تحقیقات کلمات کلیدی بنیادی است که کلیه مبارزات بازاریابی جستجو بر اساس آن ساخته می شود. هدف قرار دادن کلمات کلیدی مرتبط با اهداف بالا، ساختاربندی کمپین ها در گروه های تبلیغاتی منطقی و مرتبط و حذف کلمات کلیدی منفی هدر رفته، همه اقداماتی است که تبلیغ کنندگان برای ایجاد کمپین های PPC قوی انجام می دهند. همچنین برای آگاهی از تلاش های بازاریابی محتوای خود و ایجاد ترافیک ارگانیک، باید تحقیق در مورد کلمات کلیدی را انجام دهید. هر چند گاهی اوقات، شما باید بفهمید رقبا در چه شرایطی هستند. رقبای من از چه کلمات کلیدی استفاده می کنند؟ دراین مقاله ابزار های کاربردی پیدا کردن کلیدواژه رقابتی را معرفی خواهیم کرد.

تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی رقابتی یکی از موثر ترین راه ها برای رقابت در یک فضای شلوغ و به دست آوردن یک مزیت مهم نسبت به سایر مشاغل صنعت شماست. بنابراین چگونه می توانید کلمات کلیدی را پیدا کنید که رقبا در کمپین های جستجوی ارگانیک و پرداختی خود هدف قرار می دهند؟

1. ابزار BuzzSumo

 پیدا کردن کلیدواژه رقابتی با نرم افزار BuzzSumo

برای بازاریابان محتوا، ابزاری مناسب برای تجزیه و تحلیل و پیدا کردن کلیدواژه رقابتی و یکی از نقاط قوت BuzzSumo شناسایی رقبای بالقوه ای است که شاید از آن ها آگاهی نداشته باشید.

به عنوان مثال، بیشتر بازاریاب های دیجیتال با Moz آشنایی دارند. آن ها محتوای عالی تولید می کنند، مجموعه ابزار های عالی خود را توسعه می دهند و همچنین در یک کنفرانس سالانه بسیار عالی شرکت می کنند. اگر یک وبلاگ SEO دارید یا محتوای مربوط به SEO را منتشر می کنید، بدون شک تقریباً از قبل می دانید که Moz در میان رقبای سرسخت شما محسوب می شود. اما در مورد سایت های مستقل کوچکتر که عملکرد خوبی نیز دارند، چه می کنید؟ از BuzzSumo استفاده می کنیم.

با یک مثال شروع می کنیم، کلمه “SEO” را به عنوان جستجوی اولیه خود وارد کردم، اصطلاحی فوق العاده گسترده با میلیون ها نتیجه بالقوه. آنچه BuzzSumo برای من کشف کرده است:

جستجوی کلمه seo

بدیهی است که ما به دو نتیجه برتر علاقه نداریم، زیرا هر دو مربوط به بازیگر کره جنوبی Park Seo Joon است. اما در مورد دو نتیجه بعدی چطور؟ هر دو توسط مایک جانسون در سایتی به نام getstarted.net، سایتی که من قبل از انجام این جستجو نشنیده بودم، منتشر شده است. اگر تعداد این اشتراک های اجتماعی را بررسی کنید، بیش از 35000 اشتراک برای هر مقاله؟؟!!!! این موضوع به ما یک نقطه شروع عالی برای تحقیقات هوش رقابتی می دهد، اما ما باید عمیق تر شویم. بنابراین استفاده از ابزارهای تجزیه و تحلیل رقابتی BuzzSumo درجه یک هستند.

قصد داریم از ابزار مقایسه دامنه BuzzSumo برای مقایسه دو دامنه مختلف در طیف وسیعی از پارامترها استفاده کنیم. به عنوان مثال، من تصمیم گرفتم سایت موسسه بازاریابی محتوا را با Copyblogger مقایسه کنم:

مقایسه دو موسسه نام برده شده

سپس BuzzSumo تجزیه و تحلیل نحوه مقایسه دو دامنه با یکدیگر را به شما ارائه می دهد. طیف وسیعی از گزارش ها در ابزار مقایسه دامنه موجود است، اما دو مورد از جالب ترین گزارش ها میانگین اشتراک ها بر اساس نوع محتوا و میانگین اشتراک ها بر اساس گزارش های طول محتوا است:

