اینفلوئنسر کیست؟ برای پاسخ به این سوال در مقاله اینفلوئنسر کیست؟ توضیحات کامل ارائه داده ایم و اما در ادامه این بخش به بررسی این که چگونه اینفلوئنسر ها را پیدا کنیم، می پردازیم. خوشبختانه امروزه، برای کمک به کسانی که می خواهند اینفلوئنسر مناسب کسب و کار خود را پیدا کنند، انواع مختلفی از ابزار های اینفلوئنسر مارکتینگ وجود دارد که با استفاده از آن ها می توان اینفلوئنسر ها را جست وجو کرده و همچنین، میزان اعتبار آن ها را سنجید (سنجش اعتبار باعث انتخاب درست تری می شود). اما، اگر ترجیح می دهید از یک پلتفرم یا آژانس برای پیدا کردن اینفلوئنسر مارکتینگ خود استفاده نکنید، باید خودتان به طور مستقیم با اینفلوئنسر ها ارتباط برقرار کنید.

برای انجام این کار، ابتدا باید اینفلوئنسر مارکتینگ هایی را که بر جایگاه شما حاکم هستند، شناسایی کنید. بنابراین، اگر شما یک شرکت فعال و آنلاین در حوزه کاری خود هستید، ممکن است در مورد شناسایی این که بهترین اینفلوئنسر ها چه کسانی هستند، ایده های خوبی داشته باشید. اما، در صورتی که مبتدی هستید، در این زمینه باید تحقیقات قابل توجهی انجام دهید.

معرفی 10 ابزار کاربردی و رایگان برای یافتن اینفلوئنسر مناسب کسب و کار

ما در اینجا 10 ابزار کاربردی و رایگان، برای یافتن اینفلوئنسر مارکتینگ را مورد بررسی قرار داده ایم که رایگان یا فریمیوم (ابزار های فریمیوم ابزار هایی هستند که برای دسترسی به اکثر ویژگی‌ های آن‌ ها باید هزینه پرداخت کنید. اما، آن ها نیز قابلیت های محدودی را به صورت رایگان ارائه می دهند) هستند. سایر ابزار ها در مورد این که چگونه اینفلوئنسر ها را پیدا کنیم، شامل:

1. Upfluence

Upfluence، یک پلتفرم بسیار عالی است که دارای یک پایگاه داده عظیم (بیش از 3 میلیون اینفلوئنسردر آن قرار دارد) است. پروفایل ها در مدت معینی بروز رسانی می شود. مجموعه ای کامل از ویژگی ها را ارائه می دهد. به عنوان مثال: برای دسترسی و تعامل بیشتر هر قسمت از محتوا را به صورت جداگانه تجزیه و تحلیل می کند. مشتریان می توانند جست و جو های خود را از طریق Upfluence فیلتر کنند. به عنوان مثال:

 • آن ها می توانند کلمات کلیدی مورد نظر خود را جستجو کنند و تأثیرگذاران مرتبط با همان کلمات کلیدی را پیدا کنند.
 • همچنین، می توانید وزن نسبی را برای هر کلمه کلیدی قائل شوید و برخی از آن ها را مهم تر از سایر کلمات کلیدی کنید. بنابراین، می توانید با استفاده از معیار هایی مانند: موقعیت مکانی، پلتفرم اجتماعی یا تعداد فالوور ها، جستجوی خود را بیشتر محدود کنید.
Upfluence، یک پلتفرم اینفلوئنسر در مقیاس کامل است.

سمت چپ صفحه جایی است که شما عبارات جستجو را تایپ می کنید و سمت راست تعداد نتایج را بر اساس جستجوی شما نشان می دهد و آن ها را بر اساس اندازه فالوور به گروه های مختلف دسته بندی می کند.

ابزار “Upfluence” یک افزونه کروم رایگان ارائه می دهد که ابزاری مناسب برای اینفلوئنسر مارکتینگ است. بنابراین، می‌توانید برای تجزیه و تحلیل پروفایل اینفلوئنسر مستقیماً از مرورگر خود استفاده کنید. این ابزار با پروفایل‌ تمام شبکه‌ های اصلی مانند: اینستاگرام، فیس‌بوک، یوتیوب، پینترست و… سازگار است (ابزار “Upfluence” افزونه تجزیه و تحلیل آنی و پیشرفته را در تمام حساب های رسانه های اجتماعی هر اینفلوئنسر ارائه می دهد).

