وقتی جستجوگر ها، به صفحات اطلاعاتی هدایت می شوند، چگونه می توانید ترافیک بیشتری را به صفحات فرود مورد نظر، هدایت کنید؟ کار هایی وجود دارد که می توانید برای جذب ترافیک بیشتر به صفحات فرود کلیدی خود، انجام دهید. ابتدا، می‌خواهم نظر شما را در مورد پیاده‌ سازی کلیدواژه های بیشتر در صفحه اصلی خود بیان کنم.

در حالی که صفحه اصلی شما بالاترین صفحه معتبر است، من ترجیح می دهم علاوه بر صفحه اصلی، روی صفحات فرود دیگر تمرکز کنم. همچنین توصیه نمی‌کنم محتوای صفحات رتبه‌ بندی را حذف کنید و آن را در صفحه اصلی قرار دهید. به عبارت دیگر، به جای تلاش برای بهینه سازی صفحه اصلی برای همه کلمات کلیدی مهم، بهتر است صفحات فرود را در موضوعات، کلمات کلیدی و هدف خاص، بهینه کنید.

با در نظر گرفتن این موضوع، اجازه دهید برخی از کار هایی را که می توانید برای بهبود وضعیت ترافیک خود انجام دهید، مرور کنیم.

1. بررسی رتبه‌ بندی‌ ها و پرسش‌ ها در سطح صفحه

بررسی رتبه‌ بندی‌ ها و پرسش‌ ها در صفحه برای هدایت ترافیک به صفحات فرود.

شما باید تعیین کنید که هر صفحه برای چه رتبه‌ بندی می‌ شود و همچنین جستجو هایی که گوگل را با آن مرتبط کرده است. اگر قبلاً این کار را نکرده‌ اید، حتماً رتبه‌ های خود را در یک ابزار سئو، مانند Semrush، SpyFu، SE Ranking، Rank Ranger، Moz و… دنبال کنید.

فقط به نمای کلی رتبه بندی نگاه نکنید، بلکه در عوض به این موضوع بپردازید که هر صفحه برای چه رتبه بندی می شود. علاوه بر این، از کنسول جستجوی گوگل، برای تعیین کوئری، برای هر صفحه استفاده کنید.

وقتی در Google Search Console هستید، به Performance بروید و بازه زمانی خود را انتخاب کنید. توصیه می شود که داده‌ های سه ماه گذشته و فیلترینگ هر صفحه‌ ای را که می‌خواهید تجزیه و تحلیل کنید، مشاهده کنید. این تجزیه و تحلیل، به شما درک بهتری از نحوه مشاهده محتوای صفحه شما، توسط گوگل می دهد.

برای صفحات فرود کلیدی که می‌خواهید ترافیک بیشتری را به آن‌ها هدایت کنید، ببینید آیا عبارت های جستجویی وجود دارند که مطابقت خوبی دارند، اما رتبه خوبی ندارند. سپس، به دنبال فرصت هایی برای بهینه سازی بهتر این صفحه باشید.

به عنوان مثال، ممکن است به بروز رسانی عنوان صفحه و H1 خود نگاه کنید تا آن پرسش ها را شامل شود و یا اطمینان حاصل کنید که آن ها در محتوای صفحه، استفاده می شوند. با این حال، ابتدا باید کمی بیشتر تحقیق کنید تا هدف پشت آن عبارت‌ های جستجو را مشخص کنید، که به نکته بعدی منتهی می‌شود.

2. هدف جستجوگر را تشخیص دهید

اخیراً هدف جستجوگر، به عنوان یکی از زمینه‌ های اصلی برای بررسی آینده سئو، شناسایی شده است. این مفهوم جدیدی نیست، اما به نظر می رسد که همچنان اهمیت بیشتری پیدا می کند.
بنابراین، چگونه قصد جستجوگر را دریابید؟ در واقع آنقدر ها هم سخت نیست.

هنگامی که پرس و جو ها و کلمات کلیدی را که می خواهید برای هدایت ترافیک به صفحات فرود هدف قرار دهید، پیدا کردید؛ تحقیقات بیشتری انجام دهید تا ببینید گوگل به عنوان هدف پشت هر یک از آن کلمات کلیدی، چه می بیند. اینجاست که ابزار های سئو، دوباره وارد کار می شوند. اکثر ابزار ها، برای هر کلمه کلیدی، صفحات با رتبه برتر در نتایج جستجو را، به شما نشان می دهند. برای تعیین هدف آن صفحات، ده مورد برتر را مرور کنید.

مطمئن شوید، صفحه ای که می خواهید بهینه سازی کنید، با آن هدف مطابقت دارد. به عنوان مثال، اگر یک کلمه کلیدی را هدف قرار می دهید و صفحات با رتبه برتر همه اطلاعاتی هستند، صفحه شما نیز باید باشد.