مقایسه دو دامنه از شرکت نام برده شده

همانطور که مشاهده می کنید ، محبوب ترین نوع محتوا برای هر دو موسسه بازاریابی محتوا و Copyblogger لیست ها هستند و مقالات نحوه راهنما از نزدیک دنبال می شوند. این داده ها ارزشمند هستند، اما می توانیم عمیق تر شویم تا ببینیم کدام مقالات بیشترین اشتراک را از نظر طول دارند:

دو نتیجه دیگر از مقایسه دامنه دو موسسه

اکنون تصویر واضح تری از آنچه برای این دو ناشر کار می کند، داریم. همانطور که نمودار بالا نشان می دهد، محتوای طولانی مدت از نظر اشتراک اجتماعی حتی در طول 3 تا 10 هزار کلمه عملکرد خوبی دارد.

اما در مورد محتوای خاص و کلمات کلیدی چطور؟ اکنون از ابزار تجزیه و تحلیل محتوای BuzzSumo استفاده می کنیم:

ابزار تجزیه و تحلیل نرم افزار buzz

در مثال جستجوی بالا، من تصمیم گرفتم وب سایت CMI را بررسی کنم. در ابتدا، ما یک نمای کلی از محتوای دامنه ای را که مشخص کرده ایم، ارائه می دهیم که شامل خلاصه ای دقیق از آن دامنه است، از جمله تعداد مقالات تحلیل شده، اشتراک های اجتماعی کل و متوسط و میانگین اشتراک ها بر اساس بستر و نوع محتوا به عنوان ما قبلاً در درخواست مقایسه دامنه خود مشاهده کردیم:

بررسی وب سایت cmi

این بررسی خوب به نظر می رسد اما آن چیزی نیست که ما به دنبال آن هستیم، می خواهیم بدانیم کدام مقاله های خاص در طول سال گذشته عملکرد خوبی داشته اند؟ می توانیم این داده ها را با پیمایش در پایین خلاصه داشبورد به قسمت برتر گزارشات محتوا مشاهده کنیم:

بررسی مقاله های خاص در سال های گذشته

50 نتیجه برتر بهترین ابزار رسانه اجتماعی از 50 با نفوذترین بازاریاب آنلاین – بسیار محبوب ترین مقاله منتشر شده توسط CMI در سال گذشته با بیش از 10 هزار اشتراک، دو برابر حجم سهم دومین مقاله محبوب ترین است. با استفاده از این دانش، می توانیم از URL آن مقاله در ابزار کلمات کلیدی دیگری استفاده کنیم تا بررسی کنیم که محبوب ترین مقاله CMI شامل کدام کلمات کلیدی خاص است.

وقتی نوبت به تحقیق در مورد کلمات کلیدی رقابتی می رسد، BuzzSumo داده خاصی برای کلمات کلیدی ارائه نمی دهد. با این حال، نقطه شروع بسیار خوبی برای تحقیقات بیشتر به ما داده است.

2. ابزار SEMRush

 پیدا کردن کلیدواژه رقابتی توسط ابزار Semrush

ابزار هوشمند بعدی ما SEM Rush است، مجموعه ای چشمگیر از ابزار تحقیق کلمات کلیدی که می تواند به شما در پیدا کردن کلیدواژه رقابتی کمک کند. می توانید با کلمه کلیدی یا URL جستجو کنید، نتایج را بر اساس منطقه جغرافیایی یا کشور فیلتر کنید، انواع مختلف مطابقت را برای کلمات کلیدی PPC مشخص کنید و داده های تجزیه و تحلیل دامنه را برای کل سایت ها بررسی کنید.

شروع کار با ابزار semrush

خوب در بخش قبل تحقیقاتی را توسط ابزار buzz شروع کردیم ادامه می دهیم تا رقبای برتر CMI را پیدا کنیم. ما می توانیم این کار را با انتخاب داشبورد “Competitors” انجام دهیم، که می توانید آن را از طریق منوی Domain Analytics> Organic Research پیدا کنید:

پیدا کردن رقبا توسط ابزار semrush

برای این مثال، ما در حال تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی ارگانیک CMI از داده های Google برای جستجوی دسکتاپ در ایالات متحده هستیم. در صورت لزوم می توانید این را به نتایج محلی Google به دیگر کشورها تغییر دهید.

