رسانه های اجتماعی فقط راهی برای تولید محتوا نیستند، بلکه بستری برای ایجاد مکالمات نیز هستند. یکی از بهترین راه های ورود شرکت شما به این بستر نحوه یادگیری چگونگی استفاده از هشتگ در رسانه های اجتماعی است.

ما برای مقاله ی بهترین استراتژی های هشتگ برای رسانه های اجتماعی بیش از 65000 پست رسانه اجتماعی را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادیم تا بهترین تعداد هشتگ و بهترین طول هشتگ را برای توییتر، اینستاگرام و فیس بوک پیدا کنیم.

در این مقاله ما بررسی خواهیم کرد که چرا هشتگ ها برای استراتژی های بازاریابی شما مهم هستند، با ما همراه باشید تا این موارد را بررسی کنیم.

هشتگ چیست؟

هشتگ در رسانه های اجتماعی

هشتگ ها با استفاده از علامت (#) قبل از هر کلمه، اصطلاح یا گروهی از حروف ایجاد می شوند که به live feed همه پست های رسانه های اجتماعی پیوند دارند که از همان هشتگ، در همان بستر اجتماعی استفاده می کنند.

در حقیقت همه رسانه های اجتماعی از این هشتگ ها استفاده نمی کنند!

سه مورد از پرکاربرد ترین سیستم عامل رسانه های اجتماعی، که دارای قابلیت هشتگ گذاری هستند توییتر، اینستاگرام و فیس بوک می باشند که ما در این مقاله به بحث در مورد آن ها تمرکز می کنیم.

چرا هشتگ ها مهم هستند؟

در بازاریابی از هشتگ ها استفاده می شود تا پست های رسانه های اجتماعی شما را به سمت فید های موضوعی بکشاند که این امر می تواند تعداد زیادی افراد را، فراتر از دنبال کنندگان فعلی شما جذب کند.

به عنوان مثال، با استفاده از هشتگ #marketing در توییت، این توییت نه تنها در صفحه اصلی دنبال کنندگان شما ظاهر می شود بلکه #marketing hashtag feed در توییتر نیز قرار خواهد گرفت.

برای رویداد ها، بازاریابان از هشتگ ها استفاده می کنند تا یک گفتگوی جدید را با دنبال کنندگان خود، پیرامون رویدادهای خاص ایجاد کنند.

هشتگ در رسانه های اجتماعی

استفاده از هشتگ در توییتر

بازاریابان رسانه های اجتماعی در توییتر از هشتگ ها برای ایجاد چت های توییتر یا مکالماتی که به طور منظم درمورد یک موضوع خاص برنامه ریزی شده اند، استفاده می کنند.

به طور کلی استفاده از یک یا دو هشتگ در توییتر کافی است.

استفاده از هشتگ ها در توییتر باعث می شود که هنگام جستجو، برچسب های شما در دسترس باشد.

همچنین می تواند به کاربران شما کمک کند تا مکالمات را راحت تر پیدا کنند.

استفاده از هشتگ در فیس بوک

هنگامی که می خواهید پست های فیس بوک خود را در معرض بازدید بیشتری قرار دهید، استفاده از هشتگ ها ممکن است بیشتر کمک کند.

در فیس بوک چندان اهمیتی ندارد که از هشتگ های زیادی استفاده کنید.

معمولاً توصیه می شود فقط از یک یا دو هشتگ در این شبکه استفاده کنید.

بیش از این تعداد باعث می شود تا شما غیر حرفه ای به نظر برسید و به احتمال زیاد کسانی که پست های شما را می خوانند، اذیت کنید.

پست هایی که قصد دارید بازدید بیشتری دریافت کند، باید به عنوان یک پست عمومی منتشر شود و این امر باعث می شود هر شخصی که علاقه مند به موضوع مشخص شده در هشتگ شما باشد، پست خود را به راحتی پیدا کند.

استفاده از هشتگ در اینستاگرام

در اینستاگرام استفاده از هشتگ های بیشتر، اغلب منجر به درگیری بیشتر می شود.

برای رسیدن به بهترین حالت، استفاده از ده یا یازده هشتگ مربوطه و محبوب در پست ها توصیه می شود.

شما در واقع می توانید به اندازه 30 هشتگ در اینستاگرام استفاده کنید.

از کادر جستجو استفاده کنید تا ببینید که رقبای شما از چه هشتگ هایی در اینستاگرام استفاده می کنند.

از آنجا که این بهترین بستر برای هشتگ های مختلف است، انواع مختلفی از هشتگ ها را امتحان کنید و از آن ها در پست ها، عکس ها و کامنت ها استفاده کنید.

هشتگ در رسانه های اجتماعی

نحوه یافتن هشتگ های مؤثر

Buzzsumo ابزاری عالی برای شناسایی هشتگ های تأثیرگذار است.

با استفاده از این ابزار می توانید محتوای برتر، وبلاگ نویسان، انتشارات و نویسندگان را پیدا کنید.

همچنین می توانید بهترین تأثیرگذاران را دنبال کنید و هشتگ هایی را که مرتباً از آن ها استفاده می کنند را بفهمید و از آن ها استفاده کنید.