اینستاگرام جزئیاتی را در مورد آنچه برای به دست آوردن تیک آبی لازم است ارائه می دهد. همچنین به کاربران این امکان را می دهد که خودشان درخواست تأیید بدهند. در اینجا چگونگی انجام این کار و اینکه چرا تأیید شدن توسط اینستاگرام ارزش وقت شما را دارد، توضیح می دهیم.

این سوالی است که ما زیاد می شنویم: چگونه می توانم در اینستاگرام تأیید شوم؟ یا چرا در اینستاگرام تأیید نمی شوم؟ یا آیا امنیت اینستاگرام من پایین است؟ کجا اشتباه کردم؟ پیش از این اینستاگرام از نظر اینکه چه کسی تیک آبی را دریافت می کند، تقریباً یک جعبه سیاه بود. برخی از حساب های مشهور و افراد مشهور این تیک را دریافت کردند، دیگران این کار را نکردند و هیچ کس نمی دانست چرا.

تیک آبی در اینستاگرام با قرار گرفتن در معرض دید بیشتر در این پلتفرم، فرصت های بیشتری برای رشد تجارت شما ایجاد می کند. این مقاله شامل همه مواردی است که شما باید در مورد تیک آبی در اینستاگرام بدانید، پس با ما همراه باشید.

شرایط دریافت تیک آبی اینستاگرام

شرایط دریافت تیک آبی اینستاگرام

اینستاگرام در مورد تأیید شدن دقیقاً به دنبال چه چیزی است؟ چه نیازمندی هایی برای گرفتن تیک آبی اینستاگرام وجود دارد؟ در اینجا بررسی کاملی از نیاز هایی که باید برای تیک آبی اینستاگرام اینستاگرام داشته باشید، ارائه شده است.

 1. معتبر باشید: حساب شما باید متعلق به یک شخص واقعی، یک برند یا متعلق به یک بیزینس باشد. حساب های طرفداران، حساب های خصوصی و حساب های meme تأیید نمی شوند.
 2. منحصر به فرد باشید: داشتن فقط یک حساب برای هر کسب و کار یا هر شخصی مجاز است. بنابراین تنها یک حساب برای هر شخص یا بیزینسی تایید می شود. تنها استثنا در این قانون این است که حساب شما مختص زبان باشد.
 3. کامل باشید: پروفایل های خصوصی مجاز به گرفتن تیک آبی اینستاگرام نیستند. شما فقط می توانید این نشان تأیید شده اینستاگرام را به عنوان یک چهره عمومی یا صفحه بیزینس خود کسب کنید. شما باید تنظیمات پروفایل خود را با یک بیوگرافی، عکس پروفایل و حداقل یک پست کامل کنید.
 4. برجسته (جالب توجه) باشید: نشان تأیید اینستاگرام برای برند ها، افراد یا مشاغل شناخته شده و آن هایی که بسیار جستجو می شوند، است. اگر در اخبار صحبتی از شما نیست و یا نام شما در اینستاگرام یا گوگل جستجو نمی شود، احتمالاً این تیک آبی را نخواهید داشت.

این نکته را به خاطر داشته باشید که: در تمام مراحل تأیید حساب اینستاگرام خود فقط اطلاعات دقیق، مرتبط و صادقانه را درج کنید.

 • از نام واقعی خود استفاده کنید.
 • یک کتگوری حساب دقیق انتخاب کنید.
 • برای اثبات هویت خود از اسناد و مدارک واقعی استفاده کنید.

نحوه تأیید شدن در اینستاگرام

در واقع درخواست تأیید اینستاگرام بسیار ساده است. قبل از دنبال کردن دستورالعمل های زیر، مطمئن شوید که به حسابی که می خواهید تأیید شوید، وارد شده اید. به عنوان مثال اگر می خواهید تیک آبی اینستاگرام را برای حساب بیزینس خود دریافت کنید، مطمئن باشید که به طور تصادفی در حساب شخصی خود نیستید.

زمان مورد نیاز: 10 دقیقه.

