اگر در حال راه اندازی فروشگاه آنلاین هستید، ممکن است بخواهید برخی از داده های نمونه محصول را اضافه کنید تا ببینید که چگونه به نظر می رسد. این امر همچنین می تواند به آزمایش قبل انتشار کمک کند. در این مقاله، نحوه افزودن نمونه داده در ووکامرس را به شما نشان خواهیم داد.

چرا نمونه داده ای را در ووکامرس اضافه می کنیم؟

با استفاده از داده های ساختگی در ووکامرس می توانید ببینید که فروشگاه ووکامرس شما با محصولات واقعی موجود چگونه است.

شما می توانید ووکامرس خود را آزمایش کنید، افزونه های ضروری ووکامرس را امتحان کنید و فروشگاه خود را بدون افزودن محصولات راه اندازی کنید.

افزودن محصولات ساختگی ووکامرس این امکان را برای شما فراهم می کند که وقتی با محصولات واقعی کارمی کنید، تجربه کاربری بهتری را در فروشگاه خود ارائه دهید.

اضافه کردن نمونه داده های محصول در ووکامرس

ابتدا باید به صفحه  Products » All Products در بخش مدیریت وردپرس مراجعه کرده و بر روی دکمه” Start Import “کلیک کنید.

اضافه کردن نمونه داده های محصول در ووکامرس

سپس صفحه وارد کننده محصول را مشاهده خواهید کرد. برای گسترش تنظیمات، از اینجا باید روی پیوند “Advanced Options” کلیک کنید.

بخش Advanced Options

پس از آن، شما فقط باید مسیر URL زیر را در جعبه یک فایل CSV در سرور کپی و جایگذاری کنید.

کپی کردن مسیر url در فایل csv

این URL مستقیماً به نمونه داده های محصول همراه با افزونه ووکامرس می رود. سریعترین روش برای افزودن داده های نمونه است.

گزینه دیگر این است که فایل sample_products.csv را از وب سایت خود بارگیری کنید و سپس دوباره بارگذاری کنید. به سادگی به URL زیر بروید:

“https://example.com/wp-content/plugins/woocommerce/sample-data/sample_products.csv”

فراموش نکنید که example.com را با نام دامنه خود جایگزین کنید. مرورگر شما به طور خودکار پرونده CSV را در رایانه شما بارگیری می کند، سپس می توانید آن را در صفحه وارد کننده محصول بارگذاری کنید.

پس از بارگذاری پرونده CSV، از شما خواسته می شود که نحوه نقشه برداری از داده ها را در قسمت های محصول در ووکامرس انتخاب کنید.

توصیه می کنیم همه این تنظیمات را به صورت پیش فرض بگذارید و بر روی دکمه “‘Run the importer” در پایین کلیک کنید.

انتخاب گزینه Run the importer

ممکن است یک یا دو دقیقه این کار زمان ببرد. پس از پایان کار، پیام «Import Complete» را مشاهده خواهید کرد. بعد از آن شما می توانید برای دیدن تمام مطالب وارد شده بر روی دکمه “View products” کلیک کنید.

کلیک بر روی گزینه View products

نمونه محصولات ووکامرس دقیقاً مانند محصولات عادی نشان داده می شوند.

نمایش کتابخانه نمونه در ووکامرس

سپس می توانید این موارد را مانند سایر محصولات ووکامرس ویرایش کرده، با موضوع ووکامرس خود پیش نمایش کنید و افزونه های مختلف وردپرس را امتحان کنید.

ایجاد نمونه های سفارش در ووکامرس

ووکامرس با یک تولید کننده سفارش نمونه ارائه نمی شود. ساده ترین راه برای ایجاد سفارشات ساختگی در ووکامرس این است که به سادگی مراحل پرداخت را خودتان طی کنید.

انجام این کار بدون صرف هزینه و آسان و بدون تغییر در قیمت محصولات آسان است.

کافی است به صفحه WooCommerce »Settings» Payments در مدیر وردپرس خود بروید و گزینه پرداخت «Cash on delivery» را فعال کنید. فراموش نکنید که روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

بخش پرداخت در ووکامرس

در مرحله بعدی، شما باید به فروشگاه خود مراجعه کرده و برخی از محصولات ساختگی را سفارش دهید. سپس سفارشات خود را در صفحه سفارشات ووکامرس مشاهده خواهید کرد.

نمایس محصولات در ووکامرس

امیدوارم از مقاله نحوه افزودن نمونه داده در ووکامرس استفاده برده باشید.