در مرحله بعدی، می خواهم ببینم که چگونه CMI از نظر کلمات کلیدی ارگانیک در رابطه با ترافیک جستجوی ارگانیک خود در برابر ناشران مشابه قرار می گیرد. با بررسی نموداری که SEM Rush به عنوان بخشی از این گزارش تولید می کند، می توانم این داده ها را پیدا کنم.

همانطور که در زیر می بینید، CMI از نظر حجم کلمات کلیدی ارگانیک و ترافیک جستجوی ارگانیک بسیار به برنامه بهره وری بازاریابی محتوا سایت CoSchedule نزدیک است. همچنین می توانیم ببینیم که بیش از 51000 کلمه کلیدی ارگانیک در وب سایت CMI وجود دارد، همچنین داده های مربوط به ترافیک و هزینه تخمینی جذب این ترافیک قابل مشاهده است:

نمایش جستجو کلمات کلیدی توسط این ابزار

این داده ها قطعاً مفید هستند، اما من بیشتر می خواهم، به طور خاص، چگونگی رتبه بندی رقبای CMI برای کلمات کلیدی. این داده ها را می توان در زیر گزارش های بالا، در گزارش رقبا ارگانیک یافت:

چگونگی رتبه بندی رقبای CMI برای کلمات کلیدی

همانطور که در جدول بالا نشان داده شده است، بهترین رقیب ارگانیک CMI Curata است. اگر به نمودار مروری در ترافیک / کلمات کلیدی بالا نگاه کنیم، به نظر می رسد Curata تهدید کمی برای CMI است. هم از نظر حجم کلمات کلیدی ارگانیک و هم از نظر ترافیک جستجوی ارگانیک رتبه کمتری دارد، اما در جدول بالا به عنوان بهترین رقیب ارگانیک ذکر شده است. چرا؟ از آنجا که SEM Rush فقط در کلمات کلیدی ارگانیک و ترافیک جستجوی ارگانیک نقش ندارد، همچنین در تعداد کلمات کلیدی سایت یک رقبا با سایت شما و همچنین تعداد کلمات کلیدی پرداخت شده در سایت و همچنین میزان ترافیک، برآورد هزینه کلمات کلیدی در Google AdWords نیز نقش دارد.

همچنین می توانیم ببینیم که Curata تقریباً 15،300 کلمه کلیدی موتور جستجو را در سایت خود دارد. اگر بخواهیم ببینیم آن کلمات کلیدی چیست، چه می شود؟ تمام کاری که ما باید انجام دهیم کلیک کردن بر روی داده هایی است که می خواهیم بررسی کنیم:

نمایش کلمات کلیدی

هم اکنون می توانیم تعداد زیادی کلمه کلیدی رقابتی را برای Curata ببینیم، مانند کلمات کلیدی، موقعیت ارگانیک متوسط آن ها در SERP، حجم تقریبی جستجو، دشواری کلمه کلیدی (رتبه بندی برای آن چقدر سخت است کلمه کلیدی خاص)، CPC متوسط، سهم بازدیدی که توسط یک کلمه کلیدی خاص به سایت هدایت می شود (به صورت درصد نشان داده می شود)، همچنین هزینه ها، تراکم رقابتی، حجم نتایج، داده های روند در طول زمان و یک نمونه SERP.

بیشتر بدانیم…

3. ابزار SpyFu

 پیدا کردن کلیدواژه رقابتی با ابزار spufu

SpyFu یکی دیگر از ابزارهای هوشمند محبوب است که می تواند به شما در پیدا کردن کلیدواژه رقابتی کمک کند. برخلاف ابزارهای مشابه، SpyFu ابزاری است که فقط به تحقیقات هوش رقابتی اختصاص دارد.

محیط کار ابزار spyfu

بسیار قابل توجه است که SpyFu چه مقدار داده می تواند حتی برای جستجوی مقدماتی فراهم کند. داده های مربوط به همه چیز از حجم جستجوی ماهیانه محلی و جهانی، CTR، هزینه تبلیغات، سابقه تبلیغات، سابقه رتبه بندی، لینک دادن و گروه های تبلیغاتی به راحتی در دسترس است و از بینش بسیار ارزشمندی در مورد استراتژی های کلمات کلیدی رقبا ارائه می دهد.

