در این مقاله در رابطه با افزایش اعتبار دامنه و ضرورت آن مطالبی بیان می شود. اعتبار دامنه از فاکتورهای مهم دامنه در سئو است که در مقالات دیگر به آن اشاره شده است.

چرا می خواهید DA را افزایش دهید؟

ممکن این سوال کمی عجیب به نظر برسد، اما باید گفت مهم ترین سوالی است که می توان پرسید. هدف نهایی شما از افزایش DA کلیدی ترین سوالی است که باید به آن پاسخ دهید. Domain Authority به گونه ای شناخته شده است که امکان دارد نشانگر موفقیت باشد، اما در واقع موفقیتی را به همراه ندارد. DA توسط Google استفاده نمی شود و تأثیر مستقیمی در رتبه بندی شما نخواهد داشت. افزایش DA فقط با هدف افزایش مقدار DA بیهوده است.

پس ارزش DA چقدر است؟

امکان دارد احساس سردرگمی برای شما ایجاد شده باشد، زیرا اعتبار دامنه بیش از حد بیهوده معرفی شد. اما باید توجه داشته باشید که DA شاخصی از کل ارزش شما است. در نهایت فاکتورهای زیادی برای سنجش وجود دارد که DA یکی از آن هاست. بله، ارزش همه چیز با هم برابر است بنابراین یک DA بالا از یک DA پایین بهتر است و تلاش برای داشتن DA بالاتر خوب است، اما خود DA بالا نباید هدف نهایی شما باشد.

آیا DA بی فایده است؟

نه نمی توان گفت DA بی فایده است، اما مانند هر معیار دیگری شما نباید از آن بدون دلیل و یا بی پروا استفاده کنید. صفحه Domain Authority شامل جزئیات زیادی است اما به طور خلاصه می توان گفت این صفحه در شناخت توانایی رقابت نسبی خود بسیار مفید است. سئو هوشمند به معنای پیش بردن منابع به سمت کلمات کلیدی بیهوده نیست، بلکه در مورد مشخص شدن جایی است که شما واقعا شانس رقابت دارید.

Domain Authority
Domain Authority

تنها دانستن این مورد که DA سایت شما مثلا 48 است، فایده ای ندارد. اگر شما بدانید که DA سایت شما 48 است و در کنار آن DA سایت هایی که رقیب آن ها هستید را هم بدانید که مثلا در حدود 30 تا 45 است، در تحلیل های شما بسیار مفید خواهد بود. بدین صورت می توانید ارزیابی دقیقی از نقاط قوت و ضعف خود در برابر رقبایتان داشته باشید. همچنین اطلاع از DA رقیبان مودر علاقه تان که حدود 80 است می تواند به شما کمک زیادی کند تا در وقت و هزینه تلف شده صرفه جویی کنید.

اما گوگل می گوید DA واقعی نیست!

توضیح این مبحث بسیار طولانی است، اما اینجا ذکر چند نکته اصلی در این رابطه ضروری است. اول نکته این است که اظهارات رسمی گوگل شرایط را خیلی خاص و محدود تعریف می کنند. آنچه گوگل گفته این است که آن ها از معیار های اعتبار در سطح دامنه برای رتبه بندی استفاده نمی کنند. بهتر است آن را از نظر ارزش نیز در نظر بگیریم. آیا شما معتقدید یک صفحه جدید با اعتبار پایین شانس برابری در رتبه بندی با یک دامنه پر اعتبار دارد؟ البته که نه، زیرا هر دامنه از میزان لینک های داخلی خود که به صفحات مختلف دارد، سود می برد. این که آیا اثر کلی آن به عنوان معیاری برای اندازه گیری استفاده می شود یا نه، هنوز هم باید بررسی شود.

بگذارید یک سؤال دیگر بپرسم. چگونه می توان رقابت صفحه جدیدی را که فاقد صفحه صفحه (یا PageRank یا معیارهایی باشد که Google از آن استفاده می کند) اندازه گیری می کنید؟ این سؤال بخش بزرگی از وجود دامنه تأیید مجوز دامنه است – به شما کمک می کند توانایی خود را در رقابت با شرایطی که برای آنها هدف گذاری نکرده اید و برای محتوایی که حتی ننوشته اید درک کنید.


بهتر است سوالی دیگر را نیز بررسی کنیم. چگونه می توان قدرت رقابتی صفحه جدیدی را که فاقد اعتبار است (یا PageRank یا معیارهایی باشد که Google از آن استفاده می کند) اندازه گیری کرد؟ این سوال بخش بزرگی از این سوال که چرا اعتبار دامنه وجود دارد را پاسخ می دهد. همچنین به شما کمک می کند توانایی خود را در رقابت با شرایطی که برای آنها هدف گذاری نکرده اید و برای محتوایی که حتی ننوشته اید درک کنید.

راه های افزایش DA

هیچ اسرار جادویی برای بهبود عواملی که باعث بهبود DA می شود وجود ندارد، اما در اینجا نکات اصلی ذکر شده است:

1. پیوندهای با اعتبار بیشتری کسب کنید

پیوند های سایت ها و صفحات پر اعتبار، قدرت قابل توجهی در رتبه بندی دارند و باعث افزایش اعتبار صفحه و دامنه می شوند. حتی اگر شما تصمیم دارید DA را نادیده بگیرید، باز هم متوجه هستید که لینک های با اعتبار بالا مفید هستند.

راه های افزایش DA
راه های افزایش DA

2. پیوندهای اسپم کمتری داشته باشید

یکی دیگر از معیار های در نظر گرفته شده در این بخش است که بهتر است لینک های نامناسب نداشته باشید. منظور از لینک نامناسب، لینک های کم اعتبار نیست. داشتن صفحات و لینک های کم اعتبار امری طبیعی است و در بسیاری از موارد برای جستجوگر محتوا هم مفید و هم مرتبط است. امتیاز Spam Score Moz بسیار پیچیده است، اما بهتر است استفاده از لینک های کم کیفیت و کم ارتباط را به حداقل ممکن برسانید.

3. استفاده از لینک های پرترافیک

امتیاز DA از ایجاد لینک از سایت های پر ترافیک واقعی سیگنال قوی و سودمندی می گیرد. جذب چنین لینک هایی نشان دهنده ارتباط با انواع جستجو های است. پس می توانید از امتیازات این لینک ها استفاده ببرید.

جعل اعتبار

بهتر است از راه های درست و منطقی اعتبار دامنه خود را افزایش دهید. استفاده از پول برای افزایش اعتبار کار نادرستی است.