پنجره های پاپ آپ یکی از مسائلی است که بسیاری از افراد اطلاعات درستی از آن و تاثیرات پاپ آپ بر سئو ندارند. در این مقاله به بررسی اینکه آیا پنجره های پاپ آپ در نتایج جستجو نمایش داده می شوند یا خیر، خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

ماژول های پیاده سازی: دو روش اصلی برای اجرای پنجره های پاپ آپ وجود دارد

گزینه 1: محتوا را در صفحه خود وارد کنید اما در ابتدا آن را قابل مشاهده نکنید

به طور معمول می توانید آن را با مقداری cc مخفی کنید و سپس از JavaScript برای به روزرسانی آن استفاده کنید. css. را برای مشاهده حالت در هنگام انجام برخی عملکردها (مانند کلیک کاربر) استفاده کنید.

اصطلاح فنی که ممکن است در این باره بشنوید این است که محتوای پاپ آپ “به عنوان بخشی از DOM بارگیری می شود”.

در این حالت، مودال به عنوان بخشی از صفحه توسط موتورهای جستجو کاملاً خزیده و فهرست بندی خواهد شد.

پنجره های پاپ آپ در نتایج جستجو

گزینه 2: محتوای پاپ آپ را پس از اقدام کاربر به صورت پویا بارگذاری کنید

این روش “AJAX” است. در این حالت، ممکن است محتوا به عنوان بخشی از صفحه ایندکس نشود زیرا موتورهای جستجو برای انجام بارگیری آن، عمل کاربر را انجام نمی دهند.

علاوه بر این که در این روش پنجره های پاپ آپ در نتایج جستجو ظاهر نمی شوند، بسته به نحوه بارگیری آن، این مسئله می تواند مشکلات دیگری نیز ایجاد کند.

در بعضی از سایت ها تمام ماژول های آنها به صورت فایل های جداگانه html. است که با کلیک کاربر به صورت پویا بارگذاری می شوند.

گوگل نه تنها این محتوا را با این صفحه مرتبط نکرده است، بلکه در واقع صفحات جداگانه html. حاوی آن محتوای پاپ آپ را فهرست بندی می کند که در واقع یک مکان ایده آل برای ورود کاربران به یک سایت نیست.

در این حالت، ما مجبور بودیم دوباره بررسی كنیم كه چگونه ماژول ها را كد كنیم یا حداقل با برچسب های robots.txt ،nofollow و noindex، این ماژول ها را افزایش دهیم.

یک راه خوب برای هر دو روش غیرفعال کردن جاوا اسکریپت و مشاهده منبع سایت شما در یک مرورگر است. اگر می توانید متن پاپ آپ را در منبع HTML مشاهده کنید، موتورهای جستجو نیز می توانند آن ها را مشاهده کنند.

در بیشتر موارد، توصیه می شود از مودال ها، پنجره ها و تا حد امکان از پوشش استفاده کنند.

یک استفاده معمولاً برای مشاهده یک تصویر در اندازه بزرگتر است یا برای محتواهایی که نیاز به بارگذاری صفحه جدید ندارند، اما به محتوای صفحه مربوط نمی شود. مانند جعبه ورود، راهنمای ابزار، سلب مسئولیت قانونی و غیره.

پنجره های پاپ آپ در نتایج جستجو

**موارد دیگری که بهتر است به آن ها توجه کنید**

  • آیا پاپ آپ به صورت خودکار عمل می کند یا وقتی کاربر روی آن کلیک می کند؟
  • آیا در هر صفحه ظاهر می شود؟
  • و…

همه این موارد، در صورتی که مانند یک تبلیغ آزار دهنده یا مزاحم به نظر برسند، به طور بالقوه می توانند به عملکرد و نرخ تبدیل و همچنین سئو آسیب برسانند.

بهترین کار برای این ها نشان دادن یک پنجره خودکار، بینابینی، پاپ آپ و هر آنچه در صفحه اول کاربر مشاهده می کند، نیست. به ویژه اگر آن ها از موتور جستجو وارد شوند.