تحقیق را با انتخاب “Competition” از منوی سمت چپ نمای کلی دامنه ادامه دهیم، همانطور که در بالا دیده می شود. این یخش ما را به یک ویژگی جالب SpyFu به نام Kombat می رساند، که بخش به شما امکان می دهد سه دامنه را علیه یکدیگر قرار دهید تا رقابتی بودن آن ها را تعیین کنید:

نحوه جستجو کلمات کلیدی

با یک کلیک، داده های اطلاعاتی رقابتی بسیار جالب در اختیار ما قرار می گیرد. این نتایج به صورت نمودار Venn تجسم می یابند، به شما این امکان را می دهد که به سرعت و به راحتی ایده چگونگی قرارگیری CMI در برابر Curata و CoSchedule، دو رقیب بزرگ CMI را بدست آورید. در سمت راست، می توانید یکی از چندین زیر منو را انتخاب کنید و نگاهی به گزارش نقاط ضعف بیندازیم، که در آن تمام کلمات کلیدی ذکر شده است که هر دو رقبای دیگر در مثال ما برای آن ها رتبه بندی می کنند، اما CMI چنین نیست:

نمایش نمودار رقابت بین 3 شرکت

این لیست نقاط ضعف کلمات کلیدی را می توان بر اساس حجم جستجو، CPC دقیق و دشواری کلمات کلیدی مرتب کرد و به شما امکان می دهد به سرعت و به راحتی کلمات کلیدی را که رقبای شما رتبه بندی می کنند کشف کنید. برای این که سایت شما چنین نیست، بخشی بی نظیر از تجزیه و تحلیل هوش رقابتی شما است.

همچنین می توانیم داده های کلمات کلیدی SpyFu را بیشتر مورد بررسی قرار دهیم تا کلمات کلیدی خاص را از یک سایت رقابتی، در این مورد Curata را بررسی می کنیم. با رفتن به بخش Keyword Research > Related Keywords report به این مطلب دسترسی پیدا می شود:

پیدا کردن کلمات کلیدی خاص

این ما را به یک جدول جامع از داده های کلمات کلیدی برای Curata می رساند. این جدول حاوی داده هایی در مورد تقریباً هر معیار کلمه کلیدی است که شما می توانید به آن نیاز داشته باشید، از جمله دشواری، CPC برای هر سه نوع مسابقه اصلی کلمه کلیدی، متوسط حجم جستجوی محلی و جهانی و CTR برای هر نوع مسابقه است.

جدول کلمات کلیدی

SpyFu ابزاری کاملاً قدرتمند است و وقتی از آن در کنار سایر ابزارها به عنوان بخشی از گردش کار تحقیق کلمات کلیدی رقبا استفاده می کنید، از داده هایی که می توانید جستجو کنید شگفت زده خواهید شد.

4. ابزار Ahrefs

 پیدا کردن کلیدواژه رقابتی با ابزار Ahrefs

Ahrefs یکی از پرخواننده ترین وبلاگ های جستجوگرها در وب است. علاوه بر این، Ahrefs همچنین توسعه دهنده ابزاری به نام Keywords Explorer است و گرچه این یک ابزار رایگان نیست، اما بسیار کاربردی است و می تواند به شما در پیدا کردن کلیدواژه رقابتی بسیار کمک کند.

منوی ابزار ahrefs

کلیدواژه ها Explorer قابلیت ها و داده های زیادی را به کاربران ارائه می دهد که برای تبلیغ کنندگان و سئوکاران بسیار ارزشمند است. با این حال، یکی از جالبترین ویژگی ها، رویکرد کمی متفاوت در تحقیقات کلمات کلیدی است که در جامعه SEO مورد توجه قرار گرفته است، معروف به “Top Pages”.

این ویژگی به کاربران اجازه می دهد تا ده ها یا حتی صدها کلمه کلیدی مرتبط را با تمرکز بر موضوع یک صفحه یا مقاله، به جای خود کلمات کلیدی منفرد، شناسایی کنند.

شما می دانید حداقل یکی از برترین رقبای شما کیست. شما می خواهید بدانید که سایت رقیب برای چه عناوین و کلمات کلیدی رتبه بندی می کند، بنابراین داده های کلمه کلیدی ارگانیک آن سایت را مرور می کنید.

