آیا می خواهید یاد بگیرید چگونه متخصص سئو شوید؟ چگونه ترافیک سایت خود را افزایش داده و به رتبه های بالاتری به کمک کلمات کلیدی که می تواند باعث افزایش فروش و درآمد بیشتر برای وب سایت شما شود، دست پیدا کنید؟ پس باید همه چیز را یاد بگیرید تا همه چیز را در مورد سئو بدانید و یک کارشناس سئو شوید.

داشتن تخصص سئو تنها امتیاز حرفه ای سئو نیست. یک متخصص سئو تمام دانش خود را در کنار مهارت به کار می گیرد تا بهترین نتیجه حاصل شود.

چرا همه افراد باید در زمینه بهینه سازی موتور جستجو (SEO) متخصص باشند؟

متخصص سئو

قبل از شروع مراحل، مهم است شما تفاوت بین یک کارشناس سئو و یک متخصص سئو (سئو کار حرفه ای) را درک کنید. یک کارشناس سئو شخصی است که می داند چگونه سئو کار می کند و چگونه می تواند سئو را برای افزایش رتبه وب سایت در موتورهای جستجو افزایش دهد.

یک متخصص سئو یک کارشناس سئو است که سئو را به عنوان یک حرفه یا با انجام مشاوره های سئو، ارائه خدمات سئو یا جذب مشتری به صورت پروژه به پروژه انجام می دهد.

برای اینکه مهارت سئو خود را بهبود بخشید دلایلی بسیاری وجود دارد، حتی اگر قصد این را ندارید که خدماتی را به مشتری ارائه دهید.

مزایای کارشناس شدن در سئو

متخصص سئو

رتبه بندی و ترافیک خود را افزایش دهید؛ یکی از مهم ترین اهدافی که یک کارشناس سئو دارد افزایش رتبه بندی سایت در موتورهای جست وجو است. اگر می دانید چگونه وب سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید، می توانید از افزایش رتبه و ترافیک موتور جستجو برای کسب درآمد آنلاین یا ایجاد یک تجارت آنلاین موفق بهره ببرید.

وابستگی کمتری به گروه های ارائه دهنده خدمات سئو؛ می دانیم که این چیزی نیست که شما انتظار دارید در وبلاگ یک سایت ارائه دهنده خدمات سئو بخوانید. اما اگر مهارت سئو داخلی دارید، می توانید بدون وابستگی به پشتیبانی خارجی، تجارت خود را توسعه دهید.

کاهش هزینه ها؛ اگر شما یک کارآفرین انفرادی یا وبلاگ نویس هستید، می توانید پس از استخدام یک مشاور سئو، می توانید در هزینه های خود صرفه جویی زیادی کنید.

متخصص سئو

به مدیران بازاریابی توصیه می شود حتما مفاهیم سئو را بدانند؛ اگر به عنوان مدیر بازاریابی فعالیت می کنید، داشتن درک مناسب از سئو، مزیت بیشتری نسبت به سایر مدیران بازاریابی یا همکاران سازمان شما خواهد داشت.

هیچ شغلی نمی تواند بصورت آنلاین و بدون سئو زنده بماند، سئو دیگر اختیاری نیست. وب سایت هایی که با توجه به سئو ساخته نشده اند، به هیچ وجه امکان زنده ماندن در دنیای آنلاین برای ادامه حیات آن ها وجود ندارد. دانستن سئو و نحوه استفاده صحیح از آن، می تواند تفاوت بزرگی در آینده وب سایت شما ایجاد کند.

10 گام برای تبدیل شدن به یک متخصص سئو

 شما باید متقاعد شده باشید که بهبود مهارت های سئو فقط برای افرادی نیست که قصد دارند متخصص سئو شوند، شما هم می توانید با تمرین و مهارت به یک متخصص سئو برای وب سایت خود تبدیل شوید.

مرحله 1: نحوه کار موتورهای جستجو را درک کنید

متخصص سئو

قبل از شروع حتی به فکر کردن در مورد سئو، اولین قدم که شما باید بردارید این است که خود را با نحوه کار موتورهای جستجو آشنا کنید. بسیاری از افراد ممکن است با خود فکر کنند که در مورد آن می دانند (یا فکر می کنند می دانند)، اما همیشه خوب است که از مفاهیم اساسی شروع کنید و سپس به پیچیده ترین نظریه ها بروید. منابع معتبر به روز زیادی وجود دارند که شما با نحوه کار موتورهای جست وجو آشنا شوید.

