Google یک راهنمای سه مرحله ای در زمینه استخدام کارشناس سئو برای مشاغل مشترکی که ممکن است برای اولین بار بخواهند این کار را انجام دهند به اشتراک گذاشته است که در این مقاله، به تشریح آن می پردازیم.

این توصیه در آخرین قسمت از سریال جستجوی مبتدیان Google در YouTube ارائه شده است، که نسخه گسترده ای از توصیه های ارائه شده در قسمت های قبلی است و شما می توانید با یک سرچ ساده، آن ویدئو را تماشا نمایید.

لینک ویدئو: جست و جوی مبتدیان

استخدام کارشناس SEO در Google را در جدیدترین ها جستجو کنید. ویدیوی مبتدیان را جستجو کنید. به گفته گوگل، مزایای استخدام متخصص سئو، امکان بهبود سایت در عین صرفه جویی در وقت در مقایسه با انجام کار خود را دارد.
گوگل با این حال به مشاغل هشدار می دهد که استخدام کارشناس سئو همچنین با خطر آسیب رساندن به یک سایت و شهرت آن همراه است، پس بهتر است با دید باز و کامل این کار را انجام دهید.

چگونه یک کارشناس سئو استخدام کنیم؟ (راهنمای گوگل برای استخدام کارشناس سئو)‎

با این گفته گوگل یک فرآیند سه مرحله ای را برای بررسی یک متخصص سئو قبل از استخدام آنها انجام می دهد که که شامل موارد زیر است:

  • مصاحبه جامع با فرد
  • بررسی منابع
  • توانایی های فنی و تخصصی

در مورد هر یک از این مراحل در بخش زیر اطلاعات بیشتری را می توانید مطالعه نمایید.

این نکته را در نظر داشته باشید که منظور از پرچم قرمز امتیاز منفی است.

مرحله اول: مصاحبه

هنگام مصاحبه با کارشناس سئو برای کار در وب سایت خود، Google توصیه می کند در این باره مطالعه کنید تا مطمئن شوید که آنها روی موارد صحیح متمرکز شده اند.

به عنوان مثال، آنها باید با بهبود نحوه ظاهر شدن در نتایج جستجو، به کمک مشاغل کلی متمرکز شوند و با شما صحبت کنند. گوگل می گوید، تمرکز بیش از حد در رتبه بندی ها و جایی که یک سایت در نتایج جستجو ظاهر می شود، یک پرچم قرمز است.

اگر از شما سؤالاتی مانند سوالات زیر بپرسند خوب است:

  • مشتری ایده آل شما چیست؟
  • از چه کانال های بازاریابی دیگری استفاده می کنید؟
  • آیا از تبلیغات آفلاین یا رسانه های اجتماعی استفاده می کنید؟
  • چه چیزی تجارت و خدمات شما را منحصر به فرد می کند؟
  • رقبای شما چه کسانی هستند و چه کاری را خوب انجام می دهند؟
  • چگونه مشتریان در حال حاضر وب سایت شما را پیدا می کنند؟
  • کسب و کار شما چگونه می تواند پول کسب کند (و چگونه می توانید با کمک آن جستجو کنید)؟

اگر در حال مصاحبه با متخصص سئو هستید و از دیدگاه کلی در تجارت شما جالب نیستند، آن را پرچم قرمز قلمداد کنید. در این صورت، Google توصیه می کند شخص دیگری را برای این کار پیدا کنید.

پرچم قرمز دیگر تضمین رتبه اول در گوگل است که این وعده ای کاملا غیر واقعی است، زیرا نمایش در نتایج گوگل به دلایل مختلفی بستگی دارد و هیچ کس نمی تواند این وعده را بدهد که می تواند وب سایت شما را در رتبه اول نمایش بدهد.

چگونه متخصص سئو شویم؟

مرحله دوم: منابع را بررسی کنید

مرحله دوم فرایند استخدام، همانطور که توسط Google توصیه شده است، بررسی مرجع برای کار های گذشته ی فرد است.

هنگام بررسی مراجع، Google توصیه می کند فرد باید سؤالاتی را برای سنجش میزان راهنمایی سئو برای سودمندی ارائه دهد. یکی از مهمترین مواردی که گوگل به آن اشاره می کند این است که آیا نتایج جستجوگرها پایدار بوده یا خیر.

چگونه یک کارشناس سئو استخدام کنیم؟

گوگل می گوید، نشانگر یک متخصص خوب، توانایی آنها در کمک به سئو بخش جزئی از عملیات کلی تجارت است. در حالی که به تجزیه تحلیل کار های گذشته می پردازید، اطمینان حاصل کنید که در سئو به برنامه های بلند تکیه می کنند و نه فقط رفع سریع آن ها.

مرحله سوم: توانایی های فنی و تخصصی

پس از بررسی مراجع و محدود کردن نامزدهای شما، زمان آن رسیده که درخواست تست توانایی های فنی و تخصصی را از فرد داشته باشید. سئو باید با لیست اولویت بندی آنچه باید بهبود یابد برای ایجاد یک سایت دوستانه تر برای جستجو، بررسی شود.

این پیشنهادات باید مبتنی بر داده هایی باشد که در حین ممیزی جمع آوری شده اند و به منظور ارائه تجربه بهتری برای بازدید کنندگان انسان (نه فقط موتورهای جستجو) هدفمند می شوند.

متخصص سئو باید بتواند کل سرمایه گذاری مورد نیاز تجارت و تأثیر مثبتی که در نتیجه حاصل می شود را تخمین بزند.

پس از استخدام کارشناس سئو چه باید کرد

سرانجام، Google پس از استخدام متخص سئو، چند توصیه در مورد آنچه باید انجام دهد را ارائه می دهد. قبل از شروع کار، مهم است که با متخصص سئو کار کنید و در مورد اهداف، معیارها و چگونگی پیگیری نتایج به توافق برسید.

Google تأکید می کند که شما باید از همان ابتدا بدانید که می خواهید در کنار هم کار کنید، پس اصولی را در نظر بگیرید که برایتان مفید و سودمند باشد. امیدوارم از مطالعه این مقاله نهایت استفاده را برده باشید.