2. AspireIQ

AspireIQ خود را به عنوان یک پلتفرم بازاریابی اطلاعاتی جامع که برای حمایت ساخته شده است، توصیف می کند. او شما را به عنوان بهترین اینفلوئنسر می بیند و شما را مشتریانی همفکر، خلاق، متخصص، کارمند و نمایندگان برند می داند که ارزش ها و اشتیاق مشابهی را در ارتباط با برند شما فراتر از محصول یا خدماتی که می فروشید به اشتراک می گذارند.

در پاسخ به این که چگونه اینفلوئنسر ها را پیدا کنیم، می توانید از AspireIQ استفاده کنید. AspireIQ پایگاه داده ای بیش از شش میلیون سازنده محتوا ایجاد کرده است. بنابراین، می توانید شرکای مناسبی را پیدا کنید که با آن ها همکاری کنید. AspireIQ با شما رشد می کند.

می‌توانید هر مرحله از کمپین خود را با گردش کار گام به گام خودکار آن‌ها که با نیاز های شما سازگار است (از اولین اتصال و انجام محصول گرفته تا تأیید و ردیابی محتوا)، ساده کنید. این بدان معنی است که در صورت تمایل می توانید دسترسی خود را با صدها اینفلوئنسر گسترش دهید.

بسیار خوب، AspireIQ یک ابزار کاملاً رایگان اینفلوئنسر مارکتینگ نیست.

بسیار خوب، AspireIQ یک ابزار کاملاً رایگان اینفلوئنسر مارکتینگ نیست. اگر می‌خواهید از همه منابع آن استفاده کنید، باید طرحی را بخرید. اما، پیوستن به آن برای سازندگان رایگان است. هیچ هزینه ای برای روابط سازنده دریافت نمی کند. این فقط برای نرم افزاری که به شما کمک می کند جامعه و برنامه های تأثیرگذار خود را مقیاس کنید، هزینه دریافت می کند.

3. HypeAuditor

می توانید برای تعیین رتبه بندی اینفلوئنسر های برتر اینستاگرام بر اساس تعداد فالوور های با کیفیت و فعال از HypeAuditor استفاده کنید. هوش مصنوعی به کار برده شده در HypeAuditor به طور کامل وبلاگ نویسان را بر اساس فالوور های با کیفیت و تعامل معتبر رتبه بندی می کند.

آن ها داده های خام را از منابع مختلف جمع آوری و دسته بندی می کنند و فقط تعداد فالوور ها و لایک های واقعی آن ها را در نظر می گیرند. سپس این الگوریتم اینفلوئنسر ها را رتبه بندی می کند و فهرست تأثیر گذاران برتر جهانی را تشکیل می دهد که این فهرست روزانه به روزرسانی می شوند.

شما می‌توانید فهرستی از 1000 اینفلوئنسر برتر را انتخاب کنید، که همه جایگاه‌ ها را پوشش می‌دهد یا به طور متناوب فهرست را به یکی از 14 دسته تقسیم کنید. به نوبه خود، می‌توانید فهرست‌ های اینفلوئنسر هایی را که همه کشور ها را پوشش می‌دهند انتخاب کنید، یا فهرستی را که فقط شامل تأثیرگذاران از یکی از 17 کشور انتخاب شده باشد، انتخاب کنید. در واقع با استفاده از این نرم افزار خواهید توانست آن ها را بر اساس نیاز های خود فیلتر کنید.

HypeAuditor، در مورد هر اکانت اطلاعاتی ارائه می دهد که شامل موارد زیر می باشد:

 • رتبه بندی فعلی آن ها (تغییر از ماه گذشته فقط برای برخی لیست ها).
 • نام کاربری اینستاگرام اینفلوئنسر.
 • موضوعات اصلی که اینفلوئنسر ها در مورد آن ها پست می کنن.
 • کشور مخاطب آن ها.
 • پیروان آن ها.
 • برآوردی از تعاملات واقعی آن ها.

اگر روی هر اینفلوئنسر کلیک کنید، به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که اطلاعات و آمار بیشتری در مورد عملکرد اینستاگرام، امتیاز کیفیت مخاطب، جمعیت‌شناسی فالوور ها و تعاملات آن ها ارائه می‌کند.

