هر روز، بیش از یک میلیارد فیلم در YouTube در سراسر جهان مشاهده می شود. و آن ها فقط تماشا نمی شوند بلکه بلعیده می شوند. در واقع، متوسط ​​زمان مشاهده YouTube برای موبایل توسط هر بیننده تقریباً 40 دقیقه است. از همین رو بهترین راه کسب درآمد از یوتیوب از طریق مشاهده شدن ویدئوها توسط بازدیدکنندگان است …

در حقیقت، این امر امکان پذیر است! چند روش وجود دارد و این کار در افرادی (و مشاغل) که از استراتژی ویدیوی خود استفاده کرده اند امکان پذیر است.

چه کسی محتوا را شایسته بازدید تقریباً یک ساعته از YouTube می کند؟ خوب، YouTube فقط برای فیلمسازان آماتور و مردم نیست که از خانه های زینتی خود فیلم می گیرند. نوازندگان، شبکه های تلویزیونی، مشاغل کوچک و غیره همه در ارسال مطالب شگفت انگیز خود در یک کانال YouTube ارزش پولی پیدا می کنند.

یک کانال فعال و سرگرم کننده یوتیوب – که ساخت آن از طریق حساب گوگل رایگان است – برند این کاربران را تقویت می کند و دامنه دسترسی آن ها را به مخاطبان جدید گسترش می دهد. همچنین می تواند یک پایگاه مشترکین ایجاد کند که شرکت های دیگر با استفاده از YouTube در واقع هزینه تبلیغات محصولات خود را به آن ها پرداخت می کنند.

راهنمای کامل بازاریابی یوتیوب (YouTube)

قبل از راه اندازی کانال یوتیوب به منظور کسب درآمد، باید تصمیم بگیرید که به چه نوع سود علاقه مند هستید. آیا می خواهید از یوتیوب به عنوان یک رسانه تبلیغاتی برای محصولات و خدمات خود استفاده کنید؟ یا می خواهید محتوای ویدئویی شما مستقیماً از یوتیوب درآمد آگهی ایجاد کند؟

در اینجا، مراحل گام به گام که برای راه اندازی یک حساب یوتیوب آماده و بهینه شده برای کسب درآمد از یوتیوب نیاز دارید، می پردازیم. پس از آن، به روش های خاصی می پردازیم که می توانید برای کسب درآمد از یوتیوب تلاش کنید – و نمونه هایی از برندهای موفق که همان استراتژی ها را امتحان کرده اند.

1. ایجاد یک حساب adSense

برای شروع کسب درآمد در یوتیوب، باید با یک حساب AdSense شروع کنید. حساب AdSense بستری است که در آن از YouTube پول دریافت می کنید، بنابراین این یک مرحله مهم است.

توجه به این نکته مهم است – شما می توانید با همان حساب AdSense از بیش از یک کانال YouTube درآمدزایی کنید، بنابراین اگر برند تجاری شما دارای چندین حساب YouTube است و امیدوارید که ویژگی های کسب درآمد را در هر یک از آن ها تنظیم کنید، فقط به یک حساب AdSense نیاز دارید.

برای راه اندازی حساب AdSense، به https://www.google.com/adsense/start/ بروید و “Sign up now” را کلیک کنید.

پس از انجام این کار، به مراحل بعدی بروید.

2. شریک یا پارتنر در یوتیوب شوید

همراه با یک حساب adSense، اکنون باید در YouTube Partner Program (YPP) پذیرفته شوید. چند مورد برای پیوستن به YPP وجود دارد ، از جمله:

 • شما باید در کشور یا منطقه ای زندگی کنید که برنامه YouTube Partner در آن موجود باشد.
 • در سال گذشته باید بیش از 4000 ساعت تماشای عمومی معتبر داشته باشید.
 • شما باید بیش از 1000 مشترک داشته باشید.
 • باید تمام سیاست های کسب درآمد در یوتیوب را رعایت کنید.
 • شما باید یک حساب AdSense لینک شده داشته باشید.

اگر همه این شرایط را داشته باشید، واجد شرایط ثبت نام در YouTube Partner Program هستید. نحوه ثبت نام در اینجا است:

 1. وارد حساب YouTube خود شوید (و مطمئن شوید این حساب دارای یک حساب AdSense لینک شده است).
 2. روی “YouTube Studio” در بالا سمت راست کلیک کنید (با کلیک بر روی عکس پروفایل خود).
 3. اگر در حال حاضر شرایط لازم را ندارید، می توانید “Notify me when I’m eligible” را انتخاب کنید و پس از عبور از 1000 مشترک و 4000 ساعت تماشا، ایمیل دریافت خواهید کرد.
 4. اگر شرایط لازم را دارید، روی کارت “Review Partner Program terms” گزینه “Start” را کلیک کنید.
 5. هنگامی که شرایط را امضا کردید، علامت سبز “Done” روی کارت مشاهده خواهید کرد.

