باشید که بتوانید به اشتراک بگذارید.

یکی دیگر از راه های بازاریابی رسانه های اجتماعی برای تقویت ترافیک وب سایت ، ایجاد محتوای همیشه سبز است. برای گرفتن ترافیک باید محتوا را از سایت خود به اشتراک بگذارید و بهترین راه برای انجام این کار ایجاد بلاگ و انتشار محتوای همیشه سبز با کیفیت بالا است.

10. صفحات اجتماعی خود را مدیریت کنید

بازاریابی رسانه های اجتماعی برای تقویت ترافیک وب سایت
وب است اگر به رقبای نزدیک خود نگاهی بیندازید و ببینید که آن ها در رسانه های اجتماعی چه می کنند

حتی اگر پست های خارق العاده ای منتشر کنید، تا زمانی که در صفحات رسانه های اجتماعی خود دنبال کننده کافی نداشته باشید توسط هیچکس دیده نخواهد شد، مگر اینکه از تبلیغات استفاده کنید.

چگونه دنبال کنندگان بیشتری کسب می کنید؟

با مدیریت حساب های خود و یا به عبارت دیگر با دستیابی و ارتباط با افرادی که در حقیقت خوانندگان اصلی مطالب شما هستند.

این یک فرایند وقت گیر است زیرا شما باید پیگیری کنید که چه کسی را دنبال کنید، چه کسی درخواست شما را پذیرفته و یا چه کسی درخواست شما را نادیده گرفته و آن را رد کرده است.

11. جاسوسی از رقبا

اگرچه کلمه جاسوسی در این مورد بهترین کاربرد نیست، اما خوب است اگر به رقبای نزدیک خود نگاهی بیندازید و ببینید که آن ها در رسانه های اجتماعی چه می کنند.

هر چند وقت یکبار ارسال می کنند، چه نوع محتوایی پست می کنند، دنبال کنندگان آن ها چه کسانی هستند، نرخ رشد و… ، با وجود این ها ممکن است در رسانه های اجتماعی خود بتوانید از چند ایده استفاده کنید.

12. نتایج را اندازه گیری کنید

گوگل آنالیتیکس را یاد بگیرید و از آن برای اندازه گیری میزان بازدید از رسانه های اجتماعی استفاده کنید. گزارش را می توانید تحت عنوان ACQUISITION / ALL TRAFFIC / CHANNELS پیدا کنید.

تعداد بازدید کنندگان از هر شبکه اجتماعی را در هر ماه ضبط کنید و تجزیه و تحلیل کنید که کدام شبکه برای تجارت یا وبلاگ شما بهتر عمل می کند و زمان بیشتری را برای آن صرف می کنید.

علاوه بر Google Analytics، می توانید از داده های آماری از فیس بوک، توییتر و دیگر شبکه های اجتماعی خود نیز استفاده کنید.

13. به نظرات و کامنت ها پاسخ دهید.

بازاریابی رسانه های اجتماعی برای تقویت ترافیک وب سایت
ا ز Google Analytics برای اندازه گیری میزان بازدید از رسانه های اجتماعی استفاده کنید

صفحات رسانه های اجتماعی خود را بررسی کرده و به نظرات و کامنت ها، با اکانت تجاری خود پاسخ دهید.

هنگامی که کاربران متوجه شوند در صفحات خود فعال هستید، به مشارکت کردن تشویق می شوند.

14. یک استراتژی رسانه های اجتماعی ایجاد کنید

تمام نکات فوق بخشی از استراتژی کلی بازاریابی رسانه های اجتماعی شما است.

یک استراتژی موفق همچنین باید جزئیاتی را در مورد اهداف رسانه های اجتماعی، مخاطبان هدف، برنامه بازاریابی محتوا و روش های دیگر برای اندازه گیری صحیح ROI از تلاش های رسانه های اجتماعی شما در بر بگیرد.

15. صفحات تاثیرگذار در صنعت خود را بیابید.

مدتی وقت بگذارید و صفحاتی که محبوب هستند در صنعت شما و می توانند برای رسانه ی اجتماعی شما تاثیر گذار باشند را پیدا کنید.

این ها معمولاً اکانت هایی هستند که طرفداران زیادی دارند.

اگرچه شانس دنبال کردن شما توسط آن ها حداقل است (تا وقتی که به قدر کافی شناخته شده، نباشید)، خوب است بدانید که آن ها چه کاری انجام می دهند، چه چیزی به اشتراک می گذارند، اظهار نظر می کنند و به طور کلی هر آنچه به صنعت شما مرتبط است.

نتیجه:

بازاریابی رسانه های اجتماعی می تواند ترافیک را به یک وب سایت برساند و مانند هر روش دیگری برای بازاریابی آنلاین، این فرایندی است که نیاز به تلاش، وقت و کار سخت دارد.

تصور نمی شود که رسانه های اجتماعی جایگزین سئو شوند، اما آن ها می توانند با پشتیبانی از روش های یکدیگر، با هم هماهنگ عمل کنند.

آنچه در این مقاله به اشتراک گذاشته شد، نحوه بازاریابی رسانه های اجتماعی برای تقویت ترافیک وب سایت بود.