مرحله 2: با مفاهیم اصلی بازاریابی موتورهای جستجو آشنا شوید

قبل از شروع کار، باید درمورد نه فقط سئو بلکه درباره کلیه رشته های مختلفی که بازاریابی موتور جستجو و بازاریابی دیجیتال را تشکیل می دهد، یک ایده کلی داشته باشید. شما باید مشخص کنید که از سئو انتظار چه چیزی را دارید و از چه ابزار دیگری می توانید در رابطه با سئو استفاده کنید تا حضور شما در اینترنت قوی تر و پر رنگ تر شود.

مرحله سوم: معنی واقعی سئو را درک کنید

متخصص سئو
رسالت واقعی سئو این است که تجربه ای عالی را در اختیار کاربران قرار داده و دقیقاً آنچه را که می خواهند به آنها ارائه دهد.

سئو فقط مربوط به کلمات کلیدی و لینک ها و بک لینک ها نیست، بلکه خیلی بیشتر از این موارد است. رسالت واقعی سئو این است که تجربه ای عالی را در اختیار کاربران قرار داده و دقیقاً آنچه را که می خواهند به آنها ارائه دهد. هدف شما فقط درمورد ترافیک بیشتر موتورهای جستجوگر نیست بلکه منظور، تبدیل این ترافیک به تعداد زیاد بازدید کنندگان و مشتریان است. سئو دارای تعدادی از مؤلفه های فرعی است که مهمترین آنها عبارتند از:

متخصص سئو
  • سئو فنی (Technical SEO ):خزنده موتور جست وجو و نمایه سازی
  • سئو On-Page SEO : بهینه سازی صفحه
  • سئوOff-Page SEO : ارتقاء وب سایت
  • سئو محتوا (Content SEO): بهینه سازی محتوا

مرحله چهارم: یک روش صحیح برای یادگیری سئو را انتخاب کنید

هنگامی که یادگیری سئو را شروع کنید، یک چیز را متوجه خواهید شد، که اطلاعات زیادی در مورد سئو در اینترنت وجود دارد و چیزهای زیادی برای یادگیری وجود دارد و این در پایان یک آشفتگی ایجاد می کند. اگر تصمیم دارید که این کار را به تنهایی و بدون هیچ کمکی انجام دهید، با لیستی بی پایان از مقاله برای خواندن رو به رو می شوید.

متخصص سئو

افرادی که مایل به یادگیری سریع سئو هستند، می توانند این کار را با دنبال کردن یک دوره معتبر و بدون نیاز به صرف ساعت های طولانی برای جستجو مطالب در اینترنت و خواندن انجام دهند.

 

 

مرحله 5: در مورد تغییرات سئو آگاه باشید.

 سئو یک رشته استاتیک نیست. قوانین و الگوریتم های سئو همیشه تغییر می کند. Google به تنهایی بیش از 250 تغییر در الگوریتم های رتبه بندی خود را در سال ایجاد می کند. متخصصان خوب سئو باید در مورد این تغییرات بدانند و کمپین های سئو خود را بر این اساس تنظیم کنند.

بهترین راه برای آگاه سازی، دنبال کردن چند وب سایت خبری سئو است که هنگامی که استراتژی جدیدی در سئو اتفاق می افتد، اطلاعات مربوط به تغییرات سئو را ارائه می دهند.

مرحله ششم: ابزارهای جستجوگر صحیح را انتخاب کنید

متخصص سئو

واقعیت این است که شما نمی توانید سئو را به تنهایی انجام دهید. اطلاعات زیادی برای پردازش و تصمیم گیری وجود دارد و اگر سعی می کنید همه کارها را بصورت دستی انجام دهید، به جای کار بر روی کارهایی که می تواند نتایج بهتری کسب کند، وقت گرانبهای خود را صرف تجزیه و تحلیل اعداد می کنید. همچنین این نکته را به یاد داشته باشید که ابزارهای خوب سئو هزینه دارند اما در دراز مدت بازده بسیار بیشتری از هزینه ای که برای یک ابزار سئو پرداخت کردید، دارد.

مرحله 7: سئو را تمرین کنید

 سئو را تمرین کنید و استراتژی های آن را به کار ببرید، زیرا سئو فقط تئوری و نظری نیست که داشتن یک سری اطلاعات برای شما کافی باشد. نتیجه مطالعه تئوری سئو باید لیستی از اقداماتی باشد که می توانید در وب سایت خود اعمال کنید و جایگاه قرار گرفتن سایت خود را در موتورهای جستجو بهبود ببخشید.

متخصص سئو

مشکل این است که هر وب سایت یکتا است و آنچه برای یک وب سایت کار می کند ممکن است بهترین راه حل برای دیگران نباشد. به همین دلیل لازم است که در واقع سئو را تمرین کنیم و فقط به اطلاعات در مورد سئو بسنده نکنیم. مطالعه نظریات  و اقداماتی که بقیه برای سایت خود انجام دادند می تواند بسیار مفید و کاربردی باشد، اما بهتر است فقط از آن ها در جهت بهبود سایت خود الهام بگیرید و از ترکیب آن ها استفاده کنید.

