در این مقاله قصد داریم همه چیز در مورد بازاریابی هوش مصنوعی را برای شما عزیزان مطرح کنیم. لطفا برای درک این مطلب در ادامه با ما همراه باشید.

راه حل های بازاریابی هوش مصنوعی راه هایی را برای ایجاد فاصله بین علم داده ها و اجرا، ارائه می دهد. روند پیمایش و تجزیه و تحلیل داده های عظیم، زمانی روندی غیرقابل ممکن و بسیار دشوار و سخت بوده است و اکنون نه تنها عملی است، بلکه در واقع آسان است. بیایید در مورد فن آوری های جدید فکر کنیم که در یک سال گذشته بازار را تجربه کرده اند. همه ما در مورد آیفون 10، اتومبیل های بدون راننده Google ،Snapchat Glasses و حتی شهر Elon Musk “در مریخ” شنیده ایم. اما فناوری های خاص بازاریابی چیست؟

بازاریابی هوش مصنوعی چیست؟

بازاریابی هوش مصنوعی روشی است برای به کار بردن اطلاعات مشتری و مفاهیم هوش مصنوعی مانند یادگیری ماشین (ماشین لرنینگ) برای پیش بینی حرکت بعدی مشتری و بهبود وضعیت مشتری.

 بازاریابی هوش مصنوعی چیست؟

تکامل داده های بزرگ و راه حل های پیشرفته تحلیلی باعث شده است تا بازاریابان بتوانند مخاطبان هدف خود را راحتتر پیدا کنند و در این مورد، کانون پیشرفت بازاریابی هوش مصنوعی (AI) قرار دارد.

بازاریابان دیجیتال با داشتن اطلاعات بزرگ و عظیم، می توانند عملکرد و ROI کمپین های خود را به صورت جدی تقویت کنند و همه این موارد را می توان بدون هیچ تلاش اضافی از طرف بازاریابان به دست آورد. در حالی که این تعریف، مروری بر بازاریابی هوش مصنوعی در ابتدایی ترین سطح ارائه می دهد، اما به وضوح چیزهای بیشتری وجود دارد که به آن می پردازیم. ما در این مقاله تمامی عناصر اصلی بازاریابی هوش مصنوعی را برای شما عزیزان خواهیم گفت.

عناصر اصلی بازاریابی هوش مصنوعی

چند عنصر کلیدی وجود دارد که بازاریابی هوش مصنوعی را همانند امروز قدرتمند می کند، از جمله داده های پیشنهادی، یادگیری ماشین و راه حل های مناسب.

اطلاعات بزرگ

داده های بزرگ یک مفهوم بسیار ساده است. این مفهوم به توانایی یک بازاریاب برای جمع آوری و بخش بندی مجموعه های بزرگ از داده ها با حداقل دخالت دست اشاره دارد. سپس تیم های بازاریابی می توانند از این داده ها برای اطمینان از ارسال پیام مناسب در زمان مناسب، از طریق کانال مورد نظر، به شخص مناسب استفاده کنند.

فراگیری ماشین

سیستم عامل های یادگیری ماشینی وقتی بازاریاب ها سعی می کنند از این مخزن عظیم داده استفاده کنند، مفید است. آنها می توانند به شناسایی روندها یا وقایع متداول کمک کرده و بطور مؤثر پیش بینی بینش، پاسخ ها و واکنش های مشترک را ارائه دهند تا بازاریابان بتوانند علت اصلی و احتمال تکرار برخی اقدامات را درک کنند.

راه حل های قدرتمند

راه حل های بازاریابی هوش مصنوعی واقعاً جهان را به همان روشی که یک انسان می فهمد درک می کند. این بدان معنی است که سیستم عامل ها می توانند مفاهیم و مضامین روشنگری را در مجموعه داده های عظیم، بسیار سریع شناسایی کنند. راه حل های هوش مصنوعی همچنین احساسات و ارتباطات را مانند یک انسان تعبیر می کنند، این باعث می شود این سیستم عامل ها بتوانند تفاوت پیام ها را مانند رسانه های اجتماعی، زبان طبیعی و پاسخ های ایمیل را درک کنند.