پس از اتمام این مراحل، در صف بررسی قرار می گیرید. در هر زمان می توانید وضعیت برنامه خود را اینجا بررسی کنید. پس از قبولی، می توانید به مرحله بعدی بروید.

توجه: اگر در YPP قبول شدید، به سوالات متداول مربوط به سازندگان تازه وارد برنامه نگاهی بیندازید.

اگر رد شده اید، برای راهنمایی در مورد تقویت برنامه خود به این سوالات متداول نگاهی بیندازید. می توانید 30 روز پس از رد، دوباره درخواست دهید.

کسب درآمد از یوتیوب

3. شخصیت های بیننده را شناسایی کنید

برای ایجاد یک استراتژی کسب درآمد قوی و موثر در یوتیوب، باید بدانید که مخاطبان شما چه کسانی هستند – و به همان اندازه مهم، شخصیت خریداران شما چگونه هستند.

در حالی که بدون شک شخصیت خریدار شما شبیه همان شخصیت خریداری است که برای سایر مواد بازاریابی استفاده می کنید، تغییرات کمی وجود دارد که ممکن است لازم باشد برای نسخه خریدار خود در YouTube انجام دهید.

همانطور که نلسون چاكون، استراتژیست اصلی محتوای HubSpot برای یوتیوب، به من گفت: “به عنوان مثال، شما ممكن است دو شخص خریدار داشته باشید: مارگارت و سام. با این حال، در یوتیوب، فرصت دستیابی به سام نسبت به مارگارت بهتر است.”

چاکون ادامه می دهد: “سام به رشد شخصی علاقه مند است و احتمالاً برخی از وظایف موجود را از طرف مارگارت در یافتن راه هایی برای كاهش هزینه ها یا یافتن كارآیی برای مشاغل خود دارد. سامی كه ما در خارج از YouTube می بینیم می تواند موارد خاصی را داشته باشد كه دوست دارد. با این حال، در داخل YouTube، او احتمالاً علایق دیگری نیز دارد، بنابراین برای این منظور ممکن است به دنبال ایجاد یک شخصیت YouTube Sam 2.0 باشید. “

در نهایت، شما می خواهید محتوای دیجیتال خود را مطابق با شخصیت خریدار” YouTube 2.0 “خود تنظیم کنید. پس باید ببینید که شخص خریدار بیشتر چه نوع محتوایی را تماشا و لایک می کند، برای کدام نظر می گذارد و یا با دیگران به اشتراک می گذارد. این کار احتمال تبدیل را در یوتیوب بالا می برد.

در نهایت، یوتیوب یک موتور جستجو است، بنابراین شما می خواهید با این سیستم عامل مانند هر موتور جستجوی دیگری رفتار کنید. این بدان معنی است که با شناسایی شخصیت خریدار خود، می توانید کلمات کلیدی را بیشتر مورد توجه آن شخص قرار دهید – و اطمینان حاصل کنید که از محتوایی که شخصیت های “منفی” را جذب می کند یا افرادی که فکر نمی کنید مناسب برای برند شما باشند، اجتناب می کنید.

4. مسیر تبدیل محصول ایجاد کنید

اگر می خواهید از یوتیوب درآمد کسب کنید، باید یک مسیر تبدیل قوی ایجاد کنید – یعنی کدام محتوای YouTube بیشترین بازدید را به خود جلب می کند و از این تعداد محتوا، چگونه می توانید از فرصت برای تبدیل به مشتری استفاده کنید؟

به عنوان مثال، فرض کنید می خواهید از یوتیوب به عنوان کانالی برای هدایت افراد به سمت نرم افزار جدید بازاریابی ایمیلی شرکت استفاده کنید. برای مبتدیان، می خواهید یک ویدیوی جذاب یوتیوب ایجاد کنید که شخصیت خریدار بازاریابی ایمیلی شما را به خود جلب کند و سپس می خواهید آن بینندگان را به یک صفحه فرود یا کتاب الکترونیکی اختصاصی هدایت کنید تا درباره بازاریابی از طریق ایمیل شما بیشتر بدانند. وقتی آن ها بیشتر با شما آشنا شدند، می توانید محصول خود را به آن ها معرفی کنید.

