پنل دانش گوگل بلوکی است که در سمت راست صفحه خود در نتایج جستجو پیدا خواهید کرد. امروزه برای بسیاری از کووئری ها آن را مشاهده می کنید. این نتایج نمودار دانش گوگل را نشان می دهند، که می تواند به عنوان موتوری متصل شود که انواع داده های گوگل را در وب پیدا کند. اگر یک پنل محلی، برند یا شخصی دارید، ممکن است بتوانید بر آنچه گوگل در صفحه نشان می دهد تأثیر بگذارید. در اینجا، ما چگونگی آن را توضیح خواهیم داد.

پنل دانش گوگل چیست؟

پنل های دانش نوعی از نتایج غنی در صفحات نتایج جستجوی گوگل هستند. آن ها می توانند اطلاعات مربوط به همه چیز را نشان دهند: به عنوان مثال مشاغل، مردم، حیوانات، کشورها یا گیاهان. چنین پنلی در سمت راست صفحه شما در نتایج جستجوی دسکتاپ ظاهر می شود. این جزئیات مربوط به موجودیت خاص مورد جستجو را نشان می دهد. آنچه در این صفحه مشاهده می کنید توسط گراف دانش گوگل طراحی شده است.

نمونه پنل دانش گوگل

چرا پنل دانش گوگل اهمیت دارد؟

اگر می خواهید عباراتی مانند نام، برند یا نام تجاری خود را پیدا کنید، یک پنل دانش واقعاً مفید است! اگر گوگل تصمیم دارد در این صفحه، شما یا تجارت شما را نشان دهد، تقریباً در جستجوی دسکتاپ بر نتایج جستجو در سمت راست صفحه تسلط دارید. در تلفن همراه، پنل بین نتایج دیگر ظاهر می شود اما بسیار شاخص است.

بنابراین، یک پنل دانش اطمینان حاصل خواهد کرد که افراد به دنبال شرکت یا برند شما هستند،تا در نتایج جستجو برجسته شود. که باعث بالا رفتن تعداد نرخ کلیک می شود. منطقی است: اگر افرادی که به دنبال شما یا نام تجاری تان هستند، احتمالاً می خواهند وب سایت تان را پیدا کنند. بنابراین گوگل بهترین نتیجه را به آن ها ارائه می دهد.

چگونه از پنل دانش گوگل برای کسب و کار استفاده کنیم؟

مانند همه انواع نتایج جستجو، گوگل تصمیم خواهد گرفت که آیا یک پنل دانش را در نتایج جستجو نشان دهد یا نه. اگر جزو مشاغل محلی هستید، می توانید برخی کارها را انجام دهید تا شانس خود را برای رتبه بندی در یک پنل دانش افزایش دهید. برای پنل های برند و شخصی، به دست آوردن چنین صفحه دانشی بسیار دشوارتر است.

پنل های محلی یا لوکال

اگر می خواهید شانس تان در گوگل برای نمایش پنل محلی کسب و کارتان افزایش پیدا کند، اولین قدم ساختن حساب گوگل برای تجارت تان است. سپس می توانید تأیید کنید که مالک شغل خود هستید. پس از آن، می توانید تمام اطلاعات مربوط به کسب و کار خود را از قبیل اطلاعات آدرس، ساعات کاری و عکس ها را اضافه یا ویرایش کنید.

آنچه همچنین به شما کمک می کند، تأیید سایت خود با Google Search Console و افزودن نشانه گذاری داده شده ساختاری برای مشاغل است.

در پایان، گوگل تصمیم خواهد گرفت که یک صفحه دانش را نشان دهد یا نه. مرتبط بودن، مسافت و شاخص بودن کسب و کار از جنبه های مهم گوگل برای تعیین اینکه آیا یکی از آن ها را نشان می دهد است. اطمینان از اینکه وب سایت شما به درستی کار می کند و در دامنه ای با اقتدار بالا فعالیت می کند، می تواند شانس شما را افزایش دهد.

پنل های شخصی یا برند

درخواست پنل شخصی یا برند امکان پذیر نیست. گول تصمیم خواهد گرفت که آیا شما یا نام تجاری تان شایسته یک صفحه دانش است یا نه. اگر شما یا برند تان به اندازه کافی صلاحیت داشته باشد، یک صفحه ظاهر می شود. برندها و افرادی که مشهور هستند و مثلاً دارای صفحات ویکی پدیا هستند، غالباً دارای پنل های دانش گوگل نیز هستند.

پنل دانش گوگل شخصی

روش هایی برای افزایش شانس ورود شما وجود دارد، اما زمان و تلاش زیادی لازم است و متأسفانه موفقیت 100 درصد تضمین نمی شود.

چگونه پنل خود را تایید کنیم؟

اگر یک پنل دانش شخصی دارید، مطمئن شوید که آن را تأیید کنید. تأیید صحت آن سخت نیست. برای تأیید صحت کسب و کار خود باید وارد حساب گوگل خود شوید و به یکی از سایت ها یا نمایه های رسمی خود وارد شوید. پس از تأیید، می توانید در پنل تغییراتی را برای تأثیرگذاری بر روی شکل آن پیشنهاد دهید.

نتیجه گیری درمورد پنل دانش گوگل

پنل های دانش یک دارایی عالی برای داشتن نتایج جستجو هستند. برای پنل های محلی، باید اطمینان حاصل کنید که همه تلاش خود را برای تهیه یک پنل انجام دهید. برای پنل های برند یا شخصی، تأثیر بر شانس تهیه یک پنل بسیار دشوارتر است. همه این ها به سطح صلاحیت شما بستگی دارد و این چیزی است که احتمالاً یک شبه انجام نمی شود.


منبع: Yoast Blog