نحوه درخواست تأیید در اینستاگرام به شرح زیر است:

 1. وارد پروفایل خود شوید

  با ضربه زدن روی آیکون با عکس پروفایل خود در گوشه پایین سمت راست، به پروفایل اینستاگرام خود بروید.

 2. منو را باز کنید

  روی آیکون منو در گوشه بالا سمت راست پروفایل خود ضربه بزنید.
  باز کردن منو اینستاگرام

 3. وارد تتنظیمات شوید

  آیکون settings را انتخاب کرده و سپس وارد منوی حساب (Acount) خود شوید.
  وارد شدن به تنظیمات اینستاگرام

 4. وارد گزینه درخواست تایید شوید

  از طریق تنظیمات حساب به پایین پیمایش کنید تا اینکه درخواست تأیید را مشاهده کنید، سپس روی آن ضربه بزنید.
  درخواست تیک آبی اینستاگرام

 5. فرم را تکمیل کنید

  فرمی که با نام حساب شما از قبل پر شده ظاهر می شود. ابتدا نام کامل خود را اضافه کنید (برای بیزینس ها، نام کامل هرکسی که اینستاگرام شما را مدیریت می کند).
  فرم درخواست تیک آبی اینستاگرام

 6. عکس کارت شناسایی خود را آپلود کنید

  روی گزینه انتخاب پرونده ضربه بزنید تا عکس کارت شناسایی خود را ضمیمه کنید. برای یک شخص گواهینامه رانندگی، گذرنامه یا کارت شناسایی ملی کافی است. برای بیزینس می توانید از هرگونه سند رسمی تجاری مانند تشکیل پرونده مالیات، اساسنامه یا حتی قبض برق اخیر استفاده کنید.
  عکس کارت ملی برای تیک آبی اینستاگرام

 7. مشخصات را ارسال کنید

  یا دوربین خود را باز کنید و از شناسنامه خود یک عکس واضح بگیرید. در آخر روی دکمه آبی رنگ send در پایین صفحه ضربه بزنید تا درخواست تأیید خود را به اینستاگرام ارائه دهید.

مراحل بررسی چه مدت طول می کشد؟

پاسخ دادن به شما توسط اینستاگرام ممکن است دو هفته طول بکشد. وقتی تصمیمی گرفته شد، در برنامه notification دریافت خواهید کرد که به شما می گوید آیا اینستاگرام شما را تأیید کرده یا نه. اگر تأیید نشدید می توانید 30 روز دیگر دوباره امتحان کنید.


چگونه شانس بیشتری برای گرفتن تیک آبی اینستاگرام داشته باشیم؟

برای گرفتن تیک آبی اینستارگرام چه کار کنیم؟

اینستاگرام پس از فعال کردن تیک آبی در تاریخ 28 آگوست، در حال حاضر شفاف تر است که برای دریافت یک نشان تأیید شده چه چیز هایی نیاز است. آن ها اکنون استاندارد ها و الزامات خود را برای تأیید شدن در اینستاگرام در مرکز راهنمایی خود به صورت عمومی بیان می کنند.

اینکه چگونه برای گرفتن تیک آبی تلاش کنید و چه کار هایی انجام دهید را در اینجا ذکر خواهیم کرد:

