در این مقاله درباره موتور جستجو بینگ (Bing Search Engine)، به طور کلی توضیح داده شده و امکانات آن و تفاوت آن با دیگر موتور های جستجو به خصوص گوگل و غیره نیز بررسی می شود.

آنچه که در این مقاله در رابطه با موتور جستجوی بینگ خواهید خواند:

معرفی و تاریخچه

موتورهای جستجو (Web search engine) ابزاری برای جستجو و یافتن اطلاعات درخواست شده کاربر توسط یافتن کلمات کلیدی (keyword) در وب می باشد. این کلمات کلیدی که توسط کاربر تایپ می شود، در واقع توضیحی کوتاه دربارهٔ آنچه قرار است در اینترنت پیدا شود می باشد؛ پس باید تا حد امکان کوتاه، جزئی و دقیق باشند.

یکی از این موتورهای جستجوی بسیار مفید و کاربردی که توسط استیو بالمر (مدیرعامل وقت مایکروسافت) در ژوئن 2009 درهمایش All Things Digital رونمایی شد، موتور جستجوی Bing بود و فصل جدیدی از مبارزه علیه Google را باز کرد.

یاهو، گوگل و بینگ

از آن زمان، بینگ سهم خود از بازار را بدست آورده اگرچه هنوز بسیار از گوگل و حتی یاهو عقب مانده تر بود. با این حال، بینگ توافقاتی انجام داد که به او اجازه می دهد تا نتیجه ای را که یاهو به دست می آورد “قدرت” ببخشد. این امر به طور غیرمستقیم انجام می گیرد. در همین حال، این موتور جستجو به بازاریابی و تبلیغات نیز می پردازد و حتی توانسته است کاری کند که امروزه عبارت “Bing it”بر سر زبان ها بیفتد.

صفحه اصلی جستجو Bing

صفحه اصلی بینگ
صفحه اصلی جستجو بینگ

صفحه اصلی جستجوی گوگل از نظر طراحی بسیار ساده و حداقل است، در حالی که بینگ اغلب پر از عکس های زیبا و لینک هایی به آخرین اخبار می باشد که به صورت روزانه نیز به روزرسانی می شود و تاثیر زیادی در جذب کاربران به این موتور جستجو دارد.
بینگ هنوز یک نوار جستجوی ساده و آسان دارد اما همانند نوار جستجوی گوگل در وسط صفحه قرار ندارد. که تصمیمی هدفمندانه به نظر می رسد. البته صفحه اصلی جستجوی بینگ قابل تنظیم است. اگر می خواهید از آن استفاده کنید اما فضای سفید یا پیش زمینه کمتری را ترجیح می دهید، می توانید نوار منو صفحه، پیوندهای خبری و حتی تصویر صفحه اصلی روزانه خود را مخفی کنید.

بعد از وارد کردن کلمه کلیدی (keyword) در کادر جستجو صفحه ساده ای برایتان باز میشود که نتایج نمایش داده شده آن برخلاف سایرموتورهای جستجوگر کاملا کاربردی، مفید و مرتبط است وهمین امر بینگ را بعنوان رقیبی جدی برای موتور جستجوی گوگل قرارداده است.

همانند موتور جستجوی گوگل، بینگ نیز علاوه بر جستجوی صفحات وب، تصاویر، ویدیوها، خبرها، نقشه‌ها و غیره، قادر است در برابر عبارات جستجو شده‌ ی خاص، پاسخ‌ های مرتبطی را ارائه نماید: انجام محاسبات ریاضی، تبدیل واحدها، نمایش معنی واژه‌ها با به کار بردن “define:” در ابتدای عبارت مورد جستجو، بررسی املای واژه‌ها، نمایش نتایج مسابقات ورزشی و … از جمله‌ ی این قابلیت‌ ها به شمار می‌ رود.

شرکت مایکروسافت، اینترنت اکسپلورر را در ویندوز خود بصورت پیش فرض نصب کرده است، در همین راستا موتور جستجوی بینگ نیز به عنوان صفحه پیش فرض موتور جستجوگر اینترنت اکسپلورر تعریف شده است. همچنین توسط دستیار شخصی مایکروسافت (یعنی Cortana) نیز مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

شما می توانید از طریق روش های زیر اقدام به استفاده از موتور جستجو Bing کنید:

 • آدرس موتور جستجو بینگ

https://www.bing.com

 • آدرس برنامه Android موتور جستجو بینگ

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.bing&hl=en

 • آدرس برنامه IOS موتور جستجو بینگ

https://apps.apple.com/us/app/bing-search/id345323231

بینگ رقیب گوگل

Bing رقیبی قدرتمند برای گوگل

 

ویژگی ها و خدمات Bing

بینگ بیشتر از جستجوی وب ارائه می دهد. در ادامه چند دسته محبوب بینگ آورده شده است:

