یکی از مزایای طراحی سایت برای برند شما این است که به شما در کسب درآمد آنلاین کمک می کند. اگر در حال فروش محصولات یا ارائه خدمات از طریق سایت خود هستید، در حال حاضر راه هایی برای رسیدن به این هدف وجود دارد.
یکی از این راه ها استفاده از محبوب ترین برنامه میزبانی تبلیغات Google AdSense است که به شما امکان می دهد تبلیغات خود را در وب سایت خود منتشر کنید و با هر بار کلیک کردن افراد، درآمد کسب کنید. در این مقاله با ما همراه باشید تا نحوه کسب درآمد از گوگل ادسنس و مزایای آن را بررسی کنیم.

Google AdSense چیست؟

گوگل ادسنس یک ابزار رایگان است که دارندگان وب سایت برای قرار دادن Google Ads در سایت های خود از آن استفاده می کنند. این ابزار تبلیغاتی Google، صاحب وب سایت را با تبلیغ کنندگان مرتبط می کند تا بتوانند محتوای تبلیغاتی را نمایش دهند.

این ابزار چگونه کار می کند؟ هنگام ثبت نام در ادسنس، گوگل از یک سیستم حراج تبلیغات برای قرار دادن تبلیغات در سایت شما استفاده می کند. این تبلیغات بر اساس وب سایت شما و همچنین موضوعات مورد علاقه بازدیدکنندگان سایت انتخاب می شود. سپس در مقابل میزبانی تبلیغات گوگل، Google به ازای هر کلیک که از تبلیغات دریافت می کند، کمیسیون به شما می پردازد.

مزایای استفاده از Google AdSense

اگر مطمئن نیستید که از گوگل ادسنس برای اجرای تبلیغات در سایت خود استفاده کنید، در اینجا 10 مزیت ذکر شده است که خوب است بدانید.

 1. Google AdSense به شما امکان می دهد از وب سایت خود درآمد کسب کنید و راهی برای کسب درآمد غیرفعال از طریق سایت خود ارائه دهید.
 2. فقط باید کمی تنظیمات انجام دهید و سپس Google بقیه کارها را انجام می دهد، از جمله اندازه تبلیغات برای مناسب قرار دادن دسکتاپ و گوشی همراه.
 3. استفاده از Google AdSense رایگان است.
 4. طیف گسترده ای از تبلیغ کنندگان با Google AdSense کار می کنند، بنابراین می توانید محتوای تبلیغاتی مربوط به هدف خود را نمایش دهید.
 5. تبلیغاتی که در سایت شما ظاهر می شود توسط گوگل بررسی شده است، بنابراین می توانید مطمئن باشید که تبلیغات دارای استانداردهای کیفیت خاصی هستند.
 6. تبلیغاتی که در سایت شما ظاهر می شود با محتوای شما سازگار است و به علایق بازدیدکنندگان توجه می کند. در نتیجه، آنها مزاحم نیستند و به تجربه بازدیدکنندگان شما ارزش می افزایند.
 7. شما می توانید انتخاب کنید که از چه نوع تبلیغاتی استفاده کنید و در کجای وب سایت شما قرار بگیرند.
 8. می توانید طراحی تبلیغات را متناسب با ظاهر سایت خود تنظیم کنید.
 9. با افزایش ترافیک وب سایت شما و جذب مخاطبین بیشتر، درآمد خود را از طریق Google AdSense افزایش می دهید.

نحوه شروع کار با گوگل ادسنس در 5 مرحله

گوگل ، استفاده از ادسنس را برای کسب درآمد آنلاین آسان کرده است. بیایید نحوه راه اندازی آن را انجام دهیم:

 1. یک حساب Google AdSense ایجاد کنید.
 2. اطلاعات پرداخت خود را تنظیم کنید.
 3. وب سایت خود را به Google AdSense متصل کنید.
 4. مکان های تبلیغاتی خود را انتخاب کنید.
 5. تبلیغات را در وب سایت خود ایجاد و اجرا کنید.

1. یک حساب Google AdSense ایجاد کنید

اولین کاری که باید انجام دهید این است که یک حساب AdSense ایجاد کنید. ابتدا به سایت Google AdSense بروید و روی شروع کلیک کنید. در صفحه بعد، گوگل سه چیز از شما می خواهد:

 • آدرس وب سایت
 • و آدرس ایمیل شما

در قسمت آدرس ایمیل، اگر آدرس Gmail دارید، وارد کنید. اگر ندارید باید یک حساب جدید ایجاد کنید.

کسب درآمد از گوگل ادسنس با ایجاد حساب گوگل ادسنس

2. اطلاعات پرداخت خود را تنظیم کنید

قبل از شروع تبلیغات در سایت تان، مطمئن شوید که Google تمام اطلاعات مورد نیاز برای پرداخت به شما را دارد.