 1. قوانین را دنبال کنید. اگر مجریان اینستاگرام احساس کنند که شما از شرایط استفاده یا دستورالعمل های انجمن آن ها پیروی نمی کنید، می توانید با شانس تأیید شدن حساب خود خداحافظی کنید.
 2. واقعی باشید. منظور ما به معنای واقعی کلمه است. حساب شما باید نمایانگر یک شخص واقعی، یک بیزینس ثبت شده یا یک سازمان مستقر باشد. این همچنین بدان معنی است که هیچ صفحه الگوی رفتاری الهام بخشی یا حساب تقلیدی از کسان دیگر در نظر گرفته نخواهد شد.
 3. قابل توجه باشید. افراد تصادفی با درخواست کردن به سادگی نمی توانند نشان آبی اینستاگرام را دریافت کنند. شما یا برند تجاری شما باید در چندین منبع خبری مطرح باشید، بسیار مورد جستجو قرار بگیرید و برای عموم مردم کاملا شناخته شده باشید. برجسته بودن در محتوای تبلیغاتی به حساب نمی آید.
 4. فقط برای یک حساب درخواست تأیید ارسال کنید. طبق توضیحات اینستاگرام، حساب شما باید حضور منحصر به فرد شخص یا شغلی باشد که نماینده آن است. اساساً نمی توانید چندین حساب تأیید شده برای خود یا برند خود داشته باشید).
 5. تنظیمات پروفایل خود را به پایان برسانید. اگر حساب شما دارای بیوگرافی، تصویر پروفایل و حداقل یک پست نباشد، نمی توانید در اینستاگرام تیک آبی بگیرید.
 6. عمومی باشید. حساب های خصوصی مورد تأیید نیستند.
 7. به سایر شبکه های اجتماعی لینک ندهید. اگر پروفایل شما لینک هایی برای پیگیری حساب های شما در کانال های اجتماعی دیگر داشته باشد، درخواست شما رد می شود.
 8. دروغ نگویید. اگر هنگام درخواست تأیید اطلاعات نادرست یا گمراه کننده ارائه دهید، تیک آبی شما تایید نمی شود و ممکن است با تعلیق احتمالی یا حتی ممنوعیت دائمی اینستاگرام روبرو شوید.

چرا تأیید شدن و تیک آبی اینستاگرام مهم است؟

اهمیت تیک آبی اینستاگرام

برای بسیاری از افراد، دریافت تیک آبی اینستاگرام فقط یک نشان افتخار است. عالی به نظر می رسد، نفوذ شما را بیشتر می کند و احساس مهم بودن را در شما ایجاد می کند. اما این تنها دلیلی نیست که درخواست تأیید اینستاگرام ارزش وقت شما را داشته باشد. تأیید شدن در اینستاگرام سه مزیت اصلی دارد:

 • از کپی برداری و تقلب جلوگیری می کنید: یکی از بهترین چیز ها در مورد دریافت تیک آبی اینستاگرام این است که هر کسی شما یا برند شما را جستجو می کند بلافاصله متوجه می شود که شما اصلی هستید، مطمئن شوید که هیچ دنبال کننده بالقوه ای را به خاطر حساب های طرفداران از دست ندهید.
 • شما ثابت می کنید که ارزش خبری شدن را دارید: نشان تأیید اینستاگرام ثابت می کند که شما در چندین منبع خبری مستقل ظاهر شده اید و شما یا سازمانتان آنقدر مشهور هستید که مردم می خواهند از شما کپی برداری کنند. گرچه ممکن است فقط نظر ناظران اینستاگرام باشد، اما این هنوز به دنبال کنندگان فعلی و آینده شما نشان می دهد که شما یک چهره یا برند شناخته شده عمومی هستید.
 • برای سئو اینستاگرام بسیار مناسب است: اگر می خواهید حساب شما برای نتایج مربوط به نام حساب شما در بالای نتایج جستجوی اینستاگرام قرار بگیرد، دریافت تیک آبی به معنای یک برنده به صورت اتوماتیک است. حساب های تأیید شده همیشه بالاتر از حساب های تأیید نشده برای همان جستجوی اینستاگرام هستند(شاید مقاله ابزار آنالیز اینستاگرام برایتان مفید باشد). بنابراین این فقط تیک آبی ساده نیست.

جمع‌ بندی

نکته حائز اهمیت این است که هیچ تضمینی وجود ندارد که اینستاگرام درخواست شما را تایید کند؛ زیرا تیک آبی اینستاگرام فقط و فقط برای افراد معروف و مشهور، شخصیت‌ های عمومی، برند های جهانی یا اشخاصی که نام تجاری دارند، رزرو می‌ شود.

همانطور که در این مطلب مشاهده کردید ما آموزش چگونگی دریافت تیک آبی در اینستاگرام را در اختیار شما قرار دادیم. امیدوارم که از این مقاله به اندازه کافی لذت برده باشید و تا حد کافی برای شما مفید واقع شود.

منابع: falcon.io و plannthat.com