 4. Post for Rent

Post for Rent” نیز یک ابزار تأثیرگذار تمام عیار است. این شرکت به طور موثر تعادلی بین کارایی کسب و کار سرد و کمپین های تأثیرگذار معتبر حفظ می کند. برای برند ها و اینفلوئنسر ها سیستمی وجود دارد که بتوانند نظرات خود را برای یکدیگر به اشتراک بگذارند و به عنوان مرجع عمل کنند.

بنابراین، برند هایی که به دنبال اینفلوئنسر ها هستند، می‌توانند این رتبه‌بندی‌ های ستاره‌ ای را در نتایج جستجوی خود ببینند و می‌توانند روی پروفایل های آن ها کلیک کنند تا به نظرات برند های دیگر نگاه کنند. به همین ترتیب، اینفلوئنسر ها رتبه‌بندی‌ هایی را برای برند ها مشاهده می‌کنند که ممکن است بر میزان تمایل آن ها برای همکاری با شرکت تأثیر بگذارد.

برندها با ایجاد خلاصه تعریفی از خود شروع می کنند، جایی که می توانید نوع کمپین مورد نظر خود را مشخص کنید. با این حال، چیز های خسته‌کننده‌ تر در این فرآیند، یافتن و مدیریت اینفلوئنسر ها و محتوای آن ها، بررسی پروفایل‌ ها و داده‌ ها، تحقیق در مورد مخاطبان بدون زحمت از طریق یک رابط کاربری ساده و تمیز انجام می‌شود.

برندها حتی قبل از ایجاد کمپین نیازی به جستجوی تأثیرگذاران ندارند. در برخی از انواع کمپین ها، آن ها اصلاً نیازی به جستجوی اینفلوئنسر ندارند. اگر برندها یک کمپین عمومی منتشر کنند، پست برای اجاره به هر تأثیرگذار که با معیارهای کمپین مطابقت دارد از طریق یک برنامه تلفن همراه اطلاع می‌دهد. علاقه مندان می توانند مستقیما درخواست دهند.

اگر بخواهید اینفلوئنسر ها را جستجو کنید، پست برای اجاره تصاویر کوچکی از اینفلوئنسر های مناسب را به همراه رتبه‌بندی، امتیاز اعتبار و آمار اولیه به شما نشان می‌دهد. سپس، می‌توانید روی آن دسته از اینفلوئنسر هایی که به شما علاقه دارند، کلیک کنید و آن ها به لیستی در سمت راست صفحه شما اضافه می‌شوند. می‌توانید جستجوی خود را بر اساس اینفلوئنسر و ویژگی مخاطب اصلاح کنید و این فهرست هرگز ناپدید نمی‌شود.

پست برای اجاره به شما این امکان را می‌دهد تا بر اساس هشتگ‌ هایی که در محتوای گذشته استفاده کرده‌اند، به جستجوی اینفلوئنسر ها بپردازید. این به هدف گیری بهتر کمک می کند.

همچنین، آن ها توانایی تجزیه و تحلیل هر حساب رسانه اجتماعی را ارائه می دهند و اولین گزارش رایگان است. این اولین قدم عالی برای تصمیم گیری آگاهانه در بازاریابی تأثیرگذار است.

 اولین گزارش آن رایگان است.

5. Dovetale

اگرچه هر برندی می‌تواند از Dovetale استفاده کند. اما، تمرکز واقعی آن بر فروشگاه‌ های تجارت الکترونیک است. Dovetale ادغام خود را با Shopify برجسته می کند و تأکید می کند که آن ها به فروشگاه های Shopify کمک می کنند تا با افرادی که عاشق محصولات آن ها هستند، فروش را استخدام، مدیریت و رشد دهند. در نتیجه، به طور استثنایی به مشاغل کوچک پاسخ می دهد. با این حال، این نشان نمی دهد که آن ها برای مشاغل بزرگتر مناسب نیستند. همچنین، آن ها ابزار های سازمانی را ارائه می دهند که برای کمک به تیم ها در مدیریت کمپین های بازاریابی تأثیرگذار ساخته شده اند. با این وجود، Dovetale از بسیاری از پلتفرم های دیگر به مشاغل کوچک بهتر پاسخ می دهد.

