همه در مورد به روزرسانی های الگوریتم گوگل صحبت می کنند، اما Google خیلی بیشتر از تنظیم الگوریتم ها عمل می کند. در نتیجه بهتر است برنامه های آینده گوگل را بررسی کنیم تا بتوانیم بسیاری از موارد را در نظر داشته باشیم. برخی از حرکاتی که انجام می دهند واقعاً در تلاش های بازاریابی شما تأثیر می گذارد. ما در این مقاله به بررسی برنامه های آینده گوگل می پردازیم تا بتوانید هرچه بیشتر با این برنامه ها اشنا شوید. با ما همراه شوید.

این مقاله از وب سایت Neilpatel گرفته شده است، برای مشاهده مقاله اصلی بر روی “مشاهده مقاله” کلیک نمائید.

این تغییرات غیر الگوریتمی چیست؟

من می خواهم که انرژی خود را روی این که چگونه می توانید از این تغییرات قبل از رقابت استفاده کنید، متمرکز شوم.

برنامه های آینده گوگل

تغییر شماره 1: مدیران Google در “ambient computing” بسیار دقیق هستند

اگر با مفهوم ambient computing آشنا نیستید، در اینجا یک تعریف سریع وجود دارد:

ambient computing اصطلاحی است که مفاهیم مختلف را در بر می گیرد و در هسته اصلی آن، ترکیبی از سخت افزار، نرم افزار، تجربه کاربر و تعامل ماشین و انسان و یادگیری است که همه این موارد به ایده استفاده از رایانه یا دستگاهی قابل اتصال به اینترنت تبدیل شده که بدون نیاز به استفاده از آن می تواند کار کند.

به عبارت دیگر، گوگل می خواهد شما بدون توجه به اینکه کجا هستید یا چه کاری انجام می دهید از آنها به صورت دائمی استفاده کنید. آن ها این کار را با ادغام محصولات در همه جا انجام می دهند. خواه این دستگاه Nest یا دستگاه های Android ،Chromebooks، ساعتهای هوشمند، Google Home و … باشد.

از آنجا که مأموریت آن ها گسترش استفاده از تمام محصولات مرتبط با Google است، در نهایت راه های جدیدی را برای شما ایجاد می کنند تا بتوانید از طریق ترافیک و کسب درآمد از آن استفاده کنید.

مثال بارز آن ایجاد برنامه هایی برای تلفن های همراه اندرویدی است. Uber Netflix و Candy Crush همگی نمونه برنامه هایی هستند که در دستگاه های Android کار می کنند.

همه ما این برنامه ها را می شناسیم اما حاضرم شرط ببندم که حتی یک برنامه موبایلی مخصوص به خود نیز ندارید.

برای اینکه بدانید با اپلیکیشن های موبایلی چه کارهایی می توان انجام داد، باید به شما بگویم که در حال حاضر بیش از 2 میلیون اپلیکیشن موبایلی و بیش از 13 میلیارد تلفن همراه وجود دارد.

مدیران Google در "ambient computing" بسیار دقیق هستند

البته بسیاری از آن دستگاه ها قدیمی و یا منسوخ شده اند. اما هنوز هم، بسیاری از برنامه ها برای تعدادی از دستگاه های تلفن همراه وجود ندارد. مخصوصاً وقتی در نظر بگیرید که بیش از 1،518،207،414 وب سایت مختلف وجود دارد.

به عبارت دیگر، 759 برابر برنامه های موبایلی، وب سایت وجود دارد.

علاوه بر برنامه ها، باید به دنبال ایجاد ترافیک از طریق همه دستگاه های صوتی نیز باشید. تلفن، ساعت و حتی دستیاران خانه هوشمند که گوگل می تواند با همه آن ها ارتباط صوتی برقرار کرده و امکان جستجوی صوتی نیز داشته باشد.

استفاده از ابزاری مانند Jetson.ai به شما کمک می کند نسخه صوتی وب سایت خود را ایجاد کنید تا بتوانید فروش خود و میزان ترافیک وب سایتتان را بیشتر کنید.

اگر فکر نمی کنید که جستجوی صوتی از اهمیت بالایی برخوردار باشد، می توان گفت که اکنون 50٪ جستجوها مبتنی بر صدا هستند.

باز هم، درست مثل یک برنامه، شرط می بندم که شما نسخه جستجوی صوتی وب سایت خود را ندارید.

سؤال این است، شما قصد دارید اول آن را بسازید یا اجازه دهید که رقبای شما آن را بسازند؟

تغییر شماره 2: نسل های آینده به احتمال زیاد بیشتر با دستگاه های گوگل در ارتباط اند

آیا Chromebook دارید؟ اگر بچه، خواهرزاده یا به طور کلی بچه کودکی در کنار شماست، از آنها بپرسید که آیا تاکنون از Chromebook استفاده کرده اند یا خیر.