حال، اگر صفحه دسته بندی محصولی داشته باشید که بخواهید به جای صفحه اطلاعاتی خود، رتبه بندی کنید، چه کار می کنید؟
می‌توانید بخش پرسش‌ های متداول را در صفحه اضافه کنید که شامل سؤالات متداول درباره آن دسته با پاسخ‌ های غنی از اطلاعات، باشد.

3. بروز رسانی لینک های داخلی

آخرین چیزی که باید در نظر بگیرید این است که چگونه لینک داخلی می دهید. آیا از متن غنی از کلمات کلیدی، برای پیوند دادن به صفحات داخلی خود استفاده می کنید؟
این رویکرد به شما کمک می کند ساختاری واضح، در سایت خود بسازید و همچنین برای موضوعاتی که با صفحات فرود خود هدف قرار می دهید، اعتبار ایجاد کنید.

هنگامی که این مراحل را دنبال کردید، به نظارت بر رتبه بندی هر صفحه و همچنین کلیک ها و پرس و جو ها در کنسول جستجوی گوگل، ادامه دهید. ممکن است لازم باشد تنظیمات بیشتری را انجام دهید تا این ترافیک هدفمند به صفحات فرود کلیدی شما هدایت شود.

4. با بازاریابی ایمیلی، به افرادی که می شناسید دسترسی پیدا کنید

استفاده از بازاریابی ایمیلی برای هدایت ترافیک بیشتر به صفحات فرود.

برخی از افرادی که می خواهید در صفحه فرود شما قرار بگیرند، احتمالاً افرادی هستند که قبلاً آن ها را می شناسید. صفحه فرود شما، بازدید کنندگان جدیدی را جذب می کند که در لیست ایمیل شما وجود ندارند.

هنگامی که یک صفحه فرود ایجاد می کنید، این صفحه بر اساس یک کمپین ایمیلی است که گروهی از افراد را هدف قرار می دهد. در حالی که بازدیدکنندگان جدید صفحه فرود شما را از طریق کانال های دیگر پیدا می کنند، می توانید مشترکین لیست فعلی را نیز به صفحه فرود خود هدایت کنید.

5. صفحه فرود خود را برای سئو بهینه کنید

هدف اصلی شما برای صفحه فرود چیست؟ آیا می خواهید ترافیک به صفحات فرود شما، هدایت شود و صفحه فرود شما در جستجو یا تبدیل، رتبه بندی شود؟
احتمالا هر دو، اما برای اینکه افراد به مرحله تبدیل برسند، باید بتوانند صفحه شما را پیدا کنند. سئو صفحات فرود، می تواند به این امر کمک کند.

با این حال، این می تواند یک رویکرد پیچیده تر باشد.
به طور سنتی، صفحه فرود با متن زیادی پر نمی شود. صفحه فرود شما باید یک پیام کلیدی را به سرعت ارسال کند و افراد را وادار به انجام کاری کند. متن کمتر، به معنای فرصت کمتر برای کلمات کلیدی است که می تواند به بهینه سازی صفحه شما کمک کند.

فرض کنید یک صفحه فرود متمرکز بر سئو، برای فروش نرم افزار های مالی شخصی، ایجاد کرده اید. صفحه فرود متمرکز بر تبدیل شما، باید کلیدواژه هایی را هدف قرار دهد که شخصی به دنبال خرید آن ها جستجو می کند، مانند:

 • نرم افزار مالی شخصی
 • نرم افزار بودجه بندی
 • نرم افزار حسابداری

افرادی که کلمه‌ ای مانند «نرم‌ افزار مالی شخصی» را جستجو می‌ کنند، آماده خرید هستند و گوگل می‌تواند پاسخگو باشد. هنگامی که صفحه فرود شما برای سئو، مرتبط با عبارت کلیدی متمرکز بر تبدیل بهینه سازی شده است، می توانید حتی فراتر از آن را با کلماتی که توصیف می کنند، یک راه حل هدف قرار دهید.

6. اجازه دهید تبلیغات جستجوی پولی، راه هدایت ترافیک را به صفحات فرود شما، هموار کند

تبلیغات جستجوی پولی چیست؟

تبلیغات جستجوی پولی که معمولاً به عنوان PPC (پرداخت به ازای کلیک) یا SEM (بازاریابی موتور های جستجوگر) شناخته می شود، نوعی تبلیغات است که در آن، برای هر بار کلیک کاربر بر روی یکی از تبلیغات شما، هزینه ای پرداخت می کنید.