به تب پرداخت ها در سمت چپ صفحه بروید. سپس به داشبورد پرداخت ها هدایت می شوید. هنگامی که شروع به کسب درآمد از تبلیغات می کنید، آن را در اینجا مشاهده خواهید کرد.

در حال حاضر، شما باید:

 • محل “نحوه دریافت حقوق” را با اطلاعات بانکی خود به روز کنید.
 • نمایه پرداخت های خود را در قسمت تنظیمات پر کنید تا Google بتواند اطلاعات و جزئیات مالیاتی شما را تأیید کند.

در صورتی که می خواهید تنظیمات حساب خود را مرور کنید باید به ناوبری سمت چپ بروید. اگر حساب فعلی Google دارید، اطلاعات باید به روز باشد. اگر اینطور نیست، ویرایش های لازم را انجام دهید.

تنظیم اطلاعات پرداخت

3. وب سایت خود را به گوگل ادسنس متصل کنید

اکنون وقت آن است که وب سایت خود را با AdSense همگام سازی کنید. برای انجام این کار، باید یک کد ویژه به سایت خود اضافه کنید. این نشان می دهد که Google می تواند تبلیغات را در آنجا قرار دهد.

ابتدا، از داشبورد Google AdSense خود، به قسمت Sites بروید. سپس، روی افزودن سایت کلیک کنید و نام دامنه خود را وارد کنید. در صفحه بعد، کد سفارشی به همراه دستورالعمل های جاسازی آن در وب سایت شما ارائه می شود.

هنگامی که کد را در سایت خود قرار دادید، به صفحه Google AdSense بازگردید. سپس، روی Get Review کلیک کنید. Google شما را به داشبورد تان باز می گرداند و در آنجا اعلانی مشاهده می کنید.

اگرچه ممکن است مجبور شوید تا دو هفته منتظر بمانید تا گوگل وب سایت شما را تأیید کند، اما همچنان می توانید شروع به کار در راه اندازی تبلیغات کنید. حالا بیایید به مرحله بعدی برویم.

اتصال وب سایت به گوگل ادسنس

4. مکان های تبلیغاتی خود را انتخاب کنید

در این مرحله، شما به Google گفته اید که می خواهید تبلیغات را در سایت شما قرار دهد. اما چطور تعیین می کنید که این تبلیغات در کجای وب سایت شما نمایش داده شود؟

دو گزینه برای تعیین محل نمایش تبلیغات وجود دارد:

 • می توانید به گوگل اجازه دهید این کار را برای شما انجام دهد.
 • یا می توانید خودتان مکان مورد نظر را انتخاب کنید.

در زیر، ما هر دو گزینه را بررسی می کنیم.

انتخاب مکان های تبلیغاتی

گزینه 1: از اتوماسیون Google استفاده کنید

سریع ترین راه برای ایجاد مکان تبلیغات، استفاده از ابزار خودکار Google است. چرا؟

 • چون شما در زمینه کسب درآمد از وب سایت کاملاً مبتدی هستید و در این زمینه به کمک نیاز دارید.
 • احتمالا در مورد مکان های قرار گیری تبلیغات فکر کرده اید، اما بهتر است ابتدا ببینید Google چه موقعیتی را برای تبلیغات شما مناسب می داند.
 • تبلیغات در هر صفحه ای از سایت شما به ویژه اگر ناشر یا وبلاگ نویس هستید، خوب به نظر می رسد، بنابراین نیازی به انتخاب واحدهای تبلیغاتی نیست.

بیشتر بخوانید: نحوه کسب درآمد از وبلاگ نویسی

موارد زیر را برای راه اندازی خودکار Google باید بدانید:

برای شروع، به بخش تبلیغات در داشبورد Google AdSense خود بروید.

اگر علاقمند به دیدن تبلیغات خودکار هستید، روی مداد کنار نام دامنه خود در بخش “By site” کلیک کنید. Google در صفحه بعد رندر وب سایت شما را نمایش می دهد:

پس از اتمام ارائه، وب سایت خود را مشاهده خواهید کرد. با استفاده از آیکون های مربوطه در بالا می توانید بین نمای تلفن همراه و دسکتاپ جابجا شوید.

برای اینکه بدانید وقتی Google به طور خودکار تبلیغات را در سایت شما قرار می دهد، چگونه است، switch “تبلیغات خودکار” را در سمت راست روشن کنید.

در این مثال، گوگل سه تبلیغ در صفحه انتخاب شده قرار داده است. در پنل سمت راست، می توانید تعداد تبلیغات نشان داده شده در بخش “بارگذاری تبلیغات” را افزایش یا کاهش دهید.

