رقبای واقعی مشتریان شما چه کسانی هستند؟ چگونه به شناسایی رقبای محلی بپردازیم؟

این سوالی است که جواب دادن به آن سخت است. آنچه که همانند یک مثلت ساده بین گوگل، برند و جستجوگر در روز های ابتدایی وب محلی احساس می شد، حالا دارای یک گنبد ژئودزیک بزرگ از بومی سازی، شخصی سازی، تطبیق و دیگر موارد است.

شناسایی رقبای محلی: local search ranking

این تغییر از یک شکل ساده به یک شکل بسیار پیچیده تر دارای صنعت سئو محلی است که شروع به فهمیدنِ نیاز به صحبت درباره تِرند ها و الگوها در مقابل رتبه بندی های تجربی می کند.

برای مثال، شما متوجه می شوید که دیگر نمی توانید آن پیامی را که به مشتری می گوید “تبریک، شما شماره 1 هستید” را بفرستید.

چون که واقعیت جدید این است که شماره 1 برای همه جستجوگران است. کاربری که در قسمت شمالی شهر هست ممکن است با رفتن به قسمت جنوبی شهر نتایج محلی متفاوتی را ببیند یا حتی اگر زبان جستجوی خود را تغییر دهد هم همینطور است.

علی رغم همه این ها هنوز نیاز است که آنالیز و گزارش دهی کنید – حسابرسی از منظر رقابت مشتری همچنان یک وظیفه اصلی است.

امروز می خواهیم درباره این صحبت کنیم که چگونه می توانیم این محیط پویا و پیچیده را به ساده ترین شکل تغییر دهیم تا رقبای محلی واقعی را شناسایی کنیم.

به شما و مشتریانتان کمک می کنیم تا ترند ها و الگو هایی را که زمینه ای برای استراتژی های رقابتی ایجاد می کنند را ببینید.

چرا حسابرسی رقابتی لازم و چالش برانگیز است؟

پیش از شروع، بیایید بررسی کنیم که نکته اصلی حسابرسی رقبای محلی چیست. شما به دنبال تضاد ها هستید – شما دو برند را در کنار هم قرار می دهید تا معیار هایی را شناسایی کنید که باعث می شوند یکی از آن ها در SERP های محلی یا ارگانیک محلی سلطه بیشتری داشته باشد.

از آنجا شما می توانید یک استراتژی برای تقلید از موفقیت های برنده فعلی با هدف دیدار و سپس پیشی گرفتن از آن ها با تلاش های بیشتر تهیه کنید.

اما قبل از شروع مقایسه برند A خودتان با برند B آن ها، باید بدانید که برند B در واقع کیست؟ و با چه موانعی روبرو خواهید شد؟

1.SERP ها فوق العاده متنوع هستند!

با توجه به 1.2 میلیون کلمه کلیدی: هر SERP یک SERP لوکال یا محلی است و از آنجا که هر دو بسته محلی و نتایج ارگانیک هر دو در معرض هجوم موقعیت جغرافیایی و تغییر موقعیت جغرافیایی هستند، گنجاندن آن ها در استراتژی ردیابی شما یک امر ضروری است.

شناسایی رقبای محلی: search

برای مثال 2 جستجوگر بر روی یک مبل نشسته اند. یکی از آن ها “رستوران های مکزیکی” را سرچ می کند و دیگری “رستوران های مکزیکی نزدیک من”.

سپس آن ها در هنگام جستجو به “رستوران های مکزیکی نزدیک من” در مقابل “رستوران های مکزیکی در سن خوزه” تقسیم می شوند.

آنچه آن ها می بینند بسته های محلی است که تنها حدود 80 درصد مشابه هستند و بر اساس تشخیص گوگل اهداف مختلفی دارند که تنوع قابل توجهی نیز دارند.

این سناریو حتی جالب تر می شود، زمانی که یکی از جستجوگران بلند شود و به نقاط مختلف شهر برود، در آن نقطه دو نفر که جستجو های یکسان می کنند می توانند بسته های محلی ای را ببینند که تنها در حدود 26-65 درصد شبیه به هم هستند. به عبارت دیگر باید گفت کاملا متفاوت هستند.

اکنون مشتری شما می خواهد برای 7 عبارت کلیدی امتیاز دهی کند – مانند “رستوران های مکزیکی”، “رستوران های مکزیکی نزیدک من”، “رستوران های مکزیکی سن خوزه”، “بهترین رستوران های مکزیکی”، ارزان ترین رستوران های مکزیکی” و … . مشتری شما تنها سه کسب و کار را در بسته محلی مقایسه نمی کند؛ بلکه آن ها می دانند که چندین برابر بیشتر از 3 گزینه دارند.