شاید این به بهترین وجه در Dovetale منعکس شود که یک طرح رایگان قابل استفاده ارائه می دهد، نه صرفاً یک آزمایش رایگان. تنها کاری که برای شروع باید انجام دهید این است که فروشگاه Shopify خود را متصل کنید. با استفاده از این طرح رایگان، حداکثر سه کاربر می‌توانند پنج عضو انجمن (اینفلوئنسر) را با یک صفحه ورود به انجمن سفارشی، یک ویجت ثبت نام سفارشی برای وب‌سایت Shopify شما، سفارش‌های هدیه و وابسته نامحدود، و ردیابی فروش وابسته را مدیریت کنند. با افزایش نیاز شما به استفاده از اینفلوئنسر ها، می توانید آن را به یکی از طرح های پولی ارتقا دهید.

Dovetale شامل تمام ابزار های لازم برای مدیریت کمپین، گزارش گیری و تجزیه و تحلیل است که به شما کمک می کند موفقیت کمپین های خود را تعیین کنید.

Dovetale یک طرح رایگان قابل استفاده ارائه می دهد

6. Influence.co

Influence.co در مقایسه با اکثر پلتفرم های اینفلوئنسر، رویکرد بسیار متفاوتی را اتخاذ می کند. اگرچه Influence.co همه خدمات معمول بازار اینفلوئنسر را ارائه می دهد. اما، بسیار شبیه به یک پلت فرم رسانه اجتماعی عمل می کند. این به برند ها کمک می کند تا انواع روابط معتبر و بلندمدت را که در بازاریابی تأثیرگذار ذاتی هستند، حفظ کنند. در واقع، Influence.co اکنون یک شبکه اجتماعی و بازار با بیش از 250000 عضو دارد که 150000 نفر از آن ها اینفلوئنسر، 70000 کسب و کار و 30000 نفر دیگر هستند.

جنبه اجتماعی Influence.co جای کشف و فعال سازی را نمی گیرد. آن را تکمیل می کند. با این حال، موفق می شود پلت فرم را به چیز دیگری ارتقا دهد. احتمالاً برند ها بهترین روابط خود را با تأثیرگذارانی که پست‌هایشان را در فید خود می‌بینند، برقرار می‌کنند.

Influence.co بسیار شبیه به یک پلت فرم رسانه اجتماعی عمل می کند.

Influence.co در مورد این که چگونه اینفلوئنسر ها را پیدا کنیم، دو طرح دارد (یکی رایگان و دیگری پولی است). در ادامه به توضیح بیشتر آن می پردازیم:

 • با حساب رایگان اولیه، می توانید نمایه خود را بسازید و به انجمن پلتفرم دسترسی پیدا کنید. همچنین، می توانید جستجو های اساسی را با حداکثر 50 نتیجه در هر جستجو انجام دهید و آن نتایج را در حداکثر 3 لیست سازماندهی کنید و کمپین ایجاد و منتشر کنید و به 12 اینفلوئنسر در ماه پیام دهید.
 • البته طرح پولی Business Pro بسیار بیشتر است. چندین نمایه، جستجو های پیشرفته، نتایج نامحدود، فهرست‌ های نامحدود، جستجوی پیشرفته، کمپین‌ های نامحدود، مدیریت کمپین، گزارش‌ های کمپین، اعضای تیم، منبع یابی سرنخ و موارد دیگر را در اختیار شما قرار می‌دهد.

7. Discover.ly

Discover.ly یک افزونه کروم است که به شما در ارتباط با شبکه کمک می کند. می‌توانید از آن برای مشاهده حساب‌ های اجتماعی و به‌ روزرسانی‌ های گیرندگان ایمیل، لینکدین و اتصالات فیسبوک در نوار کناری استفاده کنید. به عنوان مثال: این بدان معناست که شما می توانید دوستان مشترک فیس بوک را برای شخصی که در لینکدین با او در ارتباط هستید، ببینید.

همچنین شما می توانید حساب های رسانه های اجتماعی ارتباطات خود را در طیف گسترده ای از کانال ها و پلت فرم های رسانه های اجتماعی دیگر مشاهده کنید. این ها عبارتند از: Google+، Klout، Angel base، FourSquare و Behance.

یکی از کاربرد های Discover.ly این است که ببینید آیا هر یک از مخاطبین فعلی شما با اینفلوئنسر ها در جایگاه شما ارتباط دارد یا خیر. اگر ارتباطی پیدا کردید، می توانید از مخاطبین خود برای معرفی افراد تأثیرگذار استفاده کنید.

Discover.ly یک افزونه کروم است که به شما در ارتباط با شبکه کمک می کند.