همچنین در همان صفحه، می توانید نوع تبلیغاتی را که نمایش می دهید کنترل کنید:

 • تبلیغات درون صفحه ای از تبلیغ کنندگان Google
 • محتوای منطبق از سایت خودتان (توجه: برای اینکه واجد شرایط محتوای منطبق باشید، باید ترافیک بالایی داشته باشید).
 • تبلیغات Vignette بین بارگذاری صفحات
 • تبلیغات با صفحه گسترده روی دسکتاپ

اگر صفحاتی در سایت شما وجود دارد که نمی خواهید تبلیغات در آنها نشان داده شود، آنها را در بخش “Page exclusions (محرومیت صفحه) قرار دهید.

همچنین می توانید به Google اجازه دهید بهینه سازی تبلیغات را برای گوشی همراه به صورت خودکار برای شما انجام دهد. برای انجام این کار، به “Global settings” بروید.
اگر تصمیم دارید از آگهی های خودکار گوگل استفاده کنید، فقط اتوماسیون را روشن کرده و اجازه دهید Google به طور خودکار مکان ها را برای شما انتخاب کند.

گزینه 2: ایجاد تبلیغات سفارشی

از طرف دیگر، ممکن است ترجیح دهید مکان های تبلیغاتی خود را به صورت دستی انتخاب کنید. چرا؟

 • شما نمی خواهید تبلیغات در هر صفحه از سایت شما ظاهر شود.
 • خودتان می خواهید کنترل کنید که تبلیغات در کدام قسمت از صفحه، نمایش داده شود تا تجربه کاربری با تبلیغات ضعیف و مخدوش کننده مختل نشود.
 • شما می خواهید از تبلیغات برای کسب درآمد از مناطق پر بازدید سایت خود که حاوی اطلاعات هستند اما درآمدزایی ندارند، مانند پست های وبلاگ، لیست دارایی ها، صفحات دستور العمل و غیره استفاده کنید.

قبل از اینکه تنظیمات تبلیغات خود را شروع کنید، ابتدا باید با انواع مختلف تبلیغات آنلاین موجود آشنا شوید.

نمایش تبلیغات

اینها تبلیغات بنری معمولی با تصاویری است که در سراسر وب پیدا می کنید. شما می توانید آنها را در هر نقطه از سایت خود قرار دهید زیرا اندازه ها و اشکال مختلفی در دسترس هستند.

نحوه سفارشی سازی:

 • شکل آگهی: مربع، عمودی یا افقی
 • اندازه آگهی: رسپانسیو یا ثابت

تبلیغات درون فید

تبلیغات درون فید نوع دیگری از تبلیغات است که می توانید از طریق Google AdSense نمایش دهید.
برای وبلاگ ها، مجلات، فهرست ها، بررسی محصولات و سایر محتواهای مشابه لیست، این تبلیغات بین لیست های موجود در فید شما ظاهر می شود.

نحوه سفارشی سازی:

 • سبک آگهی: تصویر بالا، تصویر در کنار، عنوان بالا، یا فقط متن

تبلیغات درون مقاله

مشابه تبلیغات درون فید است. این تبلیغات برای ناشران و سایت های listicle بسیار خوب عمل می کند. تفاوت اصلی این است که تبلیغات در وسط محتوای شما ظاهر می شوند.

نحوه سفارشی سازی:

 • فونت
 • رنگ عنوان، توضیحات و گاهی پس زمینه

تبلیغات موتورهای جستجو

می توانید یک کادر جستجوی Google در سایت خود قرار دهید که تبلیغات AdSense را در نتایج نمایش می دهد. بابت کلیک روی آن تبلیغات پولی دریافت خواهید کرد.

نحوه سفارشی سازی:

نتایج جستجو از کجا استخراج می شود: در سراسر وب یا سایت های انتخابی شما

لینک تبلیغات

Google لیستی از موضوعات را برای بازدیدکنندگان شما نمایش می دهد. وقتی روی لینک موضوعی کلیک می کنند، آگهی های مربوطه به آنها نشان داده می شود و فقط وقتی روی تبلیغ کلیک می کنند، شما حقوق دریافت می کنید.

نحوه سفارشی سازی:

 • اندازه آگهی
 • رنگ متن
 • رنگ پس زمینه

قبل از اینکه به مرحله نهایی بروید، توصیه می کنم صفحه به صفحه سایت خود را بررسی کرده و تصمیم بگیرید:

 • کدام نوع تبلیغ باید روی آن نمایش داده شود
 • دقیقاً کجا آن را قرار دهید
 • چه سایزی بیشتر مناسب خواهد بود

هنگامی که به گزینه های قرار دادن و سفارشی سازی تبلیغ خود فکر کردید، برای یادگیری نحوه ایجاد و نمایش اولین آگهی خود، به مرحله بعدی بروید.