چندین پلتفرم تبلیغاتی پولی، برای به اشتراک گذاشتن پیشنهاد صفحه فرود شما وجود دارد. می‌توانید تبلیغات متنی را در بالای جستجو های افراد در Google نشان دهید.

کجا می توانید تبلیغات جستجوی پولی را تنظیم کنید؟

مکان‌ های زیادی وجود دارد که می‌ توانید آن‌ ها را پیاده‌ سازی کنید، اما یکی از محبوب‌ ترین آن ها Google Ads (که قبلاً به عنوان AdWords شناخته می‌شد) است. با Google Ads، بسته به اینکه چه چیزی برای شما و کسب و کارتان اهمیت دارد، روش‌ های مختلفی برای پیشنهاد قیمت، برای تبلیغات شما وجود دارد. بیشتر تبلیغ‌ کنندگان روی کلیک‌ ها، نمایش‌ ها، تبدیل‌ ها یا بازدید ها (برای تبلیغات ویدیویی) تمرکز می‌کنند.

چرا از تبلیغات گوگل استفاده کنیم؟

 • آن ها مقیاس پذیر هستند. این بدان معناست که برای بدست آوردن ده برابر بیشتر، نیازی به تلاش ده برابری ندارید. شما می توانید بودجه PPC خود را افزایش دهید و سرنخ ها و سود شما بر این اساس، افزایش می یابد.
 • قابل اندازه گیری هستند. Google Ads به شما امکان می دهد اطلاعات کلیدی درباره بازدید کنندگان صفحه خود را، مشاهده کنید. مانند آنچه که آن ها برای یافتن تبلیغات شما جستجو کرده اند. همچنین، Google Ads به شما امکان می دهد سطح دقیق تری از بینش داده را از معیار های PPC مانند هزینه به ازای هر تبدیل، نرخ تبدیل، و نرخ کلیک مشاهده کنید.

7. با اینفلوئنسر ها تماس بگیرید

آیا می دانستید که محتوای به اشتراک گذاشته شده توسط اینفلوئنسر ها بیش از 8 برابر میزان مشارکت محتوایی است که مستقیماً از مشاغل به اشتراک گذاشته می شود؟ این سطح از توجه را برای صفحه فرود خود تصور کنید.

به عنوان مثال، اگر صفحه فرود شما یک محصول خاص و با زمان محدود را می فروشد، یک اینفلوئنسر می تواند تجربه خود را با آن در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارد.

اثبات اجتماعی اگر از طرف کسی باشد که مخاطب شما به آن اعتماد دارد، بهترین تاثیر را خواهد داشت. یک اینفلوئنسر می تواند محتوای صفحه فرود شما را برای کمک به افزایش ترافیک تبلیغ کند. زمانی که شخص معتبر دیگری شما را تایید کند، اعتبار شما را تقویت می کند.

8. محتوای موجود را تغییر کاربری دهید

البته، اگر محتوا هم عالی باشد، ضرری ندارد… اما یکی از راه‌ های تبلیغ محتوای صفحه فرود، استفاده مجدد از محتوای قدیمی‌تر و مرتبط به انواع محتوای جدید است.

محتوای Repuped چیست؟

محتوای تغییر کاربری، محتوایی است که از شکل اصلی خود تغییر یافته است تا در خدمت یک هدف بازاریابی متفاوت باشد. محتوای تغییر کاربری، معمولاً پیام و ایده‌ های اصلی محتوای اصلی را حفظ می‌ کند. می‌توانید محتوا را در قالب‌ های متفاوتی (مثلاً تغییر از نوشتاری به اینفوگرافیک یا ویدیویی) تغییر دهید یا برای پاسخگویی به نیاز های مخاطب هدف متفاوت، تجدید نظر کنید.

استفاده مجدد از محتوا، دو مزیت کلیدی دارد:

 • باعث صرفه جویی در زمان در تولید محتوا می شود.
 • این به شما کمک می‌کند تا به گروه‌ های جدیدی از افراد دسترسی پیدا کنید، مانند افزودن بخشی از محتوا که مخاطبان بیشتری را جذب می‌کند.

محتوای تغییر کاربری، چگونه به تبلیغ و هدایت ترافیک به صفحات فرود شما، کمک می کند؟

هنگامی که محتوا را تغییر کاربری می دهید، می توانید بخش هایی را اضافه یا تغییر دهید تا شامل زبانی باشد که در مورد محتوای صفحات فرود شما صحبت می کند، یا یک فرم درون خطی که آن ها را به آنجا می برد، اضافه کنید.