نمایش مشخصات بخش مربوطه

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، یکی از مقالات Moz ویدئوی وایت برد فرایدی با تمرکز بر نحوه انتخاب نام دامنه، از بازدید کافی برخوردار است، اما به تعداد کلمات کلیدی این مقاله مراجعه کنید (با رنگ آبی برجسته). بیش از 1000 کلمه کلیدی در یک مقاله! هر کلمه کلیدی فردی دارای داده های حجمی همراه است، به این معنی که شما می توانید ایده های کلیدی جدید و حجم جستجوی تقریبی آن ها را در همان جدول مشاهده کنید.

سئو ممکن است هدف قرار دادن هر کلمه کلیدی خاص را با یک صفحه یا مقاله جداگانه پیشنهاد کند، و اگر زمان و منابع لازم برای چنین پروژه جاه طلبانه ای را داشته باشید، مطمئناً می توانید از این روش استفاده کنید. با این حال، با استفاده از این روش، می توانید کلمات کلیدی جدید رقبا را با توجه به موضوع اصلی شناسایی کنید، در مثال فوق، نحوه انتخاب نام دامنه و همچنین ده ها یا حتی صدها یا کلمات کلیدی مرتبط، از لحاظ معنایی به طور همزمان، به شما امکان می دهد کاری را که Moz انجام داده است انجام دهید، که بسیاری از کلمات کلیدی مختلف مرتبط را در یک مقاله هدف قرار داده است.

علاوه بر داده های مفید دیگر، مانند حجم جستجو، CPC، ترافیک و میزان نتیجه جستجو، Ahrefs ‘Keywords Explorer داده های کلمات کلیدی تاریخی مانند SERP Overview و Position History را ارائه می دهد تا زمینه اضافی برای کلمات کلیدی که در آن ها کمرنگ شده است فراهم کند. علاقه، حجم یا موقعیت SERP متوسط ​​در طول زمان. این داده ها می تواند به شما کمک کند نه تنها محبوبیت موضوعات خاص و کلمات کلیدی را کاهش دهید ، بلکه عملکرد هر مبحث را در اوج خود با چه شدت انجام دهید.

نمایش داده های اضافی و مفید

شما می توانید این روش را “مهندسی معکوس” کنید. می توانید کلمات کلیدی مشخص شده در مثال بالا را در Keywords Explorer وارد کنید و این ابزار موضوع اصلی آن کلمات کلیدی را نشان می دهد. این به شما امکان می دهد مقالات و صفحات با عملکرد بسیار خوب را براساس خوشه های کلمات کلیدی مرتبط با معنا بسیار جالب شناسایی کنید.

5. ابزار AdWords’ Auction Insights

 پیدا کردن کلیدواژه رقابتی با ابزار aswords

یکی دیگر از ابزار های پرقدرت پیدا کردن کلیدواژه رقابتی ، AdWords’ Auction Insights می باشد.

تبلیغ کنندگان باتجربه AdWords ممکن است از قبل با این گزارش آشنا باشند، اما تازه واردین اغلب این داده ها را نادیده می گیرند. برای دسترسی به آن، به سادگی به یک کمپین فعال AdWords بروید، سپس “All” را در زیر برگه “Auction Insights” انتخاب کنید:

مرحله اول برای پیدا کردن کلما کلیدی

پس از دسترسی به گزارش، می توانید طیف وسیعی از داده های تجزیه و تحلیل رقابتی از رقبای AdWords خود را مشاهده کنید، از جمله سهم نمایش، موقعیت تبلیغات متوسط، میزان همپوشانی (تعداد دفعات تبلیغات شما در کنار تبلیغات رقبا )، نرخ بالاتر از موقعیت (میزان تبلیغات شما نسبت به تبلیغ رقبا چقدر بهتر است)، نرخ بالای صفحه (میزان تبلیغات شما در بالای نتایج جستجو چند بار ظاهر می شود) و رتبه بندی بیشتر از سهم (تبلیغ تبلیغات رقبا چند برابر بیشتر از شما یا وقتی تبلیغات شما به هیچ وجه نشان داده نشود).

نمایش داده های بدست آمده

این داده ها در یک گزارش که به راحتی خوانده می شود نمایش داده می شود که در یک نگاه به شما نشان می دهد عملکرد کمپین های اخیر شما در مقایسه با مبارزات رقبا چگونه عمل کرده است.

