یکی از سرویس های ویژه گوگل، سرویس شاپینگ می باشد که به فروشندگان کالا امکان می دهد، کالای خود را از طریق گوگل به فروش برسانند. برای استفاده از این امکان شما باید نحوه کار با Shopping ads را بدانید که در ادامه، طبق آنچه که گوگل در اطلاعیه های خود منتشر کرده است، چگونگی انجام آن توضیح داده شده است.

اگر فروشنده هستید، می توانید از کمپین های خرید استفاده کنید تا موجودی آنلاین و محلی خود را افزایش دهید و علاوه بر آن ترافیک و بازدید وب سایت یا فروشگاه محلی خود ارتقا دهید. برای استفاده و یادگیری نحوه کار با Shopping ads باید داده های محصول خود را برای ما ارسال کرده و در Google Ads یک کمپین ایجاد کنید. سپس ما از کمپین شما برای ایجاد تبلیغات در Google، در سراسر وب استفاده می کنیم که در آن مشتریان بالقوه می توانند آنچه را می فروشید، مشاهده کنند.

ما این مکان ها را، Shopping ads می نامیم. نحوه کار با Shopping ads به این گونه است که عکسی از محصول شما را به علاوه عنوان، قیمت، نام فروشگاه و موارد دیگر را به کاربران نشان می دهند.

برخی CSS ها داده های محصول و کمپین های شما را از طرف شما مدیریت می کنند، در حالی که برخی دیگر ابزارهایی را به شما می دهند که بتوانید تنظیمات خود را خودتان مدیریت کنید.

10 نکته برای به حداکثر رساندن کیفیت و افزایش ورودی گوگل ادسنس

شما می توانید برای مشاهده مقاله 10 نکته برای به حداکثر رساندن کیفیت و افزایش ورودی گوگل ادسنس بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

فواید کار با Shopping ads

1) کمک به انتخاب بهتر: به عنوان یک بازرگان، می توانید با ارائه اطلاعات کامل و جامع مربوط به محصول خود، به مشتریان و خریداران محصولات خود کمک کنید تا انتخاب بهتری داشته باشند.

این امر باعث می شود که خریداران بتوانند خرید خود را در سایت تکمیل کنند و انتخاب بهتری داشته باشند. برای مثال، هنگامی که فردی “ظرف ماهی” را در گوگل جستجو کند، ممکن است فروشندگان مختلفی ظرف های ماهی داشته باشند و در وب سایت خود قرار داده باشند و آن فرد می تواند فقط با دیدن تصویر بگوید که کدام ظرف ماهی متناسب با سلیقه اوست.

همچنین این فرد می تواند با دیدن قیمت آن محصول، انتخاب خود را نهایی کند. این بدان معناست که فردی که بر روی خرید کلیک می کند حس خوبی نسبت به قیمت و آن محصول دارد.

2) مدیریت تبلیغات آسان محور در خرده فروشی: به جای کلمات کلیدی، Shopping ads از ویژگی های کالای تعریف شده در داده ها استفاده می کند تا تبلیغات خود را در جستجوهای مربوطه نشان دهد. موجودی محصول خود را مستقیماً در Google Ads مرور کنید و برای کالاهایی که می خواهید پیشنهاد دهید گروه های محصول ایجاد کنید.

3) حضور گسترده تر: بیش از یکی از تبلیغات خرید شما می تواند برای یک جستجوی کاربر مشخص شده باشد و در صورت لزوم، یک آگهی خرید و یک متن تبلیغاتی نیز می توانند در همان زمان ظاهر شوند.

4) گزارش قدرتمند و داده های رقابتی: می توانید نحوه عملکرد محصولات خود را بررسی کنید تا متوجه شوید هر محصول در چه سطحی قرار دارد. به عنوان مثال، می توانید ببینید که چند کلیک بر روی یک مارک خاص از کفش های پاشنه بلند انجام شده است. شما به هیچ گروه جدیدی نیاز ندارید فقط فرصت های رشد را با داده های اشتراکی و ابزار Bid Simulator مشخص کنید.

Shopping ads

نحوه کار با Shopping ads و Shopping campaigns چگونه است؟

آگهی های خرید از داده های محصول موجود در Merchant Center استفاده می کنند تا تصمیم بگیرند که چگونه و کجا تبلیغات شما را نشان دهند. محصولی که برای فروش ارسال می کنید حاوی جزئیات مربوط به محصولاتی است که می فروشید.

شما با استفاده از Shopping campaigns، تبلیغات خرید خود را در Google Ads مدیریت می کنید که روشی ساده و انعطاف پذیر برای سازماندهی و تبلیغ موجودی محصول Google Merchant Center خود در Google Ads است.

نحوه کار با Shopping ads و Shopping campaigns

شما می توانید با استفاده از 3 نوع آگهی خرید، فروشگاه و محصولات خود را تبلیغ کنید:

تبلیغات خرید محصولات. اینها بر اساس داده های کالایی که به Merchant Center ارسال می کنید ایجاد می شوند.
ویترین تبلیغات خرید. با گروه بندی محصولات مرتبط با یکدیگر، این موارد را در Google Ads ایجاد خواهید کرد. به این ترتیب مردم می توانند چندین محصول شما را با یکدیگر مقایسه کرده و بر روی کالای مناسب کلیک کنند.
تبلیغات کاتالوگ محلی. اینها از داده های خبری تهیه شده از تبلیغات، برای درگیر کردن کاربران در شبکه نمایش Google استفاده می کنند و به افزایش ترافیک محلی فروشگاه شما کمک می کنند.

هزینه

درست مانند سایر قالب های تبلیغاتی، تبلیغات خرید یا Shopping ads شما در حراج ها شرکت می کنند. نحوه پرداخت هزینه شما بسته به نوع آگهی شما متفاوت بوده و به شرح زیر است:

  • تبلیغات خرید یا Shopping ads محصولات با استفاده از هزینه برای هر کلیک (CPC): این اتفاق دقیقاً زمانی که شخصی تبلیغ شما را کلیک می کند، رخ می دهد. بنابراین فقط وقتی شخصی روی تبلیغی که منجر به ورود به وب سایت شما یا صفحه ای به میزبانی Google می شود کلیک می کند، هزینه پرداخت خواهد شد.
  • ویترین تبلیغات خرید با استفاده از هزینه برای هر CPE شارژ می شود: یعنی وقتی کاربر تبلیغات را باز می کند و آن را برای مدت زمان 10 ثانیه یا بیشتر باز نگه می دارد، یا قبل از آن روی تبلیغ کلیک می کند.
  • تبلیغات کاتالوگ محلی با استفاده از CPE: این مورد با پیمایش یا کلیک بر روی تبلیغ اندازه گیری می شود. هنگامی که مشغول ایجاد کمپین خرید خود هستید، تصمیم می گیرید که برای هر کلیک مبلغی را پرداخت کنید.