مرحله 8: تخصص سئو خود را برای دیگران بازگو کنید

متخصص سئو

 یکی از بهترین راه ها برای یادگیری چیزی، سعی در توضیح آن برای افراد دیگر است. این موضوع در مورد سئو نیز صادق است. توصیه ما این است که یک وبلاگ سئو یا یک وبلاگ شخصی شروع کنید و تجربیات سئو خود را با افراد دیگر به اشتراک بگذارید.

با گذشت زمان متوجه خواهید شد که به اشتراک گذاری دانش روشی عالی برای یادگیری چیزهای جدید درباره سئو است و در عین حال به افراد دیگری نیز کمک می کنید، که این کار یک تجربه بسیار با ارزش است.

مرحله 9: صبور باشید

برای رسیدن به نتیجه مطلوب در سئو باید صبور باشید. سئو زمان بر است و باید با حوصله و دقت زیادی در آن عمل کنید.

 سئو سریعترین راه برای افزایش ترافیک شما نیست. اگر می خواهید نتایج فوری داشته باشید، کمپین های PPC را امتحان کنید. سئو در مورد ایجاد یک تجارت طولانی مدت پایدار با یک پایه محکم است که سال ها ترافیک سایت شما را اگر اصولی به کار گرفته شده باشد تضمین می کند.

مرحله 10: از راهنمایی های متخصصان تأسیس سئو پیروی کنید

متخصص سئو

 آخر اینکه، در مسیر خود برای تبدیل شدن به یک متخصص سئو، با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد. مواقعی وجود خواهد داشت که شما ناامید و آماده تسلیم می شوید، نگران نباشید، این اتفاق طبیعی است.

اگر داستان های افراد دیگر را بخوانید می فهمید که هیچکدام به دلیل خوش شانس بودن، امروز به آنجایی که هستند تبدیل نشدند. این نتیجه کار سخت و ساعت های بی پایان تست و خواندن درباره سئو است.

لیست زیر شامل 5 متخصص سئو می باشد که شما به طور قطع باید از آنها برای الهام گرفتن و برای درک چگونگی استفاده از سئو استفاده کنید. هر 5 نفر موفق به ایجاد مشاغل چند میلیونی شده اند و بسیار در زمینه کاری خود حرفه ای عمل می کنند، زیرا آنها می دانند چگونه از سئو به درستی استفاده کنند، تمام موارد را تحلیل کنند و اطلاعات خود را در مورد سئو به روز کنند.

ممکن است متوجه شوید که بعضی اوقات آنها کارهایی متفاوت از سئو های سنتی انجام می دهند و این به این دلیل است که آنها اعتماد به نفس و تخصص دارند تا چیزهای جدید را امتحان کنند و بدون اینکه از شکست بترسند با سئو کار می کنند.

  • Neil Patel  – یکی از معتبرترین کارشناسان سئو در صنعت است. فقط وبلاگ او را نخوانید بلکه سعی کنید شیوه ها و روش های استفاده از سئو و تحلیل آن ها را مطالعه کنید.
  • Brain Dean – متخصص ساخت لینک است. وبلاگ وی منبع خوبی برای مطالعات موردی و تکنیک هایی است که می توانید برای به دست آوردن نتایج سریع استفاده کنید.
  • Eric Enge  – سخنران، بنیانگذار و مدیرعامل Stone Temple. با سال ها تجربه ی سئو در صنعت. 
  • Joost de Valk – بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Yoast، محبوب ترین افزونه سئو
  • Rand Fishkin – بنیانگذار MOZ، مجری و کارآفرین عالی.

نتیجه گیری

 هر کسی که ارتباطی با وب سایت یا تجارت آنلاین داشته باشد، باید به یک متخصص سئو تبدیل شود. سئو در پایه کلیه کمپین های بازاریابی دیجیتال قرار دارد. اصول سئو نه تنها حداکثر ترافیک ممکن در موتورهای جستجو را تضمین می کند بلکه می تواند به روش های بیشتری به وب سایت کمک کند.

متخصص سئو

 تبدیل شدن به یک متخصص سئو آسان نیست اما کار دشواری هم نیست. این روند شامل خواندن، تمرین و تست زیادی است. اگر هم اکنون شروع به کار کرده اید، بهترین راه این است که یک دوره سئوی خوب را طی کنید، از ابزارهای مناسب سئو استفاده کرده و بالاتر از همه تمرین سئو را شروع کنید.

از اشتباهات خود بیاموزید و دوباره امتحان کنید. موتورهای جستجو و سئو تا سال های متمادی وجود دارند و این بهترین سرمایه گذاری است که می توانید برای مهارت های شغلی و شخصی خود داشته باشید.