اینستاگرام یک شبکه اجتماعی است که به شما این امکان را می دهد تا عکس ها و فیلم هایی را به اشتراک بگذارید که می توانند خاطرات، رویدادها و سایر اشکال سرگرمی با دوستان و افراد دیگر را در سراسر جهان به تصویر بکشند. با ما همراه باشید تا در مورد موضوع حذف تاریخچه جستجوی اینستاگرام که از اهمیت بالایی برخوردار است صحبت کنیم.

این بستر مستقل از سایر شبکه های اجتماعی است و برخلاف آن ها لازم نیست اطلاعات شخصی خود را به اکانت اینستاگرام خود وارد کنید.

شما فقط باید یک پروفایل ایجاد کنید، افراد را دنبال کنید و می توانید آنچه را که تمایل دارید در اکانت خود به اشتراک بگذارید.

شما فقط محدود به برقراری ارتباط با افرادی نیستید که می توانید آن ها را دنبال کنید، هر کسی نیز می تواند با شما تعامل برقرار کند.

پس از ساخت یک اکانت اینستاگرام افرادی که شما را دنبال می کنند می توانند عکس ها و فیلم هایی را که در اکانت خود به اشتراک می گذارید، مشاهده کنند.

می توان اینستاگرام را به عنوان نسخه ساده تر فیس بوک توصیف کرد اما در این مورد تأکید بر استفاده از تلفن همراه است و تعامل در این پلتفرم شامل لایک، کامنت، تگ و دایرکت است.

اینستاگرام به شما امکان می دهد تا در صورت پسندیدن عکس ها و فیلم ها آن ها را برای مراجعه بعدی خود ذخیره کنید.

با استفاده از دستگاه های IOS یا Android می توانید به اینستاگرام دسترسی پیدا کنید.

همچنین برای دسترسی به آن می توانید از رایانه استفاده کنید اما در این حالت فقط می توانید فیلم ها و عکس ها را با استفاده از دستگاه خود به اشتراک بگذارید.

پاک کردن / حذف تاریخچه جستجوی اینستاگرام

حذف تاریخچه جستجوی اینستاگرام

هنگامی که از هر سایتی از طریق یک شبکه بازدید می کنید، مرورگر تمایل دارد بیت اطلاعاتی را در مورد جستجوهای شما ذخیره کند، به این ترتیب که در صورت نیاز به دسترسی مجدد به اطلاعات بازیابی آن در مقایسه با جستجوی مجدد در سرور آسان تر می شود.

این کار به منظور سرعت بخشیدن به فرآیند بارگیری مرورگر انجام می شود.

همچنین این امر در مورد استفاده از اکانت های اینستاگرام نیز صادق است.

اطلاعات مختلف در مورد اکانت ها از طریق اینترنت قابل دسترسی است و در نتیجه بیت های مربوط به حساب ها ذخیره می شوند تا دسترسی به آن ها آسان تر شود و نیاز به مشاهده آن ها ایجاد شود.

لازم به ذکر است که در برخی از موارد حذف نکردن تاریخچه جستجو می تواند کاملاً نادرست باشد و گاهی برای کاربران حساب های اینستاگرام نگه داشتن آن غیر ضروری است.

در نتیجه مهم است که شما تاریخچه جستجوی خود را در اینستاگرام برای اهداف حفظ حریم خصوصی حذف کنید و از اجرای صحیح و امن امور اطمینان حاصل کنید.

انجام این کار بسیار ساده است. مراحل زیر را دنبال کنید؛

  1. اکانت اینستاگرام خود را باز کنید و به منوی تنظیمات بروید.
  2. با باز کردن منو حرکت کنید تا نماد ” clear search history ” را ببینید. بر روی آن کلیک کنید و گزینه ” yes ” یا ” no ” برای تأیید عملکرد خود به شما انتخاب کنید.
  3. اگر مطمئن هستید که می خواهید تاریخچه جستجوی اینستاگرام خود را پاک کنید، روی گزینه “YES” کلیک کنید و خواهید دید که تاریخچه جستجوی اینستاگرام شما بلافاصله ناپدید می شود.
  4. به شما توصیه می شود بعد از پاک کردن تاریخچه جستجو دستگاه و مرورگر را یک مرتبه بسته و مجددا باز کنید تا روند آن کارآمدتر شود.
حذف تاریخچه جستجوی اینستاگرام

خوب است توجه داشته باشید که این فرآیند کاملاً به سابقه جستجوی شما مربوط نمی شود، افرادی که اغلب در اینستاگرام با آن ها ارتباط برقرار کرده اید، تعامل های آن ها به صورت حساب های پیشنهادی ظاهر می شوند.

چرا باید تاریخچه جستجوی اینستاگرام خود را پاک کنیم؟

دلیل اصلی پاک کردن تاریخچه جستجوی اینستاگرام بهبود امنیت اطلاعات شما و تقویت حریم خصوصی است.

در صورت استفاده از رایانه شخصی پاک کردن تاریخچه اطمینان حاصل می کند که سایر افراد به آنچه که شما مشاهده کرده اید دسترسی نخواهند داشت. برخی از این اطلاعات می توانند کاملاً ناسازگار باشند.

همچنین عملکرد را بهبود می بخشد زیرا پاک کردن این داده ها سرعت دسترسی به اطلاعات را از آنجا که سرعت بارگذاری افزایش می یابد را بهبود می بخشد.

به طور خلاصه دیگر لازم نیست با وجود یک فرآیند ساده نگران تاریخچه جستجوی خود باشید.

نکته خوب در اینجا این است که اطلاعات مربوط به حساب هایی که اغلب با آن ها ارتباط برقرار می کنید در موتور جستجوی شما حفظ می شوند و همیشه در دسترس خواهند بود.

اطلاعات اضافی: چگونه می توانم یک اکانت اینستاگرام ایجاد / حذف کنم؟

شما می توانید باری آشنایی با این مبحث، به مقاله ” نحوه ساخت یا حذف اکانت اینستاگرام ” مراجعه نمایید.