آیا روش جادویی برای افزایش ترافیک وبلاگ وجود دارد؟ همه می خواهند بیشتر برای وب سایت یا وبلاگ خود ترافیک بیشتری بدست آورند، اما چگونه شما از 0 به 1000 بازدید در روز و سپس از 1000 تا 10،000 بازدید خواهید داشت؟

آنچه در ادامه مشاهده خواهید کرد برخی از استراتژی های SEO است که برای رشد ترافیک تعدادی وب سایت استفاده شده است، تکنیک هایی که می توانید از روش درست استفاده کرده و ترافیک وبلاگ خود را به صورت رایگان و بدون هزینه کردن افزایش دهید، همراه ما باشید…

1- صبور باشید

ممکن است تمام مراحلی که در این مقاله مشاهده می کنید حتی در حالی که به طور صحیح از آن ها پیروی کنید، می توانید ترافیک وبلاگ خود را افزایش دهید، اما این اتفاق یک شبه رخ نخواهد داد.

حتی ممکن است در 5 یا 6 ماه هم اتفاق نیفتد. این مسئله که چه مدت طول خواهد کشید به عوامل مختلفی بستگی دارد و مهم این است که صبر کنید و خیلی زود تسلیم نشوید.

به جای این که منتظر دیدن پست های وبلاگ خود در صفحه اول Google باشید، می توانید با نظارت بر پیشرفت خود متمرکز شوید و ماه به ماه پیشرفت را تماشا کنید.

پیشرفت بسیار مهمتر از هر چیز دیگری است و شما برای رسیدن به ترافیک سایت بالا، می توانید انرژی خود را در ایجاد و انتشار مطالب با کیفیت بالا و به طور منظم صرف کنید.

صبر، نظارت منظم و محتوای با کیفیت بالا، عناصر برتر موفقیت موتور جستجو هستند.

2- وبلاگ خود را بهینه کنید

SEO یا بهینه سازی موتور جستجو، کلید موفقیت وبلاگ شما است. چرا؟

برای مبتدیان، SEO از Google و سایر موتورهای جستجو ترافیک بیشتری به شما اختصاص می دهد.

سئو در رتبه بندی Google، سهم اجتماعی بیشتری به شما خواهد داد، یعنی اگر در موقعیت های اول گوگل قرار دارید، این بدان معنی است که وب سایت شما خوب است، بنابراین مردم بیشتر مایل به اشتراک گذاری آن در رسانه های اجتماعی خود هستند.

اکنون که شما متقاعد شده اید که SEO ضروری است، چگونه وبلاگ خود را برای SEO بهینه می کنید؟

هیچ راه حل یا روش جادویی ای وجود ندارد که بتوانید از آن پیروی کنید، اما درک اساس یک وب سایت با SEO استاندارد و گذراندن چک لیست سئو، مطمئناً شما را در مسیر درست قرار می دهد.

اگر می خواهید ترافیک بیشتری برای وب سایت یا وبلاگ خود داشته باشید، SEO باید نقطه شروع شما باشد.

3- انتشار محتوای با کیفیت

برای اکثر مردم چیز جدیدی در اینجا وجود ندارد اما برای مبتدیان باید روشن شود که انتشار مطالب آنلاین کافی نیست.

آنچه شما نیاز دارید محتوا باکیفیت است که موتورهای جستجو عاشق آن هستند و برای کاربران جالب است تا آن ها را به اشتراک بگذارند، اظهار نظر کنند، به مرحله بعدی ادامه دهند (خرید آنلاین، ثبت نام در سایت و …) .

محتوای با کیفیت بالا چیست؟

اصلی و منحصر به فرد باشد، دقیقاً همان محتوا در هیچ وب سایت دیگری منتشر نشده است.

توصیفی باشد، نمای کاملی از یک موقعیت را در اختیار شما قرار می دهد، همه ی بعد های یک داستان را در بر می گیرد (مغرضانه نباشد)

یک نویسنده داشته باشد، کاربران می توانند ببینند چه کسی مطالب را نوشته است، طوری که مشخص می شود توسط مدیر یا افراد ناشناخته نوشته نشده است.

Sharable باشد، افرادی که محتوا را دوست دارند، این کار را با تعامل با محتوا (خواندن آن، اظهار نظر، به اشتراک گذاری) نشان می دهند.

افزایش ترافیک وبلاگ

اگر نمی توانید محتوای باکیفیت تولید کنید، شانس موفقیت آنلاین شما در کم ترین حالت ممکن است، بنابراین راهی را برای بهبود کیفیت محتوای خود بیابید (مثلاً برون سپاری) یا هدر رفتن وقت خود را متوقف کنید.

4- مکرراً نشر دهید

پس از فهمیدن چگونگی ساخت محتوای خوب، قدم بعدی این است که بتوانید به طور مرتب محتوای خوب تولید کنید. قوام، دشوارترین و درعین حال مهم ترین بخش موفقیت در وبلاگ نویسی است.