 • بینگ: دسته بندی برای “همه چیز” و هر کاری که به طور خاص با Bing انجام می شود. به خصوص محصولات و ویژگی ها را شامل می شود.
 • Bing Mobile: شامل تلاش های بینگ در فضای جستجوی تلفن همراه می شود.
 • نقشه ها و محدوده های نزدیک در بینگ: نقشه های بینگ یک چالش جدی برای نقشه های Google است و مجموعه ای جالب از “برنامه های نقشه” جهت جستجوهای خاص ارائه می دهد.
 • Bing SEO: مقالاتی رایگان از طریق SEO در موتور جستجوی بینگ جمع آوری شده است.
 • بینگ سفر: جستجوی سفر بینگ، به ویژه به دلیل خدمات پیش بینی کرایه، مورد توجه بسیاری قرار گرفته است.
 • Microsoft adCenter: اطلاعاتی درباره برنامه تبلیغات جستجوی پرداخت شده بینگ فراهم می کند.

مایکروسافت: دسته “همه چیز”، شامل پست هایی که در مورد مایکروسافت و بینگ نوشته شده می باشد.

کیفیت نتایج جستجو

جستجوگر بینگ
جستجو تصویری با Bing

در بیشتر موارد، نظر بر این است که تفاوت چندانی در کیفیت بین نتایج جستجو ایجاد شده توسط بینگ و گوگل وجود ندارد. با این حال، هنگامی که نوبت به جستجوی اطلاعات حساس به زمان می رسد، باید چند نکته را در خاطر داشته باشید.
اول از همه، اگر در جستجوی مقالات خبری هستید یا در مورد مطالبی که به آخرین اطلاعات نیاز دارد تحقیق می کنید، بینگ كمتر از Google مفید واقع خواهد شد، به این معنا كه همیشه تاریخ انتشار را در كنار نتایج جستجوی خود ارائه نمی دهد و امکان مشاهده سریع اینکه کدام مقاله یا منبع جدیدترین اطلاعات را دارد، فراهم نمی شود.
بینگ همیشه جدیدترین مقالات را در صدر نتایج جستجوی خود قرار نمی دهد و تمایل دارد به جای مقالات یا فیلم های مناسب تر و جدیدتر، مقالات قدیمی تر را نشان دهد، در حالی که Google تمایل دارد جدیدترین مطالب در مورد یک موضوع خاص را در بالای نتایج جستجوی خود قرار دهد.

بینگ و گوگل

گزینه های پیشرفته جستجو

 • بینگ و گوگل گزینه های جستجوی پیشرفته و فیلترهایی را برای کاهش نتایج جستجو ارائه می دهند، اما گزینه ها و فیلترهای پیشرفته Google نسبت به Bing راحت تر می باشد.
  برای مثال در صفحه نتایج جستجو ایجاد شده توسط بینگ، تا زمانی که یک برگه نتایج متفاوت مانند تصاویر یا فیلم ها انتخاب نکنید، گزینه ای برای تنظیمات جستجوی پیشرفته یا فیلتر وجود ندارد.
  با این حال، در صفحه نتایج جستجوی Google، معمولاً Advanced Search و سایر ابزارها و فیلترهای جستجو معمولاً در اکثر زبانه های نتیجه ای که انتخاب می کنید، به راحتی در دسترس بوده و قابل مشاهده است.

برنامه های انگیزشی بینگ

بینگ فقط برای گشتن در اینترنت برای موسیقی، فیلم، بازی و برنامه به شما تخفیف می دهد.

 

استفاده از برنامه ها انگیزشی و برنامه های جایزه

با این وجود که برنامه های برای پاداش وجود دارد که می توانید برای جستجوی روزانه خود در Google پاداش یا پول دریافت کنید، ولی به نظر می رسد که بینگ مطمئن ترین برنامه پاداش را برای کسانی که می خواهند از جستجوی وب خود پول دریافت کنند، داشته باشد.
خصوصاً به این دلیل است که برنامه پاداش بینگ، Microsoft Rewards، مستقیماً با مایکروسافت در ارتباط است. علاوه بر فراهم آوری امکان پشتیبانی توسط مایکروسافت، می توان به راحتی در برنامه پاداش بینگ با داشتن یک حساب کاربری مایکروسافت ثبت نام کرد.
تا زمانی که به حساب کاربری خود Login باشید، می توانید برای جستجو در Bing، امتحان دادن یا حتی خرید در فروشگاه Microsoft امتیاز کسب کنید. پس از کسب امتیاز کافی می توانید از آنها برای فیلم ها، برنامه ها، کارت های هدیه، اهداء به خیریه و موارد دیگر استفاده کنید.
برنامه پاداش گوگل نیز Screenwise می باشد که دیگر فعال به نظر نمی رسد، زیرا با بازدید از آن با خطای 404 مواجه می شوید و یا به برنامه پاداش های معروف تر گوگل، Google Opinion Rewards هدایت خواهید شد.