عناصر اصلی بازاریابی هوش مصنوعی

مزایای اصلی بازاریابی هوش مصنوعی

بنابراین این برای تیم های بازاریابی چه معنی دارد؟ بازاریابی هوش مصنوعی به دلیل بینش هایی که ارائه می دهد در بین بازاریابان مورد توجه بیشتری قرار گرفته است. بیایید چند روشی را مرور کنیم که بازاریابان بتوانند انتظار داشته باشند هوش مصنوعی بتواند در نتایج بازاریابی در ماه ها و سالهای آینده در آن ها تأثیر بگذارد:

جستجوی هوشمندانه تر

هرچه راه حل های پیشرفته فناوری باهوش تر می شوند، مهم است که به یاد داشته باشید که مخاطبان نیز باهوش تر می شوند. با تشکر از رسانه های اجتماعی و موتورهای جستجوی سریع (با تشکر از گوگل!)، مردم آنچه را که می خواستند سریعتر از گذشته پیدا می کنند. هوش مصنوعی و راه حل های بزرگ داده می توانند در واقع این الگوهای جستجو را تجزیه و تحلیل کرده و به بازاریابان کمک کنند مناطق اصلی را که درآن باید تلاش خود را متمرکز کنند شناسایی کنند.

تبلیغات دقیق

بازاریابان در حال حاضر با راه حل های بازاریابی مبتنی بر حساب، ایده های زیادی را در تبلیغات هوشمندانه قرار می دهند، اما هوش مصنوعی به تیم ها کمک می کند تا این کار ها را با تجزیه و تحلیل واقع بینانه تر انجام دهند. با فراوانی جدید داده های موجود، تبلیغات آنلاین می توانند باهوش تر و مؤثر تر شوند. راه حل های هوش مصنوعی می توانند در جستجوی کلمات کلیدی، پروفایل های اجتماعی و سایر داده های آنلاین برای نتایج در فکر انسان تاثیرگذار باشند.

تحویل محتوای تصفیه شده

خدمات و حفظ مشتری، حوزه دیگری است که هوش مصنوعی در آینده نقش بسزایی در آن خواهد داشت. به زودی عملکردهای چت و سایر راه های تعامل مستقیم با مصرف کننده توسط ربات های AI انجام می شود. بسیاری از شرکت ها با این تاکتیک ها می توانند در وقت و هزینه کارمندان صرفه جویی کنند. ربات های هوش مصنوعی همچنین به اطلاعات و تاریخچه های کل اینترنت دسترسی دارند و مدیران آنها را بسیار مؤثرتر از همتایان انسانی خود می دانند.

تحویل محتوای تصفیه شده

ادامه تحصیل

نه تنها از هوش مصنوعی می توانند برای کشف بینش های پنهان استفاده کنند بلکه در حقیقت می توان آن را آموزش داد و یاد گرفت که بینش های قبلی کشف نشده در تکنیک های جدید گنجانده شود تا نتیجه بهتری حاصل شود، دسترسی بهینه ای را برای هدف قرار دادن فقط مناسب ترین کاربران فراهم کنید. با گذشت زمان، این راه حل های هوش مصنوعی حتی باهوش تر از قبل می شوند و به طور مؤثر موارد بیهوده را از بین می برند، تبدیل ها را به شدت افزایش می دهند و تصمیم گیری را در زمان واقعی ترویج می کنند.

هوش مصنوعی آینده بازاریابی است

این یک تحول عظیم است، اگر واقعیت داشته باشد؟ آیا هنوز فکر می کنید هوش مصنوعی فناوری فردا است؟، نه امروز؟ خوب، ما خبرهایی را برای شما به دست آورده ایم: ذهن های خلاق در شرکتهای بسیار بزرگ هوش مصنوعی، راه حل های نوین، بازاریابی هوش مصنوعی را اجرا می کند. آن ها با استفاده از الگوریتم های پیشرفته یادگیری ماشین، در حال ایجاد راه حل های هوش مصنوعی هستند که می تواند بسیاری از کارهای خسته کننده و وقت گیر را که بازاریابان برای مقابله با آنها تلاش می کنند، به عهده بگیرند.

امیدوارم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید.