آیا تا به حال اصطلاحاتی را در گوگل جستجو کرده اید و آرزو کرده اید که وب سایت شما برای آن رنک بگیرد؟ می دانید که اگر این ترافیک به سمت شما پیش برود، می تواند فروش، درآمد و حتی زندگی شما را تغییر دهد. اما متاسفانه، آن ترافیک به سمت رقبای شما می رود و شما نیز برای قرار گرفتن در این عرصه نیاز به تحلیل رقبا سئو دارید.

خوب امروز ما می خواهیم آن را تغییر دهیم. اخیراً نسخه جدیدی از Ubersuggest Chrome Extension را منتشر کردم که استراتژی تحلیل رقبا سئو خود را بشناسید تا بتوانید با آن ها مقابله کنبد.

معرفی برنامه افزودنی جدید Chrome Ubersuggest

می خواهم به شما نشان بدهم که چگونه ازتحلیل رقبا سئو استفاده و از آن ها پیشی بگیرید، اما ابتدا باید Ubersuggest Chrome Extension را نصب کنید. سریع انجام می شود و این برنامه رایگان است.

پس از نصب، می خواهم به یکی از وب سایت های رقیب خود بروید و بر روی “U” در نوار ابزار Chrome خود کلیک کنید.

 تحلیل رقبا سئو : معرفی برنامه افزودنی جدید Chrome Ubersuggest

هنگامی که بر روی آن کلیک می کنید، در هر سایت پرطرفدار داده دریافت خواهید کرد.

 تحلیل رقبا سئو : معرفی برنامه افزودنی جدید Chrome Ubersuggest

داده ها را در سمت راست مشاهده خواهید کرد و هنگام حرکت، داده های بیشتری را مشاهده خواهید کرد.

دلیل افزودن این ویژگی به برنامه افزودنی Ubersuggest، دسترسی بهتر به استراتژی تحلیل رقبا سئو خود است.

به این ترتیب می توانید آن ها را پیشی بگیرید.

بیایید بیش از هر گزارش از برنامه افزودنی Chrome Ubersuggest و چگونگی استفاده از آن برای پیشی گرفتن از رقابت خود بیایید.

چگونه از رقابت خود پیشی بگیریم

اول از همه، هنگامی که روی “U” کلیک می کنید، آمار نمای کلی ترافیک را مشاهده خواهید کرد.

چگونه از رقابت خود پیشی بگیریم :  برنامه افزودنی Chrome Ubersuggest
تحلیل رقبا سئو

اگر رقبای شما نسبت به شما ترافیک بیشتری داشته باشند، این ایده را به شما می دهد. اگر این کار را انجام دهند، باید کپی استراتژی سئو آن ها را در نظر بگیرید.

اگر اینگونه نباشند، هنوز هم می توانید برخی از تاکتیک های SEO خود را به کار بگیرید … اما به طور کلی، روی رقبا با ترافیک بیشتر از خود متمرکز شوید.

اگر نمی دانید چگونه این رقبا را پیدا کنید، به شما توضیح خواهم داد… اما در حال حاضر، این موضوع را بررسی می کنیم که چگونه می توانید از داده های درون برنامه افزودنی Chrome Ubersuggest برای تقویت ترافیک سئو استفاده کنید.

هنگامی که برخی از سایت ها را پیدا کردید که نسبت به شما ترافیک بیشتری ایجاد می کنند، می خواهم به پایین بروید. نمودار هایی را مشاهده می کنید که تعداد کلمات کلیدی سئو را در رتبه بندی سایت قرار می دهد.

تحلیل رقبا سئو : تعداد کلمات کلیدی SEO را در رتبه بندی سایت

هر چه عدد بزرگتر باشد، بهتر می شود. همچنین به دنبال سایت هایی باشید که به طور مداوم برای کلمات کلیدی بیشتر از تعداد کمتری در طول زمان رتبه بندی می کنند.

به عبارت دیگر اگر آن ها مرتباً برای کلمات کلیدی بیشتر و بیشتری رتبه بندی می کنند، کاری درست انجام می دهند.

اکنون کمی بیشتر به پایین بروید و صفحه های برتر بر اساس کشور و کلید واژه های برتر کشور را مشاهده خواهید کرد.

  تحلیل رقبا سئو : کلید واژه های برتر بر اساس کشور

من می خواهم که شما روی پیکان کنار اولین نتیجه تحت عنوان Top Pages By Country کلیک کنید.

باید چیزی شبیه به این باشد :

 تحلیل رقبا سئو : Top Pages By Country

با این کار صفحاتی که بیشترین میزان ترافیک سئو را به سمت رقبای شما سوق می دهد، به شما ایده می دهد.

اگر “view all” را در زیر هر صفحه کلیک کنید، آن را به Ubersuggest منتقل می کند و داده های بیشتری را در مورد کلمات کلیدی که باعث ترافیک به آن قسمت از محتوا می شوند، به شما می دهد.

 تحلیل رقبا سئو : Ubersuggest

کاری که شما می خواهید انجام دهید ایجاد محتوای مشابه با استفاده از کلمات کلیدی است که از رقابت شما استفاده می کند. مهمترین چیز ایجاد محتوا دقیق تر و کامل تر از آنچه رقبای شما منتشر کرده اند، می باشد.

این بدان معنا نیست که شما باید تعداد کلمات بالاتری داشته باشید، یعنی باید دقیق تر باشید. منظور من این است:

تمام جنبه های موضوع را پوشش دهید، اگر کسی محتوای شما را بخواند و هنوز سوالی داشته باشد، پس یعنی شما به اندازه کافی محتوای کاملی منتشر نکرده اید!

چند مطلب را در همان موضوع ایجاد نکنید، بهتر است یک صفحه وجود داشته باشد که بسیار عمیق تر از آن باشد که چندین صفحه در همان موضوع داشته باشید. هنگامی که چندین صفحه در همان موضوع دارید، گوگل را گیج می کند و تشخیص رتبه بندی برای صفحات را سخت تر می کند.


برای توضیح پیام خود از رسانه استفاده کنید، یک تصویر به ارزش 1000 کلمه است. بنابراین، برای توضیح پیام خود از تصاویر، صدا و فیلم استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر شما یک پست وبلاگ در مورد چگونگی کراوات دارید، اضافه کردن تصاویر و فیلم چگونه به فیلم بسیار مفید خواهد بود.

روی تجربه کاربری متمرکز شوید، گوگل برای کاربران بهینه می شود، بنابراین قبل از اینکه روی گوگل تمرکز کنید، روی کاربران متمرکز شوید.

همچنین با آن گزارش Ubersuggest، شما متوجه خواهید شد و تمام افرادی را که به مقاله رقیب شما لینک می دهند، نشان می دهد.

Ubersuggest

از آنجا، می خواهید به آن سایت ها دسترسی پیدا کنید و ببینید که آیا آن ها مایل به لینک با مقاله شما هستند که بهتر و عمیق تر است.

در آخر من یه موضوع مهم می خواهم مطرح کنم اینکه به کلمات کلیدی رقیب خود بنگرید.

در محدوده Ubersuggest، به پایین بروید و کلمات کلیدی برتر کشور را ببینید. برای دیدن لیستی از کلمات کلیدی، پیکان را برای هر کشوری که ممکن است هدف آن را انتخاب کنید.

کلمات کلیدی برتر کشور

اگر روی “مشاهده جزئیات” در زیر هر کلید واژه کلیک کنید، گزارش مفصلی درباره آن کلمه کلیدی مشاهده خواهید کرد.

میزان رتبه بندی کلمه کلیدی و چگونگی پرسود بودن (CPC)

شما می توانید در طول 12 ماه گذشته، حجم جستجوی تلفن همراه در مقابل حجم جستجوی دسکتاپ، میزان کلیک به کل، میزان رتبه بندی کلمه کلیدی و چگونگی پرسود بودن (CPC) را ببینید.

همچنین می توانید کلمات کلیدی مورد نظر خود را برای رقابت مشاهده کنید.

همچنین می توانید کلمات کلیدی مورد نظر خود را برای رقابت مشاهده کنید.

گزارش فوق ایده های بیشتری در مورد کلمات کلیدی شما می توانید برای وب سایت خود به دست آورید. از آنجا می توانید آن لیست از کلمات کلیدی را بگیرید و محتوا را در اطراف آن ایجاد کنید.

بنابراین چگونه رقبای خود را پیدا می کنید؟

اگر مطمئن نیستید که رقبا چه کسانی هستند، نگران نباشید.

فقط به گوگل بروید و جستجو برای هر کلمه کلیدی مرتبط با صنعت خود را انجام دهید.

شما چیزی شبیه این را مشاهده خواهید کرد:

از آنجا به سایت ها بروید و به دنبال کسی باشید که یک رقیب مستقیم باشد. منظور من از یک رقیب مستقیم کسی است که همان محصولات یا خدمات شما را می فروشد.

سایت های خبری واقعاً رقیب نیستند … سایت های اطلاع رسانی عمومی مانند ویکی پدیا رقیب نیستند … و حتی سایت هایی مانند آمازون که همه چیز را می فروشند در واقع جزء رقبا نیستند.

شما باید به دنبال رقبای مستقیم باشید، افرادی که بر همان محصولات یا خدمات مشابه شما تمرکز می کنند.

نتیجه

اگرChrome Chrome Ubersuggest را امتحان نکرده اید، حتماً بروید و این کار را انجام دهید. این برای تحلیل رقبا در سئو داده های شما رایگان است.

این امکان را به شما می دهد تا در مورد رقابت و استراتژی سئو آن ها اطلاعاتی فوری کسب کنید. در اصل، شما می توانید داده ها را برای بدست آوردن بینش در مورد هر شرکتی در کمتر از 60 ثانیه تجزیه و تحلیل کنید.

موفق و پیروز باشید.

منبع : neilpatel.com