بر کسی پوشیده نیست که پلتفرم Google Ads مدت هاست صنعت تبلیغات آنلاین را تحت سلطه خود درآورده است. جستجوی گوگل یکی از بهترین مکان ها برای برند ها برای جلب محصولات یا خدمات خود در مقابل مصرف کنندگان است و شبکه تبلیغات گسترده جذابیت آن را بسیار بیشتر می کند.

اما Google Ads تنها راه برای سوق دادن مشتریان جدید و جذب مجدد کاربران موجود نیست. اگر عملکرد شما به روال خسته کننده ای رسیده است یا فقط به دنبال ایجاد تنوع برای جذب مخاطبان جدید هستید، پلتفرم های تبلیغات آنلاین دیگری هم وجود دارند.

دلایل عدم تشویق به استفاده از Google Ads

 • افزایش هزینه های هر کلیک (CPC) و رقابت در Google Ads: هزینه های گوگل تا سال 2012 آزاد بود. زندگی خوب بود و رفت و آمد در آن جریان داشت. امروزه دیدن برخی CPC های صنعتی بیش از 50 دلار برای هر کلیک غیرمعمول نیست. با کمبود بودجه های بازاریابی، انتخاب ترافیک کمتر برای بیشتر افرادی که باید از پلتفرم های دیگر با هزینه کمتر استفاده کنند، انتخابی نیست.
 • حداکثر به اشتراک گذاری Impression: آیا تبلیغات Google Ads شما به عملکرد یکنواختی رسیده است؟ حتماً معیار های Search Impression Share خود را بررسی کنید. اگر برند تجاری شما تقریباً 100٪ از زمان به طور مداوم نشان داده می شود، از بازار فعلی خود استفاده کنید.
 • مخاطبان و مجموعه های کاربری استفاده نشده: اگر گوگل محبوب است، باید توجه داشت که موتور جستجوی پیش فرض همه نیست. هزاران پلتفرم تبلیغات آنلاین وجود دارد که به شما امکان می دهد جلوی مشتری خود حتی قبل از شروع جستجوی خود قرار بگیرید!

1. Microsoft Ads

دلایل زیادی برای استفاده از پلتفرم تبلیغات آنلاین Microsoft Ads وجود دارد. مایکروسافت با همکاری روزافزون خود با شرکت هایی مانند LinkedIn، همچنان سهم بازار خود را بدست می آورد. در حقیقت اکنون بیش از 699 میلیون کاربر رایانه منحصر به فرد جهانی از Microsoft استفاده می کنند.

برخی از دلایل اصلی استفاده از Microsoft Ads عبارتند از:

 • قیمت CPC و رقابت پایین تر است.
 • دارای import های Google Ads با کاربرد آسان.
 • یکپارچه سازی تبلیغات LinkedIn برای هدف گذاری پیشرفته مخاطب.

بسیاری از مشتریان پس از مشاهده موفقیت در گوگل به مشتری ثابت Microsoft Ads تبدیل شده اند. به طور متوسط مشتریان چیزی در حدود 15-25٪ از بودجه بازاریابی خود را به این کانال اختصاص می دهند (و این نرخ در حال رشد است).

پلتفرم تبلیغات آنلاین Microsoft Ads

اگر برند تجاری شما در یک صنعت رقابتی با CPC بالا قرار دارد، آزمایش تبلیغات جستجوی مایکروسافت کاری بی فایده نیست. CPC پایین تر باعث می شود که برند تجاری شما در یک سطح کارآمد هزینه بیشتری داشته باشد.

اگر فکر می کنید که چگونه دو پلتفرم را به جای یک سیستم مدیریت کنید، به خاطر داشته باشید که مایکروسافت دارای بسیاری از ویژگی های مشابه Google Ads است. آن ها همچنین یک ویژگی آسان برای import ایجاد کرده اند.

با این کار می توانید کمپین های سئو که می خواهید تکرار کنید را به این پلتفرم منتقل کنید و آن ها را کنترل و مدیریت کنید. با این ویژگی دیگر نیازی به ایجاد دوباره کمپین های عالی با عملکرد برتر نیست. در آخر اینکه ویژگی مایکروسافت را که گوگل از آن بهره مند نیست فراموش نکنیم: ادغام با LinkedIn.

