همانطور که هر بازاریاب باهوشی می داند، وبلاگ نویسی ابزاری حیاتی برای جذب بازدیدکنندگان مناسب به وب سایت شماست. اگر کار وبلاگ نویسی را زیاد انجام داده باشید و در این کار تجربه داشته باشید، احتمالا با پست مهمان یا وبلاگ نویسی مهمان نیز آشنا شده اید و اسمش به گوش تان خورده است. در ادامه با ما همراه باشید تا توضیحات بیشتری در این باره به شما بدهیم..

پست مهمان چیست؟

وقتی یک نویسنده یا یک کسب و کار برای وبلاگی که متعلق به خودش نیست و در آنجا کار نمی کند، اقدام به نوشتن محتوا می کند، این نوع از محتوا نویسی را پست میهمان می نامند. به طور کلی، وبلاگ نویسان مهمان، برای وبلاگ های مشابه کسب و کار خود می نویسند.

تقریباً همیشه، پست میهمان مزایای متقابل را هم برای وبلاگ نویس مهمان و هم برای وب سایتی که محتوای مهمان را میزبانی می کند، ارائه می دهد. به عبارت دیگر، پست مهمان یک خیابان دو طرفه است – فقط باید دقت کنید که اصول سئو در مطلب را کاملا رعایت کنید.

تصویر زیر نمونه ای از یک وب سایت میزبان است.

نمونه ای از یک وب سایت میزبان

چرا پست مهمان برای کسب و کار شما مهم است؟

پست یا وبلاگ نویسی مهمان مزایای مختلفی را برای هر شغل فراهم می کند. در واقع شما تخصص خود را در وب سایت های دیگر به اشتراک می گذارید و می توانید خود را به عنوان یک مقام معتبر در بازار معرفی کنید.

علاوه بر این، نمایش پست های مهمان در وبلاگ تان به شما کمک می کند دیدگاه های جدید و محتوای تازه ای به مخاطبان خود ارائه دهید و با این کار کاربران با محتوای جدید رو به رو می شوند و یک تنوع ایجاد می شود تا از محتوای تکراری خسته نشوند. بنابراین نمایش پست های مهمان یک روش عالی برای جذب خوانندگان است.

چگونه می توانم وبلاگ نویسی مهمان را شروع کنم؟

اگر می خواهید نوشتن پست میهمان را شروع کنید، ابتدا هدف خود را برای این کار مشخص کنید. برای نوشتن پست میهمان باید وب سایت هایی که رقیب شما نیستند را پیدا کنید. انتحاب سایت میزبان بسیار مهم است. بعد از تعیین هدف، باید مخاطبان مطالب خود را بشناسید.

شما می خواهید کاربران جدیدی را در حوزه کاری خود پیدا کنید، بنابراین باید سایت هایی را به عنوان میزبان انتخاب کنید که کاربران مشترکی با شما داشته باشند. بسیاری از این سایت ها در محتوای خود ذکر کرده اند که قادر به دریافت پست میهمان هستند بنابراین می توانید به آن ها درخواست دهید تا با شما همکاری کنند.

✅ در این جا نکاتی که برای نوشتن پست مهمان باید رعایت کنید را ذکر می کنیم:

با محتوای وب سایت میزبان آشنا شوید

آشنایی با محتوای وب سایت مورد نظر بسیار مهم است. کلمات کلیدی مد نظر خود را در وب سایت میزبان جستجو کنید تا بدانید که محتوای آن ها چگونه است. چند نکته ی دیگر که خوب است بدانید:

  • باید بدانید که آن ها برای چه سطح مخاطبی (مبتدی، متوسط ​، پیشرفته) محتوا تولید می کنند.
  • اگر دارای کسب و کار B2B هستید، پس باید بدانید که مخاطبان شما شاغل هستند یا مصرف کننده.
  • چه نوع محتوایی می نویسند؟ بیشتر مفاهیم عمومی است یا آموزش های دقیق و تخصصی؟

وبلاگ نویسان مهمان را بشناسید

برخی از وبلاگ ها فقط پست های نویسندگان خاصی را دنبال می کنند. برای دانستن این موضوع بیوگرافی وبلاگ نویسان مهمان را مطالعه کنید تا ببینید که آن ها وبلاگ نویس، فریلنسر، مشاور یا صاحب کسب و کار هستند یا خیر.

در وب سایت میزبان چهره ای آشنا شوید

برای اینکه شانس خود را برای پذیرش به عنوان یک وبلاگ نویس مهمان افزایش دهید، باید از طریق سایت میزبان شناخته شوید. بهترین راه برای این کار این است که یک یا دو هفته وقت بگذارید و در مورد آخرین پست ها نظر بدهید.

همچنین اگر این پست ها را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید نیز بیشتر شناخته می شوید. با این کار وقتی که به آن ها برای نوشتن پست مهمان درخواست می دهید، یک فرد کاملا ناشناس به حساب نمی آیید.

سایر پست های مهمان را مشاهده کنید

اگر چه یک وبلاگ میزبان دارای پست های مهمان است، اما باید ببینید که آیا وبلاگ نویسان مهمان عملکرد خوبی دارند؟ آیا پست های مهمان، در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شوند و نظرات زیادی را دریافت می کنند؟

ممکن است بعضی از سایت ها پست مهمان را بپذیرند، اما اگر این پست باعث افزایش مخاطب سایت میزبان شود و کمکی به شناخته شدن وب سایت شما نکند، عملکرد خوبی نخواهد داشت.

بهترین زمان برای نوشتن پست مهمان

شما همیشه یک فرصت طلایی برای قرار دادن پست مهمان نخواهید داشت، اما موارد خاصی وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید. این موارد شامل موارد زیر است:

  • وقتی وبلاگ در یکی از پست های خود یا در رسانه های اجتماعی (توییتر، فیس بوک، Google+ و غیره) از شما نام می برد.
  • وقتی وبلاگ آن، کسب و کار شما یا محصول شما را در یکی از پست هایشان لیست می کند.
  • وقتی وبلاگی به طور خاص درخواست نوشتن پست مهمان می دهد.
  • وقتی آن وبلاگ یک پست میهمان دیگری را منتشر می کند.

وبلاگ نویسی مهمان چه تاثیری بر سئو دارد؟

پاسخ کوتاه به این سوال این است که تا زمانی که برای ایجاد پست های مهمان برای وب سایت های قانونی، محتاط و با ملاحظه باشید، وبلاگ نویسی مهمان می تواند ابزاری عالی برای اقتدار دامنه شما و پیشرفت در رتبه بندی سئو باشد.

بنابراین تا زمانی که محتوای شما از کیفیت بالایی برخوردار باشد، وبلاگ نویسی مهمان راهی عالی برای افزایش رتبه سایت شماست.


منبع: newbreedneilpatel