چرا قوام مهم است؟

فراموش نکنید که موتورهای جستجو می خواهند با نمایش اطلاعات به روز و دقیق در نتایج جستجوی خود، کاربران خود را راضی نگه دارند، بنابراین وقتی وب سایت خود را مرتبا به روز می کنید، محتوای شما را حتی سریع تر انتخاب می کنند.

یک برنامه نشر واقع بینانه که می توانید در دراز مدت از آن استفاده کرده و نتیجه ی مطلوب دریافت کنید بهتر از برنامه ای است که بسیار خوش بینانه آن را دنبال می کنید ولی در ادامه ی آن موفق نخواهید بود.

برای افزایش شانس خود برای دنبال کردن یک برنامه وبلاگ نویسی، پست های وبلاگ را به مدت 2 هفته از قبل آماده کنید و سپس شروع به انتشار کنید. این کار به شما زمان کافی برای تهیه پست های جدید وبلاگ می دهد.

5- محتوای خود را در دنیای اجتماعی تبلیغ کنید

فقط محتوای را منتشر نکنید بلکه آن را نیز تبلیغ کنید. وقتی محتوای خود را انتشار دادید، کار شما تمام نشده است. ایجاد و انتشار وبلاگ ها بخش اول معادله ی وبلاگ نویسی است، بخش دوم تبلیغ مطالب خود، به گونه ای که توجه افراد را به خود جلب کند، می باشد.

منظور از تبلیغ مطالب شما چیست؟

بخشی از مسئولیت های شغلی شما به عنوان مدیر بازاریابی دیجیتال یا وبلاگ نویس انفرادی این است که با سایر وبلاگ نویسان ارتباط برقرار کنید و بهترین راه برای انجام این کار از طریق کانال های مختلف رسانه های اجتماعی می باشد.

افزایش ترافیک وبلاگ

اگر این کار را به درستی انجام داده باشید، احتمالاً حداقل در توئیتر، فیس بوک، تلگرام و … حداقل چند هزار دنبال کننده خواهید داشت.

چه فایده ای برای ارتقاء محتوای شما به لحاظ اجتماعی دارد؟

به عبارت ساده تر، هرچه تعداد بازدید شما بیشتر شود، احتمال مراجعه به وب سایت شما، به اشتراک گذاری آن و پیوند با آن بیشتر است و ترافیک وبلاگ شما افزایش می یابد.

تبلیغ مطالب شما در رسانه های اجتماعی فواید مستقیم و غیرمستقیم زیادی دارد و این بهترین راه برای انتشار سریع کلمه در مورد محتوای جدید شما است.

6- عناوین که می توانند برای شما رتبه بندی و ترافیک کسب کنند

اهمیت انتخاب عناوین صفحه به این دلیل حائز اهمیت است که هم موتور های جستجو و هم افراد قادر به درک آن هستند.

عنوانی که بسیار مورد توجه انسان باشد لزوماً عنوانی نیست که مورد توجه SEO هم قرار گیرد و برای بهتر دیده شدن، باید یاد بگیرید که چگونه تعادل بین این دو را حفظ کنید.

عنوان یک صفحه برای سئو بسیار مهم است بنابراین باید مطمئن شوید که این عنوان شامل کلمات کلیدی شماست، در غیر این صورت موتورهای جستجوگر درک سختی درباره صفحه شما دارند.

عناوین پست خوب نه تنها باعث افزایش میزان ترافیک ارگانیک شما نمی شود، بلکه میزان بازشدن ایمیل (در صورت ارسال خبرنامه) و اشتراک رسانه های اجتماعی نیز می شوند.

7- یک لیست ایمیل ایجاد کنید و یک خبرنامه ارسال کنید

بسیاری از مردم بر این باورند که رسانه های اجتماعی لیست های ایمیل را از بین برده اند اما این مسئله اصلا به حقیقت نزدیک نیست.

مردم هنوز از ایمیل استفاده می کنند و در واقع روزانه چندین بار ایمیل را بررسی می کنند. در بیشتر موارد، هنگامی که ایمیلی جدید وارد تلفن همراه، ساعت هوشمند یا تبلت می شود، شخص اعلانی دریافت می کند.

برخی لیست های ایمیل و خبرنامه را نوعی هرزنامه می دانند اما این درست نیست. وقتی افراد آدرس ایمیل خود را برای اشتراک در خبرنامه شما وارد می کنند، به این معناست که آن ها آنچه را که می خوانند دوست دارند و به اطلاعات بیشتری در این باره نیاز دارند.

افزایش ترافیک وبلاگ

قبل از ارسال خبرنامه برای لحظه ای فکر کنید که آیا برای گیرندگان مفید است و آیا چیزی است که می خواهید در صندوق ورودی خود ببینید!!

برای وبلاگ ها و وب سایت هایی که هیچ کالایی یا خدماتی را نمی فروشند بلکه از Adsense یا راه های دیگری برای کسب درآمد از محتوای خود استفاده می کنند، ثبت نام لیست ایمیل می تواند به عنوان یک معیار تبدیل در نظر گرفته شود.