2. حتی ابزار های خوب ردیابی رتبه هم می توانند متناقض باشند

تعداد زیادی ابزارهای مفید ردیابی رتبه وجود دارد، یکی از محبوب ترین آن ها BrightLocal است. رابط کاربری بسیار آسانی دارد اما در اینجا مسئله سازگاری این ابزار با دیگر ابزار ها وجود دارد. تصویر زیر را ببینید:

شناسایی رقبای محلی: ranking tools

در اینجا هر 5 دقیقه یک جستجو یکسان انجام داده ایم، در این عکس نشان می دهد که چگونه رتبه بندی محلی ارگانیک گزارش شده از یک تجارت واحد به طور گسترده ای در طول زمان متفاوت است.

تجارت بالا به نظر می رسد که از موقعیت 5 به موقعیت 12 رفته است. این مسئله، دشواری پاسخ دادن به این سؤال را نشان می دهد که در هنگام استفاده از ابزار، چه کسی در واقع رقیب برتر است. برداشت این است که این نوع از تفاوت ها ممکن است نتیجه استفاده از پروکسی ها باشد.

در عین حال، پیدا کردن یک جایگزین قوی و مداوم برای چک کردن دستی که رقبا در آن در جاهای مختلف زمین رتبه بندی می شوند، واقعاً دشوار است. پس بیایید با هم یک چیز را امتحان کنیم.

ساده ترین راه حل برای پیدا کردن رقبای واقعی

مشتری شما صاحب یک رستوران مکزیکی است و 7 عبارت کلیدی اصلی دارند که می خواهند برای آن رقابت کنند. این 5 گام ساده را دنبال کنید:

گام اول: یک دوره نزول بسته محلی را به مشتری بدهید

شناسایی رقبای محلی: google map

اگر مشتری هنوز نمی داند، به آن ها آموزش دهید تا چگونه جستجویی در گوگل انجام دهند و تشخیص دهند که بسته محلی چیست.

به آن ها نشان دهید که مشاغل موجود در بسته 1، 2 و 3 رتبه بندی می شوند. اگر آن ها سوال بیشتری درمورد اینکه بسته های محلی چگونه در نتایج نشان داده می شوند و گوگل چگونه محتوا را رتبه بندی می کند دارند، می توانند اصول SEO: آشنایی با مفاهیم SEO برای مبتدیان را چک کنند.

گام دوم: به مشتریان خود یک صفحه اکسل و کمی تمرین بدهید

شناسایی رقبای محلی: competitive audit

یک نسخه از این صفحه اکسل را به مشتریان خود بدهید تا با عبارات کلیدی مورد نظر خود پر کنند. از آن ها بخواهید 7 سرچ را از کامپیوتر محل کار خود انجام دهند و سپس صفحه را با اسم سه تا از رقبایی که می بینند برای هر 7 عبارت پر کنند. به آن ها بگویید که به ستون های دیگر توجهی نداشته باشند.

مطمئن شوید که مشتری این کار را از محل کار خود انجام می دهد چون که بهترین راه شناسایی رقبای محلی همین است.

چرا این کار را انجام می دهیم؟ زیرا گوگل از نزدیکی جستجوگر به تجارت استفاده می کند. ما باید وانمود کنیم که یک جستجوگر نزدیک به تجارت هستیم تا “روند تفکر” گوگل را تقلید کنیم.

گام سوم: برای کار خود آستین بالا بزنید

حالا نوبت شماست. قسمت “مسیر های گوگل” را نگاه کنید.

شناسایی رقبای محلی: directons google

آدرس تجاری مشتری تان و آدرس اولین رقیب را وارد کنید. برای هر ورودی در هر یک از هفت بسته محلی تکرار کنید.

اغلب 10 تا 15 دقیقه طول می کشد تا تمام 21 منطقه را پوشش دهید، بنابراین مطمئن شوید که این کار را در تایم کاری انجام می دهید که در ساعت های مناسب باشید.

گام چهارم: اندازه گیری کنید

اکنون در ستون دوم برگه، بیشترین مسافت گوگل را که به نظر می رسد برای هر پک یا بسته، نتایج را پر می کند را بنویسید.