Chromebooks نه تنها مقرون به صرفه است، بلکه درصد استفاده از آن در سراسر جهان در حال افزایش است.

Chromebook
فراوانی استفاده از کروم بوک در سال 2018 در مدارس

در برخی از کشورها مانند ایالات متحده، 60٪ مدارس از کروم بوک استفاده می کنند.

اپل همچنین سعی کرده است به کلاس های درس نفوذ کند، اما آنها نتوانسته است این موفقیت گوگل را همچون گوگل داشته باشند.

همه این ها بدان معنی است که بچه ها با استفاده از دستگاه های گوگل بزرگ می شوند و در این اکوسیستم پرورش می یابند.

مطمئناً، سایت های اجتماعی مانند اینستاگرام، تیکتوک یا هر چیز جدید دیگری همیشه محبوب خواهند بود، اما احتمال این وجود دارد که این بچه های جوان با استفاده از یک دستگاه گوگل به آن سایت ها وارد شوند.

تغییر شماره 3: از Google انتظار داشته باشید تا در فضای تجارت الکترونیک خرید بزرگی داشته باشد!

وقتی به تجارت الکترونیک فکر می کنید، چه نامی به ذهن شما خطور می کند؟ شرط می بندم شما به فکر آمازون هستید.

همه ما از آمازون استفاده می کنیم و البته هر شرکت بزرگ فناوری دیگر نیز خواهان حتی قسمتی کوچک از این بازار بزرگ تجارت الکترونیک است.

گوگل سالها در تلاش است تا بخشی از آن بازار را در اختیار بگیرد. از Shopping actions گرفته یا Google shop؛ اما در واقع هیچکدام از آن ها به واقع موفق نبوده است.

به عنوان مصرف کننده، ما فقط دوست داریمم که برای خرید به آمازون برویم. اگر نمی خواهید به آمازون بروید، احتمالاً به والمارت یا یکی از فروشگاه های آنلاین دیگر سر بزنید.

این نکته نیز قابل توجه است که والمارت تمام محصولات خود را از Google Shopping حذف کرده است.

Google به طور کلی خریدهای تجارت الکترونیکی یا بازرگانی بزرگی انجام نداده است اما می توانید انتظار داشته باشید که این روند تغییر کند.

انتظار می رود در ایجاد سایت تجارت الکترونیکی خود به دنبال آمازون بروند. خواه از طریق خرید Shopify یا Bigcommerce و یا هر پلتفرم دیگری، زیرا آنها می خواهند بازار تجارت الکترونیک را در اختیار داشته باشند.

رفتن به آمازون بسیار دشوار خواهد بود، و فکر می کنم آنها مسیر دیگری را طی کنند و به دنبال سکویی مانند Shopify باشند.

اگر محصولاتی را به صورت آنلاین می فروشید، مطمئناً باید در آمازون باشید، اما تنها به آن ها تکیه نکنید. اطمینان حاصل کنید که وب سایت خود را دارید و صبر کنید تا ببینید Google چه پلتفرمی را ایجاد می کند سپس از طریق آن پلتفرم نیز امادگی لازم را کسب کنید.

تغییر شماره 4: Google بر صنعت سخت افزار مسلط خواهد شد

نه، منظور من این نیست که آنها می خواهند چیزی بهتر از iPad یا iPhone ایجاد کنند.

اپل، در هسته اصلی خود، یک شرکت سخت افزاری است و در تولید دستگاه های شگفت انگیزی که ما از آن ها استفاده می کنیم، کاملاً برنده است. اما مسئله بزرگی که در مورد دستگاه های اپل و حتی دستگاه های سامسونگ وجود دارد این است که آنها گران هستند.

از طرف دیگر گوگل دارای دستگاه های رده بالایی می باشد، اما آن ها دستگاه های مقرون به صرفه ای را امتحان و تولید می کنند. آنها همچنین اجازه می دهند تولید کنندگان دیگر از سیستم عامل خود برای تلفن های خود استفاده کنند.

هدف آن ها این نیست که از طریق فروش تلفن همراه درآمد کسب کنند. هدف آن ها این است که همه مردم دنیا سخت افزار گوگل را در اختیار داشته باشند و از آن ها استفاده کنند.

چرا؟

این بدان معناست که آن ها اطلاعات بیشتری را جمع می کنند که این امکان را می دهد تا بیشترین درآمد را از تبلیغات را بدست آورند. زیرا همه این دستگاه ها افراد را به سمت موتور جستجوی گوگل هدایت می کنند که پر از تبلیغات است. این یک حرکت بسیار هوشمندانه است.

آن ها فقط با تلفن های خود از این استراتژی استفاده نمی کنند. آن ها در تلاشند همه محصولات خود را مقرون به صرفه کنند. به این ترتیب مردم در سراسر جهان می توانند از پس خرید آن ها برآیند.

