آیا می خواهید کاربر جدیدی به گوگل سرچ کنسول خود اضافه کنید؟ دلایل زیادی وجود دارد که شما باید این کار را انجام دهید، از جمله به اشتراک گذاری داده ها و عیب یابی. در این راهنما، نحوه اضافه کردن یک کاربر جدید به گوگل سرچ کنسول را آموزش خواهیم داد.

همانطور که همه شما می دانید، حفاظت از اطلاعات شخصی امری بسیار مهم می باشد و شما تا حد ممکن باید از در دسترس گذاشتن اطلاعات محرمانه خود مانند رمز حساب کاربری گوگل، اجتناب کنید. حال اگر برای به اشتراک گذاشتن دیتای سرچ کنسول وبسایت یا وبسایت های خود به دنبال راه حل می گردید، نیازی نیست جزئیات حساب خود را به اشتراک بگذارید. در اینجا یک راهنمای گام به گام در مورد چگونگی اشتراک دسترسی کاربر به حساب سرچ کنسول، بدون ارائه جزئیات ورود به سیستم وجود دارد.

Google Search Console یکی از آن ادغام های قدرتمند برای Google Analytics و همچنین یک ابزار مستقل است. اما مانند بسیاری از محصولات Google، برای دسترسی به آن به یک حساب Google نیاز دارید. برای اطالاعات بیشتر می توانید به مقاله نحوه اتصال گوگل سرچ کنسول به گوگل آنالیتیکس مراجعه کنید.

قبل از شروع

در حال حاضر، دو نسخه از گوگل سرچ کنسول وجود دارد، نسخه “Classic” با تمام ابزار ها و همچنین نسخه “New” با اطلاعات تجزیه و تحلیل بیشتر و گزارش های بهتر. برای اضافه کردن کاربر جدید به گوگل سرچ کنسول، باید با یک حساب Admin به حساب سرچ کنسول خود وارد شوید و کار را شروع کنید.

مراحل اضافه کردن کاربر جدید در سرچ کنسول

زمان مورد نیاز: 10 دقیقه.

مراحل ایجاد یک کاربر جدید در گوگل سرچ کنسول و دسترسی به آن.

 1. گام اول

  وارد حساب Search Console خود شوید. پراپرتی صحیح را از لیست کشویی “جستجوی پراپرتی” انتخاب کنید.انتخاب پراپرتی

 2. گام دوم

  سپس، به قسمت تنظیمات پراپرتی وب بروید.باز کردن تنظیمات وبسایت در سرچ کنسول

 3. گام سوم

  در بخش تنظیمات، users and permissions را انتخاب کنید.ورود به بخش users and permissions

 4. گام چهارم

  در تنظیمات Users and settings permissions گزینه Add User را انتخاب کنید.اضافه کردن کاربر

 5. گام پنجم

  در آخر، در صفحه Add User، آدرس ایمیل کاربر مورد نظررا وارد کرده و با اجازه دسترسی دلخواه را روی آن اعمال کنید.تنظیمات کاربر جدید

 6. گام ششم

  کاربر جدید برای دسترسی به اکانت ساخته شده توسط شما، کافیست با جیمیل خود در Google Search Console ثبت نام کند و وبسایت مورد نظر رادر قسمت پراپرتی های خود اضافه کند.

مجوز های کاربر های سرچ کنسول و کار هایی را که انجام می دهند

مالک: کنترل کاملی بر پراپرتی ها در Search Console دارند.

 • کاربر های مالک می توانند سایر کاربر های سرچ کنسول را اضافه و حذف کنند، تنظیمات را پیکربندی کنند، همه داده ها را مشاهده کنند و از همه ابزار ها استفاده کنند.
 • در واقع دو نوع کاربر مالک وجود دارد، مالکان تأیید شده و مالکان تفویض شده، اگر چه این تفاوت در وب سایت Search Console قابل مشاهده نیست. یک پراپرتی باید حداقل یک مالک تأیید شده داشته باشد، در غیر این صورت هیچ کاربری به پراپرتی دسترسی نخواهد داشت.

مالک تأیید شده: کاربری است که برای تأیید مالکیت پراپرتی اقدامی انجام داده است، در غیر این صورت Google می تواند مالکیت را استنباط کند.

 • همه مالکان اضافه شده توسط یک مالک تأیید شده با استفاده از Search Console به مالکین تفویض شده اعطا می شوند.

مالک تفویض شده: هرگز مالکیت یک ملک را تأیید نکرده است.

 • می تواند مالکان تفویض شده دیگری اضافه کند.

کاربر: می تواند همه داده ها را مشاهده کند و برخی اقدامات را انجام دهد، اما نمی تواند کاربران دیگر را اضافه کند.

 • کاربر باید توسط مالک اضافه شود.

انواع کاربر سرچ کنسول

 1. کاربر کامل: این کاربر از حق مشاهده بیشتر داده ها برخوردار است و می تواند برخی اقدامات را انجام دهد.
 2. کاربر محدود: این نوع کاربر دارای حق نمایش ساده در اکثر داده ها است.
 3. کاربر وابسته: این کاربر با یک پراپرتی گوگل (مانند حساب Google+ یا AdWords) یا یک برنامه تلفن همراه می تواند از طریق سرچ کنسول با یک وب سایت مرتبط شود.
 • اگر کاربری از طریق سرچ کنسول درخواست ارتباط با وب سایت شما را داشته باشد، به وی قابلیت هایی را می دهد که مخصوص نوع موردی است که با شما ارتباط برقرار می کنند.

سخن آخر

افزودن هر تعداد کاربر به حساب گوگل سرچ کنسول سریع و آسان است. بنابراین لطفاً جزئیات حساب گوگل خود را به اشتراک نگذارید، همیشه سعی کنید کاربران جدید را با مجوز های مناسب اضافه کنید و در آخر، امیدواریم این مطلب به شما کمک کرده باشد که راه درست برای به اشتراک گذاری داده ها و اطلاعات گوگل سرچ کنسول خود پیدا کرده باشید و همچنین نحوه اضافه کردن کاربر به پراپرتی سرچ کنسول خود را آموخته باشید.