بنابراین مسیر تبدیل شما شبیه استراتژی هایی است که در سایر کانال های تبدیل مشتری، مانند پست های وبلاگ و رسانه های اجتماعی ترسیم کرده اید – با این حال، می خواهید اطمینان حاصل کنید که محتوای تولید شده در یوتیوب را بر اساس مشخصات جمعیتی یوتیوب تنظیم کنید و از نوع محتوایی بینندگان در یوتیوب می بینند بیشترین لذت را ببرند. این ممکن است کمی متفاوت از محتوایی باشد که در وبلاگ شما عملکرد خوبی دارد، اما ارزش تلاش بیشتر برای اطمینان از ایجاد محتوای متناسب با نقاط قوت هر پلتفرم را دارد.

5. صفحه خود را برای تبدیل بهینه کنید

استراتژی های زیادی برای بهینه سازی حساب یوتیوب شما برای جستجوگرها وجود دارد – که در نهایت می تواند منجر به بازدید بیشتر و افزایش درآمد شود.

چند نکته مهم: کلمه کلیدی مورد نظر خود را در عنوان ویدیوی قرار دهید. توضیح ویدیوی خود را بهینه کنید، فیلم خود را با کلمات کلیدی معروف مرتبط با موضوع خود نشان کنید. بارگذاری تصویر بند انگشتی (thumbnail) برای مشتری؛ و برای افزایش میزان مشاهده کانال YouTube خود، تصاویر پایانی به ویدئو خود اضافه کنید.

مهم است که به یاد داشته باشید، هنگام کسب درآمد از یوتیوب، باید بازی طولانی را انجام دهید. مطمئناً، بهینه سازی فردا پولی در جیب شما نگذارد، اما فرصت خوبی برای افزایش میزان مشاهده، تثبیت نام تجاری خود به عنوان یک تأثیرگذار در فضا و در نهایت داشتن اهرم لازم برای تبدیل این هزاران بیننده به مشتری های پرداخت کننده است.

کسب درآمد از یوتیوب

6. ترجیحات کسب درآمد خود را انتخاب کنید

ویژگی های مختلفی برای کسب درآمد وجود دارد که ممکن است در یوتیوب کشف کنید. در نهایت، راهی را انتخاب کنید که مناسب ترین برای اهداف کسب و کار شما باشد.

به ویژه به این پنج ویژگی YouTube نگاهی بیندازید که می توانید از طریق آن ها درآمد کسب کنید:

 • درآمد تبلیغات: درآمد تبلیغات از طریق نمایش، پوشش یا تبلیغات ویدیویی.
 • عضویت در کانال: اعضای شما ماهانه برای هدیه های ویژه یا محتوای اختصاصی پرداخت می کنند.
 • قفسه کالا: پیروان شما می توانند کالاهای مارک دار رسمی را که در صفحات تماشای خود نمایش می دهید خریداری کنند.
 • Super Chat و Super Stickers: طرفداران شما می توانند به شما پول دهند تا پیام هایشان در جریان های گپ برجسته شود.
 • درآمد YouTube Premium: مشترکین می توانند برای دسترسی به محتوای برتر حق اشتراک پرداخت کنند و اگر در این برنامه ثبت نام کنید بخشی از هزینه اشتراک را دریافت خواهید کرد.

علاوه بر این، بیایید لحظه ای به درآمد تبلیغات بیشتر بپردازیم. سه گزینه تبلیغات جداگانه در YouTube وجود دارد: تبلیغات TrueView، تبلیغات Video Discovery و In-Stream Ads.

در نهایت، گزینه تبلیغی که انتخاب می کنید به اهداف تبلیغاتی شما بستگی دارد. تبلیغات YouTube می تواند یکی از موثرترین فرصت ها برای هدایت تبدیل برندها و افراد تأثیرگذار باشد.

7. محتوای اسپانسری ایجاد کنید

یک فرصت دیگر برای کسب درآمد در یوتیوب به صورت محتوای حمایت شده است.

اگر یک اینفلوئنسر در YouTube هستید، ممکن است به طور طبیعی یک برند یا نام تجاری را در محتوای خود بگنجانید، یک ویدیوی کامل با محصولات یا خدمات یک برند ایجاد کنید، یا حتی یک ویدئو کوتاه برای برندی که با آن همکاری کرده اید را در بر بگیرید.

فرصت های کوچک و بزرگ زیادی برای مشارکت با برندها و دریافت هزینه وجود دارد، یا برای هر مراجعه فردی که به وب سایت آن ها ارسال می کنید، یا صرفاً برای درج نام تجاری در محتوای خود.

از همه بهتر، نیازی نیست که برای هرگونه حمایت مالی بخشی از درآمد خود را به YouTube بپردازید – در عوض می توانید مستقیماً با نام تجاری مذاکره کنید.

متناوباً، اگر شما یک مارک تجاری هستید، این می تواند فرصت مناسبی برای جلب مخاطبان جدید باشد و در نهایت، درآمدی برای شرکت شما را به همراه داشته باشد.