مشارکت پلتفرم تبلیغات آنلاین مایکروسافت با LinkedIn این امکان را به شرکت ها می دهد که هدف گذاری مخاطبان را مستقیماً از پروفایل LinkedIn کاربر ایجاد کنند. شما می توانید بر اساس ویژگی های زیر، قیمت پیشنهادی خود را بالا یا پایین کنید:

 • شرکت
 • صنعت
 • عملکرد شغلی

2. Quora Ads

Quora Ads دارای یک بستر منحصر به فرد با محتوای پرسش و پاسخ است که شما را قادر می سازد نیاز جستجوی کاربر را برطرف کنید. به طور معمول این پلتفرم تبلیغات آنلاین در برند های B2B عملکرد خوبی داشته است، اما اخیراً برند های B2C بیشتری با Quora موفقیت کسب کرده اند.

Quora نه تنها می تواند ترافیک ارزشمندی را برای سایت شما به ارمغان بیاورد، بلکه می تواند به نمایندگی برند شرکت شما نیز کمک کند. از آنجا که کاربران به دنبال پاسخ های قابل اعتماد و پشتیبانی از یک انجمن هستند، نشان دادن برند تجاری معتمد می تواند در بلند مدت، پیشرفت چشمگیر برند شما را افزایش دهد.

پلتفرم تبلیغات آنلاین Quora Ads

از زمان معرفی Quora Ads این پلتفرم پیشنهادات خود را به چندین قالب تبلیغاتی و گزینه های هدف گیری گسترش داده است. این پلتفرم تبلیغات آنلاین دارای ویژگی های هدف گیری مشابه Google Display Network و YouTube Ads است، مانند:

 • هدف گذاری متنی (سوالات، موضوعات یا کلمات کلیدی)
 • هدف گذاری رفتاری (علاقه، کلمه کلیدی یا سابقه سوال)
 • جمعیت شناسی
 • تطابق مشتری

این ویژگی های هدف گیری را با تبلیغات آگاهانه پشتیبانی شده یا تبلیغات متنی با ظاهر بومی مرتبط کنید و خواهید دید که Quora Ads برای یک کمپین بیش از حد هدفمند مناسب است.

3. Adobe Advertising Cloud

باید اعتراف کرد که Adobe Advertising Cloud برای هر شرکت و بیزینسی نیست. به طور معمول این پلتفرم تبلیغات آنلاین به طور ایده آل به شرکت های سازمانی یا برند های پیچیده خدمات ارائه می دهد. اگر به دنبال مجموعه ای از ابزار ها هستید که شامل جستجو، نمایش، DSP، شبکه اجتماعی و بازاریابی بین کانالی هستید، ممکن است Adobe Advertising Cloud برای شما مناسب باشد.

Adobe Advertising Cloud از ویژگی های بسیاری برخوردار است، از جمله برخی از موارد مورد علاقه ما:

 • به اشتراک گذاری مخاطب در پلتفرم ها
 • portfolio های پیشنهادی پیچیده براساس اهداف فردی
 • یکی کردن داده ها از طریق کانال ها

این پلتفرم ارزان نیست، بنابراین اگر هزینه ای نگران کننده یا بودجه کمی دارید، بهتر است قبل از امضای قرارداد، تحقیق خود را انجام دهید. طبق تجارب گذشته، Adobe درصدی از هزینه تبلیغات را برای هزینه های پلتفرم خود دریافت می کند. با هزینه در سطح شرکتی، این راه حل می تواند به سرعت جواب دهد.

مدل ها و قابلیت های پیشنهاد قیمت با Adobe چشمگیر است اما برای تنظیم وزن هدف بر اساس اولویت های شرکت شما نیاز به یادگیری دارد. مانند گوگل، Adobe مجموعه کاملی از راهنما ها، دوره ها و آموزش را برای کمک به شما در تسلط بر این پلتفرم تبلیغات آنلاین دارد.

