اسنپ چت فقط برای گوشی های همراه طراحی شده است، اما می توان آن را بر روی ویندوز نیز نصب کرد. در این مقاله روش نصب اسنپ چت در کامپیوتر (ویندوز) را به شما خواهیم گفت.

نکته: دستورالعمل های این مقاله در مورد استفاده از اسنپ چت در رایانه (Windows) کاربرد دارد.

نحوه عملکرد اسنپ چت در کامپیوتر

تنها راهی که کاربران می توانند از طریق کامپیوتر به Snapchat دسترسی پیدا کنند، دانلود شبیه ساز اندروید است. شبیه ساز اندروید نرم افزاری است که از پلتفرم تقلید می کند تا بتوانید برنامه های گوشی همراه را از فروشگاه Google Play دانلود و استفاده کنید.

با استفاده از این شبیه ساز بر روی رایانه خود، می توانید برنامه رسمی Snapchat را دانلود کنید. یکی از محبوب ترین و پرکاربرد ترین شبیه سازهای اندروید BlueStacks نام دارد.

در 30 مه 2019، تیم پشتیبانی BlueStacks پیام زیر را ارسال کرد:

ممکن است بعد از ورود به سیستم، خرابی Snapchat را تجربه کرده باشید و در صفحه اصلی BlueStacks باقی بمانید. این یک رفتار خاص از طرف برنامه است که به BlueStacks ارتباطی ندارد. به نظر می رسد تیم توسعه اسنپ چت، استفاده از Snapchat را در شبیه سازها ممنوع کرده است.

همچنین بسیاری از موضوعات Reddit مسائل مربوط به استفاده از Snapchat از طریق شبیه سازهای Android مانند BlueStacks را مورد بحث قرار می دهند. این امر تعجب آور نیست، با توجه به اینکه Snapchat سابقه طولانی در انجام هر کاری برای سرکوب برنامه های شخص ثالث که سعی در دسترسی به آن دارند، دارد.

بیشتر بخوانید: نحوه تغییر نام کاربری در اسنپ چت!

نحوه استفاده و نصب اسنپ چت در کامپیوتر

به نظر می رسد Snapchat در حال ممنوعیت استفاده از برنامه از طریق شبیه ساز است و هیچ جایگزین دیگری برای استفاده موفق از آن در رایانه های شخصی باقی نمی گذارد.
به هر حال می توانید این دستورالعمل ها را دنبال کنید تا ببینید آیا برای شما عمل می کند یا خیر، اما ممکن است همچنان مشکلاتی را تجربه کنید یا هنگام ورود به صفحه ورود، نتوانید وارد حساب Snapchat خود شوید.

  1. مرورگر مورد نظر خود را در کامپیوترتان باز کرده و به آدرس bluestacks.com/download بروید.
  2. برای دانلود گزینه Download BluStacks را انتخاب کنید.

نکته: برخی از کاربران گزارش کرده اند که مشکلات Snapchat آن ها در نسخه های جدیدتر (BlueStacks 3،4) ظاهر شده است. بنابراین می توانید نسخه قدیمی تر، مانند BlueStacks 2 را دانلود و نصب کنید.
با این حال، با توجه به اینکه Snapchat به طور فعال استفاده از شبیه سازها را ممنوع کرده است، استفاده از نسخه قدیمی ممکن است هیچ تغییری ایجاد نکند.

نصب اسنپ چت در ویندوز

3. روی فایل exe. دانلود شده در کامپیوتر خود دوبار کلیک کنید.
4. پنجره نصب ظاهر می شود. روی دکمه آبی “Install now” کلیک کنید. سپس منتظر بمانید تا دانلود و استخراج کامل شود.

کلیک روی گزینه Install now

5. پس از اتمام، BlueStacks به طور خودکار باز می شود. برای باز کردن برنامه Google Play Store دوبار روی آن کلیک کنید.

دابل کلیک روی گزینه Google Play

6. گزینه Sign In را انتخاب کرده و در فیلد های مشخص شده ایمیل، شماره تلفن و گذرواژه خود را وارد کنید و وارد حساب Google خود شوید.

کلیک بر روی گزینه Sign In

7. پس از ورود به حساب Google خود، به Google Play Store بروید که ظاهر آن مشابه با نسخه اندروید آن است.
8. در قسمت جستجوی بالا، “snapchat” را تایپ کرده و کلید Enter را فشار دهید یا اولین گزینه snapchat را که در منوی کشویی ظاهر می شود انتخاب کنید.

جستجو و نصب اسنپ چت در کامپیوتر

9. برنامه رسمی Snapchat باید ظاهر شود. برای نصب، روی گزینه Install کلیک کنید.

کلیک بر روی گزینه Install برای نصب اسنپ چت در کامپیوتر

10. پس از اتمام نصب، گزینه Open را انتخاب کنید تا Snapchat باز شود.

کلیک بر روی گزینه Open برای باز کردن اسنپ چت

11. Snapchat در یک تب جدید در BlueStacks باز می شود، مشابه آنچه در گوشی همراه ظاهر می شود. برای ورود نام کاربری (یا آدرس ایمیل) و گذرواژه Snapchat، گزینه Log In را انتخاب کنید.

ورود به حساب کاربری اسنپ چت

نمی توانم به اسنپ چت در کامپیوترم وارد شوم؟ چه کنم؟

اگر اطلاعات ورودی خود را به درستی وارد کنید، ممکن است همچنان پیامی دریافت کنید مبنی بر “Oops, something went wrong. Please try again later” (مشکلی پیش آمد، لطفاً بعداً دوباره امتحان کنید).

مشکل از حساب شما یا جزئیات حساب شما نیست. به احتمال زیاد اسنپ چت از دسترسی تان به حساب تان جلوگیری می کند، زیرا متوجه شده است که سعی می کنید توسط شبیه ساز وارد سیستم شوید.

متأسفانه، شما نمی توانید کاری برای حل این مشکل انجام دهید، مگر اینکه با پشتیبانی Snapchat تماس بگیرید.

منبع: lifewire