جستجوی در تلفن همراه با Bing

قابلیت های بینگ در تلفن همراه

برنامه Bing Search برای دستگاه های Android و iOS قابل دسترس می باشد.

 • اگر فکر می کنید بیشتر جستجو های خود را بر روی تلفن همراه انجام می دهید، توصیه می شود برنامه جستجوی بینگ را امتحان کنید.

 • برنامه موتور جستجوگر همان کیفیت نتایج جستجو به عنوان وب سایت اصلی بر روی دسک تاپ اصلی بینگ را ارائه می دهد، با این حال برنامه تلفن همراه بینگ چند ویژگی قابل توجه ارائه می دهد:

 • در نزدیکی من (Near Me): با انتخاب این مورد، بینگ به طور خودکار لیستی از رستوران های دارای رتبه بالا در نزدیکی شما و لیستی از جاذبه های محلی برای بازدید را در اختیار شما قرار می دهد.
 • سرگرمی (Fun): با کمک این گزینه بینگ تعدادی بازی سرگرم کننده و تست های دوستانه برای تلفن همراه را نمایش می دهد.
 • بنزین (Gas): بینگ به طور خودکار لیستی از نزدیکترین پمپ بنزین ها را با آدرس آنها و جدیدترین قیمت بنزین را در اختیار کاربران قرار می دهد.

موارد منحصر به فرد بینگ

برنامه بینگ برای موبایل

برنامه جستجو بینگ بر روی موبایل

 • محتوای پنهان همانند محتوای عادی پیمایش می شود:
  بینگ و یاهو محتوای پنهان و غیر پنهان را تشخیص نمی دهند اما گوگل ارزشی برای محتوای پنهان قائل نیست و حتی استفاده از محتوای پنهان می تواند به رتبه سایت شما به شدت آسیب برساند.
 • مطابقت دقیق کلمات کلیدی:
  بینگ به مطابقت دقیق کلمات کلیدی در متا تگ و متن درون صفحه اهمیت بیشتری می دهد. در سوی دیگر گوگل به محتوا و نکات مهم در سراسر عبارت ها توجه دارد.

تاثیر شبکه های اجتماعی بر بینگ

اهمیت Bing به شبکه های اجتماعی

 • شبکه های اجتماعی
  شبکه های اجتماعی برای یک برند از نظر همه موتورهای جستجو بسیار با ارزش هستند. بینگ برخلاف گوگل بصورت عمومی اعلام کرده است که شبکه های اجتماعی یک فاکتور قوی برای رتبه بندی سایت ها می باشد.
 • محتوای فلش (Flash)
  بینگ به خوبی قادر است سایت های فلش را پردازش کند و به طور بالقوه سایت هایی که محتوای فلش جذابی دارند را جذب می کند.
 • جستجو تصویری
  این قابلیت که تا چند سال پیش تنها در فیلم های علمی تخیلی ممکن بود اکنون در موتور جستجو گر بینگ قابل اجرا و در حال پیشرفت است. تنها کافیست عکس خود را به بینگ بدهید تا نتیجه مورد نظرتان را به شما بدهد. می توانید حتی از این ویژگی در حل مسائل فیزیک و ریاضی خود نیز استفاده کنید.
 • بهینه سازی نتایج یا BING TimeLine
  تشخیص تعداد مخاطبین(ورود با تبلیغ) با بینگ

  بینگ می تواند تعداد دقیق مخاطبانی که از طریق تبلیغ وارد سایت شما شدند را برایتان مشخص کند.

  بینگ توانسته با استفاده از این ویژگی نتایج بیشتر را حذف کند تا در نهایت بتواند بهترین نتایج را در صفحه اول به صورت یک پروفایل کامل نشان دهد. برای مثال می توانید با جستجوی نام یک بازیگر، مختصری از تمام اطلاعات فرد، فیلم های ساخته شده، جوایز و خیلی چیز های دیگر را مشاهده کنید.

جستجوی ویدیو
بینگ به شما این امکان را می دهد تا بتوانید ویدیو مورد نظر خود را با توجه به فیلتر های کیفیت، مدت زمان و تاریخ جستجو کنید.

سئو و موتور Bing

نکاتی برای سئو در بینگ

مهمترین مسئله برای یک کارشناس سئو، شناخت الگوریتم موتور جستجوی بینگ است .

با اینکه نتایج موتور جستجوی Bing مناسب و مرتبط با جستجو کاربران می باشد ولی رتبه بندی آن تفاوت زیادی با گوگل دارد، که باعث جلب نظر متخصصین سئو برای فعالیت بر روی این بازار جدید می شود.