گزارش های AdWords Insights براساس طیف وسیعی از معیارها فیلتر تصفیه می شود. برای اولین بار، می توانید گزارش های حراج Insights را در سطح کمپین، گروه تبلیغات و کلمه کلیدی مشاهده کنید. ما بیشتر به گزارش کلمات کلیدی علاقه مند هستیم و با انتخاب برگه کلید واژه ها، می توانید نتایج را فیلتر کنید تا داده های مورد نیاز شما نمایش داده شود. شما می توانید نتایج را با استراتژی پیشنهاد قیمت، میزان به اشتراک گذاری، حداکثر CPC، امتیاز کیفیت، نوع مطابقت و حتی متن کلمات کلیدی منفرد، در کنار بسیاری از گزینه های فیلتر دیگر، فیلتر کنید:

نمایش گزارش های  AdWords Insights

اشکالی که در گزارش AdWords وجود دارد این است که فقط داده هایی را برای تبلیغ کنندگان که در مزایده های تبلیغاتی مشابه شما شرکت کرده اند نمایش می دهد، نه همه رقبا با تنظیمات حساب یا پارامترهای هدف گذاری یکسان.

این بدان معناست که به طور پیش فرض، بدون توجه به اینکه هر تبلیغ دهنده ای در حراج تبلیغات مشخصی رقابت نخواهد کرد، به طور پیش فرض برخی از داده ها را از دست خواهید داد.

هنوز هم، با توجه به اینکه همه این داده ها از طریق رابط AdWords، بدون استفاده از ابزارهای دیگر، در دسترس هستند، ویژگی Auction Insights بسیار قدرتمند است، مطمئن باشید که به عنوان بخشی از گردش کار تحقیق در مورد کلمات کلیدی رقبا، از آن غافل نمی شوید.

6. ابزار Crowdsourcing Keyword Research

Seed Keywords رایگان است که می توانید برای پیدا کردن کلیدواژه رقابتی از این ابزار بسیار مفید استفاده کنید. این ابزار به شما امکان می دهد با قرار دادن سوالات فرضی به دوستان یا همکاران، سناریوهای سفارشی ایجاد کنید، سپس می تواند به عنوان اساس جستجوهای واقعی مورد استفاده قرار گیرد که ما داده های خود را از آن ها خواهیم گرفت.

در این بخش نمونه ای از سناریو ارائه شده توسط Seed Keywords با هم مرور می کنیم:

محیط ابزار Crowdsourcing Keyword Research

این همان چیزی است که دوستان یا همکاران شما هنگام ایجاد سناریوی خود می بینند. در مثال بالا، از کاربران خواسته شده است که در صورت کشف نقص در رایانه خود، در جستجوی چه چیزی هستند.

Seed Keywords به شما اجازه می دهد تا مشخص کنید کدام موتور جستجو را می خواهید در سناریوی خود استفاده کنید. به طور پیش فرض، این ابزار نتایج را برای google.co.uk ارائه می دهد.

نتایج جستجو

همانطور که مشاهده می کنید، برخی از این نتایج بسیار گسترده و قابل پیش بینی هستند، مانند “تعمیر کامپیوتر” و “رفع اشکال کامپیوتر”. با این حال، سایر موارد خاص تر هستند و ممکن است نحوه رفتار واقعی کاربران در این سناریو، مانند “خراب شدن هارد دیسک” را نشان دهند. این ابزار همچنین به شما امکان می دهد پیشنهادات کلمات کلیدی خود را به عنوان پرونده .CSV برای بارگذاری در AdWords و Bing Ads بر اساس نوع مطابقت بارگیری کنید، که بسیار مفید است.

لازم به یادآوری است که اگرچه این ابزار به شما امکان می دهد ببینید افراد واقعاً در پارامترهای سناریوی شما چه چیزی را جستجو می کنند، اما این اطلاعات ممکن است واقعاً نماینده یک بخش مخاطب واقعی نباشد. مگر اینکه از صدها نفر بخواهید سناریوی سفارشی خود را تکمیل کنند، با یک مجموعه داده از نظر آماری کار نمی کنید. این بدان معنا نیست که این ابزار یا داده هایی که به شما می دهد، فایده ای ندارد، اگر به دنبال داده های نماینده هستید، فقط باید این موضوع را مورد توجه قرار دهید.