پلتفرم تبلیغات آنلاین Adobe Advertising Cloud

4. LinkedIn Ads

ما در مورد Microsoft Ads به طور خلاصه به LinkedIn اشاره کردیم، اما می توانستیم کل بخش را به این پلتفرم اختصاص دهیم. در B2B این پلتفرم برای آزمایش ضروری است. جای تعجب نیست که تبلیغات LinkedIn طی سال های گذشته محبوبیت بیشتری کسب کرده است، یعنی رقابت بیشتری را رقم می زند. اگر می خواهید این پلتفرم را آزمایش کنید، انتظار داشته باشید CPC بالا تری ببینید.

ما برای اطمینان از اینکه بتوانید تأثیر و پتانسیل کامل را اندازه بگیرید، معمولاً 3000 دلار در ماه بودجه تست را پیشنهاد می دهیم. اجازه ندهید CPC بالقوه بالا شما را از این امر دور کند. بسیاری از شرکت های B2B کاربران واجد شرایط بیشتری را در LinkedIn پیدا می کنند. این برای تجارت به چه معناست؟

 • ارتباط بالاتر
 • معاملات بیشتر

به دلیل موفقیت این پلتفرم، بسیاری از شرکت ها به دلیل قابلیت های بسیار هدفمند حاضر به پرداخت هزینه بیشتر برای این تعامل اولیه هستند. برخی از گزینه های هدف گذاری برای انتخاب شامل (اما محدود نمی شوند):

 • عناوین شغلی (گران ترین)
 • صنعت شرکت
 • عملکرد شغلی
 • مهارت های کارمندان
 • علایق / گروه ها
 • مقیاس شرکت

علاوه بر این LinkedIn برای تشویق محتوای جدید و تازه ای که کاربران برای تعامل با آن استفاده می کنند، همچنان فرم های تبلیغاتی جدیدی را ارائه می دهد. برخی از قالب های پر کاربرد عبارتند از:

 • تبلیغات خبری Newsfeed
  • تک تصویری
  • ویدئو
  • Carousel
 • تبلیغات پیامی (InMail سابق)
 • تبلیغات مکالمه ای

5. Quantcast

پلتفرم تبلیغات آنلاین Quantcast

این آخرین پلتفرم تبلیغات آنلاین ممکن است شناخته شده نباشد، اما قابلیت های متنوع آن ارزشش را دارد که در مورد آن صحبت شود. اگر در مورد وارد شدن به یک بستر جدید بازاریابی نگران هستید، Quantcast ابزاری منحصر به فرد و رایگان به نام Quantcast Measure دارد که به شما امکان می دهد در مورد رفتار ها و بینش مخاطب اطلاعات کسب کنید.

در نهایت این ابزار می تواند به شما کمک کند تصمیمات بهتر و آگاهانه تری را در مورد هدف گذاری فعلی خود در پلتفرم های موجود بگیرید. این پلتفرم همچنین دارای خدمات پولی در حوزه تبلیغات برنامه ای به صورت real-time است. گزینه های هدف یابی شامل جستجوی مشتریان جدید و همچنین هدف گیری مجدد است.

اگر از قبل از Google Display Network استفاده کرده اید و از نتایج راضی نیستید، Quantcast به دلیل قابلیت های پیشرفته در هدف گیری، گزینه مفید دیگری برای آزمایش است.

نتیجه گیری

این روزها همه چیز در مورد رسیدن به یک کاربر مناسب، در زمان مناسب، با پیام مناسب مهم است. به دلیل اهمیت محتوا و زمان، اکنون زمان بررسی سایر گزینه ها به جز Google Ads است. هر پلتفرم ذکر شده در اینجا ویژگی های منحصر به فردی برای کمک به رسیدن به اهداف شما دارد.

تنوع در portfolio بازاریابی دیجیتال شما با چندین پلتفرم، از ترافیک جذاب و آگاهی از برند گرفته تا خرید و فروش نهایی، به شما کمک می کند استراتژی جامع بازاریابی مورد نیاز برای موفقیت در کسب و کار خود را ایجاد کنید.

منبع: searchenginejournal.com