زیرا اگر در جاهایی مانند برزیل یا هند زندگی می کنید، دستگاه های اپل خیلی گران هستند و همین امر باعث می شود افراد یک دستگاه Google را انتخاب کنند.

کمتر از 5 درصد از جهان در ایالات متحده زندگی می کنند … پول در بازارهای جهانی است.

اگر در حال بحث و گفتگو هستید که روی کدام پلتفرم باید کار کنید، Google را در نظر بگیرید. سهم بازار Android به دلیل سخت افزار و مشارکت مناسب ، تقریبا 87٪ است.

Google بر صنعت سخت افزار مسلط خواهد شد

تغییر شماره 5: انتظار می رود تبلیغات Google آفلاین شود

در حال حاضر شما عمدتا تبلیغات را در موتور جستجوی آن ها مشاهده می کنید.

بله، همچنین در مورد برخی از دیگر سرویس های گوگل نیز مانند Maps تبلیغات خواهید یافت، اما انتظار داشته باشید همه جا دیده شوند.

در نظر داشته باشید که در سال 2019، برای اولین بار در تاریخ امریکا، هزینه برای تبلیغات دیجیتال، از هزینه برای تبلیغات سنتی، پیشی گرفته است.

 انتظار دارید تبلیغات Google آفلاین شود

اما هنوز هم، تبلیغات آفلاین بیش از صد میلیارد دلار از صنعت را بر می گیرند و این فقط در ایالات متحده است.

طی چند سال آینده، شرط می بندم که شما Google را در تبلیغات آفلاین نیز مشاهده خواهید کرد. فقط به این روش فکر کنید. Google صاحب Waymo است، یک نوع سرویس خود ران شبیه به Uber است که به سرعت محبوبیت خود را افزایش می دهد.

آن ها داده هایی از دستگاه های Google در خانه شما و ساعت مچ دست شما دارند… اساساً، آنها داده های زیادی از شما نسبت به دیگران دارند. آن ها حتی شروع به ارائه پیشنهاداتی برای چک کردن حساب های مالی کرده اند.

با تمام این داده ها، چه کسی بهتر است به شما تبلیغات آفلاین را ارائه دهد؟ آن ها قادر خواهند بود که افراد را بهتر هدفمند کرده و به آنها اهمیت دهند.

همچنین باعث افزایش ارزش تبلیغات آفلاین و همچنین تبلیغات آنلاین در دراز مدت می شوند.

تغییر شماره 6: نتایج جستجو در آینده یکسان نخواهد بود

احتمالاً بیشتر شما از این تغییر متنفر هستید، اما نتایج قابل استفاده تر و کاربردی تر خواهد شد. آنها انواع مختلفی از تبلیغ را آزمایش می کنند.

نتایج جستجو در آینده یکسان نخواهد بود

شما قادر خواهید بود بدون مراجعه به وب سایت هتل، یک اتاق هتل درست در موتور جستجوی آن ها رزرو کنید.

نتایج جستجو در آینده یکسان نخواهد بود

در مورد وام ها، بیمه اتومبیل و بسیاری از صنایع دیگر نیز همین اتفاق خواهد افتاد.

این بدان معنا نیست که SEO از بین می رود یا هیچ کس از موتورهای جستجو به سایت شما نمی رود، این بدان معنی است که شما مجبور به انطباق هستید.

به عنوان مثال، می توانید محتوای مبتنی بر آموزش ایجاد کنید و رتبه بالایی داشته باشید و وقتی افراد در وب سایت شما قرار می گیرند، می توانید آن ها را به اهدافی برای فروش، تبدیل کنید.

همچنین می توانید از ابزارهایی مانند Hello Bar برای ایجاد پنجره پاپ آپ و اسلایدرها استفاده کنید تا بازدید کنندگان را به صفحات پولی خود هدایت کنید.

نتیجه مقاله برنامه های آینده گوگل

  • آینده به همین شکل نخواهد بود. شرکت هایی مانند تسلا تنها کسانی که در حال نوآوری هستند نبوده و در این زمینه بیشتر شرکت های بزرگ حضور دارند.
  • انتظار نداشته باشید که Google مانند همه شرکت های فنی دیگر باشد. این تنها راه برای ادامه و پیروزی است.
  • به عنوان بازاریابان و کارآفرینان، Google تنها کسی نیست که مانع رشد فروش و ترافیک شما شود. اما به جای ناراحتی یا شکایت، آن را بپذیرید.
  • با زمان خود سازگار باشید و به سازگاری توجه کنید. هنگامی که سازگار می شوید در حالی که رقبای شما شکایت می کنند، برنده خواهید شد.

در این مقاله برنامه های آینده گوگل را برای شما بیان کردیم تا بتوانید با دید بازتری گوگل را بررسی کنید. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.