8. Tweetdeck

Tweetdeck داشبورد رایگان رسانه های اجتماعی توییتر است که به شما کمک می کند همه توییت های خود را مدیریت کنید. می‌توانید آن را طوری تنظیم کنید که هر یک از موارد جدول زمانی توییتر، اشاره‌ ها، پیام‌ های مستقیم، فهرست‌ ها، گرایش‌ ها، موارد دلخواه، نتایج جستجو یا هشتگ‌ ها را نمایش دهد. شما می توانید تا 200 حساب توییتر را از طریق داشبورد Tweetdeck کنترل کنید.

Tweetdeck قابلیت جستجوی بسیار قدرتمندی دارد. به عنوان مثال:

 • می‌توانید از Tweetdeck برای ردیابی اشاره‌ های رقابت خود استفاده کنید.
 • می توانید از آن برای یافتن هشتگ خاص استفاده شده، استفاده کنید، که به نوبه خود می‌تواند به شما در یافتن اینفلوئنسر ها کمک کند.
 • همچنین، می توانید بر اساس تعداد ریتوییت ها جستجو کنید. افرادی که توییت‌ هایشان چندین بار بازنشر می‌شود، احتمالاً تأثیری خواهند داشت.
 • این ابزار می تواند هر زمان که یکی از دنبال کنندگان شما فرد جدیدی را به لیست خود اضافه کند، به شما هشدار دهد. می‌توانید نگاهی دقیق به این افراد بیندازید تا ببینید آیا ارزش بررسی به عنوان یک تأثیرگذار بالقوه را دارند یا خیر.
 • همچنین، شما می توانید از Tweetdeck برای مشاهده تعداد لیست های افراد خاص استفاده کنید. این می‌تواند نشانه‌ای مفید در مورد این که دیگران چقدر به آن‌ ها باور دارند، تاثیرگذار باشد.
شما می توانید تا 200 حساب توییتر را از طریق داشبورد Tweetdeck کنترل کنید.
چگونه اینفلوئنسر ها را پیدا کنیم؟

9. Social Crawlytics

Social Crawlytics به شما امکان می دهد محتوا و رقبا را ردیابی کنید. می‌توانید از آن برای کشف این که کدام پست‌ها در وب‌ سایت‌ های خاص محبوب‌ ترین و به اشتراک گذاشته‌ شده‌ترین هستند، استفاده کنید. برخلاف برخی دیگر از سایت‌ های نظارت اجتماعی، شما گزارش‌ هایی را در Social Crawlytics بر اساس دامنه‌ های خاصی اجرا می‌کنید. بنابراین، می توانید رقبای خود را تجزیه و تحلیل کنید تا مشخص کنید که چه محتوایی موفق ترین بوده است و مردم چگونه آن را به اشتراک گذاشته اند.

Social Crawlytics به شما امکان می دهد محتوا و رقبا را ردیابی کنید.

در ابتدا، Social Crawlytics به میزان 2500 اعتبار برای استفاده به شما می دهد. هر تعداد URL که خزیده می‌شوید، برای شما تعداد مشخصی هزینه دارد. برخی از اعتبارات شما هر هفته بازسازی می شود و همچنین با ارسال یک توییت از طرف Social Crawlytics، اعتبارات جایزه به دست می آورید. گزارش Social Crawlytics درباره عملکرد اجتماعی سایت خزیده شده، کاملاً مفصل است.

10. Alltop

اگر به دنبال وبلاگ‌ های تاثیرگذار (وبلاگ افراد تاثیرگذار) هستید، جست و جو در گوگل می‌تواند موفقیت آمیز باشد. زیرا، انواع مختلف وبلاگ، وب سایت و هر چیز دیگری را در نتایج خود ثبت می کند (از صفحات فروش گرفته تا انجمن ها) و Alltop می تواند در اینجا به شما کمک کند. زیرا به سادگی پست های وبلاگ را جمع می کند (پست هایی که توسط افراد مدیریت می شود نه این که توسط الگوریتم). بنابراین، افراد هر روز پست های برتر وبلاگ را در جایگاه های خاص، جستجو می کنند.

چگونه اینفلوئنسر ها را پیدا کنیم؟
چگونه اینفلوئنسر ها را پیدا کنیم؟

بنابراین، می‌توانید از آن برای یافتن پست‌ های برتر در جایگاه خود استفاده کنید. این به شما کمک می‌کند تا ایده‌ ای از تأثیرگذار ترین وبلاگ‌ها در موضوع خود داشته باشید.

منبع:

influencermarketinghub.com