همانند گوگل، موتور جستجوی بینگ رتبه بندی بهتر را برای سایت هایی در نظر می گیرد که محتوای غنی و کاربر پسند دارند ولی هنوز به اندازه گوگل در حذف صفحاتی که ارزش زیادی برای کاربران ندارند خوب عمل نکرده است.

بینگ ارزش قابل توجهی برای کلمات کلیدی که در عنوان، URL و توضیحات متا وجود دارند قائل می باشد. در حالی که گوگل بیشتر بر روی فاکتورهای خارجی یا همان Off-page سئو تمرکز داشته و بسته به کوئری کاربران، اسنیپت های پویایی را ایجاد می کند که تمام محتوای صفحه را در بررسی خود لحاظ می کنند. اگر صفحه ای از سایت توضیحات متا نداشته باشد، موتور جستجوی بینگ آن را به عنوان یک خطا در ابزار تجزیه و تحلیل خود نشان خواهد داد.

ابزار وب مستر بینگ

Bing webmaster tool

ابزارهای زیادی برای تحلیل و برسی عملکرد سایت وجود دارد که سئوکاران با اتکا به این ابزارها سایت موردنظر را برای موتورهای جستجو گر واضح می نمایند تا Crawler های موتورهای جستجوگر بتوانند به‌ راحتی مطالب سایت را برسی نمایند تا هدف و مطلب مورد نظر را در اختیار کاربر قرار دهند.

ابزار بینگ وبمستر هم دقیقاً مانند وبمستر گوگل عمل می‌ کند، که وظیفه اصلی آن‌ تحلیل‌ سایت برای موتور جستجوگر Bing است . بینگ وبمستر بین کاربران به Bing webmaster tooll معروف است.

بینگ و سئو

توجه کارشناسان سئو به بینگ

 • در ابتدا و غالباً فهرست بندی کنید.

اگر در حال ساختن یک سایت جدید هستید، منتظر نمانید که خود بینگ صفحات را به تنهایی بگردد، صفحه وب خود را به درستی فهرست بندی کنید.

 • نقشه سایت خود را تمیز کنید.

Sitemap ابزاری اساسی برای هدایت ترافیک به وب سایت شما است. اگر می خواهید این موتور جستجو به نفع شما ترافیک را ارسال کند، بینگ نیاز به نقشه ای واضح دارد.

موتور جستجو بینگ

 • تمرکز بر شبکه های اجتماعی

اگر صفحه شما اشتراک گذاری، لایک و توییت بسیار زیادی دارد، به طور کلی در Bing عملکرد بهتری نسبت به صفحات با فعالیت اجتماعی کمتر دارد.

 • Backlink های ارزشمند و مرتبط

بینگ از Google پیروی می کند و ارتباط و ارزش لینک ها را با روشی مشابه ارزیابی می کند. کیفیت از کمیت مهمتر است.

 • شناسایی کلمات کلیدی مرتبط

بینگ هنوز به دنبال لینک هایی می باشد که در متن حاوی کلمات کلیدی مرتبط هستند.

جستجو تصویری در بینگ

 • افزودن رسانه و تصاویر مرتبط

 • بینگ عاشق رسانه است. در حالی که Flash یک مانع بزرگ برای Google محسوب می شود، بینگ در خواندن این نوع محتوا و استفاده از آن برای رتبه بندی سایت مشکلی ندارد.

 • تاکید بر جزئیات محلی

بینگ از محتوای محلی استقبال می کند و نتیجه هایی را که از نظر مکانی به کاربر نزدیکتر می باشد را در اولویت بالاتری قرار می دهد.

 

شباهت های Bing و Google

 • رتبه های بالاتر برای برندهای بزرگ:
  در تمامی موتورهای جستجو برندهای بزرگتر، رتبه بالاتری بصورت خودکار می گیرند. این موضوع ترکیبی از قدرت دامنه، بک لینک های با کیفیت و تعداد بازدیدکنندگان روزانه سایت می باشد.
 • بک لینک های با کیفیت:
  تمام موتورهای جستجو برای بک لینک ها ارزش زیادی قائل هستند. چنانچه سایت های معتبر به سایت شما لینک بدهند، اعتبار شما نیز افزایش می یابد زیرا کیفیت را تضمین می کند. ارزش بک لینک ها برای موتورهای جستجو براساس ارزش سایتی است که آن بک لینک را می دهد.
 • جستجوی محلی:
  نتایج جستجو در کشوری که سایت شما در آن قرار دارد برای گوگل و بینگ بسیار با اهمیت است در نتیجه یک استراتژی سئو هدف گذاری شده برای یک موقعیت مکانی برای موتورهای جستجو با ارزش تر است.
 • ابزار سئو:
  بینگ و گوگل هر دو دارای webmaster tools هستند که اطلاعات مهمی را می توان بوسیله آنها مشاهده نمود. تفاوت بین ابزارها تنها در میزان بزرگی آنها است.