در این مقاله قصد داریم در مورد پروموشن و ویژگی های آن، همچنین تفاوت هایی که با بازاریابی و یا تبلیغات دارد صحبت کنیم. در ادامه برای آشنایی با این موضوع کاربردی با ما در ممتاز سئو همراه باشید.

مقدمه

تصور کنید تلفن جدیدی در حال راه اندازی است. شرکتی که سازنده این تلفن بوده، نسبت به کیفیت محصولات خود بسیار مطمئن بوده و در مورد فروش آنها روندش بسیار صعودی است. به نظر شما این شرکت در مورد معرفی محصولش و آشنایی کاربران با آن چگونه باید عمل کند؟ خوب اکثرا جوابشان این است که آن ها باید محصولاتشان را تبلیغ کنند. بگذارید مفهوم تبلیغات و انواع آن را درک کنیم و تفاوت آن را با پروموشن متوجه شویم. پروموشن ارتقاء نوعی ارتباط بین خریدار و فروشنده است. فروشنده سعی دارد خریدار را ترغیب کند تا کالا ها و خدماتی را که ارائه می دهد توسط تبلیغات خریداری کند.

پروموشن چیست؟

این امر به آگاهی مردم از یک محصول، خدمات یا یک شرکت کمک می کند. همچنین به بهبود تصویر عمومی در مورد یک شرکت کمک می کند. این روش بازاریابی همچنین ممکن است در ذهن خریداران ایجاد شود و همچنین می تواند باعث ایجاد مشتریان وفادار شود.

معنی پروموشن

پروموشن از لحاظ لغت به معنای پیشبرد و ترویج می باشد. پروموشن از لحاظ علم مارکتینگ فعالیت های هدفمندی می باشد که در مسیر دستیابی به استراتژی های کوتاه مدت و بلند مدت واحد بازاریابی شناخته شده است و برای رسیدن به این اهداف از انواع شیوه های کارآمد نوین، خلاقانه و متفکرانه متناسب با موقعیت فعلی ای که برند دارد، برای هدایت مصرف کننده به سمت خریدن آن محصول، ترویج، ترغیب و ایجاد احساس نیاز در مخاطبین استفاده می شود. اما این نکته را در نظر داشته باشید که منظور ما در مورد تبلیغات، پروموشن نمی باشد. در ادامه مفهوم پروموشن را برای شما به خوبی توصیف خواهیم کرد.

پروموشن ها انواع مختلفی دارند و با یکدیگر متفاوت هستند اما یکی از مهم ترین ها و بهترین ها که تاثیر بسیاری در افزایش فروش داشته است، پروموشن هایی است با ارائه تخفیف ویژه در مدت زمان مشخص.

معنی پروموشن

برخی از دستاورد های پروموشن

  • افزایش فروش چشمگیر دوره ای
  • ایجاد ارزش های خاص و ویژه برای برند
  • تقویت تصویر ذهنی از برند در ذهن مخاطبان
  • راه اندازی و ارائه یک محصول جدید در بازار
  • پیشتاز بودن نسبت به رغبا و پیداکردن مشتریان دائمی
  • فرهنگ سازی کانسپت جدید از خدمات و یا محصولات
  • فراهم سازی امکان تبلیغات و فروش به صورت همزمان
  • تعامل و ارتباط مستقیم با خریدار و بررسی انتقادات و پیشنهادات آن ها

تفاوت پروموشن و تبلیغات

در واقع منظور از تبلیغات، قرار دادن تبلیغ در یک فروشگاه اینترنتی، یک فروشگاه خرده فروشی، از طریق ایمیل و یا پیام های متنی، رسانه های اجتماعی و هر جای دیگر می تواند باشد. اما منظور از پروموشن، ارائه و در دسترس قرار دادن یک محصول به مشتریان، برای خریداری و آشنایی با آن محصول است. اصطاح پروموشن به طور خاص، برای یک روش ارائه و فروش محصول در نظر گرفته می شود و با توجه به نوع و ویژگی های محصولات، پروموشن ها با یکدیگر متفاوت هستند.

در دنیا پروموشن های بسیاری وجود دارد که هر کدام بسته به نوع کسب و کار با یکدیگر متفاوت هستند. سعی کنید با توجه به اهدافتان، ویژگی های دقیق محصولاتتان و جامعه هدفتان، بهترین پروموشن موجود را برای خود پیاده سازی کنید.

امیدوارم از خواندن این مقاله نهایت استفاده را برده باشید و بتوانید بهترین استفاده را از آن ببرید.