گام پنجم: رقبا را با قدرت مشخص کنید

در آخر، رقبا را با تعداد دفعاتی که هرکدام در میان هفت بسته محلی ظاهر می شوند، ارزیابی کنید. اکنون برگه شما باید چیزی شبیه به این باشد:

شناسایی رقبای محلی: spreadsheet

با نگاه به مثال برگه بالا، ما یاد گرفتیم که:

 • Mi Casa و El Juans رقبای اصلی در تجارت مشتری تان هستند، رتبه 4/7 را در بسته ها دارند. Plaza Azul همچنین یکی از رقبای قوی است که رتبه 3/7 را در بسته ها دارد.
 • Don Pedro’s و Rubio’s با رتبه های 2/7 قابل توجه هستند.
 • باقی آن هایی که تنها یک بسته دارند، رقبای پایه هستند.
 • بسته به اصطلاح جستجو، شعاعی که گوگل مایل به گسترش آن برای یافتن مشاغل مربوط است، متفاوت است. در حالی که آن ها برای پیدا کردن رقبا برای “رستوران مکزیکی” مجبور هستند فقط چند مایل طی کنند، آن ها مجبورند که برای عنوان طولانی مانند “رستوران ارگانیک مکزیکی” بیش از 15 مایل طی کنند.

اکنون می دانید رقبای اصلی مشتری تان آن هایی هستند که بیشترین جستجو را داشته اند و چقدر گوگل مایل است برای هر اصطلاح یک بسته محلی تهیه کند.

شما الگویی از بیشترین رقابت غالب را در میان عبارات برتر مشتری خود کشف کردید، علامت دادن به بازیکنانی که نیاز به بررسی دارند تا سرنخ هایی را درمورد عواملی که آن ها را قوی تر می سازد پیدا کنند.

مزایا و معایب شکل ساده جستجو کردن

آهنگ قدیمی ای می گوید ساده بودن یک هدیه است اما اشکالاتی در آن وجود دارد:

 • شما به مشتری وابسته هستید و بعضی از مشتریان در مشارکت کردن خوب نیستند، بنابراین نیاز دارید تا آن ها را نسبت به ارزش انجام دادن اولین جستجو هایشان برای شما متقاعد کنید.
 • کار دستی بسیار خسته کننده است.
 • مقیاس گذاری برای یک شرکت چند موقعیتی بسیار وقت گیر است.
 • بعضی از مشتریان شما در یک شهر بزرگ قرار دارند و می خواهند بدانند که در نقاط مختلف شهر چه رقبایی برای کاربران نشان داده می شوند. بعضی اوقات، این امکان هست که با رقبای چند موقعیتی رقابت کرد اما نه همیشه. در هر رتبه ای، دسترسی ما این سناریو را پوشش نمی دهد و شما حتی با استفاده از ابزار ( با ناسازگاری های شناخته شده آن ها) یا فرستادن مشتریان به نقاط مختلف شهر برای جستجوی آن محله به مشکل می خورید. این کار به سرعت به یک وظیفه بزرگ تبدیل می شود.

جدا از منفی ها، نکته مثبت این تمرین ابتدایی این است که :

 • به جای محدود کردن خود به دیدن یک بسته محلی و شناسایی یک مجموعه از رقبای خود، شما ترند و الگو های حاکم بر بازار رقبا را می بینید.
 • شما به سرعت به یک مجموعه پایه از رقبای غالب، قوی و قابل توجه برای بررسی خواهید رسید، با این هدف گفته شده، که بفهمیم چه چیزی به آن ها کمک می کند. برای برنده شدن می توانید یک استراتژی مشتری درست کنید به منظور تقلید و پیشی گرفتن از رقبا.
 • آژانس شما دید مفیدی از تجارت مشتری تان خواهد ساخت، تفاوت میان تجارت های به کار رفته را درک می کنید (مانند Mi Casa) درطول چندین پک در مقابل آن هایی (مانند Taco Bell) که تنها یکی هستند و به راحتی می توانید از آن ها پیشی بگیرید.
 • ممکن است شما اطلاعات رقابتی بسیار ارزشمندی را برای مشتری خود پیدا کنید. برای مثال، اگر گوگل مجبور است برای پیدا کردن یک رستوران ارگانیک مکزیکی، یک شبکه 15 مایلی ایجاد کند، اگر مشتری شما شروع به ارائه موارد ارگانیک بیشتری در منوی خود کند و شروع به نوشتن اطلاعات بیشتری در این باره بکند تا بازدید بیشتری بگیرد چه می شود؟ این کار به گوگل گزینه جدیدی می دهد، درست در شهر، آن را برای درج بسته محلی در نظر می گیرد.
 • بسیار سریع می توانید آن را برای یک تجارت تک موقعیتی انجام دهید.
 • خرید مشتری باید برای هر تحقیقی که شخصاً به آن ها کمک کرده است، یک انتخاب سریع باشد و صفحه اکسل باید چیزی باشد که آن ها به راحتی و به سرعت درکش کنند.

اکنون با توجه به نکات ذکر شده می دانی که چگونه می توانیم رقبای محلی کسب و کار خود را شناسایی کنیم.