همانطور که از نام آن مشخص است، کلمات کلیدی Seed برای کمک به شما در یافتن کلمات کلیدی seed یا کلمات کلیدی طراحی شده است که به شما کمک می کند کلمات کلیدی و همچنین تبلیغ کنندگان یا سایت های رقیب را به عنوان نقطه شروع تحقیقات بیشتر شناسایی کنید. این بدان معنا نیست که شما نمی توانید از Seed Keywords به عنوان اساس تحقیق در مورد کلمات کلیدی رقابتی استفاده کنید، همه اینها به چگونگی ساختار سناریوی سفارشی خود بستگی دارد.

7. ابزار Tag Clouds

آیا تابحال آن ابر واژه ها را دیده اید که بیشترین کلمات مورد استفاده در یک صفحه یا سایت را به شما نشان می دهند؟ اگرچه این روش معمولاً برای ایجاد اینفوگرافیک یا دارایی های بصری ارزان قیمت اختصاص داده می شود، اما همچنین می تواند از آن ها برای پیدا کردن کلیدواژه رقابتی در صفحات رقبا استفاده شود.

ابزارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای ایجاد ابرهای word یا tag استفاده کنید. به عنوان مثال، بگذارید بگوییم شما یک وبلاگ SEO دارید و می خواهید بفهمید که رقبای اصلی شما از کدام کلمات کلیدی استفاده می کنند. شما می توانید از یک برنامه نرم افزاری مانند Tag Crowd استفاده کنید تا ببینید کدام کلمات بیشتر در یک سایت خاص استفاده می شوند.

در مثال زیر، با استفاده از Tag Crowd با وارد کردن URL در قسمت مناسب، بیشترین کلمات را در وب سایت رسمی John Deere مشاهده می کنید.

نمایش بیشترین کلمات کلیدی مورد استفاده

بر اساس معیارهای موجود، Tag Cloud تصویری از رایج ترین کلمات را در وب سایت John Deere’s به ما ارائه می دهد. همانطور که می بینید، کلمات کلیدی “attachments” ، “equipment” و “tractors” همه در سایت جان دیر برجسته هستند، اما کلمات کلیدی دیگری که اغلب استفاده می شود وجود دارد که می تواند به عنوان پایه ایده های جدید گروه تبلیغات مانند “engine” باشد. “،” loaders”،” utility”و”mowers parts”.

نمایش کلمات کلیدی

این روش همچنین برای بازاریابان محتوا که به دنبال شناسایی موضوعات موضوعی جدید هستند که رقبای شما آن ها را هدف قرار داده اند، بسیار مثر است و می تواند با عملکردی که توسط ابزارهایی مانند BuzzSumo در مثالهای بالا ارائه می شود، هماهنگ شود.

8. ابزار WordStream’s Free Keyword Tool

یکی از بهترین راه ها برای پیدا کردن کلیدواژه رقابتی استفاده از ابزار WordPress Free Keyword Tool است.

چگونه می توانیم از WordStream’s Free Keyword Tool برای یافتن کلمات کلیدی رقیب استفاده کنیم؟ فقط URL رقبا را در ابزار وارد کنید (به جای عبارت جستجو) و “جستجو” را بزنید. به عنوان مثال، با وارد کردن URL وب سایت CMI در قسمت کلمه کلیدی، گزارشی نمونه برای وب سایت موسسه بازاریابی محتوا اجرا کنم و با انتخاب آن از نتایج، نتایج را به ایالات متحده محدود کردم. منوی پایین در سمت راست:

محیط کار  ابزار WordStream’s Free Keyword Tool

بر اساس جستجو، طیف وسیعی از داده های رقابتی کلمات کلیدی به شما نشان داده می شود. این داده های کلمه کلیدی را می توان بر اساس هر چهار معیار موجود در گزارش، میزان جستجوی Google، رقابت، CPC و امتیاز فرصت مرتب و نمایش داد:

نتابج جستجو

در این مثال، نتایج به ترتیب نزولی براساس نمره فرصت نمایش داده می شوند، معیار متریک منحصر به فرد WordStream’s Free Keyword Tool.

این گزارشات را می توان برای بارگذاری آسان در حساب AdWords یا Bing Ads خود (که می توانید مستقیماً در WordStream Advisor نیز انجام دهید) به صورت فایل .CSV بارگیری کنید و این کار باعث می شود که ابزار Free Keyword Tool یک نقطه شروع عالی برای تحقیقات بیشتر رقابتی در زمینه هوش باشد.

امیدوارم این مقاله شما را در یافتن ابزار برای پیدا کردن کلیدواژه رقابتی یاری کرده باشد.

پیروز و موفق باشید.