صفحه فرود شما ممکن است برای شروع یک آزمایش رایگان یا دانلود محتوای عمیق تر مربوط به یک وبلاگ کوتاه تر، باشد. برای اینکه شخصی را در آن صفحه فرود قرار دهید، می توانید مواردی را در یک محتوای تغییر کاربری داده شده بگنجانید:

 • یک فرم درون خطی که به صفحه فرود اولین مراحل آزمایشی رایگان می رود.
 • یک صفحه فرود با اطلاعات مربوط به یک محتوای دروازه‌ دار مرتبط.

محتوایی که مجدداً به کار می برید، راهی عالی برای هدایت ترافیک به صفحه فرود شما است، تا زمانی که محتوایی با عملکرد بالا باشد. برخی از محتوا ها، مانند وبلاگ ها، اغلب مشکل مشابه صفحه فرود را دارند. رسیدن ترافیک به هر یک از آن ها سخت است.

شما کاملاً می توانید محتوای جدیدی را برای تکمیل صفحه فرود خود ایجاد کنید، اما محتوای جدید ممکن است بیشترین ترافیک را ایجاد کند. به جای آن مقداری ترافیک از سایر محتوای با عملکرد بالا جذب کنید، مانند…

 • وبلاگ ها
 • پادکست ها
 • سریال یوتیوب

9. از قدرت روابط عمومی استفاده کنید

مشتریان آینده شما، تنها افرادی نیستند که می توانند به صفحه فرود شما علاقه مند شوند. انتشارات، به همان اندازه که شما به مشتریان نیاز دارید به محتوا نیاز دارند و انتشار محتوای مناسب می تواند صفحه فرود شما را تبلیغ کند. البته ناگفته نماند که کاهش ترافیک برای محتوای باکیفیت نیز ممکن است رخ دهد. بنابراین در صورت کاهش ترافیک، این مشکل تنها ناشی از کیفیت محتوا، نیست.

بیایید بگوییم که صفحه فرود شما یک قطعه غنی از محتوای دروازه‌ دار را تبلیغ می‌کند، مانند یک راهنمای تحقیق. شما می‌توانید برای انتشار راهنمای تحقیق، انتشارات مرتبط با صنعت خود را مطرح کنید و پیوندی به صفحه فرود مورد نظر در آن قرار دهید.

نوشتن یک پیشنهاد برای تبلیغ محتوای دروازه‌دار شما، آسان‌ تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. پوشش رسانه ای یک راه عالی برای هدایت ترافیک به صفحه فرود شما و افزایش دیده شدن نام تجاری شما در صنعت شما است.

چگونه می توانم ترافیک را به صفحات فرود خود هدایت کنم؟

هدایت ترافیک بیشتر به صفحات فرود.

اگر صاحب کسب‌ و کار کوچک‌ تری هستید، استفاده از هر منبعی در جهان، ممکن است گزینه‌ مناسبی برای شما نباشد. در این صورت، بهترین راه برای انتخاب منابع ترافیکی که می‌ خواهید با آن شروع کنید به دو کلمه خلاصه می‌شود:

 • رایگان
 • امکان پذیر

شما می خواهید بیش از یک منبع کانال را برای افزایش ترافیک امتحان کنید، اما بیش از توان مالی و پهنای باند شخصی خود را بر عهده نگیرید. هر خیابان ترافیکی که کاوش می کنید باید دلیلی برای کاوش در آن داشته باشد.

اگر با هر کانالی شروع می کنید، این 4 روش را برای هدایت ترافیک به صفحه فرود خود در نظر بگیرید:

 • بازاریابی ایمیلی: افرادی را که می دانید آنچه را که صفحه فرود شما ارائه می دهد را می خواهند، جذب کنید. می توانید یک پلتفرم بازاریابی ایمیل خودکار متناسب با نیاز های بودجه خود پیدا کنید تا به راحتی ایمیل های عالی برای مخاطبین خود ارسال کنید.
 • محتوای تغییر کاربری: همه به دنبال پاسخ هستند و شما می توانید محتوای قدیمی را به محتوای جدید( افراد را به صفحه فرود شما هدایت می کند)، تغییر دهید. این محتوا می تواند در یک صفحه فرود وجود داشته باشد یا برای جستجوی ارگانیک بهینه شود.
 • سئو ارگانیک: می‌توانید از کپی خود برای یافتن صفحه فرود خود از طریق جستجوی ارگانیک با کپی بهینه‌ سازی شده سئو، استفاده کنید. به آنچه دیگران در مورد موضوع صفحه فرود شما به صورت آنلاین جستجو می کنند نگاه کنید و عبارات کلیدی را انتخاب کنید تا در آن گنجانده شود.
 • رسانه های اجتماعی: ثبت نام و ارسال، رایگان است و فرصت های زیادی برای اشتراک گذاری بین فالوور های شما و تأثیرگذاران صنعت، وجود دارد.

منبع: searchenginejournal ، activecampaign