نحوه سفارشی سازی تبلیغات در گوگل ادسنس

5. تبلیغات را در وب سایت خود ایجاد و اجرا کنید

اکنون زمان بخش سرگرم کننده فرا رسیده است، ایجاد اولین تبلیغ در AdSense.

چقدر می توانید از گوگل ادسنس درآمد کسب کنید؟

کسب درآمد از گوگل ادسنس به سرعت انجام نمی شود و یک روش سریع برای ثروتمند شدن نیست. با این حال یکی از راه های کسب درآمد از وب سایت تان است.

در اینجا فرمولی است که Google برای پرداخت کمیسیون به ازای کلیک به کاربران AdSense خود استفاده می کند:

 • از کلیک های تبلیغاتی * مبلغ پیشنهاد * 68.= کمیسیون شما

گوگل 68 درصد از کل درآمد واحدهای تبلیغاتی خود را به کاربران AdSense می دهد. در اینجا نحوه انجام محاسبه انجام می شود اگر تبلیغی داشته باشید که 100 کلیک دریافت کرده است و تبلیغ کننده 1.00 دلار برای آن پیشنهاد داده است به صورت زیر خواهد بود:

100 * 1.00 * 68.= 68 دلار

در حال حاضر، میزان درآمد شما بستگی به میزان رقابت برای واحد تبلیغات و همچنین میزان تبلیغات حاضر به پرداخت هر کلیک دارد.

کسب درآمد از گوگل ادسنس

وب سایت شما، اعتبار برند و همچنین کمیت و کیفیت ترافیک سایت شما همه می توانند بر این عوامل تأثیر بگذارند. بنابراین اگر وقت خود را صرف ایجاد وب سایت و محتوای خود به بهترین شکل ممکن کنید، بسیار مهم است که Google AdSense را به عنوان چیزی بدانید که می توانید از آن درآمد خوبی کسب کنید.

اگر کنجکاو هستید که درآمد احتمالی خود را ببینید، می توانید از ماشین حساب Google AdSense استفاده کنید. این ماشین حساب با 50،000 بازدید ماهانه صفحه شروع می شود، بنابراین قبل از اینکه انتظار درآمد جدی از آن را داشته باشید، باید سایت خود را به جای خوبی برسانید.

نکاتی که قبل از شروع استفاده از Google AdSense باید بدانید!

چند نکته دیگر وجود دارد که خوب است قبل از شروع به استفاده و کسب درآمد از گوگل ادسنس باید بدانید:

 1. مطالب را به طور مرتب منتشر کنید
 2. هرگز بیش از محتوای خود تبلیغات را در صفحه قرار ندهید
 3. گوگل را فریب ندهید. یعنی خودتان روی تبلیغ کلیک نکنید یا اعضای خانواده خود را برای کلیک روی تبلیغات تشویق نکنید، زیرا گوگل متوجه خواهد شد که او را فریب داده اید و ممکن است حساب ادسنس تان مسدود شود. (برای اطلاعات بیشتر در این زمینه خط مشی برنامه Google AdSense را بخوانید).
 4. برای جلوگیری از اشتباهات گوگل مانند نمایش اشتباه تبلیغات رقیب، باید از کنترل های داخلی Blocking برای حذف تضاد استفاده کنید
 5. گزارشات گوگل ادسنس را برای نحوه عملکرد واحد های تبلیغاتی خود بررسی کنید تا بتوانید در مورد جذب ترافیک بهتر به سایت خود و بهینه سازی مکان تبلیغات و موارد دیگر تصمیمات آگاهانه بگیرید.
 6. تبلیغات خود را تست کنید.

سخن آخر

گوگل ادسنس یک راه عالی برای کسب درآمد آنلاین است. زیرا استفاده از آن آسان است، قابل اعتماد است و بهتر از هر پلتفرم دیگری کار می کند. Adsense به شما این امکان را می دهد که واحدهای تبلیغاتی در انواع و اندازه های مختلف ایجاد کرده و آنها را به وب سایت خود اضافه کنید.
Google با استفاده از یک الگوریتم پیچیده، آن فضا را با تبلیغاتی که مربوط به محتوا و مخاطبان شما است، پر می کند.

وقتی شخصی روی تبلیغاتی که در وب سایت شما ظاهر می شود کلیک می کند، شما بخش بزرگی از درآمد را دریافت می کنید. در حالی که راه اندازی و استفاده از آن آسان است، تعدادی کار وجود دارد که می توانید با تغییر دادن موقعیت ها و تنظیمات، درآمد خود را افزایش دهید.

اگر حساب AdSense ندارید، اولین قدم این است که برای خود حساب ایجاد کنید و توسط ادسنس پذیرفته شوید و سپس امیدوار باشید که روزی شما نیز در داستان های موفقیت Google Adsense حضور داشته باشید!

منبع: wix.com