کرونا ویروس یک وضعیت به سرعت در حال تحول است و باعث نگرانی فزاینده ای در سراسر جهان شده است و نه تنها به سلامتی ما بلکه برای اقتصاد نیز آسیب زده است. بنابراین بسیاری از مشاغل اکنون به دنبال کاهش هزینه شرکت و حفظ مشاغل و کارمندان خود هستند.

از آنجا که فروش در اکثر قریب به اتفاق صنایع کاهش یافته است، صاحبان مشاغل باید خلاقیت پیدا کنند.

در حالی که اخراج کارمندان ممکن است تنها راه حل به نظر برسد، مهم است که قبل از انجام چنین اقدامات شدیدی، همه چیز را امتحان کرده و درباره تصمیم خود فکر کنید.

خوشبختانه اگر در این مواقع نامعلوم خود را با این موانع دیدید گزینه ها و موارد جایگزینی برای شروع وجود دارد.

تاثیر بیماری کرونا ویروس بر روی شرکت ها
می توان به جای تعدیل نیرو از روش های دیگری برای کاهش هزینه ها استفاده کرد!

راه هایی برای کاهش هزینه شرکت

1) کاهش تبلیغات PPC

در حالی که تبلیغات PPC ممکن است منبع اصلی تولید شما باشد و برای رشد شغل خود به آن نیاز داشته باشید، اما باید وضعیت فعلی را در نظر بگیرید.

آیا سفارشات شما کم است؟

آیا اکنون افرادی نیازمند خدمات شما هستند؟ به خصوص اگر خدمات شما یکی از اقلام غیر ضروری محسوب شود؟

اگرچه می توان ادعا كرد كه كسانی كه روی یك تبلیغ PPC كلیك می كنند، هنوز به محصول شما علاقه مند هستند.

این با توجه به طول چرخه فروش شما به شدت متفاوت است، بنابراین به این نکته توجه کنید که آیا این کاهش برای شما مناسب است یا خیر.

کاهش هزینه شرکت از طریق کاهش تبلیغات PPC

2) روزهای اضافی مرخصی بدون پرداخت پیشنهاد دهید

برای بسیاری، این در واقع یک گزینه ناخوشایند خواهد بود و به عنوان یک مدیر، هیچ وقت نمی دانید که چطور پیش خواهد رفت تا اینکه امتحان کنید.

افرادی که همسرشان هنوز شاغل هستند و یا خانواده آن ها نیاز به مراقبت دارد، ممکن است مرخصی بدون حقوق را انتخاب کنند. بعلاوه این یک روش بسیار آشکار برای کمک به شرکت است و کارمندان می توانند این وضعیت را تشخیص دهند.

3) کار موقت یا پاره وقت را در نظر بگیرید

اگر نمی خواهید که تعداد کارمندان خود را کم کنید، می توانید با کارمندان خود به یک توافق برای انجام کار به صورت پاره وقت برای مدت مشخصی برسید.

خیلی ها ترجیح می دهند کار نیمه وقت داشته باشند تا اینکه کار خود را به طور کلی از دست بدهند. این کاهش در حقوق و دستمزد می تواند تفاوت بزرگی در زندگی افراد ایجاد کند. اگر می توانید برای جلوگیری از اخراج کارمندان خود، هزینه پرداخت موقت را بپردازید.

4) درباره میزان اجاره با مالک مذاکره کنید

این روزها بسیاری از مشاغل با رکود مواجه شده است. بنابراین بهتر است که مالک های مغازه و خانه و … با مردم مدارا کنند و اجاره ها را ببخشند یا کمتر اجاره بگیرند.

کاهش هزینه شرکت از راه های مختلف

5) از ابزارهای شخص ثالث تخفیف بخواهید

ممکن است شما با شرکت ها و افرادی در ارتباط باشید که می خواهید وسایلی از آن ها بگیرید یا برعکس که اگر امکان آن وجود داشته باشد، یکی از کار ها برای کاهش هزینه شرکت این است که از فرد مقابل تخفیف بگیرید. و آن را بعد از رهایی از این رکود جبران کنید.

در پایان، من فکر می کنم متوجه می شوید که بیشتر کارکنان شما انگیزه دارند که سخت کار کنند و به فداکاری های لازم برای نگه داشتن شرکت خود بپردازند تا از اخراج کارمندان خودداری کنند.

وظیفه ما به عنوان صاحبان مشاغل این است که وظیفه خود را در هر شرایطی به درستی انجام دهیم.